PDA

צפייה בגרסה מלאה : שנורקל כן/לא

ronbs
25-12-17, 12:29
כדי להתקין שנורקל בגיפ?
מדובר על סיקס
חוץ ממעברי מים מה הם היתרונות?

ד ו ר ו ן
25-12-17, 12:38
חיפוש בפורום..

ronbs
25-12-17, 14:28
עברתי על הכל
כניראה שבסיקס לא מתקינים שנורקל, לא מצאתי כלום בחיפוש

ד ו ר ו ן
25-12-17, 15:00
תחפש על שנורקל בכלל, לא לסיקס.

zivo
25-12-17, 15:47
אני בספק מי בכלל מתקין שנורקל בגלל הצורך לשפר מעבר מכשולי מים.

איציק - 4X6ZH
25-12-17, 16:27
עברו כבר כמה שנים טובות
הילקס כמו הילקס שרד את הטבילה
היה קרררר
אישתי זוכרת את זה טוב מאד
אין ספק שעם שנורקל לא היה כזה סרטון מוצלח
חבל שלא צילמו איך אישתי יוצאת בשחיה על הגב שלי
ותודה לאבישון שצילם הכל

https://www.youtube.com/watch?v=DMS8fDzl5gU&list=PLP0KeG6KaQmj4kq9OD_dOgA91vy5EWHYA

איציק

ronbs
25-12-17, 16:41
עברו כבר כמה שנים טובות
הילקס כמו הילקס שרד את הטבילה
היה קרררר
אישתי זוכרת את זה טוב מאד
אין ספק שעם שנורקל לא היה כזה סרטון מוצלח
חבל שלא צילמו איך אישתי יוצאת בשחיה על הגב שלי
ותודה לאבישון שצילם הכל

https://www.youtube.com/watch?v=DMS8fDzl5gU&list=PLP0KeG6KaQmj4kq9OD_dOgA91vy5EWHYA

איציק

אהבתי את הקאיה
הייתה לי כזאת 6 שנים מוגבהת עם צמיגים 235
היחיד שהיה צולח את השלולית הזאת זה יונימונג

boazgutman
25-12-17, 17:31
אני בעד שנורקל - בעיקר כדי להרחיק את האבק והפודרה מהמנוע..
ואם כבר שואלים לגבי שנורקלים - יש מקום טוב ומומלץ לרכוש שנורקל למיציבושי האנטר 2008?

erezgur
25-12-17, 18:04
אהבתי את הקאיה
הייתה לי כזאת 6 שנים מוגבהת עם צמיגים 235

בדיוק כעת היא אקטואלית - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/106298-%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7% 90%D7%92-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94

ד ו ר ו ן
25-12-17, 18:18
איציק,

הרגשת דה-ז'וו קלה..

117904

נמרוד
25-12-17, 18:38
דווקא לסיקס יש המון אפשרויות והמון פתרונות.

אני אוהב את הפתרון של יניקה מתוך הקבינה (עשיתי את זה בסיקס הקודם שלי ומתכוון ליישם גם בCJ הנוכחי). זה גם נותן אויר נקי יותר מאשר מתא המנוע, וגם מאפשר לך לחוש בדיוק מתי אתה מסתכן בכניסת מים למנוע - כשהברכיים שלך בתוך מים! וכל זה בלי לפגוע באסטטיקה של הג'יפ

אם אתה חושב ששנורקל דווקא יפה, אז גם זה קל מאד בסיקס. עדיף לצאת מהדופן של הבודי, כלומר לעבור דרך הקבינה, למרות שמקובל יותר מהכנף. יש מוצרים גנריים באיביי ושות' כמו זה -
https://www.ebay.com/itm/1999-2006-Jeep-Wrangler-TJ-YJ-Air-Intake-Rolling-Head-Snorkel-Installation-Kit/282613389266?hash=item41cd1217d2:g:6fUAA OSw2YNZlIoT&vxp=mtr

כל מה שנועד לYJ או TJ ניתן להתאמה לCJ די בקלות, מה שחשוב לך זה החלק החיצוני, את החלק הפנימי תצתרך להתאים למסנן האויר שיש לך ולמיקומו, בכל CJ זה אחרת. צינורות גמישים - אם תמצא אז יש צינורות מקוריים של סופה שהם מצויינים. אם לא אז תן לאצבעות...
https://www.ebay.com/itm/Crown-Automotive-J5357889-Air-Intake-Tube-Fits-CJ5-CJ7-Scrambler-Wrangler-YJ/142634095504?epid=1724367124&hash=item2135a79390:g:AysAAOSw-olaPlrn&vxp=mtr

nirs
25-12-17, 18:40
רוב השנורקלים אינם אטומים ולא ימנעו חדירת מים למנוע. הם כן ינקו אויר קר יותר ועם קצת פחות אבק. חוץ מיזה ישפרו את מקדם הפוזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-12-17, 19:24
רוב השנורקלים אינם אטומים ולא ימנעו חדירת מים למנוע. הם כן ינקו אויר קר יותר ועם קצת פחות אבק. חוץ מיזה ישפרו את מקדם הפוזה.
אם אתה מתכוון לנסוע פיזית מתחת למים, בעומק בו החיבורים לתיבת האויר יהיו שקועים מתחת למים, הקבינה שלך מזמן מלאה במים.

אז מחבר לא אטום בצורה מוחלטת הוא הבעיה הקטנה שלך.

אני לא חושב ששנורקל צריך להיות אטום לכל אורכו ברמת IP68.. אלא אטום מול השפרצות ישירות או מעבר קצר.

גם אם יכנסו קצת מים ברווחים הקטנים בין חלקי הצנרת, כמי בגדם שוטף.

נדב ש.
25-12-17, 22:08
רוב השנורקלים אינם אטומים ולא ימנעו חדירת מים למנוע. הם כן ינקו אויר קר יותר ועם קצת פחות אבק. חוץ מיזה ישפרו את מקדם הפוזה.Sent from my iPhone using Tapatalkהחיבור בין הצינור לתיבת הפילטר חייב להיות אטום וזה כבר תלוי בהתקנה, זה לא נועד לנסוע בתוך נהר, מספיק חציית גשר אירי או נחל כדי שינק מים ותיגמור מנוע, קרה לי כבר בעבר עם המגנום לפני שנים בגולן, מאז כל רכב אצלי עם שנורקל שאני מתקין אישית.

ד ו ר ו ן
25-12-17, 22:11
לא הבנתי..
קרה לך לפני השנורקל או קרה עם שנורקל שהחיבורים לא היו אטומים?

נדב ש.
25-12-17, 22:23
לא הבנתי..
קרה לך לפני השנורקל או קרה עם שנורקל שהחיבורים לא היו אטומים?

קרה לפני שהאמנתי שצריך שנורקל...
רשמתי... מאז שזה קרה כל רכב מקבל שנורקל אצלי.

ronbs
26-12-17, 10:09
הבהרה
בדרך כלל אני מתרחק ממעברי מים
ואני לא מחפש שנורקל למטרות של צליחת הכינרת
בקיצור, פוזה ומעברי מים לא רלוונטיים

erezgur
26-12-17, 10:19
התעלמת מהסיבה הנוספת שרשמו - יניקת אוויר נקי יותר.

golyat
26-12-17, 10:22
הבהרה
בדרך כלל אני מתרחק ממעברי מים
ואני לא מחפש שנורקל למטרות של צליחת הכינרת
בקיצור, פוזה ומעברי מים לא רלוונטייםגם אני בקרוב אתקין שנורקל בסיקס. לא בשביל מעברי מים ובטוח שלא בשביל פוזה. אלא בגלל שזה כיף גדול ליצר ולהתקין תוספות ובכלל לבנות את הג'יפ כל הזמן. אם על הדרך יכנס אויר קר ונקי יותר לקרבורטור אז בכלל טוב.
בקיצור אם אתה רוצה להתקין תתקין. שיפור גדול זה לא יהיה. ביחוד לא בכמה אלפי קילומטרים בודדים בשנה שהכלים האלו נוסעים בדרך כלל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ronbs
26-12-17, 12:50
אשמח אם תשתף אותי במידע על ההתקנה
אצלי זה נכנס לרשימת המטלות בעתיד

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

wonderd
26-12-17, 13:24
אצלי התקנת השנורקל כנראה הצילה את הרכב יותר מפעם אחת, בחורף כשנוסכים לטייל ויש שלולית שאי אפשר לעקוף - עוברים דרך.. בכיף.
בשנה שעברה רכב שנסע אחריי ללא שנורקל שבק באמצע השלולית.
לגבי האבק - לא יודע אם זה נכון שיונק פחות אבק, אחרי כל טיול עם אבק גם היום אני מנקה או מחליף מסנן.

ronbs
26-12-17, 13:44
שמתי לב שפתח היניקה של השנורקלים פונה קדימה
ההיגיון שלי אומר הפוך, זאת אומרת פתח יניקה פונה לאחור

ד ו ר ו ן
26-12-17, 18:02
לגבי האבק - לא יודע אם זה נכון שיונק פחות אבק, אחרי כל טיול עם אבק גם היום אני מנקה או מחליף מסנן.
העלתי לכאן בעבר הסבר על המכניזם של התרוממות אבק ומה פוגש גובה שאיבה סטנדרטי ומה בגובה שנורקל.

בשורה התחתונה, הרבה פחות אבק עם שנורקל.

שים מסנן איכותי, אין סיבה להחליף אחרי כל נסיעת אבק.

דרור ברלי
26-12-17, 22:06
אני הרכבתי לוכד אבק/חול במקור של VW/AUDI/MAN על צינור כניסת האוויר צמוד למסכה הקדמית.
מרחיק את רוב האבק והחול והג'יפה ממסנן האוויר. אני מרוקן/מנקה אותו אחת לכמה חודשים.

לגבי מעברי מים - מכיוון שישראל נודעה בנהרותיה הגועשים ובגשמי הזעף בלתי פוסקים המציפים כל חלקה טובה ומעלים אגמים וימות על גדותיהם, אני נזהר מהם מאוד.

ד ו ר ו ן
26-12-17, 22:32
אני הרכבתי לוכד אבק/חול במקור של VW/AUDI/MAN על.

צילום/קישור?

nirs
27-12-17, 10:05
העלתי לכאן בעבר הסבר על המכניזם של התרוממות אבק ומה פוגש גובה שאיבה סטנדרטי ומה בגובה שנורקל.

בשורה התחתונה, הרבה פחות אבק עם שנורקל.

שים מסנן איכותי, אין סיבה להחליף אחרי כל נסיעת אבק.

היתרון המשמעותי בשנורקל הוא יניקת אויר יותר קר.
לגבי האבק, יתכן ומסייע מעט, אבל בוודאי שלא דרסטית (עננת האבק מכסה יופי את איזור השנורקל)

zivo
27-12-17, 11:55
היתרון המשמעותי בשנורקל הוא יניקת אויר יותר קר.
לגבי האבק, יתכן ומסייע מעט, אבל בוודאי שלא דרסטית (עננת האבק מכסה יופי את איזור השנורקל)

לא בטוח שאני מבין את הנקודה.
בהנחה שההרכבה המקורית שואבת אוויר מאזור הכנף, והמסנן ישאף מטר יותר גבוה, מה ההבדל? בהנחה שטמפ סביבה בסביבות 30 מעלות, עד כמה ההבדל הזה משנה?
יתרה מזאת, אם יש טורבו, ויש לו את הקירור שלו, עד כמה זה בכלל משמעותי?

KOOKE
27-12-17, 12:36
זיו

ברוב הרכבים, שאיבת האויר אכן מאיזור הכנף אבל בתוך תא המנוע והאויר שם חם ואפילו חם מאד.

ביתרון בשנורקל הוא לא רק בגובה שבו הוא שואב את האויר אלא בעיקר בשאיבת האויר מחוץ לתא המנוע.

נדב ש.
27-12-17, 12:52
לא בטוח שאני מבין את הנקודה.
בהנחה שההרכבה המקורית שואבת אוויר מאזור הכנף, והמסנן ישאף מטר יותר גבוה, מה ההבדל? בהנחה שטמפ סביבה בסביבות 30 מעלות, עד כמה ההבדל הזה משנה?
יתרה מזאת, אם יש טורבו, ויש לו את הקירור שלו, עד כמה זה בכלל משמעותי?

תפשפש בתוך הכנף באיזור הפנימי של הבית גלגל ותראה מה המנוע שלך שואב...
לא פעם מצאתי שם עשבים, בוץ ומה לא, לא פעם אצל חברים במעברי מים גם הפילטר אוויר ללא שנורקל נירטב, התמלא בוץ וכו' והיה שניות לפני נעילה הידרוסטטית.

הטורבו לא שואב אוויר קר, הוא שואב אוויר ודוחס אותו לאינטרקולר שאחראי לקרר את האוויר ומשם ליניקה לתוך המנוע.

מי שלא מאמין בשנורקל(דגש על שנורקל שמורכב מקצועי ולא לפוזה) מוזמן לאיזור פה או לגולן לבחון את הנושא, בהנחה שהגשם יגיע מתישהו ולא שירקו עלינו מלמעלה ליום אחד... :-)

zivo
27-12-17, 13:33
תפשפש בתוך הכנף באיזור הפנימי של הבית גלגל ותראה מה המנוע שלך שואב...
לא פעם מצאתי שם עשבים, בוץ ומה לא, לא פעם אצל חברים במעברי מים גם הפילטר אוויר ללא שנורקל נירטב, התמלא בוץ וכו' והיה שניות לפני נעילה הידרוסטטית.

הטורבו לא שואב אוויר קר, הוא שואב אוויר ודוחס אותו לאינטרקולר שאחראי לקרר את האוויר ומשם ליניקה לתוך המנוע.

מי שלא מאמין בשנורקל(דגש על שנורקל שמורכב מקצועי ולא לפוזה) מוזמן לאיזור פה או לגולן לבחון את הנושא, בהנחה שהגשם יגיע מתישהו ולא שירקו עלינו מלמעלה ליום אחד... :-)

נדב,
התייחסתי לקביעה הנחרצת שמדובר בבעית טמפ' בלבד, אתה בעצם מחזק שה לא רק טמפ' אלא גם טינופת. לא הלכתי לפשפש בתוך הכנף, אני רק יודע איך נראה המסנן אוויר שאני מנקה ומחליף כל פעם, ואני לא נופל.
טורבו, מה שאתה כותב, זה בדיוק מה שהתכוונתי, לא משנה מה תהיה הטמ' של האוויר, הדחיסה של הטורבו מעלה אותה, אבל אז יש אינטרקולר שמוריד (זה היתה הכוונה ב "
אם יש טורבו, ויש לו את הקירור שלו" ) ואז השאלה כמה הטמפ' המקורית של האוויר בכלל רלוונטית??

לגבי מעברי מים - אני לא מתווכח אם שזה הכייף שלו, אני פשוט יודע, שפעם אחת בתוך מים בגבההים האלו, הנזקים בשאר האוטו (מבתי מנורות ועד חלודה על הריצפה מתחת לשטיח) הם דבר שאני לא רוצה להתעסק אתו.
ולכן, מעל גובה גלגל, אני לא נכנס למים! זה פשוט החלטה מושכלת ומוקדמת, זה פשוט לא אופציה אצלי.

GodsFather
27-12-17, 13:52
רכבים מודרנים אטומים בתא הנוסעים שלהם

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב ש.
27-12-17, 14:28
נדב,
התייחסתי לקביעה הנחרצת שמדובר בבעית טמפ' בלבד, אתה בעצם מחזק שה לא רק טמפ' אלא גם טינופת. לא הלכתי לפשפש בתוך הכנף, אני רק יודע איך נראה המסנן אוויר שאני מנקה ומחליף כל פעם, ואני לא נופל.
טורבו, מה שאתה כותב, זה בדיוק מה שהתכוונתי, לא משנה מה תהיה הטמ' של האוויר, הדחיסה של הטורבו מעלה אותה, אבל אז יש אינטרקולר שמוריד (זה היתה הכוונה ב "
אם יש טורבו, ויש לו את הקירור שלו" ) ואז השאלה כמה הטמפ' המקורית של האוויר בכלל רלוונטית??

לגבי מעברי מים - אני לא מתווכח אם שזה הכייף שלו, אני פשוט יודע, שפעם אחת בתוך מים בגבההים האלו, הנזקים בשאר האוטו (מבתי מנורות ועד חלודה על הריצפה מתחת לשטיח) הם דבר שאני לא רוצה להתעסק אתו.
ולכן, מעל גובה גלגל, אני לא נכנס למים! זה פשוט החלטה מושכלת ומוקדמת, זה פשוט לא אופציה אצלי.

ההבדל שהאוויר מגיע כבר קר ונקי קצת יותר, ולגבי עומק המים לא צריך לנסוע בתוך נהרות, מספיק חצייה של מעבר אירי קטן ש"האף" של הרכב צולל ומיד עולה, המים לא מגיעים לדלתות וגם לא לתוך הרכב, שוב, מי שזה לא ב"קטע" שלו טיולי חורף בדרכי הצפון ורמת הגולן(בטוח שיש כמה גם במרכז) כמו גם צורך בצמיגי שטח מלא לצורך העיניין זה גם בסדר...
אבל מכאן ועד להסיק שזה לפוזה זאת טעות לדעתי, אבל מצד שני תמיד בארץ יודעים מה הכי טוב...

wonderd
27-12-17, 14:36
...

אני בכל חורף יוצא לטייל, נתקל יותר מפעם אחת בצורך לעבור במעברי מים עמוקים - שום דבר לא נכנס לתוך הרכב פשוט כי אני לא עוצר בתוך המים.. אין אצלי נזקים ברכב עקב כניסה למים ואני משתדל מאוד לא להגיע לגובה גלגל למרות שלפעמים אין ברירה כל כך.

GodsFather
27-12-17, 15:05
עד הרגע ההוא שלא תהיה ברירה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-12-17, 16:21
לגבי האבק, יתכן ומסייע מעט, אבל בווד דרסטית (עננת האבק מכסה יופי את איזור השנורקל)
ממש לא.
בעין זה נראה לך כמו אותו האבק, בפועל יש הבדלים גדולים בין מה שאתה שואב בגובה יניקה סטנדרטי וגובה השנורקל.
זה לא תחושה זה עובדה.

כתבתי על זה בהרחבה בעבר.

ד ו ר ו ן
27-12-17, 16:27

אתה לא מסכים שנקודת פתיחה של טמפ אויר נמוכה יותר תסייע לטורבו והאינטרקולר?

האינטרקולר מסוגל להגיד את טמפ האויר שנכנס אליו ב-x מעלות ביחס לאויר שעובר דרך הצלעות קירור, ולטמפ סביבת הצנוע בה הוא נמצא.

אם מראש אני מעביר דרכו אויר פחות חם, גם התוצאה תהיה קרה יותר ביציאה לכיוון המנוע.

נדב ש.
27-12-17, 16:44
זה מה שרשמתי אם לא הבנת, דרך השנורקל האוויר מלכתחילה יותר קר.

ronbs
01-01-18, 09:43
הוחלט, מתקינים שנורקל
אני אפתח שרשור חדש

-->