PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - תנור אפייה על סטרואידים

ariel-ro
25-12-17, 22:03
שלום לכולם,
יש לנו בבית תנור אפייה AEG פירוליטי בן 8 שנים.
לפני כמה שבועות החל לעלות ריח של שרוף מהתנור, ראינו שגוף החימום של הטורבו לוהט, ממש מאיר את התנור בצבע אדום, וכל מה שהיה בתנור נשרף מהחום הרב שהיה שם.(חום אדיר, הרגיש הרבה יותר חם באזור מאשר במצב ניקוי, שזה משהו כמו 400-500מעלות)
כיבוי התנור לא עזר, היה צריך להוריד את הפקק בארון.
לאחר שהתנור התקרר, הדלקנו שוב את התנור והכל עבד כמו שצריך. שלשום זה שוב קרה, גוף החימום של הטורבו מתחמם מאוד מאוד, הטמפ' עולות ורק הורדת החשמל מרגיעה את התנור.
הפעם ברור שאי אפשר להמשיך ככה וצריך לתקן את הבעיה.
גוף החימום של הטורבו הוחלף ע"י לפני כשנתיים וחצי כי הקודם התקלקל.
לדעתי לא מדובר על גוף חימום תקול, אלא דווקא על משהו בכיוון הבקרה של התנור.
כי אם גוף החימום היה תקול התקלה הייתה קוראת תמיד ולא פעם כן ופעם לא.
אגב, ברור לכולם שעד יום חמישי בערב צריך להיות תנור תקין. בין אם זה תיקון ע"י, טכנאי(אם זאת עלות תיקון סבירה) או תנור חדש.:rolleyes:

מישהו נתקל? רעיונות?

אריאל

Gilad
26-12-17, 00:31
חפש קונטקטור שנתפש מהחום ולא משתחרר - ימשיך להעביר זרם גם אם יפסיק לקבל פיקוד

ariel-ro
26-12-17, 11:31
מה הכוונה בקונקטור? ממסר אלקטרו-מכני שנתפס? יש כאלה בתנורים?

נמרוד
26-12-17, 12:25
מה הכוונה בקונקטור? ממסר אלקטרו-מכני שנתפס? יש כאלה בתנורים?

קונטקטור.

kd2
26-12-17, 17:21
יש לך או קונטקטור (מגען) אלקטרו-מכני או התקן "מתקדם" יותר - SSR (סוליד סטייט ריילי).

מוזר שהמפסק הראשי לא סגר לך את החשמל לגוף החימום גם אם המוזכרים למעלה תפוסים במצב מגושר ( זה תנור חד פאזי נכון ?).
לדעתי גם אמור להיות לך תרמוסטט ביטחון שמנתק בטמפ' קיצון.

אתה צריך מישהו שיודע להתעסק בפיקוד/בקרה ושולט ברב מודד, אם זה אתה נוכל להמשיך עם תמונות או שירטוטים.

ariel-ro
26-12-17, 17:40
נמרוד, זה מה שקורה שקוראים מהר ומהטלפון...:rolleyes: תודה!

kd2, אני יודע להתעסק (קצת) עם רב מודד, אבל מאיפה משיגים סכמות של כרטיסי בקרה של תנורים?
הבעיה היא שהתקלה באה והולכת, וצריך לתפוס אותה כשהיא מתרחשת
התנור חד פאזי, הדגם שלו הוא - AEG B5741-5-M
בכל מקרה, פתחתי את התנור להסתכלות ראשונית, נראה שעל כרטיס הבקרה יש רכיב שנשרף לגמרי. מצורפות 3 תמונות. הרכיב בפינה הימנית.
117922117923117921

אגב, מבחינתי לקפוץ לחברה ולקנות כרטיס חדש. בטח מדובר על כמה מאות שקלים והחלפה של 5דק'. העניין הוא שאני לא בטוח שזה רק זה ולא עוד דברים שנדפקו.

אעדכן שיהיו עוד תגליות(אם יהיו), בינתיים אשמח לדעות והכוונה:)

ariel-ro
26-12-17, 19:12
לא יכול לערוך את ההודעה הקודמת.
הרכיב מימין זה Film Capacitor.
בכל מקרה הבנתי איזה קונטקטור אחראי על כל גוף חימום. הקונטקטור של גוף הטורבו נפתח ונסגר כמו שצריך(שומעים אותו מתקתק ושהם נפתחים ונסגרים רואים דרך מעטפת הפלסטיק ניצוץ קטן), ונכון לעכשיו אין שום בעיה והכל מתפקד כמו שצריך.
העניין הוא איך אפשר להתקדם מכאן, כי אי אפשר לחכות שזה ייקרה שוב, כי זה ייקרה בבישולים של שישי, שאני לא בבית...

אריאל

kd2
26-12-17, 20:04
לכל הכרטיס הזה יש מפסק פיזי או שזה דרך מסך/תפריט/בקר ?

ariel-ro
26-12-17, 20:42
אם הבנתי נכון את השאלה-
הכרטיס הזה יושב בגב התנור ומחובר בצמות חשמל לפאנל הקידמי של התנור(מסך תצוגה, כפתורי שליטה וכד')
אין שום דרך לשלוט עליו לא דרך שם.

kd2
26-12-17, 22:44
אז אם זה המצב והממסר עצמו לא נראה דפוק, ואתה לא יכול/מעוניין להפעיל ולחכות לחזרת התקלה בצורה מתוכננת...
אתה צריך טכנאי או כרטיסים חדשים לדעתי.

ariel-ro
26-12-17, 23:05
אין לי בעיה לקרוא לטכנאי, השאלה היא האם(לדעתך כמובן..) יש יכולת לפתור תקלה שכזאת בלי שהיא מופיעה? כי כרגע הכל תקין לחלוטין.

זוהר לב
27-12-17, 22:14
אם הבנתי נכון את השאלה-
הכרטיס הזה יושב בגב התנור ומחובר בצמות חשמל לפאנל הקידמי של התנור(מסך תצוגה, כפתורי שליטה וכד')
אין שום דרך לשלוט עליו לא דרך שם.
להערכתי כרטיס הפיקוד נמצא בצד האחורי של פנל ההפעלה, והוא הרבה יותר מתוחכם(ויותר יקר) מכרטיס הכוח שמופיע בתמונות.
תתפלל שהתקלה בכרטיס הכוח ולא בפיקוד.
נהוג בממסרי כוח עם עומס התנגדותי לשים קבל במקביל ליציאות כדי להקטין את הניצוץ בזמן ניתוק הממסר וכך לשמור על המגעים.
אז יכול להיות שהקבל נשרף, ומגעי הממסר לפעמים נדבקים, ומתנתקים שוב.
מצד שני יכול להיות שהטרמוקפל שחש את הטמפ' התרחק מעט מגוף החימום ולכן לא ממתג כראוי את הממסר.
קשה לדעת מהי התקלה במעט שמסרת. נסה למצוא את מק"ט הכרטיס שצריך להיות רשום עליו, בתקווה שתוכל לאתר משהו ברשת.
ואם אתה מחליף רכיבים החלף את הממסר ואת 3 הקבלים. השרוף ו-2 לידו, ושים ממסר עם יכולת העברת זרם גבוהה יותר.(או SSR)

lizard
27-12-17, 22:48
אני לא מבין בזה בכלל אבל הייתי דווקא מתחיל בבדיקת מד הטמפרטורה של התנור. תבדוק שהטרמוקפל תקין ולא מנותק או משהו כזה.

-->