PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקמת קבוצת טיולים עם אנשים שאינם בעלי רכבי שטח

ishc
30-12-17, 22:44
היי לכולם
אני משער שאני הולך לשתף אתכם בבעיה שלפחות לחלקכם מוכרת.
רובנו אוהבים לטייל ואוהבים את הרכבים שלנו אלמה לעשות במציאות הכלכלית שלנו רובנו נוסעים ברכבים ישנים שתחזוקתם לא זולה וצריכת הדלק שלהם גבוהה.
אני מוצא את עצמי בתור בעל משפחה צעירה שמכניסה משכורת נאה חושב 20 פעמים לגבי כל טיול שאני יוצא אליו.
לדוגמה: טיול אחרון למפגש גיפולוג עלה רק בדלק 475 שח לטיול של 480 קמ מהבית עד הבית. על זה תוסיפו קצת אוכל, בלאי וכו׳ והופס קפצנו לאיזור ה-1000 שח +/- (ובמקרה הזה טיילתי לבד).
אז רגע לפני שמוותרים על התחביב או מחזיקים רכב כמו הפאג׳רו שלי בשביל שלושה טיולים בשנה חשבתי להקים פלטפורמה שתאפשר לאנשים כמוני שלרוב (לפחות כרגע) מטיילים לבד לצרף לרכב מטייל או שניים שאין להם רכב שטח וישמחו לחלוק בעלויות הטיול כגון דלק ואוכל.
נראה לי שזו דרך טובה להקל עלינו, בעלי הרכבים בעלויות ואולי לאפשר לנו לטייל יותר אבל גם אחלה דרך להכיר אנשים חדשים.
דעתכם והאם אתם חושבים שגיפולוג יכול לשמש במה לעניין רגע לפני שפונים לפייסבוק.
שבוע טוב

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
30-12-17, 22:56
היה משהו דומה בזמנו בג'יפטריפ.

ishc
30-12-17, 22:57
היה משהו דומה בזמנו בג'יפטריפ.

ג’יפטריפ מת לא?
מישהו פה לקח חלק ביוזמה שם ויכול לתת רשמים?

Yoni Oppenhime
31-12-17, 00:36
יוזמה מעולה, אשמח לשתף.

אנחנו זוג צעיר ללא ילדים ונשמח לארח איתנו אנשים ברכב, גם בשביל החברה וגם בשביל חלוקת העלויות.

אני בפנים.

amirmoshe
31-12-17, 06:32
ברמת העקרון יהושוע כרמל שמוציא טיולים בשומרון מאפשר את זה.
לא יודע לומר איך זה עובד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

tooshey
31-12-17, 07:56
היה רעיון דומה בארץ לפי כ 120 שנה.
בהתחלה הצליח אחכ צלע.
קראו לזה קיבוץ...
ללפני כ 100 שנה, ברוסיה האדומה, זה הצליח עוד פחות...

הרעיון שלך אולי הגיוני באופן תיאורטי אבל תראה שבפועל הוא לא באמת עובד.
אולי באופן פרטי יווצרו כמה שותפויות לטיול שיעבדו מידי פעם, אבל להפוך את זה לשיגרה נראה לי מורכב מידי ולא שווה את החיסכון של כמה מאות שקלים בשנה.

בברכה,טושי

boaz avrahami
31-12-17, 08:07
מה הקשר לקיבוץ ?

למרות שגם אני מטייל הרבה פחות ממה שהייתי רוצה בשל העלויות, אני לא בטוח שאני מוכן להכניס אנשים שאינני מכיר מלפני לאוטו לטיול ועוד לכמה ימים שדורשים הרבה יותר.
אפילו אם היית מקים מאגר של בחורות צעירות ויפות שרוצות להצטרף לטיול אני די משוכנע שלא הייתי מצרף.
הפעם האחרונה שעשיתי זאת זה היה לבקשתו של בוזי והוביל לחתונה של אבנר ברוך [emoji41]

מצד שני אני חושב שאם זה מתאים לך ולאחרים אז מה איכפת לך ממני...
תפרסם בכל מדיה אפשרית בלי להתעכב ( כי לממונטום יש השפעה) ותתחיל לקבץ רשימות של גיפאים וטיילים.
מציע לך לבדוק את סוגית הביטוח - הסעת נוסעים בשכר

אולי אפשר ליצר למשתתפים מערכת דירוג אלמונית... או אפילו פרופיל התאמה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

מוני אורבך
31-12-17, 09:09
גם אני הייתי עד למספר נסיונות כאלו..
ככול שהמשתתפים יותר צעירים ויותר תפרנים ככה זה עובד יותר טוב.
ככול שאתה מזדקן, יש לך יותר דעות ורצונות שאתה סגור עליהם (קרי אתה מקובע..)
ואם יש לך את הכסף, אתה גם יכול להרשות לעצמך את ההנאה.
ראה ערך האנשים שבוא נגיד "בשלים" הבאים לבד ברכב כי לא יכולים לסבול אף אחד ברכב שלהם.
כי אז הוא (היא) יגידו להם איך לנהוג מה לשמוע, אם הנוף מוצא חן או לא והוא בכלל רוצה עצירה..

צעירים הרבה יותר פתוחים (קרי לא מקובעים) והיות והם תפרנים זה גם מתאים להם.
אם נסכם, הקהל שאתה צריך לפנות אליו הם עד 35 רצוי לא נשואים וללא ילדים ובלי משרות בהיי טק
קרי תפרנים.

katsirz
31-12-17, 09:34
איפה עובר הגבול? אם נתקעת והזמנת חילוץ במאות או אלפי ש"ח, אתה מצפה להשתתפות? אפילו אם לא הזמנת חילוץ אבל השקעת אח"כ בתיקונים?
ברגע שתחרוג מכיסוי ההוצאות הישירות, זה הופך לעסק או שותפות וזה מתחיל לקבל מאפיינים שדורשים גם התבוננות משפטית.
כל זה מבלי לעסוק בשאלה של האם נחמד לך לבלות, לפחות כמה שעות, עם אנשים שאתה לא מכיר בכלל.

erezgur
31-12-17, 10:05
רעיון נוסף שאפשר לשים על השולחן -

יש קבוצה של אנשים שאתה רגיל לטייל עימם, אופי הטיולים דומה, החברה מתאימה, מסתדרים זה עם הבדיחות של זה, רגילים לאכול ביחד ולפעמים גם לקנות במשותף ולהתחלק, הציפיות די דומות וכו''. אם כן - נסו להתארגן כך שמידי פעם אחד מארח את השני במכוניתו (ומתחלפים בטיול הבא).

היתרונות -
- אתה מקטין את העלויות כמובן,
- איש לא סובל יותר מדי בשל אי התאמה של החברה
- אף אחד לא מסתבך בנושאי חוקיות הסעה בתשלום וכנראה גם לא בנושאי חלוקה בעלות תיקון נזקים אם חס וחלילה יש במהלך הטיול
- יש שיוויון בחלוקת הנטל בין המשתתפים

ronen7k
31-12-17, 12:35
גם אני הייתי עד למספר נסיונות כאלו..
ככול שהמשתתפים יותר צעירים ויותר תפרנים ככה זה עובד יותר טוב.
ככול שאתה מזדקן, יש לך יותר דעות ורצונות שאתה סגור עליהם (קרי אתה מקובע..)
ואם יש לך את הכסף, אתה גם יכול להרשות לעצמך את ההנאה.
ראה ערך האנשים שבוא נגיד "בשלים" הבאים לבד ברכב כי לא יכולים לסבול אף אחד ברכב שלהם.
כי אז הוא (היא) יגידו להם איך לנהוג מה לשמוע, אם הנוף מוצא חן או לא והוא בכלל רוצה עצירה..

צעירים הרבה יותר פתוחים (קרי לא מקובעים) והיות והם תפרנים זה גם מתאים להם.
אם נסכם, הקהל שאתה צריך לפנות אליו הם עד 35 רצוי לא נשואים וללא ילדים ובלי משרות בהיי טק
קרי תפרנים.

חחח
קלעת לדעתי.

שאני יוצא לטייל לבד לנקות ת׳ראש , אני לא רוצה אפאחד איתי באוטו אלה עם זה חבר קרוב
אבל זה אני.

אפשר לנעוץ בפורום טיולים פוסט לצרוף אנשים לטיול וכל מי שמציע טיול ירשום
גם שניים שלושה דברים בל יעבור שחשובים לו ממש.

בהצלחה.

גיא
31-12-17, 12:48

עובד ..
המצטרפים הם כמעט תמיד בחורות מהאולפנה .. צעירות מאד .. שכל מה שחשוב להן זה להגיע לטיול ( עם יהושוע ?! )

איל מ
31-12-17, 16:11
לגבי איפה הקו עובר זה די ברור.
חצי חצי בדלק ובאוכל. לא שום דבר מעבר.

ואצלי אגב, מחיר הטיול לא משחק תפקיד, (קבלה על חלק, תיקון, או תוספת לרכב, עוברת הרבה פחות בקלות מאשר עוד קבלה על דלק), הבעיה היא לפנות זמן או לקבל שחרור מהבית....

דרור ברלי
31-12-17, 16:49

איך זה עובד?
הוא מזכיר את זה במיילים שלו כאפשרות למי שרוצה להצטרף לטיול.

אני הייתי ממליץ לכל מי שמתכנן לטייל כך לבדוק היטב משמעויות משפטיות וביטוחיות.
לכאורה זה לא ''הסעה בשכר'' ולא אמורה להיות שום בעיה. אבל אתם יודעים איך זה כשקורה משהו ומתחיל מחול שדים.

נדב ש.
31-12-17, 16:58
מיקרה שקרה לפני הרבה שנים, כרגיל יצאנו לטיול וברגע האחרון היצטרף זוג חברים לרכב שלנו לבקשתם, היינו קבוצה של בערך 7 כלים, מדבר, נוף, אוויר, סופ"ש, בשבת אחה"צ/ערב בגלל תקלה כלשהי הקבוצה ניתקעה, בשבריר של קליטה הזוג יצר קשר עם הבית והודיע שאנחנו תקועים במדבר... וזהו... מכאן התחיל כדור שלג מתגלגל שלא נעצר, ככל שהזמן עבר עלו העצבים והתחילו מריבות וניבולי פה וכו' , יצאנו מהשטח סביבות 1 בלילה, שקט כל הדרך הביתה...

מסקנה-לא לכל אחד מתאים הדבר הזה, חשוב שתדע את מי אתה לוקח איתך ברכב, שהוא מוכן לכל תרחיש, גם אם זה להיתקע ולא להגיע ביום ראשון לעבודה.
ומשפט לסיום-אתה יודע איך ומתי אתה ניכנס לשטח, אתה לא יודע איך ומתי תצא, ברוב המקרים זה יהיה פחות או יותר לפי התכנון, בפעם האחת שלא... תידאג שאתה נמצא בחברה טובה.

דרור ברלי
31-12-17, 17:56
מיקרה שקרה לפני הרבה שנים, כרגיל יצאנו לטיול וברגע האחרון היצטרף זוג חברים לרכב שלנו לבקשתם, היינו קבוצה של בערך 7 כלים, מדבר, נוף, אוויר, סופ"ש, בשבת אחה"צ/ערב בגלל תקלה כלשהי הקבוצה ניתקעה, בשבריר של קליטה הזוג יצר קשר עם הבית והודיע שאנחנו תקועים במדבר... וזהו... מכאן התחיל כדור שלג מתגלגל שלא נעצר, ככל שהזמן עבר עלו העצבים והתחילו מריבות וניבולי פה וכו' , יצאנו מהשטח סביבות 1 בלילה, שקט כל הדרך הביתה...

מסקנה-לא לכל אחד מתאים הדבר הזה, חשוב שתדע את מי אתה לוקח איתך ברכב, שהוא מוכן לכל תרחיש, גם אם זה להיתקע ולא להגיע ביום ראשון לעבודה.
ומשפט לסיום-אתה יודע איך ומתי אתה ניכנס לשטח, אתה לא יודע איך ומתי תצא, ברוב המקרים זה יהיה פחות או יותר לפי התכנון, בפעם האחת שלא... תידאג שאתה נמצא בחברה טובה.

כל כך נכון.
היינו בסרט כזה בדיוק.

יורם שמעוני
31-12-17, 17:57
מעניין,
מוכן להשתתף בניסוי :)

נמרוד
01-01-18, 14:30
רעיון נוסף שאפשר לשים על השולחן -

יש קבוצה של אנשים שאתה רגיל לטייל עימם, אופי הטיולים דומה, החברה מתאימה, מסתדרים זה עם הבדיחות של זה, רגילים לאכול ביחד ולפעמים גם לקנות במשותף ולהתחלק, הציפיות די דומות וכו''. אם כן - נסו להתארגן כך שמידי פעם אחד מארח את השני במכוניתו (ומתחלפים בטיול הבא).

היתרונות -
- אתה מקטין את העלויות כמובן,
- איש לא סובל יותר מדי בשל אי התאמה של החברה
- אף אחד לא מסתבך בנושאי חוקיות הסעה בתשלום וכנראה גם לא בנושאי חלוקה בעלות תיקון נזקים אם חס וחלילה יש במהלך הטיול
- יש שיוויון בחלוקת הנטל בין המשתתפים

הכי טבעי, הכי פשוט. יש לך חבר טוב, ג'יפאי. בטיול משפחות אתם באים בהרכבים מלאים ברכבים שלכם. בטיולי בנים, נוסעים פעם בגרוטאה של זה ופעם הבאה בגרוטאה של זה. עובד מצויין מאז ומתמיד. לא צריך לערב זרים בעניין.

דרור ברלי
01-01-18, 15:48
הכי טבעי, הכי פשוט. יש לך חבר טוב, ג'יפאי. בטיול משפחות אתם באים בהרכבים מלאים ברכבים שלכם. בטיולי בנים, נוסעים פעם בגרוטאה של זה ופעם הבאה בגרוטאה של זה. עובד מצויין מאז ומתמיד. לא צריך לערב זרים בעניין.

זה מושלם כשמצטרף אליך חבר טוב.
אבל כשמצוותים אליך לאוטו מישהו שאתה לא מכיר ולך תדע אם יספור אותך כשקורה משהו?... רוצה להשתתף בניסוי? אני לא. כי ניסיתי.

כפי שנאמר - Been there. done that.
קשה לשכוח את המקרה (לא ברכב שלי) עם שני חבר'ה שהצטרפו לטיול שהסתבך ונכפתה על כל הקבוצה שהיית לילה לא מתוכננת בשטח לא פשוט והם התחילו לעשות דמורליזציה ובלגן. האווירה הגיעה למחוזות לא נעימים בעליל והם הגדילו לעשות ולקחו החלטות על דעת עצמם שיכלו לסבך אותם ואולי גם את הקבוצה מעבר למה שכבר התרחש. זה מיותר, לא לעניין ואפילו מסוכן.

אז מצד אחד אני אולי יכול להבין שהם נלחצו מהסיטואציה וכל מה שאמרו ועשו נבע מלחץ ופחד ומחוסר מחוייבות לקבוצה. כי אם אתה מצטרף לטיול עם אנשים שאתה לא מכיר על סמך השתתפות בהוצאות בלבד ואלה לא החברים שלך, ופתאום קורים דברים שאינם בשליטתך והקבוצה פועלת בניגוד מוחלט לדעתך ואתה בלחץ - אז אתה מנסה לשמור על עצמך. ועל עצמך בלבד.
מצד שני כשאתה מטייל בקבוצה אתה מחוייב לה בלי ויכוחים. אין מקום להתנהגות כזו.

מאז, לטיול כזה בג'יפ שלי יעלו רק חברים או אנשים שאני מכיר וסומך עליהם.
כאלה שאני גם לא אחשוש שינהגו במקומי אם הם רוצים ובעיקר אם צריך.
כן, אפשר ורצוי להשתתף בדלק. כל אחד כפי שבא לו.

נמרוד
02-01-18, 11:33
זה מושלם כשמצטרף אליך חבר טוב.
אבל כשמצוותים אליך לאוטו מישהו שאתה לא מכיר ולך תדע אם יספור אותך כשקורה משהו?... רוצה להשתתף בניסוי? אני לא. כי ניסיתי.

"מצוותים"??
עוד לא נולד המניאק ש"יצוות" לי מישהו לטיול...
אצלך זה אחרת? :rolleyes:

בחזרה לנושא הדיון...

דרור ברלי
02-01-18, 12:45
זה חלק מנושא הדיון.

זה עדיין מקובל אצלנו בחלק מהטיולים. כל מיני חברים של חברים שאין להם ג'יפ (או שיש להם ג'יפ שאינו מתאים לרמת הקושי בטיול או שמצבו באותו רגע לא מאפשר להצטרף) ונורא רוצים להצטרף לטיול - אז מחפשים להם מושבים פנויים בג'יפים בקבוצה.
ב-99% מהמקרים הרווחנו עוד חברים - אנשים ללא רבב הכי טובים שיש מכל הבחינות - מקצועית וחברתית, נווטים טובים, בעלי ידע בשדאות/מכונאות/רקע צבאי-קרבי, שממשיכים לבוא איתנו לכל הטיולים - הם מצלמים ומאכילים ועוזרים בכיוונים ובתיקונים ובאבטחה ובסחיבות ומזיזים טונות של סלעים במצטבר (חלק מהם כאן בפורום) - כל אחד כפי יכולתו וכישוריו - אני סומך עליהם לחלוטין ומבחינתי הם חלק בלתי נפרד מהקבוצה וממש חבל לי אם הם לא יכולים להגיע לטיול.

עד שהגיעו שניים חדשים שהסתבר שלא היו כל כך אחלה ולא יכולנו לנחש את זה מראש - כי כשהכל היה טוב וכולם נהנו אז הכל היה מושלם. אבל כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים - רק כשקורה משהו חריג אנשים נמדדים באמת ולמרבה הצער שני אלה אכזבו. כי גם אם יש חילוקי דעות - מוטב לשמור אותם לסיכום על קפה ועוגות שיגיעו אחרי שהכל ייגמר בשלום - ולא לעמוד מהצד ולמתוח ביקורת, לזרוע דמורליזציה ולהתווכח ואפילו לנטוש באמצע - והכל ברגעים הכי לא מתאימים כשעזרה של כל יד ויד נחוצה.

אז לא עוד. מאז אני שומר לעצמי את הזכות להחליט מי ייסע איתי.
וזה לא העניין של ובכמה ישתתף איתי בעלויות הדלק או שיביא איתו רק שישיית בירות קרות + מצב רוח טוב שלפעמים מבחינתי גם זה אחלה, אלא קודם כל רק מי שאני מכיר וסומך עליו ו/או בוחר בעצמי.
וזה לא מוכרח להיות ג'יפאי אביר נעילות שלועס סלעים. אבל שיידע ויוכל לתת יד כשצריך ואני מוכן להסתפק אפילו בתמיכה נפשית/מוראלית אם וכאשר מתעורר צורך - ובטיולים קשים לפעמים יש בלת''מים ומתעורר הצורך - ושלא ייפול עליך לעומס ולטורח כשאתה תקוע במצבים ובמקומות בעייתיים וקורס תחת כובד המטלות והאחריות. זה תנאי בסיסי לדעתי.

ishc
02-01-18, 19:33
אתם קצת מפספסים את העיקרון.
אף אחד לא מצוות, לא מכריח ולא כופה כלום.
הרעיון הוא ליצור חברויות/שיתוף/מיני קהילה.
אם אחד רוצה שיחתים על חוזה לפני כל יציאה לטיול או שיעביר את הטרמפיסט חקירה ואם אחר לא רוצה זה בסדר, אלו דברים שנסגרים בין בעל הרכב לטרמפיסט.

גיא
02-01-18, 22:44
הנה איך זה עובד ...

תעיין במחפשי השלווה תראה מליון כאלו.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180102/15092fa31b557f3bdfe889779679adaf.jpg

wonderd
03-01-18, 09:18
אמנם טיול רחוק מהבית לא יוצא זול לרוב המטיילים בג'יפים, אבל אני יודע שלפחות אצלי חלק גדול מהחוויה זה עצם הנהיגה בשטח, לא מרגיש בנוח לנהוג ברכבים של אחרים בשטח שמעבר לשביל רגיל, כי כשיקרה משהו יתחיל גם חוסר הנעימות.
כשאני לבד ברכב אין לי בעיה שיצטרף אליי מישהו מוכר וקרוב יחסית - חבר/קרוב משפחה וגם לא אכפת לי ברוב המקרים שינהגו חלק מהדרך.
לא רואה את עצמי מכניס זרים איתי לרכב לטיול של יותר מכמה שעות.
בפעמים המועטות שהצטרפתי לרכב אחר - אמנם החברה היתה טובה אבל החוסר נהיגה קצת הפריע לי. מאז מעדיף לצאת ברכב שלי גם אם יעלה לי עוד כסף.

-->