PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי. היכן ניתן לישון בקרוואן בחמישי הקרוב בלילה בצפון הרמה

hadtomer
16-01-18, 06:48
היי.

עשיתי עסקה שנראית לי לא רעה. לקראת סופש הקרוב אני נותן (!!!) את הג'יפ לחבר שיורד איתו דרומה לראות שטפונות, תוך התחייבות מחמירה לא להתקרב לכל מה שעלול להיות מסוכן. החבר נותן (!!!) לי קרוואן תמורת התחייבות לא להתקרב לכל מה שעשוי להיות בעל אופי מיני (נשוי 11 שנה. המיני היחיד שאני מכיר זה מיני קופר). הוא לא גדול, אבל אבל הוא קרוואן עם מיטה, מטבחון ואפילו כזה שמבוסס על רכב עם הנעה כפולה (לא מפלצת, סטנדרטי). ויהיה די נחמד לישון ברמה, להתכרבל בפליז ולפנטז על בוקר מושלג.

עם זאת - בדרך כלל אני רגיל להגיע לחניון לילה, לתקוע אוהל אם בכלל, או ללון בחאן.

לכן יש לי כמה שאלות:

1. רגע, זה קרוואן. בעצם בכל מקום שאינו שמורה מותר לי לישון, לא?

2. ובכל זאת יש באזור יער אודם (lipstick forest ) איזה חניון קרוואנים מוכר?

בין העונים נכונה יוגרל ברלי.

boaz avrahami
16-01-18, 08:30
אם ירד שלג בזמן העצירה שלך יש סיכוי שאתה תקוע עד שהשלג ימס או שיפנו אותו. תלוי כמה שלג מן הסתם.

שלג נורא סקסי בסרטים והרבה יותר סקסי בחו״ל.
בארץ הוא לרוב יותר רטוב ומטריד ובכלל זה קר ומגעיל.

אם אתה נורא מתעקש אז תישן קרוב לציר שמפנים ממנו שלג למשל על הכביש הראשי במסעדה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

יונתןמצפה
16-01-18, 09:09
לדעתי יש חניון קמפינג בנמרוד. אני בספק אם משהו שם פעיל כרגע, אבל בהמשך למה שבועז כתב נראה לי שזה כיוון נכון.
מכיוון שהולך להיות קפוא, ואין סיכוי שתצאו מהקרוואן בלילה, אז גם העליה להר אודם באה בחשבון. זו תהיה הרפתקה נחמדה...

מה שכן, נראב לי שגם אתה וגם החבר לא הולכים לעמוד בהתחייבות שלכם...

golyat
16-01-18, 09:26
בכניסה לנמרוד בצד ימין יש חניון קמפינג מגניב עם יורטות מחוממות. חניון נוסף נמצא קצת בהמשך הדרך בצד שמאל לא מכיר אותו אבל הוא גדול יותר ואולי יש שם מקום לקראוון.
ביער אודם יש חניון לילה קרוב לכביש שמגיע למסעדה מדרום לפני שנה גם היה שם ברז מים. חניון השריון או שם דומה כל שהו.
אני רואה שם הרבה קראוונים ביער בכל מני מקומות בר בשטח אבל כמו שנאמר במזג אויר כזה לא הייתי מתרחק מהכביש.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

יונתןמצפה
16-01-18, 09:32
אגב, מעניין לדעת פרטים על הקרוואן. על איזה רכב מבוסס וכד'?

Asaf-a
16-01-18, 10:35
סמנטיקה מטעם אבשלום קור:
קארוואן = נגרר
מוטורהום = רכב משולב עם יחידת דיור בילד אין

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

erezgur
16-01-18, 12:07
אגב, מעניין לדעת פרטים על הקרוואן. על איזה רכב מבוסס וכד'?
אני מניח שלא כזה:
https://cdn.csuk-solutions.net/uploads/38/5662654-pitch-up-wherever-you-please-with-the-jeep-actioncamper-1.jpg

:)

ariel-ro
16-01-18, 12:08
אסף, אם כבר אבשלום קור -
קרוון בעברית נקרא מְעוֹנוֹעַ
הגדרה-
מעונוע הוא קרון מגורים נייד – נגרר או ממונע. לקרוון במשמעות מבנה יביל למגורים לא קבעה האקדמיה חלופה עברית, אך בציבור חודשה המילה מגורון.
:D

דור אריאל
16-01-18, 17:18
מול קיבוץ עין זיוון יש חניון באנדרטה לחללי גדוד 134
מצד אחד זה כנראה מספיק גבוה לקבל שלג אבל לא יותר מדי לגבוה כדי להתקע..

עוד אפשרות זאת החניון באנדרטה לחללי פלס"ר 7 לפני בוקעתא , זה כבר יותר גבוהה וגובה השלג יכול להיות בעיה,

מ

Asaf-a
16-01-18, 19:12
אסף, אם כבר אבשלום קור -
קרוון בעברית נקרא מְעוֹנוֹעַ
הגדרה-
מעונוע הוא קרון מגורים נייד – נגרר או ממונע. לקרוון במשמעות מבנה יביל למגורים לא קבעה האקדמיה חלופה עברית, אך בציבור חודשה המילה מגורון.
:Dהתכוונתי בעברית גיפולוגית....,
נראה אותך מפרסם ביד2 מעונוע..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
16-01-18, 19:41
וואו.
''גובה השלג''....

מדברים כאן כאילו הולכת ליפול על ראשיכם סופה ארקטית נוסח ניו-יורק עם שלג מטורף בעומק חצי מטר לפחות...
תחזרו לפרופורציות. כולה צפון הרמה, לא אתר החרמון, אפילו לא הרכבל התחתון.

תגידו תודה אם יירד קצת שלג בכלל.
תגידו תודה גדולה אם יירד המון שלג ויצטברו אולי 5-6 ס''מ.

בקיצור תומר - כל עוד אתה לא יורד עם הנבלה לשבילים שעלולים להיהפך לבוציים ולפתות אותך לשקיעות למיניהן - לא הייתי חושש מקצת שלג. שלב 4X4 וסע לאט - והכל יהיה בסדר - אם אתה בכלל מסוגל לישון טוב בלילה (במוטורהום או במלון חמישה כוכבים דלוקס, ממש לא משנה) כאשר הג'יפ שלך, שהוא גם המאהבת הרשמית שלך, בבת עינך - נמצא בידיים של מישהו אחר.... אז סע ותהנה.

באופן אישי, כדי למסור את הג'יפ שלי לידיו של כל מי שאינו אבא שלי (שמה שהוא שכח בג'יפים אני כבר לא אלמד) או שלושה-ארבעה חברים נבחרים (שהם גם ג'יפאים מנוסים בעצמם ואני סומך עליהם בעיניים עצומות שישמרו על הג'יפ ואם חו''ח יקרה משהו יידעו לפתור בעיות ולהסתדר בעצמם), ועוד להרשות לו רשמית לרדת בג'יפ הזה למדבר ולחפש צרות (....) הייתי דורש הרבה יותר מסתם לילה במוטורהום כלשהו... סביר להניח שאם הייתי מסכים, זה רק בתמורה ללא פחות משני לילות לזוג ב''בראשית'' במצפה רמון. בחדר של הביוקר - מאלה עם בריכה צמודה. פול-בורד.
אבל זה נושא לדיון נפרד.

לגבי ''הגרלת ברלי'' - גם זה נושא לדיון נפרד ולסגירת חשבונות כשאחזור מטנריף....:)

hadtomer
20-01-18, 09:48
דרור צודק. (משפט שקשה לי להגיד). אנחנו בישראל, לא בלפלנד.

בסופו של דבר, ישנתי עם הילדה בחורשה מקסימה מחוץ לגבולות השמורה של יער אודם, ליד מה שנראה לי כמו כליא ברק סביר שימנע מאיתנו להפוך לטוסטים. בשמונה בערב החל גשם כבד שפשוט לא הפסיק אף פעם. לפי כל האפליקציות והדיווחים,מהירות הרוח בחוץ היתה 80 עד 100 קמ"ש, מה שבהחלט הוסיף מימד מעניין.

באחת בלילה היו ארבע מעלות בחוץ, וארבע מעלות בפנים. מזל שיש חימום ממש טוב.

מופע הברקים והרעמים, בעננים שהיו רק כמה מאות מטרים מעל הראש, היה מדהים. הבעיה היחידה היא שבתכלס לא היתה אפילו טיפה אחת של שלג. ומה שהיה לא נערם והיה עלוב למדי. רק במג'דל שמס ומעלה היתה שכבה דלה למדי, שלמען האמת לא ממש הצריכה נסיעה. בשנים עברו היתה ביער אודם והסביבה היערמות יפה מאוד. השנה כל החזאים, החובבים והמקצוענים, שהדגישו כולם את השלג שיחל לרדת ברמה, פשוט טעו.

בכל מקרה, חנות הכנאפה שבכניסה למסעדה נפתחה בשבע וחצי בבוקר. הכנאפה הראשון יצא מהתנור בדיוק בדקה של הפתיחה ועל הדרך הוסיפו עוד הרבה דברים טובים בגלל שעשינו להם את הסיפתח של היום. ועם הנחל'ה הירוק זה עשה רק טוב בבטן.

בכל מקרה- טיפ לציידי השלג. אני לא יוצא מהבית בלי לבדוק כאן:

המצלמה שמוצבת על הגג של בית הקפה של הר בנטל- שהיא בתכלס האמצעי הכי אמין בישראל לבדיקת מצב השלג

https://www.weather2day.co.il/mount-bental

דור אריאל
20-01-18, 19:12
כן שלג רציני או לא זה לפעמים מעלה וחצי לפה או לשם..
מספיק שהיה קר ב 1-2 מעלות היית מקבל 20-30 ס"מ שלג

-->