PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתכנן מסע מעלות מאתגרים בצפון - מי יודע מה פתוח/סגור?

ערן CJ
04-01-18, 10:17
שלום לכולם.
אני מתכנן מסע מעלות מאתגר עם חברים.
לאחרונה (בשנתיים האחרונות) טיילתי בעיקר בדרום.
לכן תכננתי לפי מקטעי עבירות מאתגרים שהכרתי בעבר.
אשמח לעדכונים, אילו מהמעלות עדיין פתוחים לתנועה?
צילומי המפה מצורפים.

מעלה גיתה?
מעלה הצינור - חניתה?
מעלה סנה?
מעלה גודרים?
שביל נחל הארי מבית ג'אן לדיר אל אסד?

אשמח למידע ולעוד רעיונות מעניינים.
ערן CJ

יונתןמצפה
04-01-18, 10:29
שלום לכולם.
אני מתכנן מסע מעלות מאתגר עם חברים.
לאחרונה (בשנתיים האחרונות) טיילתי בעיקר בדרום.
לכן תכננתי לפי מקטעי עבירות מאתגרים שהכרתי בעבר.
אשמח לעדכונים, אילו מהמעלות עדיין פתוחים לתנועה?
צילומי המפה מצורפים.

מעלה גיתה? לא ידוע לי על סגירה
מעלה הצינור חניתה?- כנ"ל (הסימון שלך לדעתי לא בול במעלה)
מעלה סנה? - לא מכיר... (לצערי)
מעלה גודרים? - לא הייתי מכנה אותו מעלה. הייתי שם לפני שבועיים. עבירות בינונית ומטה. המעלה עצמו הוא כלום, בנחל יש קצת בלדרת. לא לפספס את המעיין והמערה הצמודה, נמצא ממש מעל הדרך בצמוד לשביל רגלי שעולה מזרחה לפני השער של ציר המערכת. היציאה מחרבת בדיד אפשרית לדעתי רק צפונה לנחל דובב על הכביש הסלול ואז לכיוון ברעם. שים לב שזה ממש קרוב לגבול ומחייב עירנות... אזור מקסים!!!
שביל נחל הארי מבית ג'אן לדיר אל אסד?- שביל יפהפה, פתוח. אין בעיות עבירות מיוחדות (קצת תלול, קצת משובש. זהו).
אגב זה עין אל-אסד. והעליה היא לכיוון בית ג'אן

אשמח למידע ולעוד רעיונות מעניינים.
ערן CJ

מעלות מאתגרים-
מעלה יונים/קקה (ליד מערת יונים)
מעלה נחמד מצפון לאזור תעשיה בר לב (בעמוד ענן נקרא לדעתי מעלה מלכים)
מעלה הצינור של גילון (מנחל חלזון לגילון). לדעתי נקרא הדיר בעמוד ענן או משהו כזה.
בטח יש עוד כמה ששכחתי...

גיא
04-01-18, 10:33
המעלה ממול בר לב לזיכרוני נגמר בצינור וכלום בקושי יש מקום להסתובב שם ולרדת.
יש את המעלה הדרדרתי הארוך והתלול ליד ג'יש. גודרים לא היווה אתגר לדאסטר. יש את המעלה בכרמיאל ליד הבית של חגי.( או איפה שהוא היה גר פעם ) מעלה מיכל המים.

יונתןמצפה
04-01-18, 10:40
המעלה ממול בר לב לזיכרוני נגמר בצינור וכלום בקושי יש מקום להסתובב שם ולרדת.
יש את המעלה הדרדרתי הארוך והתלול ליד ג'יש. גודרים לא היווה אתגר לדאסטר. יש את המעלה בכרמיאל ליד הבית של חגי.( או איפה שהוא היה גר פעם ) מעלה מיכל המים.

מול ברלב לא זכורה לי חסימה. זה מעלה רע!
ליד ג'יש אני מניח שאתה מתכוון למה שיורד מהשלוחה שמעל הג'ובה לנחל גוש חלב. הוא אכן תלול וארוך אבל לא זכורה לי בעיית עבירות. אלא אם רטוב וחלק ואז יכול להיות מסוכן מאוד.

ערן CJ
04-01-18, 10:52
תודה על התגובות.
בגודרים המעלה הוא היציאה לכיוון מערב אל הכביש. קטע תלול עם מדרגות שנפרץ ע"י חברת החשמל. ציר הגעה לעמוד מתח. מומלץ למחפשי הרפתקאות.
גיא, זהירות עם הדאסטר...
בודק את המעלות שהצעתם.

ערן CJ

גיא
04-01-18, 10:52
מול ברלב לא זכורה לי חסימה. זה מעלה רע!
ליד ג'יש אני מניח שאתה מתכוון למה שיורד מהשלוחה שמעל הג'ובה לנחל גוש חלב. הוא אכן תלול וארוך אבל לא זכורה לי בעיית עבירות. אלא אם רטוב וחלק ואז יכול להיות מסוכן מאוד.

1. לא אמרתי חסימה, הצינור חוצה את הכביש כשמגיעים למעלה ואז הסתובבתי וירדתי. לא זוכר שהיה מצב לעבור את הצינור.
2. כניראה שכן, המעלה מול מערת העיזים

דרור ברלי
04-01-18, 11:32
מנחל גודרים לכביש אפשר לצאת לכיוון מזרח ואז זה באמת קטע שביל שלא מאתגר דאסטרים.
מהפעם האחרונה שאני זוכר העליה לכיוון מערב (שהיתה לפני המון שנים) זו היתה חתיכת עלייה קשה. שילוב של שיפוע תלול, דרדרת קשה וגם כמה מדרגות.
כל ה-SUV המקובלים דאז (פאג'רו/טרופר/פראדו/רודאו וכו') לא הצליחו להתקדם מעבר לרבע הראשון. הסופה כפולת הנעילות ניצחה את המעלה אחרי שנקטתי באלימות. אני לא נוהג להתעלל בג'יפ סתם ללא הצדקה ולכן לא נהניתי.

מאז עברו שנים הרבה. לא יודע מה מצב המעלה היום והאם היציאה ממנו לכביש עדיין בתוקף. אבל הקטע המבולדר של נחל גודרים יפהפה ומומלץ. אני כבר לא מחפש להוכיח משהו ומעדיף לרדת אליו מכיוון גדר הגבול ולצאת מהיציאה המזרחית הקלה.

מעלה גיתה לפי מה ששמעתי שוטח לחלוטין.

יונתןמצפה
04-01-18, 12:18
לגבי גודרים נעשה רגע סדר.
נחל גודרים, נשפך לכיוון כללי מזרח, לנחל דובב. במפות מופיע עם סימון שבילים סגול שמתחבר לסימון שחור שרץ דרומה על הרכס מהר גודרים.
החיבור לנחל גודרים מכיוון נחל דובב חסום בגדרות ושערים ואין אליו גישה.
מנחל דובב יש לטפס בדרך הסלולה לכיוון חרבת בדיד.
מחרבת בדיד מתחברים לשביל השחור ואחרי כמה מאות מטרים יש ירידה תלולה שיורדת מערבה לעבר העיקול בציר המערכת בערוץ נחל צוער. בסמוך לחיבור לערוץ נמצא עין גודרים ומערת גודרים. השביל ממשיך לטפס בערוץ מערבה בסימון שחור בדרך מבולדרת למדי ומתעקל לבסוף דרום מזרחה עד היציאה לכביש ליד ח. נטרת.
הקטע הזה עביר כולו לכל רכב שטח ראוי. לרכבים נמוכים יהיה קצת מאתגר.
לא מכיר את העליה שדרור תיאר.

במפה המצורפת- המסלול המתואר מסומן בקו. נחל גודרים והחסימה מופיעים מימין.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180104/2e7c111e721da721bf5a1f5958da6c39.jpg

ערן CJ
04-01-18, 12:37
זה המעלה:

גיא
04-01-18, 12:54
זה המעלה:

מהשיטוט האחרון שלי שם לפני בערך 3 שבועות אני חושב שיש שם שער נעול ליד הכביש.
שטחים חקלאיים, פרדסים וכרמים .. ויש המון שבילים, חלקם לא במפה. כולם עם גשר ושער.
לא מתחייב על זה ספציפית .. אבל לא יכולתי להכנס שם בשום שביל.

ט.ל.ח.

amitaikl
13-01-18, 15:59
הייתי היום באיזור גודרים-צוער-הר אדיר (כתבה מסודרת בהמשך).
הכניסה לנחל גודרים אכן סגורה מכיוון דובב. אני מבין את הרצון של החקלאים להגן על הגידולים, אבל סגירת דרכים ביריונית היא בעייתית.
על מנת להגיע לחורבת בדיד (מומלץ!) ניתן לסוע על הכביש או בסמ"ש השחור שמביא ממש עד החירבה.
לאחר מכן ירדנו בשחור לתוך נחל צוער, השקנו לפינה של גדר המערכת ואז נסענו על בסיס הנחל עד כביש 899/חרבת נטרת.
עקב הגשמים שירדו בסופ"ש שעבר (תחילת ינואר 18), עדיין יש בוץ בתחתית הנחל של התייבש כיוון שהנחל רובו מוצל. הדבר היקשה על המעבר של הקטעים הסלעיים בנחל כולל זריקות תחת למכביר.
בכל מקרה, ממש לא מתאים לרכבים נמוכים. עדיף צמיג שטח מלא לפחות לזמן הבוץ, וגם הם מחליקים יפה על הסלעים.
את המעלה של דרור לא עלינו, כיוון שהיינו עם משפחות, אבל בפעם אחרת

ערן CJ
14-01-18, 06:04
OK
תודות. ניקח את עצתך.
בקבוצה שלי כל הכלים מתאימים לאתגרי (במידה).
ערן CJ

-->