PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית מחפרון. כן או לא?

golyat
09-01-18, 09:17
בקרוב מתחיל לבנות משק. מדובר במשק חקלאי שיכלול בסוף 2 סככות גדולות ושני בתים מטעים וכו.. בתכנון 200 מטר דרך מצעים, רצפות בטון לסככות. פיתוח וגינון ועוד. המון עבודה. בשלוש שנים הקרובות אצטרך ימי עבודה רבים של מחפרון. ומכאן ההתלבטות. יום עבודה של כלי כזה זה בערך 1500 ש"ח. ראיתי כלים כאלו מסוף שנות ה90 תחילת האלפיים באיזור ה40,000 ש"ח.
ברור לי שזה לא כל כך פשוט אבל הכיוון שלי כרגע הוא לקנות מחפרון שיעלה כולל ישור קו 40-45 אש"ח. ולבצע כמה שיותר עבודות בעצמי. אחרי סיום שלב הקמת המשק (3 שנים)
בעצם הוצאתי את אותו הסכום ונשארתי עם הכלי.
אשמח לשמוע ולהחכים לגבי הכלים האלו.
1. עלויות. סולר,תיקונים חלפים ביטוח..
2. דגמים מומלצים.
3. האם אני בכלל בכיוון? או שקנייה כזו היא טעות גדולה..

תודה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
09-01-18, 10:37
למשק לדעתי זה אחלה של דבר. לי יש טרקטור תעשייתי אבל טרקטור לא צמ"ה ככה שאפשר לרשום אותו ככלי חקלאי. הייתי מעדיף מחפרון אבל זה מה שמצאתי ובתקציב שלי. מודל 88 וטרקטור שנחשב מאוד אמין.
קח בחשבין שמחפרון בשנתותים האלה עבד קשה מאוד. אם הכלי עולה 40 אלף קח עוד 25-30 אלף ליישור קו. לא במיידי אבל לאורך זמן. החלפת שמנים ופילטרים יכול להגמר בסביבות השלוש עד חמש אלף. שיפוץ בוכנות בסביבות אלף לבוכנה. ואולי צנרת הידראולית בעוד כמה אלפים.

מויש
09-01-18, 10:47
קח בחשבון שלהתחיל לתפוס מיומנות וללמוד להפעיל את הכלי כמו שצריך לוקח לפחות חצי שנה של עבודה יום יומית על הכלי ורצוי עם הדרכה. אבל זה דבר שבהחלט ניתן ללמוד, באיזה אזור אתה? אם זה לא רחוק לי אשמח לבוא לתת לך כמה שיעורים פרטיים בשביל הנוסטלגיה..
בנוסף, מומלץ מאוד ללכת לבדוק את הכלי עם מכונאי שמכיר את הדגם הנבחר, זה שירות מקובל בתחום

golyat
09-01-18, 11:09
תודה.
אני מהגולן. ברור לי שצריך לצבור מיומנות זה חלק מהסיבות לקנות אחד כזה. יש לי במשפחה מפעיל צמ"ה שכבר הבטיח שיעורים פרטיים. אני קצת חושש מהפתעות ברמה הכלכלית. 25-30 אש"ח לישור קו זה פי 3 ממה שחשבתי. בהחלט מערר את הביטחון בהחלטה.
מה המשמעויות בכלי צמ"ה לעומת כלי חקלאי מבחינת רישוי וביטוח? אולי בסוף נתפשר על טרקטור חקלאי עם מעמיס קידמי. למרות שהכף האחורית תחסר מאוד בחפירת בורות ותעלות לצנרת..

lizard
09-01-18, 19:29
אל תתפשר, תקנה מחפרון. שלי עם רשיונות אבל כשבאתי לשלם רצו 8 אלף, כנראה שברגע שהכלי יוצא מסטטוס חקלאי צריך לשלם את כל ההיסטוריה או משהו מטופש כזה. לא ממש משנה כי אני בתהליך לרשום אותו בחזרה כחקלאי.

ציוד מכני הנדסי, צמ"ה, לא יכול לגרור. אסור לכלים האלה לגרור. לכן אם תרצה לגרור עגלה, אתה לא יכול. מצד שני כלי סביר אמין עם מחפר קדמי ומחפר אחורי, אחלה של דבר.

קוריוז קטן, לטרקטור שלי יש גרסה גם עם מחפר אחורי. הבנתי שזה לא מציאה גדולה אבל אני מחפש. ראיתי טרקטור כמו שלי בפייסבוק ב10K אבל יש מצב עם מנוע תפוס. נדמה לי בהרצליה. שווה ללכת לבדוק.

ofir1977
09-01-18, 20:04
מתי יהיה לך זמן לשבת ולהתעסק בעבודות עפר בזמן שאתה עסוק בלהקים משק חקלאי?
עדיף לך להיות פנוי ושמישהו אחר יישב מאחורי ההגה של המחפרון.

מצד שני אין על הזמינות של כלי שהוא אצלך במשק ומתי שבא לך אתה פשוט מניע ועובד.

boaz avrahami
09-01-18, 23:41
יש מחפרונים בסיסיים שמתלבשים על 3 נקודות של טרקטור.
זה לא כמו מחפרון ויעלה בטח יותר מהמחפרון אם תחשב טרקטור ישן פלוס כלי כזה.
מצד שני זה פריק ואז יש לך טרקטור לעוד שימושי משק.

http://www.ramfarm.co.il/item13.asp?product_id=79

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

יונימוג אדום
10-01-18, 06:00
אם כבר לרכוש אז הייתי מציע לך - תקנה בובקט + זרוע חפירה ( עומק של 3.5 מטר וחזקה מאוד ) .
מבחינת מכאניקה - הרבה פחות בלאי ( הרבה פחות רכיבים נעים ) .
אין מערכת היגוי ( הבלאי על הצמיגים בלבד ) , אין מערכת תמסורת מסובכת ( משאבת שמן הידרוסטטית ומנועי נסיעה ) .
והכי הכי חשוב - הרבה יותר נוח ופשוט להפעלה .
כמו כן מאוד ורסאטילי - ניתן להרכיב מזלג , זרוע חפירה , מטאטא , מקדח אדמה , טרנצ'ר ( מתעל ) , עוקרן עצים ועוד דברים רבים .
אצלי על הבובקט מתחבר ( חיבור מהיר כמובן ) מנוף של 3 טון/מטר המגיע לגובה של 7 מטר עם משקל של 400 ק"ג .

אילן

omri_t
10-01-18, 21:11
הוריי גרים במשק במושב.
בעבר היה לנו בובקט מיני באגר שקיבלנו לכמה חודשים בהשאלה.
עשינו איתו המון החל מבניית טרסות
ועד טיפול בתשתיות וכו'
כלי נהדר! פטיש וכף.
אבל היה קצת קטן.

בהמשך קנה אבא שלי מחפרון קייס משנות ה 70 !
הכלי נרכש בצריפין. יוצא חה"א.
במצב קצת מוזנח אבל כמעט לא עבד.
שימש להקמת בית בהרחבה.
לבניית בית נוסף.
משימות שונות המשק.
משרת אותנו נאמנה.

אמינות והוצאות-
שיפוץ בוכנות הידראוליות שנזלו. פעמיים כי הראשון היה חאפר.
צנרת הידראולית פה ושם התפוצצה- כאמור הכלי הגיע קצת מוזנח. אבל התעצלנו לגבי יעשור קו.
וזוג מצברים.
זה ב6 שנים בערך.

הכלי עלה מעט מאוד.

כרגע יש כף אחורית גדולה.
לטעמי שווה להשקיע באחת צרה ובפטיש.

לדעתי שווה את הכסף.

golyat
11-01-18, 00:44
תודה רבה.
משיטוט ברשת יש לא מעט כלים בני 15 -20 שנה בתקציב. 40 כולל ישור קו.
אקח איתי מכונאי לבדיקה ומאמין שבחודשים הקרובים אצטייד באחד שכזה.
אין ספק שצריך מזל עם כלים ישנים כאלו.
נקווה לטוב. בטווח הרחוק אין לי ספק שיחזיר את ההשקעה.

lizard
11-01-18, 06:46
בהצלחה!

boaz avrahami
17-06-19, 20:45
אשמח לשמוע תובנות אם ישנן.
אני בההתלבטות אם להתעסק עם טרקטור חקלאי או להעדיף מחפרון שעלול להיות הרבה יותר פרקטי ובמחיר הרבה יותר אטרקטיבי.

יש לי על הכוונת מחפרות קטרפילר יד 1 שנת 89 מאוד חמוד ממבט ראשוני ולא מעמיק.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
17-06-19, 21:50
אם אתה רוצה לגרור עגלה (הייבר למשל) אז אתה חייב חקלאי. אחרת, תקנה מחפרון. או שתקנה מחפרון ותביא לי, נעשה החלפות :-D

boaz avrahami
18-06-19, 09:21
אין תוכניות גרירה.
או הפעלה של כלים קלים על ה 3 נקודות או מחפרון.
לכל אחד היתרונות שלו. למחפרון אני אפילו מוצא קצת יותר שימושיות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

golyat
18-06-19, 10:23
לצערי אין תובנות.. בסוף נקנה טרקטור חקלאי שעמד בשנה האחרונה בגלל שהמנהל עדיין מעקב את מסירת הנחלה ולכן הוחלף, ראש בראש עם טנדר. גלדיאטור. מודל 81. אבל זה כבר כנראה רלוונטי לשירשור אחר..

boaz avrahami
18-06-19, 10:27
בניתי עליך, חבל [emoji4]

אם יש חבר שקצת מבין במחפרונים אשמח אם אוכל להתיעץ איתו טלפונית...

תודה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

-->