PDA

צפייה בגרסה מלאה : 31/12/2017 17:30 דאסטר זקוק לסיוע במשיכה ליד מסילת הרכבת בצין - סכנת שפ"צ

yovavz
31-12-17, 17:38
הרכב נמצא ליד מסילת הרכבת בנחל צין בשביל לא מסומן העוקף את חסימות המפעלים.
הרכב מצוי בקצה עליה עם חשש לשפ"צ וחושש לרדת בשל כך.
זקוק למשיכה בשל מדרגה קטנה בקצה העליה.
מנסה לצאת כבר כשעתיים וחצי.
האם יש מישהו בסביבה כרגע שיכול לסייע?
מויש - 052-7710026 - זמין להודעות

yovavz
31-12-17, 19:01
נוצר קשר טלפוני ישיר

מויש
01-01-18, 13:29
הסיפור והתובנה:
נכנסנו (אחי ואני) בבוקר דרך המפעלים בשביל המקביל למסילת הרכבת ונסענו מזרחה לכיוון נחל חגור, שם השארנו את הרכב, עלינו רגלית בנחל חגור וירדנו בנחל שרף ומשם חזרה לרכב.
לאחר ההליכה התחלנו נסיעה בסביבות 14:30 לכיוון מעבר הרכבת בנחל חווה ומשם תכננו לחזור למפעלים בשביל מצפון למסילה.
כמקובל באזור, השביל הנוח המסומן במפה נחסם ע"י ערימת עפר ועלינו על מעקף שחיבר אותנו לדרך אחרת (ללא סימון שבילים) שממתחברת בסופה לשביל האדום בנחל חווה.
כ500 מ' לפני החיבור ישנה עליה חדה שבסופה מתעקלת, עליתי אותה כמקובל בדסטר עם רגל נחושה על הגז אבל נתקעתי במדרגת סלע קטנה בסוף העליה שבגלל התנופה גרמה לזריקת הרכב הצידה כך שגלגל ימין עומד על קוליס שמאל.. ניסיונות נוספים לתקיפת המדרגה לא הועילו/ החמירו את המצב.
חפרנו בור בסוף העליה, בתוכו הכנסנו מפתח צינורות בריא שמסביבו מלופף חבל ועליו הנחנו אבנים גדולות ככל שהצלחנו לגלגל ועיגנו את הרכב.
שלחתי הודעה בקבוצת החילוץ ובמקביל חבר שלח הודעה למוקד תופעת טבע, אחרי שעתיים וחצי הגיע דרך תופעת טבע בחור שעובד במפעלים יחד עם עוד 2 עובדים ברנו פלואנס (כן, הפרייבט..) באמת שהיתה להם המון נכונות לעזור והרבה רצון טוב אבל הפתרון היחיד שלהם היה להוריד את הרכב ברוורס ("אני עושה את זה עם עיניים עצומות בניוטרל..") אחרי עוד שעתיים הגיע מישהו מדימונה (גם דרך תופעת טבע) משך אותי ויצאנו בקלות.
כאן אני מגיע לנקודה החשובה ביותר מבחינתי, אני ממש לא מגדיר את עצמי כשועל שטח וותיק אבל אני גם לא טירון, בשנים האחרונות אני מטייל לא מעט עם רכבי 4x4 שונים, אני מחובר הרבה שנים לאתר, וללא ספק מה שגרם לי לקבל את ההחלטה לעצור הכל ולחכות למשיכה למעלה ולא להתפתות לניסיונות לרדת ברוורס, זו הרוח המקצועית והשקולה שנמצאת כאן בכל פוסט וכתבה, מעבר לחומר ולידע שעולים כאן בנושא חילוצים וסכנות שפצי"ם, עצם היחס של חברי האתר לסביבה, למכניקה של כלי הרכב, לחיבור וזרימה עם הטבע ובמקביל עם הרכב שמביא אותנו אליו, אווירת המקצוענות כאן שמכוונת לשמור על קור רוח ובכל מקרה להימנע מסיכונים מיותרים גם אם זה אומר להישאר לילה לא מתוכנן בשטח, הביאו אותי לקבל את ההחלטה הנכונה (וגם לעמוד עליה..) ולסיים בשלום וברוגע תקלה קטנה שהיתה יכולה להסתיים באסון.
אז תודה רבה לאנשי תופעת טבע ולכל מי שהביע נכונות לצאת לכיווני גם אם זה כרוך בשעות נסיעה רבות ולכל מי שעזר בעצה טובה ועידוד וכמובן למנהלי וחברי הפלטפורמה הנפלאה הזו.
מויש https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180101/eea005583e746309a7a91d0cc5edf003.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

גיא
01-01-18, 15:46
כל הכבוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונתןמצפה
01-01-18, 16:49
ומה לגבי נחל שרף? יבש לגמרי או שיש קצת מים?

מויש
01-01-18, 18:26
יבש יבש אבל יפה. החגור גם יבש אבל משום מה הרבה יותר ירוק ועשיר בצמחיה.
סה"כ סיבוב יפה ומומלץ

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

tallevi
31-01-18, 09:16
ועוד תובנה...

סה"כ נתקעת בשטח 4.5 שעות מרגע הקריאה לעזרה.
לפני שבועיים נתקעתי עם רכב במרכז הארץ על כביש ראשי, ועד שהגרר הגיע חיכיתי לא פחות מחמש שעות!

מסקנה...שנתקעים באמצע השטח באיזה חור בדרום ושנתקעים על כביש ראשי במרכז, יש סיכוי שזמן החילוץ יהיה זהה, ואם כבר, אז עדיף להיתקע בשטח, ולא באמצע כביש סואן...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
31-01-18, 11:16
גרר?....
במנכוניות מודרניות גם פנצ'ר פשוט הוא סיבה לדרמות.

אני המתנתי - תחזיק חזק - יותר מחמש שעות!... ביציאה ממחלף עירון לכביש 65 מול כפר קרע, באודי TT חדשה בגלל שצמיג חתך נמוך דרך על נמלה או משהו דומה וזה כמובן קרע אותו לחתיכות. כמקובל בגרמניות היקרות אין גלגל ספייר, רק בלון של דבק-מוחטא וקומפרסור של 50 שקל מטויס-אר-אס... אז עכשיו תחכה שיגיע שירות של צ'מפיון ויביא לך גלגל שבכלל אין להם במלאי וגם לא במוסך המרכזי.

בסוף אחרי שעברו שלוש שעות ואיימתי שאני נוטש את האוטו ונוסע הביתה במונית ועל אחריותם מה שיקרה איתו כי תוך כמה דקות בני הדודים החביבים מכפר קרע יכרסמו אותו כמו טרמיטים - הם הואילו בטובם לפרק גלגל ממכונית באולם התצוגה ולהוציא נהג לכיוון.....

-->