PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני רכישת פאג'רו ארוך

Nirtzen
29-12-17, 16:46
אנחנו משפחה(+2 וכלבה) שאוהבת לטייל בשטח , ומדובר ברכב שיבלה מספר סופי שבוע בשנה בזיווד מלא מצויד ללינת שטח בת שניים \ שלושה לילות. כמו כן ישמש אותי לטיולי שטח ספורדיים , באיזור הנגב הערבה והגולן.
יחד עם זאת - הרכב ישמש כרכב משפחתי , עם נסועה של בערך 15K בשנה (לנסיעות בהן כולנו נוסעים יחד, לנסיעות יומיומיות יש לנו פרייבט). לכן חשובה גם הנוחות לנסיעות בינעירוניות בנות כמה שעות. (אנחנו גרים בערבה והמשפחה שלנו מהגולן ומהשרון).

שמתי עין על פאג'רו ארוך שנתון 2001 , יד ראשונה . בדיקה ראשונית של הרכב מעלה מספר דברים שצריך לשים עליהם את הדעת.

1. לא משתלב 4X4 - מקריאה בפורומים שונים יכול להיות שמדובר בצינוריות ואקום.
2. נזילת שמן מאיזור משאבת הגה.
3. צלחות ורפידות להחליף
4. ההנעה ארוכה , מרגיש כמו מצבר חלש
5. קוסמטיקה

אני מתכנן לקנות את הרכב הזה , או דומה לו , בתקציב קניה של בין 30-40 אלף שח, תקציב ישור קו של 10 אלף שח , ותקציב שיפורים (סט בולמים , הגבהה , ומיגון, עוד 10.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? התקציב הכללי נע באיזור 70 אלף שח - כולל ישור קו ושיפורים.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? שילוב בין השניים , ישמש את המשפחה לנסיעות למרכז ולצפון.
3. מי נוהג בו? אני ואשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 15K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. דיזל אוטומט

הכיוון הכללי הוא פאג'רו , כשבאופציות היתה גם פראדו ארוך שיורד מהפרק בעיקר משיקולי תקציב ( וגם נראות פנימית פחות מודרנית)

ישור קו - יכלול החלפת כל הבושינגים , שמנים , תפוחים , החלפת רדיאטור וצנרת מים , החלפת רפידות וצלחות , וכמובן שמן ופילטר שמן.
יש לי מקום לעבוד בו ולעשות הרבה בעצמי - מוסך כלים חקלאים של חבר (עם ליפט כמובן).
בנוסף יש לי את כל הכלים , ידע , ורצון ללמוד לטפל בעצמי. בריינג'ר שלי (פולריס ריינג'ר 2014) אני מטפל לבד .

שדרוג - סט בילשטיין עם הגבהה - גם אותם אוכל להתקין בעצמי (כיוון פרונט יעשה במקום מוסמך, כמובן)
מיגון - מה שאפשר להתקין לבד , אתקין לבד.

השאלה באופן כללי האם הכיוון שלי נכון , האם יש מחלות לרכב מהן עלי להזהר ולבדוק בשבע עיניים ?
מניסיון אישי של בעלי פאג'רו - על מה לשים דגש ?

האם בכלל עלי ללכת בתקציב זה על פאג'רו שנתון גבוה יותר , 2008 ? ולוותר על שדרוגים ?

תודה

נדב ש.
29-12-17, 17:29
לא רשמת מה רמת הטיולים...
הכיוון הכללי שלך הוא נכון, לגבי השנתון אז רכב צעיר יותר לרוב יהיה גם עם פחות ק"מ ובלאי, לא כתבת מה הנתונים של ה 2001...
לא משתלב 4x4 יכול להיות גם סיפור יותר יקר בהרבה מכמה צינורות וואקום קח בחשבון.
מחלות ידועות לדגמים האלה זה משאבות ההזרקה שמצריכות שיפוץ/תיקון/חיישנים וכו', תותבים במשולשים, חופשים בנאבות.

סה"כ חילקת את התקציב יפה, אבל קח בחשבון שככל שלרכב יהיו פחות תיקונים ביישור קו ויותר איבזור(רובם מוגבהים וממוגנים) תוכל לעלות בשנתון או שישאר לך יותר כסף בכיס.

Nirtzen
29-12-17, 17:49
הרכב עם 220 אלף קמ. כמעט ולא ביקר בשטח.
איך אפשר לבדוק את עניין שילוב 4*4 לעומק, לפני הקניה ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

נדב ש.
29-12-17, 18:08
לבדוק באיזור הטרנספר שהכל במקום, אין חיווט/צנרת מנותקים, אין נורות שנידלקות בזמן נסיעה ובשילוב, או לגשת למי שיש ניסיון בנושא.

Asaf-a
30-12-17, 06:04
בתקציב הכולל שלך (70), עם קצת סבלנות תוכל למצוא פאגרו צעיר יותר (2006-2007) שכבר מוכן או כמעט מוכן לשטח עם ק"מ דומה או פחות.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

-->