PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה? שאלה לא שגרתית על עפרות מתכת

lizard
15-01-18, 19:39
השאלה היא כזו:
מישהו יודע מאיפה ואם בכלל, ניתן להשיג בארץ עפרות מתכת? לא חייב להיות ברזל רק עפרה של מתכת כלשהי, עדיף נחושת. אני מאוד רוצה לנסות לזקק מתכת מעפרות אבל לא יודע מאיפה להשיג. לא הרבה, נגיד 50 קילו.

תודה

Mor Gurevich
15-01-18, 20:55
נסה בהירשפלד מתכות (סלמה, ת"א). יש מצב שיוכלו לעזור לך.

tooshey
15-01-18, 21:55
בתמנע, בואכה אילת, נמצאים מכרות הנחושת הקדומים בעולם.
יש אחלה מוצגים, המחזות והדגמות של תהליך הפקת הנחושת.
סע לביקור בתמנע עם הילדים, חוויה מומלצת ליום שלם לפחות, במיוחד בעונת החורף.
תביא איתך את חפירה וכמה שקים, אם תחפש קצת באיזור אולי תמצא איזו ערימת עופרה שנותרה מתקופת מכרות תמנע המודרניים.

בברכה,טושי

lizard
16-01-18, 06:54
מותר לקחת משם עפרות? זו לא שמורה או משהו כזה?

tallevi
16-01-18, 19:36
תבקש מילד בדואי בסביבה שיביא לך את זה תמורת חמישים שקלים...מקסימום גם אם זה אסור להם זה מותר...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
17-01-18, 07:17
עפרה גנובה לא תמתק.

לא קריטי אולי עוד אמצא אבל זה לא מדיר שינה מעיניי.

נמרוד
17-01-18, 08:47
אני מבין את הסקרנות שלך מיכה. אין ממש סחר בעפרות, אין מפעלי מתכת ראשוניים בישראל. אני חושב שהכיוון שטושי זרק לך הוא כנראה הנכון. אבל תעשה את זה מסודר, פנה למנהל הפרק הלאומי בתמנע, תסביר את העניין שלך, אולי יזרמו איתך. עפרת נחושת = פשוט האדמה מתוך אחד מפירי המכרות הסגורים. לא רואה סיבה שלא יתנו לך למלא כמה שקים שאתם רק מסוגל להעמיס על הרכב שלך.

lizard
17-01-18, 12:37
אני מבין את הסקרנות שלך מיכה. אין ממש סחר בעפרות, אין מפעלי מתכת ראשוניים בישראל. אני חושב שהכיוון שטושי זרק לך הוא כנראה הנכון. אבל תעשה את זה מסודר, פנה למנהל הפרק הלאומי בתמנע, תסביר את העניין שלך, אולי יזרמו איתך. עפרת נחושת = פשוט האדמה מתוך אחד מפירי המכרות הסגורים. לא רואה סיבה שלא יתנו לך למלא כמה שקים שאתם רק מסוגל להעמיס על הרכב שלך.אפשר לנסות. תודה

ניר ל
18-01-18, 09:40
באיזה תהליך אתה מתכנן להפיק נחושת מעפרות ?

יובל48
18-01-18, 10:01
מדרום לפארק יש כריה(או הייתה לפני כמה שנים)ע"י חברה מקסיקנית כמדומני.
כדאי לברר.

-->