PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד ויטרה = תקלה P1041

mugi8675
15-01-18, 16:53
בנסיעה בשטח בטיפוס מכשול (אבל גם קרה על באמפר שהבחנתי בו מאוחר) נדלקות מנורות צ'ק אנג'ין, ABS, ESP ואחרות. במוסר אפסו את המחשב, מה שכמובן לא פתר את הבעיה. בשיחה ב- SMS אמר לי הבוחן במוסך כי מדובר בתקלה במודול ESP שיש להחליפו, הוא יקר והוא מחפש משומש. אין ספק שמדובר במרכיב שקשור למערכת הבלמים/החלקה, אבל מקווה שהמוסך יוכל להיות מדוייק יותר על מנת שלא נחליף כל חלק אפשרי. אגב, כיבוי והדלקה והתקלה כלא הייתה.
מבקש את עזרת הפורום בזיהוי מדוייק של התקלה מספרות GV ואם אפשר - גם חלופות פתרון.

יצחק

tallevi
15-01-18, 17:08
מהתיאור שלך זה נשמע לי כמו מגעים באחד הקונקטורים, זה קורה רק בזעזועים של הרכב?
בנסיעת כביש רגועה זה לא קורה?
ואם זה בגלל מודול ה ESP אז למה לא נדלקת רק הנורה של המערכת הזו??

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

mugi8675
15-01-18, 17:39
למעט פעם אחת, בשבת האחרונה מעשה בבאמפר, זה קרה רק בשטח, רק במעברים ולעיתים לא תכופות. השאלה שלך בהחלט במקום ומטרידה גם אותי.

יצחק

mugi8675
17-01-18, 16:47
עדכון. המוסך השתכנע לפעול על פי פרוטוקול הבדיקה, שזה אומר לא לרוץ להחליף, אלא לבדוק חיבורים. עכשיו גם זוהתה הזרוע הבעייתית (סרן קידמי, צד ימין) ה- UNIT עצמו, כך נאמר לי, מכיל גם את הרגש וגם את המחשב. נדווח בשבוע הבא על החור שבכיס

mugi8675
21-01-18, 19:26
עדכון: הרכב הובא למוסך לצורך בדקות מקיפות יותר ונקבע כי יש להחליף את יחידת ה- Actuator Assy, ESP (מספר קטלוגי 56100 Ak3),
כלומר את המחשב כולו. הצעות המחיר כולל הכל נעות בין 6,500 לחדש (שאין בארץ), 3,500 למשופץ ו- 2,500 מפירוק. עדיין לא עודכנתי בתקופות האחריות. הכיס אומר משופץ, הראש קובע חדש. מבדיקה באתרים בחו״ל המחיר לחדש ללא הובלה הוא כ- 1,500$, כך שהמוסך לא התפרע. אני אמנם פעמים בחודש באירופה, אבל זה נראה מיותר לחפש ולהסחב עם אביזר של 2-3 ק״ג לאור התמחור הסביר ופוטנציאל האחריות.

מה ממליצים?

יצחק.

nir.samo
22-01-18, 03:09
עם מחשב חליפי התקלה לא מופיעה?

mugi8675
22-01-18, 09:18
לטענת המוסך אין בכלל מחשב מתאים בארץ . בכל מקרה זו תהיה החלפה מותנית

mugi8675
04-03-18, 23:01
סוף דבר. המוסך הציע שלוש חלופות ( מהזול ליקר: משומש, שיפוץ, חדש). בחרתי בדרך הביניים אבל לאחר שלושה שיפוצים של המחשב שכשלו ואף החמירו את המצב, ויתרתי והותקן מחשב esp חדש. עלות כולל מע״מ והתקנה זול משמעותית מרכישת המחשב בחו״ל, לא כולל הובלה, מיסים הרכבה וכו׳. עכשיו צריך לחכות לסופ״ש לבדיקה בשטח.

נ.ב.
אם משהו זקוק למחשב esp תקול, הוא מוזמן (-:

יצחק

חנן-ג'יפולוג
05-03-18, 09:00
אני ממליץ לך בחום רב (וגם לכל אחד אחר שברכבו הוחלפה בעבר יחידת esp) לקחת את הרכב למשטח אספלט רחב ושומם, ולנסות בלימת חירום. לשים לב שהרכב בולם ישר ולא נועל גלגלים.
יש לעובדים במוסכים נטייה להצליב צינורות, והתוצאה הלא היפותטית היא סחרור אלים של הרכב (במידה והוצלבו ימין ושמאל) או חוסר יכולת בלימה (במידה והוצלבו קדימה אחורה) ותאונות דרכים.

mugi8675
05-03-18, 18:29
תודה, חנן. הוספתי למשימות הבדיקה בשבת.

יצחק

mugi8675
07-03-18, 22:15
יצא לי לנסוע עם הרכב נסיעה קצרה. הוא בולם תקין אבל התחושה היא שדורשת הבלם רכה ושוקעת ושההגה מושך שמאלה בנסיעה. זה רכב שאני ממעט לנהוג בו כך שקשה לי להעיד, אבל תחושת השינוי בדוושה יותר מובהקת. יכול להיות קשר בין החלפת המחשב לתופעות המתוארות? להבנתי מדובר בצינורות שמן המחברים בין המחשב לברקסים.

יצחק.

חנן-ג'יפולוג
07-03-18, 22:23
עקרונית, יתכן קשר, אם למשל לא נוקז אוויר כמו שצריך.

לגבי בדיקת הבלימה, לא הבנתי אם בדקת בלימת חירום או בלימה רגילה. בבלימה רגילה התופעות שציינתי לא יקרו.

mugi8675
08-03-18, 06:51
בחירום הרכב בולם כראוי תוך שמירה על כיוון הנסיעה. דוושתהברקס נמוכה ורכה. בנסיעה הרכב מושך שמאלה, תופעה שלא זכורה לי מהעבר.

יצחק

-->