PDA

צפייה בגרסה מלאה : אדים בשמשה הקדמית

בני
24-12-05, 21:35
שלום,
ובכן לאחר חיפוש שלא הניב תוצאות אני מתיעץ איתכם לגבי בעיה שאני מניח שהיא לא רק שלי-
אדים בשמשה. מיותר לציין שאין ברכב מזגן לצערי כמובן.

tayrie
25-12-05, 00:27
יש ברכב חימום? יש פתחים לשמשה ?

יוני5
25-12-05, 08:50
בחנויות לאופנועים מוכרים תרסיס שמורחים על המשקף של הקסדה לצורך מניעת אדים.
אני מניח שהדבר ישים גם לחלונות רכב.
לגבי יעילות? לא יודע, אבל המחיר זניח לחלוטין כך שעלות הניסוי זניחה.

בברכה,
יוני5

Samurai Kfir
25-12-05, 09:53
סבתא שלי גם גולשת בפורום וכמנהגן יש תרופת סבתא לכל מחלה (אפילו לסוזוקי).
תמרח בצל על השמשה ותנקה אותה אחרי זה טוב טוב, לא יהיו לך יותר אדים עד החורף הבא :lol:

טלסקופ
25-12-05, 10:18
עוד פטנט (שמכיר כל צוללן מתחיל): יריקה (מוחטה) על השמשה ומריחתה, תמנע אדים. מצד שני... אולי כדאי לתקן את מפשיר האדים?

בני
25-12-05, 16:34
שלום לכולם,
ובכן יש איורור באוטו אבל אין חימום-הצינורות אינם מחוברים, יתוקן השבוע לשיפור איכות
הנסיעה ברכב.
מבדיקה בטויוטה המשפחתית חימום בלבד כמעט ולא עוזר לבעית האדים ברכב ביחס לעבודת מזגן.
לגבי ההצעות של יוני5 ושל samurai kfir בהחלט ייבדק.
אם יש למישהו עוד פתרונות אני מוכן לשמוע.

חנן-ג'יפולוג
25-12-05, 16:42
זה נכון שחימום ללא מזגן הוא איטי יותר בהעלמת האדים מהחלון, אבל הוא בהחלט עוזר.

לגבי חומר, לא רק בחנויות אופנועים. אני משתמש במראה שנמצאת בתוך האמבטיה, לצרכי גילוח בזמן המקלחת- תנאים אופטימליים ליצירת אדים, בנוזל -תרסיס של אמריקן איגל, שנקנה באוטו-דיפו. עלות של כ15 ש"ח. עובד מצוין. בקבוק אחד מספיק לכמה חודשים.

gmb
25-12-05, 17:28
שעדיין לא ניסיתי, אבל הונדה (יצרנית הרכב) ממליצה על כך ברכביה על מנת לצמצם אדים על החלונות
למהול כוס חומץ (של הסלטים של האוכל :) ) עם 10 כוסות מים (או יחס דומה של כפות/כפיות/יחידות מדידה כלשהן) ולנקות עם הנוזל הזה את החלונות מבפנים..
רציתי תמיד לנסות ותמיד שכחתי... אז אם מישהו מכיר/ניסה/שמע ויודע שזה עובד..נשמח לדעת...

רמי

ruby
25-12-05, 17:43
ניראה לי שעדיף לסבול מהאדים מאשר לנסוע כל היום עם ריח של סלט באותו :lol: :D .

בני
25-12-05, 17:49
אהלן,
תודה לכל העונים. אני אכן אבדוק את ההצעות שהועלו בתקווה שאכן הבעיה נפתרה.

Samurai Kfir
25-12-05, 18:03
שלום לכולם,
ובכן יש איורור באוטו אבל אין חימום-הצינורות אינם מחוברים, יתוקן השבוע לשיפור איכות
הנסיעה ברכב.
מבדיקה בטויוטה המשפחתית חימום בלבד כמעט ולא עוזר לבעית האדים ברכב ביחס לעבודת מזגן.
לגבי ההצעות של יוני5 ושל samurai kfir בהחלט ייבדק.
אם יש למישהו עוד פתרונות אני מוכן לשמוע.

הפשרת האדים בסמוראי מצויינת ומפשירה את כל השמשה בכמה שניות כדאי לך להשקיע בצנרת, זה כמה שקלים וגם אם תעבוד בשאנטי זה יקח מקסימום שעה.

בני
25-12-05, 19:02
קיבלתי, יתוקן. :wink:

Samurai Kfir
25-12-05, 20:52
אל תשכח להשים לידך גלון של נוזל קירור את תצתרך אותו

בני
26-12-05, 08:23
נוזל קירור, לא הבנתי אותך? :oops:

Samurai Kfir
26-12-05, 08:38
מערכת החימום של הרכב משותפת עם מערכת הקירור של המנוע, אתה בעצם מקבל את החום שהמנוע מפיק אל תא הנוסעים דרך רדיאטור פנימי ומאוורר שמפזר את החום ממנו.
הרדיאטור מתחבר בנוסף למערכת הקירור של המנוע ככה שכשתפתח את הברז של החימום תתחיל סירקולציה של מים חמים מהמנוע אל הרדיאטור של מערכת החימום, וכשמערכת החימום אצלך ריקה ממים היא תתמלא על ידי הנוזל קירור של המנוע ויווצר לך אוויר במערכת הקירור אז אתה תצתרך למלות בחזרה, אז רק כדי שלא יחסר לך, שים לידך ג'ריקן של נוזקל קירור כדי שתוכל למלות בסוף העבודה את מה שחסר.

tal_96
26-12-05, 19:28
תגידו איך העסק נראה ב CJ ומה שבטוח שמתי לב הצינורות בתא מנוע מנותקים
איך נראת מערכת חימום
והאם יש פיתון יותר מעשי לגייפ

jango
27-12-05, 18:49
פתרונות טובים:
1.פתיחת חלון תשווה את הטמפ' באוטו ושל החלון ואז לא יווצרו אדים (המצב השני הוא ע"י חימום וכך משווים את טמפ' החלון לזו של הרכב.
2. שב יותר רחוק ושאתה מעשן אל תעיף את העשן לשמשה.
3. תמיד שתיהיה לך מגבת למניגוב חלון.
4. כן מומלץ לתקן את החימום זה נהדר לרגליים.
5. לא לקיים יחסי מין האוטו אז יש המון המון אדים.....

אלון_ק
27-12-05, 21:23
כפיר סיכם לכם את זה: החזרת מע' החימום לפעילות היא זולה משאר הפתרונות, לא גוזלת זמן או ידע טכני מאסיביים ויש לה ערך מוסף גדול מכל השאר - יהיה לכם חימום ברכב...

תפסיקו לשחק בקקי, תקנו אותה.

לירז מילר
29-12-05, 13:23
מגב קטן ב-2 שקלים. אפשרי בצבע הרכב.

suzuki127
03-01-06, 16:10
הדבר הכי טוב לשמשה וזה באמת פטנט של צוללנים זה לקחת פרוסות של תפוח אדמה ולימרוך על השמשה העמילן שבתפוח האדמה דוחה את האדים.

וזה בדוק...

בברכה צביקה

-->