PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול באיזור נחל פרס, מדרגת פרס והר קומות - מה מצב העבירות

Hagai K
21-12-17, 08:07
בוקר טוב, אני מתכנן טיול באיזור ואודה לעזרתכם לגבי רמת העבירות.

כמובן שנעזרתי בעמוד ענן, בג׳יפולוג וביוטיוב כדי להעריך את מצב העבירות, אני אשמח אם מישהו שהיה באיזור יוכל להוסיף מידע

מדרגת פרס
אנחנו עושים אותה ממזרח למערב, להבנתי זה כיוון העלייה
1. האם המדרגה היא חלק מהשביל? לפי עמוד ענן, המדרגה מסומנת קצת הצידה (דרומה) מהשביל
2. האם עבירה לג׳ימני והאנטר סטנדרטיים?
3. האם יש מעקף?
בפורום מדברים עליה לפעמים כעבירות קשה, ולפעמים היא כלל לא מוזכרת ומתייחסים לנחל פרס כעבירות קלה. אני אשמח אם תוכלו לשפוך אור על הנושא.

הר קומות
4. ג׳ימני והאנטר סטנדרטיים יסתדרו שם? (מדרום לצפון)
5. האם יש מעקף?
לפי מה שראיתי בעמוד ענן, לחלק הקשה יש מעקף. אשמח לקבל פרטים נוספים - האם אכן יש מעקף, אילו קטעים שם קשים יותר ודברים נוספים שכדאי לדעת.

נקודות עבירות נוספות
אשמח לדעת על נקודות נוספות שעלולות להוות בעיה לאורך המסלול.

מסלול הטיול: https://israelhiking.osm.org.il/#!/?s=O9kbmMkTJp
החלק הרלוונטי הוא הדרומי, עד נחל חמר.

תודה רבה!
חגי

יונתןמצפה
21-12-17, 08:24
קודם כל תוודא האם הר קומות פתוח לתנועה בהמשך לחסימות שהיו בגלל הזיהום בנחל אשלים. למיטב ידיעתי מעלה עזגד עדיין סגור וייתכן שהם הר קומות.
לגבי עבירות- הרכבים הנל עם נהגים טובים יסתדרו. מדרגת פרס עשויה להיות מאתגרת לשני הרכבים. המדרגה אכן לא נמצאת על הסימון ואני לא יודע מה הסטטוס שלה הקטע הזה מבחינת הרט"ג.
הציר הראשי המסומן אכן עולה מעט ממזרח.
להר קומות אגן2 יש מעקף שגם הוא מעט מאתגר, לא יודע מה מצבו.

Hagai K
21-12-17, 08:54
תודה רבה יונתן
לפי המפות האיזור פתוח והחסימה היא בנחל אשלים. בכל מקרה זה רעיון טוב לוודא את זה עם הרט"ג לפני
תודה על המידע לגבי המדרגה, מרגיע לדעת שלא נהיה חייבים לעבור דרכה.
מה הכוונה ב"הר קומות אגן2"?

תודה רבה
חגי

קודם כל תוודא האם הר קומות פתוח לתנועה בהמשך לחסימות שהיו בגלל הזיהום בנחל אשלים. למיטב ידיעתי מעלה עזגד עדיין סגור וייתכן שהם הר קומות.
לגבי עבירות- הרכבים הנל עם נהגים טובים יסתדרו. מדרגת פרס עשויה להיות מאתגרת לשני הרכבים. המדרגה אכן לא נמצאת על הסימון ואני לא יודע מה הסטטוס שלה הקטע הזה מבחינת הרט"ג.
הציר הראשי המסומן אכן עולה מעט ממזרח.
להר קומות אגן2 יש מעקף שגם הוא מעט מאתגר, לא יודע מה מצבו.

assafy
21-12-17, 09:29
הר קומות לא חסום ואם אתה בא מדרום לצפון אז אתה יורד את המעלות (יש שניים) ולא עולה.

Hagai K
21-12-17, 09:33
הר קומות לא חסום ואם אתה בא מדרום לצפון אז אתה יורד את המעלות (יש שניים) ולא עולה.

תודה אסף
יודע משהו על מצב עבירות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

assafy
21-12-17, 09:35
יש קצת פלפל אבל אין סיבה שלא תעברו.
עבירות בינונית.

יונתןמצפה
21-12-17, 10:35
אגן2=לדעתי...

Hagai K
04-01-18, 22:03
בוקר טוב, אני מתכנן טיול באיזור ואודה לעזרתכם לגבי רמת העבירות.

כמובן שנעזרתי בעמוד ענן, בג׳יפולוג וביוטיוב כדי להעריך את מצב העבירות, אני אשמח אם מישהו שהיה באיזור יוכל להוסיף מידע

מדרגת פרס
אנחנו עושים אותה ממזרח למערב, להבנתי זה כיוון העלייה
1. האם המדרגה היא חלק מהשביל? לפי עמוד ענן, המדרגה מסומנת קצת הצידה (דרומה) מהשביל
2. האם עבירה לג׳ימני והאנטר סטנדרטיים?
3. האם יש מעקף?
בפורום מדברים עליה לפעמים כעבירות קשה, ולפעמים היא כלל לא מוזכרת ומתייחסים לנחל פרס כעבירות קלה. אני אשמח אם תוכלו לשפוך אור על הנושא.

הר קומות
4. ג׳ימני והאנטר סטנדרטיים יסתדרו שם? (מדרום לצפון)
5. האם יש מעקף?
לפי מה שראיתי בעמוד ענן, לחלק הקשה יש מעקף. אשמח לקבל פרטים נוספים - האם אכן יש מעקף, אילו קטעים שם קשים יותר ודברים נוספים שכדאי לדעת.

נקודות עבירות נוספות
אשמח לדעת על נקודות נוספות שעלולות להוות בעיה לאורך המסלול.

מסלול הטיול: https://israelhiking.osm.org.il/#!/?s=O9kbmMkTJp
החלק הרלוונטי הוא הדרומי, עד נחל חמר.

תודה רבה!
חגי

עדכון לגבי מצב העבירות:
המסלול יצא ב 22.12.2018, בין השאר עם ג׳ימני והאנטר סטנדרטיים, ולא היו בעיות עבירות כלל.
למדרגת פרס לא הגענו מטעמי שמירת טבע, למרות שחלק מהחבר׳ה המשופרים מאוד רצו, פשוט כי היא לא על השביל המסומן.
הנקודות שהצריכו מחשבה ומכוון (אני אוהב ללכת על ה safe side) היו מעבר תחמס, וכמה נקודות על השביל השחור שמקביל לקו המתח ולנחל פרס.
בנוסף, את שני המעלות של הר קומות ירדנו בלי קושי מיוחד. בעלייה יכול להיות שיהיה קצת קשה לרכבים סטנדרטיים מפאת בורות הצלבה שקשה לחמוק מהם, בעיקר לרכב לא מוגבה.

אני אומר בהסתייגות, שאני באופן אישי לא הייתי נכנס למסלול עם רכבים רכים (בהסתייגות כי הנסיון שלי עם הרכבים האלה הוא לראות אחרים נוהגים בהם, ולא לנהוג בהם בעצמי).

-->