PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה במנוע

קריסטל מיכה
27-12-17, 15:21
שלום רב
ברשותי טויוטה פראדו שנת 2002
לאחרונה התעוררה בעיה ברכב: באמצע האצה הוא מאבד כוח לכמה שניות כאילו נחנק, מד סיבובי המנוע נישאר באותה מהירות סיבוב ולאחר מכן ממשיך להאיץ.
במוסך טויוטה אמרו לי שצריך לשפץ את משאבת הדלק והמסילה ובמידה והתקלה לא תיפתר צריך לבדוק הלאה. על מנת לשפץ את המשאבה והמסילה צריך להשאיר את הרכב שבוע במוסך.
הם דורשים 14000 ₪ עבור תיקון זה. הרכב עשה קצת מעל חצי מיליון ק"מ.
האם מישהו ניתקל בבעיה דומה? האם מישהו יכול לייעץ מה עדיף לעשות?

תודה
מיכה קריסטל 0586334586

נדב ש.
27-12-17, 15:32
איזה בדיקה ביצעו שהגיעו למסקנה הזו? האם שללו דברים אחרים?
שמת לב באיזה מהירות זה קורה? באיזה הילוך הגיר? התקלה קבועה או באה והולכת?

כמה שיותר פרטים זה יותר יעזור.

קריסטל מיכה
27-12-17, 16:58
התקלה באה והולכת אני לא יכול להגיד בוודאות באיזה מהלך זה קורה.
שכחתי לציין שלפני כחצי שנה שפצו לי את המזרקים. בהתחלה היה להם בעיות עם המזרקים המשופצים ורק אחרי ניתוק הצ'יפ שהיה לי שמעלה את ההספק ל 190 כוחות סוס הם הצליחו

- - - Updated - - -

הם אומרים שלפי הדיאגנוסטיקה של המחשב יש נזילה גדולה של סולר מכיוון המשאבה או אחריה,

נדב ש.
27-12-17, 18:17
אם יש נזילת סולר אז אתה אמור לראות אותה...

בכל זאת נישמע לי מחיר מוגזם עבור התיקון, כדאי לקבל הצעת מחיר נוספת.

איציק - 4X6ZH
27-12-17, 19:06
אוי אוי
נזילת סולר = אתה חייב לראות ?

איציק

קריסטל מיכה
27-12-17, 19:25
נזילת סולר פנימית. חיצונית לא רואים כלום

doronbe
28-12-17, 09:35
נתקלתי בבעיה דומה .
מציע לך לבדוק את בית פילטר סולר. מותקנת בו סוג של דיאפרגמה שיוצרת את התופעה והרכב נבלם תוך כדי האצה.
העלות היא 200 שקלים ולכן שווה לך לנסות להחליף לפני הוצאות כבדות יותר

קריסטל מיכה
28-12-17, 13:09
תודה רבה אבדוק את זה

נדב ש.
28-12-17, 13:31
אוי אוי
נזילת סולר = אתה חייב לראות ?

איציק

מהמשאבה או מהמסילה?

oferaz
28-12-17, 14:27
מיכה,
ארבע עשרה אלף ש"ח זה המון כסף..
מציע לך לקבל חוו"ד דעת נוספת.
המלצתי בפורום על איאב מקלנסווה, אבל בלי קשר - קבל עוד דעה.
בכל מקרה הייתי מנסה את כל האפשרויות הזולות (עד כדי גיחוך) של פילטר, צנרת, דיאפרגמה ואפילו הייתי מנסה להחליף חלק עם חבר..
בהצלחה,
עפר

doronbe
28-12-17, 14:32
עוד החלפה של כמה עשרות שקלים שהייתי מבצע היא בדיקה ואם יש ספק קטנטן , החלפה של צינורות הוואקום ליד האינטרקולר. 1מטר אמור להספיק.
בנוסף יש כוסית גזים קטנה ליד האינרקולר. שווה לבדוק אותה. אם סדוקה היא יוצרת את אותה התופעה.

geva dover
31-12-17, 21:17
עוד החלפה של כמה עשרות שקלים שהייתי מבצע היא בדיקה ואם יש ספק קטנטן , החלפה של צינורות הוואקום ליד האינטרקולר. 1מטר אמור להספיק.
בנוסף יש כוסית גזים קטנה ליד האינרקולר. שווה לבדוק אותה. אם סדוקה היא יוצרת את אותה התופעה.

לי הייתה בעיה דומה במנוע פראדו 125 כס..
החלפתי צינורות וואקום קודם, אחכ את הכוסית גזים( היא עולה 180 שקלים ממוסך מורשה), מה שבסוף פתר את הבעיה זה להחליף ולסדר את הדיאפרמה ואת הפילטר סולר עצמו

asafk
01-01-18, 00:18
עם או בלי צורך... מנוע עם חצי מליון ק״מ.. מציע לפנק אותו ולהחליף יזום את כל הדברים ה״קטנים״ שכתבו כאן.
ואז לקחת את הרכב למכון דיזלים לבדיקה והחלטה אם צריך לשפץ משאבה.

אסף.

קריסטל מיכה
05-01-18, 19:44
הוציאו את המזרקים וראו שהם גמורים לגמרי החלטתי להחליף לחדשים לגבי המחיר עדיין לא ידוע אבל אמרו לי שיהיה פחות מארבע עשרה. בינתיים הפסדתי טיול לצוד שיטפונות

יואב פולס
05-01-18, 23:15
לא רוצה לבאס אותך, אבל אני באמת לא מבין את הגישה של "לא יודע מה המחיר, אמרו שמתחת ל 14.0 אש"ח".
המוסך אמור לדעת בדיוק איזו עבודה נדרשת, ומה עלות החלפים והעבודה.
בל"ק 120 במוסכים מורשים מטעם היבואן, עלות החלפת ארבעה מזרקים כולל כל מה שמסביב, גומיות, אטמים, עבודה וכיוצב' - מסתכמת בפחות מ 10.0 אש"ח. לא חושב שברכב שלך זה צריך לעלות הרבה יותר מזה.
נכון שיכולים להיות בלת"מים במהלך התיקון, אבל אז המוסך מתקשר אליך ואומר מה הממצאים ומה צריך לעשות בנוסף למה שאתה כבר יודע, ומה העלות. ההערכה שלי, בגישה הזו, המוסך יעבור את ה 14.0 אש"ח.
כמו שזה נשמע, זה נראה כאילו הולכים לתקוע לך מחיר, ולא בטוח שיש לזה הצדקה.

הערה חשובה: אין לי מושג מה תכולת העבודה. אני מתייחס להחלפה של ארבעה מזרקים עם כל הנלווה.

קריסטל מיכה
07-01-18, 09:36
המוסך אמר לי שזה מקסימום 14K

-->