PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלות טיפול לפראדו 2002 - דעתכם

דרור ברלי
02-01-18, 15:45
לבעלי טויוטה פראדו שלום וברכה. דעתכם נדרשת.

חבר הכניס טויוטה פראדו 2002 דיזל לטיפול במוסך. רכב סטנדרטי לחלוטין עם 360K ק''מ בערך ושמור מאוד במצב יוצא דופן ממש.
מוסך מורשה כללי במרכז הארץ (לא שייך לרשת מוסכי טויוטה) מטפל בכל סוגי הרכב. ידוע ומוכר בקהילת השטח כמקצועי והגון.

החשבון כדלהלן:

1200 - טיפול
960 - טיפול מונע (3 בקבוקי תוספים שאין לי מושג מה ומי. יכול להיות שמן נחשים סוג ז' מייד-אין-דרום-סודן ומצד שני יכול להיות גם נקטר דרדסים מעורבב באבקת יהלומים. לא יודע. בקבוק אחד למיכל הדלק, אחד למנוע לפני החלפת השמן ואחד למנוע אחרי החלפת השמן) - 960
235 - סט רפידות בלם קדמי
219 - סט רפידות בלם אחורי
492 - סט צלחות בלם קדמי
265 - חריטת צלחות בלם אחורי
230 - עבודה

3601 - סה''כ לפני מע''מ

נשמע סביר?

החבר הזה לא מבין גדול במכונאות. הרכב מטופל רק במוסכים וקצת קשה לו להסביר מה עשו ומה לא ומה כולל כל סעיף. במקרה הזה מדובר במוסך שאני אישית סומך עליו וממליץ, אבל לא הייתי שם ולא יודע מה נעשה במסגרת הטיפול.

מה כולל טיפול תקופתי בפראדו מלבד שמנים+מסננים+גירוזים (אם צריך)+בדיקת בלמים?
על פניו נראה לי שהמחיר סביר למעט עניין ה''טיפול המונע'' שממש אין לי מושג איזה תוספים שמו לו. אני טועה?

אני לא מכיר את העלויות השוטפות של טויוטה פראדו כך שקשה לי לומר לו אם המחיר סביר או לא. הוא מנחש על סמך נסיון עבר שבמורשה טויוטה היה משאיר על עבודה זהה עוד אלפיה וחצי-שתיים. מצד שני היה מקבל חלקים מקוריים וכאן מדובר על תחליפיים שהמוסך טוען שבאיכות טובה. הוא טועה או צודק?

נדב ש.
02-01-18, 16:09
אם תוריד את התוספי נחשים למיניהם זה כבר כמעט 1000 שח פחות.
1200 שח להחלפת שמן מנוע(אם זה רק מה שהוחלף ולא מעבר כמו דיפ', גיר וכו') ופילטר נשמע יקר ועוד שימוש בחלקים תחליפיים...

השאר נישמע סביר לדעתי.

יותר חשוב היה לבדוק ולהחליף תפוחי פרונט כטיפול מונע :-)

katsirz
02-01-18, 16:09
רק לנושא הבלמים.
לצפוניים שביננו אני ממליץ ללכת למוסך המלטש בקרית אתא (עיר גנים). אפשר להיחלץ משם במחירים קצת יותר נוחים ועבודה אמינה ומעולה.

ד ו ר ו ן
02-01-18, 16:26
החשבון כדלהלן:
1200 - טיפול

חסר מידע כדי לתת חו״ד.

מה נכלל בהגדרה טיפול?
שמן מנוע+פילטר מקורי+שמני גיר גם אם ״רק״ סרנים וטרנספר יכול להגיע לסכום כזה עם שמן סינטטי איכותי.

960 - טיפול מונע (3 בקבוקי תוספים שאין לי מושג מה ומי.
330 לתוסף?
יקר בכל קנה מידה.
אני לא מאלו שפוסלים אוטומטית את עולם התוספים, ועדיין, זה יקר מכל דבר שראיתי.
יותר מפי-2 ליחידה.

235 - סט רפידות בלם קדמי
492 - סט צלחות בלם קדמי
230 - עבודה

זה דווקא זול יחסית.

יואב פולס
02-01-18, 16:46
1200 - טיפול
960 - טיפול מונע (3 בקבוקי תוספים שאין לי מושג מה ומי. יכול להיות שמן נחשים סוג ז' מייד-אין-דרום-סודן ומצד שני יכול להיות גם נקטר דרדסים מעורבב באבקת יהלומים. לא יודע. בקבוק אחד למיכל הדלק, אחד למנוע לפני החלפת השמן ואחד למנוע אחרי החלפת השמן) - 960
235 - סט רפידות בלם קדמי
492 - סט צלחות בלם קדמי
230 - עבודה

3601 - סה''כ לפני מע''מ

זה עוד לפני מע"מ. נראה לי יקר.
1200 טיפול - מה הוא כולל? אם רשמו לו רק "טיפול" אז לצערי כנראה שהיה להם מה להחביא. פילטרים ושמן אולי עולים ככה, אולי לא. תביאו פירוט מדוייק.
960 טיפול מונע - זה נראה כמו טיפול מונע מינוס בחשבון של המוסך. וזה עוד לפני מע"מ.
שאר הדברים סביר, עם שאלה אחת - למה לחרוט צלחות אם בתוספת של 227 שקל אפשר לקבל צלחות חדשות?

לצערי נראה לי שהטיפול יקר מדי, אבל הנכון הוא לקבל פירוט מלא מהמוסך בדיוק מה עשו לו ולמה.
אם יבוא המוסך ויאמר שהוא רואה ירידה בקומפרסיה בצילינדר 8, ולשם כך על מנת לחסוך כרגע שיפוץ מנוע הוא מכניס מגה-גלופלקס שבונה את העצם מחדש, וזה מתואם ומוסכם עם בעל הרכב- ניחא. אני לא מכיר תוספים לרכב הזה שעולים 320 ש"ח ליחידה לפני מע"מ.

לא רוצה לחרוץ את שמו של המוסך כיקרן, וגם אין לנו מושג מי המוסך, אבל זה נראה יקר מאוד.

doronbe
02-01-18, 19:40
מחיר טיפול הכולל פילטר שמן מקורי שמן מנוע איכותי פילטר סולר מקורי ופילטר אוויר תחליפי וגירוז עולה בסביבות 800 שח כולל מעמ. את החלקים קונה לבד.
בגדול נשמע קצת מנופח. בעיקר " התוספים ".
בכל מקרה 3600 שח לפני מעמ נשמע מוגזם

-->