PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - קירות עם חיפוי גבס - תליה

Pageup
01-01-18, 02:29
שאלה כללית וגם יותר ספציפית.

דירה חדשה, הקבלן חיפה את הקירות הפנימיים והתקרה בגבס (במקום טיח):
1) איך תולים זרוע לטלויזיה ומה עדיף, מהתקרה או על הקיר (חיצוני במקרה הזה)
יש פה מנוף שישען על הגבס. מגבלות? ממה להזהר וכו'
2) קירות גבס פנימיים /תקרה - מה העומס המירבי אם מתחבר לאנך ואם סתם באמצע הקיר.

מנסה להבין את המגבלות לתלייה של תמונות/מנורות וכו'
המלצות לדיבלים מוצלחים יותר ודיס-המלצות לאחרים יתקבלו בברכה.

פעם ראשונה שמתעסק עם השטות הזו, רגיל לקירות נורמליים (מקסימום ממ"ד).

תודה,
תומר

boaz avrahami
01-01-18, 06:14
http://www.mytad.co.il

יש לך סימולטור לפי תשתית ומשקל

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

katsirz
01-01-18, 11:23
אצלי בבית, רוב הקירות הפנימיים הם מחיצות גבס. במקום שתכננתי להתקין טלביזיות חיברנו מראש, עוד בשלב הבניה, פלטות סנדוויץ מאחור. אין שום בעיה לתלות בנקודות הללו כל משקל (סביר) שתרצה.
במקומות אחרים, שלא הוכנו מראש, אין בעיה לתלות דברים קלים כמו מנורות קיר ומדפים (למשקל נמוך יחסית).
אם אין רווח אצלך בין קיר הגבס (שהוא חיפוי במקום טיח) לקיר הבלוקים שמאחוריו, אתה לא יכול להשתמש בפתרונות גבס אלא אתה חייב לקדוח לתוך קיר הבלוק ושם ל"לתפוס". אם יש רווח - אין לי מושג מה אתה יכול לעשות.

Pageup
01-01-18, 11:30
זה מצוין,
אבל נשאלת השאלה אם לא עדיף לחדור את הגבס עד הבטון ולהתחבר עליו.
מבחינת חוזק למשיכה הוא עדיף. השאלה מה עם המשקל שנופל על הגבס.

117968

יש רווח, זו בדיוק הבעיה, אם הייתי מעורב בשלב התכנון זה היה אחרת לגמרי.
השאלה אם זה לא "ימעך" את הגבס פנימה אם אשתמש בג'מבו ארוכים עד
לקיר החיצוני אם צריך להחזיק משהו קצת יותר מאסיבי.
לגבי משקלים קלים המטרה היא לרוץ על הניצבים ולהוסיף חיזוק באמצע
עם פתרונות כמו שמוצעים באתר שבועז העלה.

DANI1
01-01-18, 16:17
יש מס פתרונות
אתן שתי פתרונות.
1. אולי ישמע הזוי , אבל פתרתי בעיה לתליית מסך טלויזה , אם התליה מיועדת לקיר גבס חלול , ניתן לבנות פלטה עץ לפי המתקן ולשים על הקיר ולשים עוד פלטה באותה מידה בצד השני של הקיר ממש ממול וחבר את שתי הפלטות בברגים משני הצדדים , שהברגים יהיו די ארוכים כדי שיתפסו בפלטה במקבילה וכך יפחת הלחץ בצד אחד של הקיר , בצד השני אפשר לשים קולב , או עוד מתקן לטלויזיה

2. אם יש קיר גבס ומחובר לקיר בלוק/בטון , לקדוח חור בקיר הגבס ולחדור לקיר הבלוק/בטון , לאחר מכן להגדיל מעט את החור בקיר הגבס , במרחק בין הקיר הגבס לקיר הבלוק לשתול חתיכת צינור מתכת ולשים שייבה גדולה על הקיר גבס במרכז החור שככה שמהדקים את הבורג לקיר הגבס לא נשבר .

DANI 1

Pageup
01-01-18, 17:20
יש מס פתרונות
אתן שתי פתרונות.
1. אולי ישמע הזוי , אבל פתרתי בעיה לתליית מסך טלויזה , אם התליה מיועדת לקיר גבס חלול , ניתן לבנות פלטה עץ לפי המתקן ולשים על הקיר ולשים עוד פלטה באותה מידה בצד השני של הקיר ממש ממול וחבר את שתי הפלטות בברגים משני הצדדים , שהברגים יהיו די ארוכים כדי שיתפסו בפלטה במקבילה וכך יפחת הלחץ בצד אחד של הקיר , בצד השני אפשר לשים קולב , או עוד מתקן לטלויזיה

2. אם יש קיר גבס ומחובר לקיר בלוק/בטון , לקדוח חור בקיר הגבס ולחדור לקיר הבלוק/בטון , לאחר מכן להגדיל מעט את החור בקיר הגבס , במרחק בין הקיר הגבס לקיר הבלוק לשתול חתיכת צינור מתכת ולשים שייבה גדולה על הקיר גבס במרכז החור שככה שמהדקים את הבורג לקיר הגבס לא נשבר .

DANI 1

פתרון אחד לא ישים כי זה מחוץ לבית בחלק מהמקרים ולסלון בחלק השני.
הפתרון השני הוא אחלה רעיון. נראה לי שאותו אממש לדברים כבדים.

תודה !

גלעד .ג.
01-01-18, 18:39
בוא נעשה הפרדה בין סוגי הציפויים.

הסוג הראשון הוא ציפוי גבס על בסיס קונסטרוקציית אומגות - יהיה רווח בין הבלוק/בטון לגבס.

הסוג השני הוא ציפוי גבס בעזרת פלסטר (דבק), פשוט מדביקים את הפלטה לקיר הבלוק/בטון.

במידה ואצלך הסוג הראשון אז פשוט פותחים פתח בקיר, ושותלים מאחור פלטת עץ בהתאם לגודל.

אם האופציה השנייה אז תשים דיבר ארוך שיחבוק את הגבס והקיר שאחריו גם יחד...

בהצלחה

Sent from my iPhone using Tapatalk

גלעד .ג.
01-01-18, 18:40
הכוונה לדיבל ארוך...

Sent from my iPhone using Tapatalk

yvesdelathouwer
04-09-18, 18:29
אין מידות בסקיצה שיצרת של התושבת של הטלויזיה אבל לגבי הכניסה של הפרופיל L בגבס זה תלוי במשקל של הטלויזיה, באורך הזרוע וגם בשטח של הפרופיל שלך. עקרונית, אם לא מדובר על טלויזיה כבדה על זרוע ארוך, זה לא אמור לקרות.

לגבי דיבלים, לך לספק מקצועי של עוגנים. יש בכל הארץ כגון הילטי,פישר, מיתד, אדיט.
(אני אישית המהנדס של חברת אדיט בע''מ)

לגבי דיבל ארוך, צריך בכל מקרה גם לבדוק מה גודל מרווח. כדי לתת לכם מחשב על כוח הכיפוף בורג אשר מחזיק בערך 800 ק''ג בגזירה נקייה (שמנסים לחתוך אותו), מתכופף כשמרחיקים אותו 3-4 ס''מ מהקיר בכוח של 40 ק''ג... פי 20 פחות כוח...

זה אומר שאם המרווח גדול, יש סיכוי סביך שהדיבל (https://www.adit.org.il/portfolio-item/gx-l/)ים יתכופפו אם הגבס נשבר...

ואני ממש לר ממליץ להשצש בעוגני ג'מבו כי בתהליך הסגירה של הג'מבו אתה מפעיל לחץ גדול על הגבס. זה לא מומלץ... ואני לא דיברתי על כך שג'מבו בבלוק חלול זה ממש לא מוצלח...

בקיצור, תוודא שהשטח מגע עם הגבס גדול מספיק ותשתמש בדיבל עוגן ניילון ארוך, שייכנס לפחות 6 ס''מ בתוך הבלוק. בהצלחה.

polar bear
04-09-18, 20:28
לא יודע אם עשית חיפוש או לא, היו כבר דיונים נרחבים מאד בנושא הזה, ולא בטוח שכל הפתרונות יעלו שוב.

ראיתי בכמה מקומות שעל מנת לתלות טלויזיה + זרוע , פשוט חתכו את הגבס בגודל של התושבת { מלבן של 10X20בד"כ ) וחיברו ישירות לבטון. ממה שראיתי לא עשו חיפוי אסטתי , אבל זו לא אמורה להיות בעיה להכין כזה מהמלבן שהוצאת או מעץ ולצבוע לבן.

yvesdelathouwer
04-09-18, 20:49
הבעייה אז זה גם אורך הזרוע או של הפרופיל יחסית לעומר ללא הגבס וגם הגמר לאחר שאתה מייצר חור. ואם אפשר למנוע מכל המגבלות אלו, אני כן חושב שקל יותר להשתמש בעוגני ניילון ארוכים.

מוטי ג.
04-09-18, 22:44
השאלה עלתה בינואר השנה, אני מתאר לעצמי שכבר מזמן הותקנה הטלוויזיה

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

yvesdelathouwer
05-09-18, 07:46
השאלה עלתה בינואר השנה, אני מתאר לעצמי שכבר מזמן הותקנה הטלוויזיה

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

צודק אבל עיקרון השאלות אלו זה שאנשים אחרים שנים אחר כך מסתכלים כדי למצוא אם כבר דיברו על בעיות דומות.
בגלל זה לא מוחקים את הישנים. אם כל שאלה לא הייתה רלוונטית לאחר שהבן אדם פתח את הבעייה שלו, היו אמורים למחוק את כולם לאחר חודש...

-->