PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג אימפרזה... לפסאודו-פורסטר!

van.hezkel
12-01-18, 02:13
ערב טוב חברים!

מקווה שאוכל למצוא כאן לשאלות שלי!

אני צפוי לקבל בחודשים הקרובים רכב מאבא שלי - impreza b3 sport, עלייה לכביש ב2008 - ידנית, מנוע 2 ליטר, 150 כ"ס.
קצת על האוטו - רכב לימוד נהיגה, אחרי 10 שנים הוא תולה את הכפפות (מחוייבים להחליף ע"פ התקנות..).
הרכב מטופל, שמור ומלוקק מדי שבת בבוקר בקנאות סובייטית. אין לי שום פחד מבלאי של הרכב, ואני סמוך ואמון לחלוטין בתקינותו המכאנית.

ניסיתי לנבור מעט בפורום על הסבה של פרייבט לנהיגה בשטח (לא מדרגות אל תדאגו.. כורכר, דרכים מתפוררות, סובב ירושלמי אם יש לזה משמעות כלשהי עבור מישהו כאן) - התגובות בנושא היו ברובן - אל!

ובכל זאת,
מעוניין לברר!
החזון - להפוך את הרכב לפסאודו-פורסטר.
הרי לרכב מנוע מכובד, הנעה כפולה, הילוך LOW, גיר ידני אז.. למה לא?

אני אגיד לכם מה אני רואה כמגביל, ואשמח לשמוע איך אני יכול לשדרג את המצב-

1. דבר ראשון - גובה! הרכב נמוך בצורה מחרידה (אין מדרכה בירושלים שלא פגשה את הפגושים של הרכב הזה). הסיבות לגובה -
א. מידת צמיגים בחתך נמוך 205/55r/16.
ב. חצאיות ופגוש קדמי "ספורטיבים". אפשר ואשמח לפרק, גם ככה במרוצת השנים הכל חוזר ונתפס ע"י אזיקונים..
שני אלו נותנים לרכב התנהגות האצ'בקית אסלית-קלאסית, והרכב מרגיש מהודק לחלוטין בכבישים מפותלים.

2. צמיגים - הולך ביחד עם החתך הנמוך מהסעיף הקודם. בנוסף, קיים סט ג'נטים של אימפרזה 1.5ל' אוטומטית, מודל 2009. לא ברור לי המידה שלו, מעניין אותי האם הם יכולים להיות לעזר.

3. מיגון הגחון - אינו קיים

חברים, אני ירוק לגמרי בתחום, אבל הרכב עובר אליי ללא תמורה, ויש לי סכום התחלתי של כ15 אלף ש"ח שאני מוכן להשקיע ברכב להשגת המטרה שאני מחפש, וזה פסאודו-פורסטר.

יש כמה עקרונות אשר ברורים לי, במידה והם לא יוצאים לפועל - כלום לא יוצא לפועל, ואז האוטו יימכר כי אין לי עניין בו כפרייבט ליום-יום (אני רוכב על אופנוע בשגרה, ורכב כשאני צריך - משאיל מההורים).

במידה ומידת הצמיגים לא יכולה לגדול (צמיגים לגובה ולהתמודדות עם דירט\אוף-רואד) - בטל הנושא?
במידה והסכום אותו אני יכול להשקיע לא מגרד אפילו את הסכום ההתחלתי הדרוש - בטל?

יאללה, תנו לי בבקשה הצעות, מחשבות, גידופים והלצות על התכנית שלי - אני מקבל הכל!

בברכה,
דניאל.

ishc
12-01-18, 06:59
הרכב מתוכנן להיות עם רישוי או כרכב לשטח נטו?
אם שטח נטו אז מה מעניין אותך חוקיות ואם לא כנראה שלגבי הצמיגים אתה בבעיה. כנס לכל מכון טסטים ותבקש לראות אילו מידות מאושרות לדגם שלך

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
12-01-18, 08:55
ממתי יש לאימפרזה הילוך low?
לגבי הרכב,
אני מאמין שתוכל להכניס צמיגים גבוהים יותר עם ג'אנטים של ה1.5 (מקווה שהם מברזל) ולהגביה מעט עם ספייסרים בין מכלול הקוילאובר לשלדה. (חפש כאן שרשורים על הגבהת b4 או אאוטבק).
כמובן שחוקי זה לא יהיה.

נמרוד
12-01-18, 09:03
היתה לי עד לפני שנתיים אחת כזאת, מודל 2004 אוטומטית, בתור רכב משפחתי שני. קודם כל - אחלה מכונית! מרווחת, נוחה, נעימה לנהיגה וגם מהנה כשדורשים. לא דרשנו ממנה להיות רכב שטח. ההבדל בינה לבן האימפרזה המבוססת עליה הוא בדיוק מה שציינת - מרווח גחון עלוב.

מגביהים עם ספייסרים מעל הקפיצים. יש ים של אפשרויות, בכל מיני גבהים, רובן מעבר לים אבל גם בארץ - https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ebay&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0. Ximpreza+2008+spacer+lift.TRS0&_nkw=impreza+2008+spacer+lift&_sacat=0

הבעייה היותר רצינית היא הצמיגים. אנחנו איבדנו שלושה צמיגים בגלל קרעים בדופן ולא מדובר על נסיעת שטח - בורות בכביש וכל מיני כאלו. אני עוד השקעתי בצמיגי מותג (גודייר). רכב שטח חייב צמיגים עמידים, קודם כל, הרבה לפני שמדברים על אחיזה, ואין צמיגים ראויים בחתכים כאלו.

אישית, לא הייתי ממהר להרוס את הרכב בשטח - אם הוא במצב שאתה מתאר זה רכב משפחתי נדיר בארץ, שווה לך לשמור אותו כי יש לו לדעתי ערך אמיתי, או למכור אותו ואני מעריך שתוכל בתמורה לרכוש למשל ג'ימני משנתון דומה שיתן לך בסיס מוצלח עשרות מונים לרכב שטח.

ishc
12-01-18, 20:51
נמרוד... אוטו בן עשר ממורה נהיגה שמור ככל שיהיה בטח שווה 10K או אפילו פחות.
אבל אני מסכים בהחלט... אם הייתי מקבל כזה לא הייתי ממהר להחליף

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tomerfeder
01-02-18, 03:39
אז ככה.
ראשית, ברשותי אימפרזה סטיישן ידנית שנת 1999 - שהוגבהה די בקלות עלידי החלפת הבולמים קפיצים לסט של פורסטר. השינוי הראשוני נעשה אצל צדי מרסטה ולאחר מיכן החלפתי בולמים במוסך רגיל (פשוט מזמינים קיאבות של פורסטר במקום אמפרזה). אגב, לרוב האמפרזות שטיישן הידניות יש Hi & Low.
הרכב הוא מדהים. התנהגות כביש מעולה ובשטח הוא קליל וכייף לנהיגה. הרכב בבעלותי מעל לעשור ומעולם לא איכזב אותי.
שנית, גם אני מתלבט עם אותה דילמה של "איך להגביה?" לאחרונה רכשתי B3 ידנית 2 ליטר עם הילוך כח. אני דוגל בהחלפת הבולמים והקפיצים ולשמר את מהלך המתלה. עדיין אין לי מושג כיצד לעשות זאת כיוון שמ2008 והלאה שיש שינוי במבנה המתלה.
אם יש למשהו נסיון בהגבההת B3. אשמח לשמוע.

דרור ברלי
01-02-18, 12:17
תומר, יחידות הקפיץ-בולם של פורסטר מאותן שנים לא מתאימות ל-B3?...
לדעתי אין מנוס מפירוק לצורך נסיונות.

סובארו מכוניות אדירות. הטובות ביותר מבין היפניות ובפער גדול.
אני רואה בהן רק חסרון אקוטי אחד כרכב לשטח - סרח עודף קדמי מוגזם שנדפק בקרקע בכל הזדמנות.

yoni_0000
01-02-18, 19:49
למה..? :(
גם מנוע 2 ליטר גם ידנית וגם סטיישן ( או שלא?).. לא חבל?? יש כלכך הרבה דברים פחות נדירים ויותר מוצלחים למטרה שלך להרוס....
ב10K אני מוכן לקחת אותה מידיך

Crabbing
01-02-18, 21:16
יש לדגם הזה גרסת XV נדירה מאד (ראיתי אחת בארץ).
יכול להיות שזה ישחק לטובתך מבחינת מידות צמיג.
מניח שיש קפיצים ובולמים מקוריים ברשת.

Tomerfeder
06-02-18, 11:44
על ה"למה?": מכרתי את האימפרזה (שנת 99 סטיישן ידנית עם בולמים קפיצים של פורסטר 99) שהיתה רכב לא פחות ממדהים. אך הגיע הזמן שמשהו אחר יהנה ממנה.
ה B3 שרכשתי היא 4X4 מנוע 2L ידנית עם הילוך כח. רכב חזק יחסית וקל. ברגע שיגיע לגובה הנכון יהיה כייף לנהוג איתו בשבילים בלי לפחד לדפוק משהו (אני לא בקטע של עבירות).
דגם ה אמפרזה B3 XV אכן שווק בארץ בשנת 2011 והוא קדם לסובארו XV שהגיע ב2012. הדגם היה מפואר עם כל התוספות אך היה אוטומט ונמוך בניגוד לדגמי הקרוסאוור או האווטבק של האמפרזות הארופאיות.
אני רוצה ליצור סוג של B3 xv עלידי הגבההת הרכב. מקווה שהסט של הפורסטר מאותה שנה יתאים כמו באימפזה הישנה.

elephant man
06-02-18, 12:54
סט של פורסטר SH (הדגם מ-2008-2013) יתאימו.
יתכן ותצטרך גם להנמיך דיפרנציאלים.

Tomerfeder
18-03-18, 21:48
סוף הסיפור.
היה פשוט מאוד.
קפיצים מבחור שהגביהה את הפורסטר שלו. 4 בולמי KYB לסובארו פורסטר. הסט הורכב ללא בעיה על הB3 במוסך הקבוע שלי.
כיוון פרונט וזהו.
קבלתי סוג של XV ידני 2 ליטר.
אחלה רכב לשבילים כורכר פתוחים. :cool:

GodsFather
18-03-18, 22:09
תראה לנו

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
19-03-18, 16:48
תראה לנו

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

^^^