PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכלוך שחור וקשה באזור הקמשפט בג'ימני - עזרה באבחנה

gilwe
17-12-17, 12:36
אהלן,

פתחתי את מכסה השסתומים של הג'ימני (2008 vvt) כדי להחליף אטם ומה שגיליתי מתחתיו נראה לי לא טוב. מצורפות תמונות.
גל הזיזים הימני התכסה במעין כיסוי שחור, בעיקר בחלקים הנייחים. זה כאילו בוצה של שמן, אבל שהתקשתה מספיק כדי לא להיות צמיגה כל כך והיא בעיקר מתפוררת במגע.
מה זה?
זה נורמלי?
למה זה רק על הצד הימני?
הצבע האדמדם של כל האזור הוא נורמלי?
117780117781
תודה רבה,
גלעד

asypeer
17-12-17, 17:39
את זה עוד לא ראיתי.. עם כמה ק"מ הרכב ובאיזה שמן טופל/ תדירות? נראה בוצתי למדי..
לא הייתי מנסה לטפל בזה מלבד להחליף שמן לאיכותי בתדירות גבוהה יותר, יכול לגמור לך את המנוע אם כל הדרעק הזה ירד למטה.

Mushu
17-12-17, 18:23
בוצה. תופעה קלאסית של שימוש בשמן לא מתאים / חיפוף בטיפולים. רכב שטח גם רגיש יותר לעניין שימוש בפילטר אוויר לא מקורי או שלא מותקן כמו שצריך, מה שגם תורם להיווצרות הבוצה.
משער שהיא מופיעה דווקא על גל הזיזים הימני בגלל שהוא אחראי על שסתומי הפליטה והטמפ' הגבוהה יותר שבסביבתו.

אם ההיסטוריה של הרכב לא ידועה מומלץ לנקות ביסודיות את איזור גל הזיזים ולאחר מכן להוריד קרטר שמן ולנקות את המשמרת (רשתית הסינון הגסה בכניסה למשאבת השמן).

איציק - 4X6ZH
17-12-17, 18:29
לא לגעת בזה !!
לא לנסות לנקות את זה !!
לנקות רק במקום הסתם להשתמש בסתם חדש
את מיכסה השסתומים אתה יכול לנקות ( זה יורד רק עם חומצה )
לסגור ולהתפלל שזה לא יותר מידי במעברי השמן

זאת תופעה של מנוע שלא החליפו שמן
מנוע שנעשה שימוש בשמן לא מתאים
מנועש השתמשו בשמן זול לאורך תקופה ארוכה

הפתרון היחיד להחליף שמנים עם פילטר במרווחי זמן קצרים
פתרון חלקי שלא תמיד עובד

נסיונות לנקות עם חומרים שונים
נסיון לגרד ולאסוף יגרום למשקעי השרף להשתחרר ולסתום את רשת
יניקת שמן מנוע ( בתוך אגן שמן המנוע בחלק התחתון של המנוע )
החשש הגדול שתסחיף בוצה יסתום מעבר פנימי כל שהוא במנוע
שיגרור נזק למנוע

יש לך סרטן ( לפי התמונה סרטן קטן )
בזהירות ובתבונה אפשר לחיות איתו עד 120

איציק

gilwe
17-12-17, 23:25
הי,

אני מוכר, מישהו רוצה?

סתם,
קילומטראז' 255K.
הרכב עבר טיפול כל 15-20 במשך ה130K האחרונים (כשהיה בבעלותי). מה לפני זה? לא יודע, אבל יש לי תחושה שלא טופל סדיר.
בכל הטיפולים ראיתי ששמו שמן 5W30, אבל בשניים האחרונים 10W40.

השמן האחרון (ששמתי אני) היה קסטרול חצי סינתטי 10W40.
אני מבין מהמידע שמצאתי שכדאי להחליף ל5W30 סינתטי מלא?
בהינתן המצב הנ"ל, האם נראה לכם סביר להחליף לו שמן כמה פעמים כל 5000 ק"מ, לבדוק מה המצב ולהמשיך עם כל 10000?

נמרוד
17-12-17, 23:33
הרכב עבר טיפול כל 15-20 במשך ה130K האחרונים (כשהיה בבעלותי). מה לפני זה? לא יודע, אבל יש לי תחושה שלא טופל סדיר.
בכל הטיפולים ראיתי ששמו שמן 5W30, אבל בשניים האחרונים 10W40.

לא במטרה לבאס, אבל כל 15-20 זה אומר שגם אצלך הוא לא טופל סדיר...

מי שרוצה לשמור על מנוע הרכב שלו, צריך להקפיד על השגרה הישנה והטובה של 10,000 קילומטר לכל היותר בין החלפות.

מעשית - כשאיציק כותב משהו, כדאי להקשיב.

six 4 life
17-12-17, 23:36
הרכב עבר טיפול כל 15-20 במשך ה130K האחרונים (כשהיה בבעלותי).
פה מתחילה (ולא נגמרת לצערך) הבעיה שלך
שמן הוא כבר לא שמן אחרי 10K (וגם זה על הגבול כבר) והמשקעים שאתה רואה הם תוצאה ישירה של המרווחי טיפולים שלך.
מאיפה הגיע הרעיון הנהדר של להחליף שמן כל 15-20 ולא כל 10?

gilwe
17-12-17, 23:50
כן, הבנתי שהאוטו לא זכה לטיפול אוהב, גם אצלי. לטפל כל 15-20 זה לא יוזמה מודעת, זה מה שהיה בפועל.
בעבר לא ידעתי בכלל כל כמה זמן ג'ימני צריך לעשות טיפול, והיום אני לומד המון כל יום ומתחיל לטפל ברכב לבד והפורום הזה מאוד עוזר לי בזה.

אז אם רגע נתרכז בעתיד - האם אתם ממליצים לי על תדירות רבה יותר מכל 10K? נגיד כל 5K, לפחות לתקופה מסויימת, כדי אולי לעזור קצת למנוע, ואיזה שמן?

תודה,

גלעד.

six 4 life
18-12-17, 00:42
לא הבנתי אתה משתמש ברכב שלך כבר 130K תו"כ שאתה מחליט על דעת עצמך מתי צריך להחליף שמן וזה כשאתה אומר שאין לך בעצם מושג מתי צריך? זה דיי חסר אחריות בלשון המעטה.
אם טיפלת לבד ולא ידעת כל כמה זמן מחליפים שמן למה לא שאלת מישהו?
אם טיפלת במוסך והוא לא אמר לך כלום על מרווחי הטיפולים - אל תתקרב אליו יותר
המנוע שלך צריך 5W30 , ולגביי מתי להחליף אישית במקומך הייתי מחליף כל 5-6K ב2-3 החלפות הבאות, אחריהן לא מחכה יותר מ8K בין טיפול לטיפול במקרה הארוך ביותר. פילטר חדש כמובן בכל החלפה, רצוי מקורי, במיוחד כשהמחיר זהה לחליפי.

gilwe
19-12-17, 09:40
תודה לכל העונים!
שאלות המשך:

1.הבנתי שהפעולות היחידות שאני יכול לעשות שלא יסכנו את המנוע הן (מלבד החלפת השמן והפילטר התדירה) ניקוי מכסה השסתומים, הקרטר והרשתית.
איך ממליצים לנקות? תכשיר מסויים? איציק רשמת שרק עם חומצה, איזו חומצה?

2. החלפתי pcv, ואחרי שראיתי איך נראה ונשמע pcv חדש הבנתי שהישן היה גם כן דפוק. זה יכול להיות קשור לבעיה או להאיץ אותה?

3. ראיתי תכשיר לניקוי בוצה של ליקוי מולי. תכשיר ששמים, אמורים ליסוע איתו 100-300 ק״מ ולהחליף שמן. כיוון שזה לא תכשיר מהסוג שמפעילים 5 דקות ומנקזים, אני מסיק שהוא לא מאוד ״אלים״. נראה לכם רעיון טוב או לא להתקרב?

4. הצבע האדמדם שקיבלו כל הרכיבים שלא התכסו, הוא נורמלי או גם תוצאה של חוסר טיפול?

תודה!

-->