PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לעשות במקרה תאונת פגע וברח ללא נפגעים

thebips
09-01-18, 11:05
לאשתי קרתה תאונת פגע וברח ללא נפגעים כאשר עד נתן לאשתי את מספר הרכב הפוגע ואת מספר הטלפון שלו (מוכן למסור עדות).
כתוצאה מהתאונה לאשתי יש כאבי גב ונגרם נזק לרכב.

מה צריך לעשות במקרה כזה?

תודה,

עופר

adiavisar
09-01-18, 11:29
קרה לי מקרה דומה. ראיתי משאית פוגעת לי באוטו ואפילו הספקתי לצלם.
כמובן שבאתי עם הסרטון למשטרה, הגשתי תלונה. מובן מאליו שהתיק נסגר בערך חצי שעה אחרי שהלכתי.
כשהתקשרתי לצעוק, הוציאו לי שם וכתובת של איזה בחור בכפר קאסם ושלחו אותי ללכת לחפש...
למזלי שבועיים אחרי מישהו פגע בי מאחורה תוך כדי נסיעה...אז הביטוח שלו נשא בעלות התיקון.

לעניינך, לדעתי האופציה היחידה העומדת בפניך היא לתבוע את הנהג הפוגע (בהנחה שהוא לא ב"מ, ויש לו לפחות ביטוח צד ג') לבד, או באמצעות הביטוח שלך. לא סיפרת מה הנזק. אם הנזק קטן, ולא תוכל לאתר את הנהג, אז אני מניח שהדבר שתוכל לעשות הוא להתעצבן ולשפוך חמתך בפורום ג'יפולוג.

מאיר אלוני
09-01-18, 11:42
לדווח למשטרה ולפנות את האשה לבית חולים לבדיקות (ללא עלויות בכלל) אי אפשר לדעת אם הכאבי גב לא התפתחו למשהו חמור חלילה.

KOOKE
09-01-18, 11:44
קודם כל לגשת למשטרה ולהגיש תלונה כולל פרטי הרכב הפוגע.

לגבי הנזקים- יש לעשות הפרדה בין נזקי הגוף לנזקי הרכוש.

נזקי הגוף מכוסים על ידי ביטוח החובה של הרכב שלכם (הרכב בו נסעה אשתך) ולצורך קבלת הפיצוי אין צורך בפרטי הנהג הפוגע וכו' מפני שכאמור התביעה או הדרישה לפיצוי מוגשת לביטוח החובה שלכם.

לגבי נזקי הרכוש - אם יש פוליסת ביטוח מקיף אז להפעיל את הפוליסה ולספוג את עלות ההשתתפות העצמית והפסד הנחת היעדר תביעות.

את ההפסד של ההשתתפות העצמית והנחת היעדר התביעות ניתן לתבוע בשלב מאוחר יותר ובנפרד מהנהג הפוגע בהנחה שהמשטרה תעשה עבודתה נאמנה ותאתר ותזמן את הנהג הפוגע לחקירה (אל תתלה בזה יותר מדי תקוות)

אם אין ביטוח מקיף אז בחוסר ברירה צריך לנדנד למשטרה שתבצע תפקידה, תאתר את הנהג הפוגע ותזמן אותו לחקירה ואז כשיהיו בידייך פרטי הנהג הפוגע לתבוע ממנו את נזקי הרכוש שנגרמו לכם.

דרור ברלי
09-01-18, 14:46
המשטרה לא תבצע את תפקידה ולא תעשה עם זה כלום. את זה אתה כבר יודע.
אפילו נהג המונית שהותקף והסרטון שמתעד זאת הפך לויראלי עם פרצופים מאוד ברורים של הערסוואתים שפוצצו אותו במכות בשביל הכיף, לא הצליח לשכנע את המשטרה לעשות עם זה משהו. אז סגרו את התיק כי.... כי.... כי אפשר לחשוב מה כבר קרה... נהג מונית קיבל קצת מכות. אז מה?.... שיעזוב אותנו באמא'שלו. מה מצפים בדיוק? ששוטרים יתחילו עכשיו לחפש בנתניה שלושה ערסים?.... זה כמו לחפש גרגיר חול בחוף הים. לא לעשות כלום זה בעצם הכי קל.
אבל למבצעי אכיפה מתוקשרים של הסטות מבט וכוסות קפה ושאר חיכוכים מול ציבור נורמטיבי וכל מיני פעולות יח''צ תמוהות - לזה דווקא יש מוטיבציה וזמן ויש תקנים ויש כוח אדם ויש תקציבים ויש הכל.

עכשיו תשכנעו אותי שמשטרת ישראל אינה אויב הציבור.

מאיר אלוני
09-01-18, 16:18
דרור, לגשת למשטרה ולהתלונן זה תהליך פורמלי מחוייב המציאות לצורך קבלת טיפול רפואי חינמי, לקבלת כיסוי ביטוחי על כל מקרה וגם למנוע מהצד הפוגע להגיע לפניך למשטרה ולהתלונן שאתה זה שפגע בו.
המשטרה בכל מקרה לא תעשה כלום.

- - - Updated - - -

ואל תשכחו להתקין ברכב מצלמה דו כיוונית

https://www.youtube.com/watch?v=ixiL4wnJkvE

thebips
09-01-18, 19:07
ראשית תודה לכולם,
הלכתי אם אישתי למיון והיא שחוררה אחרי בדיקות, לאחר מכאן הלכנו למשטרה (שהיו מאוד נחמדים ויעילים) תוך רבע שעה הגשנו להם את פרטי המקרה והם סיפקו לנו את הפרטים של בעל הרכב הפוגע ואמרו שנשוב בעוד מספר ימים בכדאי לקבל אישור ואיתו לפנות לחברת הביטוח.

תודה,
עופר

shmil
09-01-18, 22:49
טוב, הלכת ל"שדות". הם עוד לא הפנימו הם תחנת משטרה.... :)

thebips
09-01-18, 23:40
טוב, הלכת ל"שדות". הם עוד לא הפנימו הם תחנת משטרה.... :)

יכול להיות אבל האמת היא שמזמן לא נתקלתי בכול כך הרבה ישראלים יפים כמו שנתקלתי היום (בית חולים מאיר,משטרת ישראל ...)

עופר

thebips
16-01-18, 17:53
המשך הסיפור

מתחנת שדות קבלנו מספר תיק והפננו למדור בוחני תנועה (שכנראה תסגור את התיק). סוכנת הביטוח שלי ניסתה לאתר באיזה חברה הרכב הפוגע היה מבוטח וכנראה שהוא לא מבוטח.

ביררתי כמה יעלה התיקון והעלות היא לא כזאת ששווה לבזבז על זה ימי עבודה ועו"ד אז כנראה שהעלות הזו תוגדר כחלק מעלות החיים בישראל.

מה אני יגיד לכם שווה לבצע שהיות עברין :confused:

GodsFather
16-01-18, 17:56
על הנזקים הבריאותיים עדיין אפשר לתבוע גם אם הוא לא מבוטח.
אולי משם תבוא הישועה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

thebips
16-01-18, 18:14
על הנזקים הבריאותיים עדיין אפשר לתבוע גם אם הוא לא מבוטח.
אולי משם תבוא הישועה.

למזלי ולשמחתי אנחנו לא זקוקוים לישועה.

בגדול זה רק מאוד מעצבן :)

KOOKE
16-01-18, 18:29
אני לא מדבר על ישועה...זה קצת גדול עליי עניינים שכאלו....

אבל כמו שכבר נאמר, ניתן לקבל פיצוי בכל מקרה על נזקי הגוף שנגרמו גם אם, תודה לאל , זה לא משהו רציני- פיצוי שכזה מבלי להסתבך בהליך משפטי ממושך יכול להסתכם בכמה אלפי שקלים לכל הפחות...אבל היי לא אני המצאתי את האמירה "דין פרוטה כדין מאה..".

GodsFather
16-01-18, 19:42
שלמה כתב את מה שאני ניסיתי לתמצת.

בסוף זה מגיע לך כזכות, וגם העבריין ייענש כשיבואו לגבות ממנו.

-->