PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך עולים לצפון הרמה (אודם) בשטח?

Zivcar
16-01-18, 13:29
בעקבות הסערה הצפויה רוצים להנות מהשלג בשישי בוקר, אגב עדיין יש מקום למצטרפים.
מכיוון שהתחזיות הפכפכות נעלה ונחזור למרכז, לא נספיק להזמין לינה.
בהנחה שאני עולה בשישי מוקדם בבוקר, אם לא אצליח להקדים את החסימות של הכחולים,
איך אני מגיע לאיזור בלי לחכות חצי יום שהשלג שהגעתי בשבילו ימס?

מחפש ציר חצי סביר, אנחנו גימני ודאסטר ולא מעונינים לעסוק חצי יום בחילוצים(די חוטא למטרה שלשמה המעקף)
אפשר גם בפרטי.

katsirz
16-01-18, 13:38
מצפון לכפר סאלד עולים על הירוק לכוון גבעת האם, משם על האדום מזרחה וצפונה עד לציר הנפט, על ציר הנפט עד הכניסה המערבית לעין פית, חוצים את הכפר עד לכביש העולה למסעדה. אם תהיינה חסימות נוספות אפשר להכנס לזעורה ומשם בדרכי בוץ עד לאודם. החלק השני (מזעורה לאודם) יכול להיות מעניין לדאסטר.

boaz avrahami
16-01-18, 14:27
אם יהיה סערות ובוץ אני לא הייתי מתקרב לשם עם שום ג׳יפ.
אדמה דביקה, כבדה, נוראית ועם מלכודות מים לרוב

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

Zivcar
16-01-18, 14:50
אם יהיה סערות ובוץ אני לא הייתי מתקרב לשם עם שום ג׳יפ.
אדמה דביקה, כבדה, נוראית ועם מלכודות מים לרוב

Honda TRX300EX

אתה מתכוון לחלק שאחרי זעורה? או לכל המעקף שהוצע?

נדב ש.
16-01-18, 15:03
רוב הרמה כזאת, ג׳ימיני עוד מילא אבל עם דאסטר במזג אוויר כזה לא הייתי מסתכן בשטחי הגולן.

Zivcar
16-01-18, 15:14
רוב הרמה כזאת, ג׳ימיני עוד מילא אבל עם דאסטר במזג אוויר כזה לא הייתי מסתכן בשטחי הגולן.

אמירות כלליות ולא נכונות. שנה שעברה במהלך סערה חרשנו על יער אודם, עלינו לפסגת ההר. היה חלק עם שלג קרח, אבל נסעו שם פורסטרים ויטארות ודאסטרים בכמויות. הקרקע הייתה בוצית, אבל בשבילים כאלה מהודקים לא היתה בעיה. ברור לי שזה לא המצב בכל הרמה, רק חולק מניסיוני.

נדב ש.
16-01-18, 16:33
נתתי עצה מניסיון עצמי בדרכי הגולן, לא מדבר על דרכים כבושות, ביער אודם אלה דרכים שנוסעים בהם הרבה ולרוב מתוחזקות, הדרכים האחרות שהזכירו כאן הם לא כאלה מניסיון, יוצא לי לטייל שם הרבה מעבר לממוצע, במערכת גשם האחרונה נגרם לגראנד צ׳ירוקי מוגבה נעילה הידרוסטטית במעבר מים שאנחנו ואחרים עברנו בו לפני, בציר נחל חמדל ועוד צירים אחרים ניתקעו כמה וכמה רכבים...
רק אומר שתיקח בחשבון, אתה גם יכול לא לקחת. :-)

Zivcar
16-01-18, 16:43
נתתי עצה מניסיון עצמי בדרכי הגולן, לא מדבר על דרכים כבושות, ביער אודם אלה דרכים שנוסעים בהם הרבה ולרוב מתוחזקות, הדרכים האחרות שהזכירו כאן הם לא כאלה מניסיון, יוצא לי לטייל שם הרבה מעבר לממוצע, במערכת גשם האחרונה נגרם לגראנד צ׳ירוקי מוגבה נעילה הידרוסטטית במעבר מים שאנחנו ואחרים עברנו בו לפני, בציר נחל חמדל ועוד צירים אחרים ניתקעו כמה וכמה רכבים...
רק אומר שתיקח בחשבון, אתה גם יכול לא לקחת. :-)

ולכן השאלה שלי, האם ציר ירוק מכפר סאלד, לאדום ואז בדרך הנפט עד עין פיט/זעורה הם שבילים כבושים יחסית? מניסיון של מי שעלה שם סופות אחרונות? ריבוי השבילים ללא סימון מזעורה מזרחה בהחלט נראים כמו מתכון להרפתקה שאוותר עליה.

zivo
16-01-18, 16:47
סתם שאלת תם, אם יש שלג אמיתי ( לא שני ס''מ), איך אתה מנווטים במקומות האלו? איך רואים את הציר?
בצירים הראשיים יש עמודים, אבל אם יורדים לדרכים כאלו?

Zivcar
16-01-18, 17:08
סתם שאלת תם, אם יש שלג אמיתי ( לא שני ס''מ), איך אתה מנווטים במקומות האלו? איך רואים את הציר?

הצירים הראשיים די ברורים בשטח גם כשיורד 5-10 ס״מ, וגם אז בעייתי במידת מה, ויותר שלג מזה זה כבר שלשלאות וציוד מיוחד, או ג’יפ קשוח במיוחד.
אם מדובר בקטע מעבר קצר בין שבילים ברורים אפשר לרדת לבדוק ברגל, בהנחה שאין שדות מוקשים באיזור ואתה יודע לאן אתה הולך.
בפרקטיקה אני נצמד לשבילים שכבר יש בהם קוליסים על השלג, מה שלא קשה, בימי שלג שיירות ג׳יפאים צובאות על הגולן.
פתיחת צירים עדיף שלא, ואם אין שום ברירה אז אחרי סריקה רגלית.

נדב ש.
16-01-18, 17:17
ולכן השאלה שלי, האם ציר ירוק מכפר סאלד, לאדום ואז בדרך הנפט עד עין פיט/זעורה הם שבילים כבושים יחסית? מניסיון של מי שעלה שם סופות אחרונות? ריבוי השבילים ללא סימון מזעורה מזרחה בהחלט נראים כמו מתכון להרפתקה שאוותר עליה.

כל הדרכים שלא מסומנות בסביבה הזאת בחורף הם קשות כי נוסעים עליהם כלים כבדים.

זיו- מנווטים עם gps, מפות, ומהראש, לפני שנתיים בערך ניכנסנו לציר האדום שמצפון לאודם בשלג עמוק(בתחילת הציר לא היה ככה כי כנראה נסעו עליו כבר), היינו שיירה כך שקשה היה להיסתובב והציר יחסית קצר ומכירים אותו מלפני, אך כשהמשכנו להיתקדם כבר הבנו לאן ניכנסו(נידמה לי שבאותו טיול פגשנו את שגיא s גם שהגיעו מהכיוון השני שהוא מתחיל ככביש סלול), לא רואים את הציר חוץ ממפה ו gps והיתקדמנו לפי זה, לקח לנו כמה שעות בגלל "שקיעות" בשלג אבל היה כייף(לפחות לי)!

zivo
16-01-18, 18:21
נדב,
אני ממש לא חושש משקיעה ( כל עוד אתה על הציר) הבעיה בגולן, זה הסלעים.
מספיק שאתה יורד 20 ס''מ, ועולה על איזה סלע.....
ובכלל, לפעמים גם על הציר עצמו יש סלעים ומדרגות.
בקיצור, אם לא מכירים את הציר, ממש טוב! זה נראה לי מפחיד ( עם רכב שלי).
בצבא, גם אני הייתי גיבור שאני יודע שכל עם ישראל יחלוק איתי את הנזקים. מה

sgill
16-01-18, 18:47
החסימות כשיש שלג הן במקומות קבועים?
אם כן, אשמח לדעת איפה כדי לתכנן מראש מסלול עוקף.

תודה

גיא
16-01-18, 19:03
החסימות תלויות באיפה יש שלג.
בכל מקרה. אני נוטה לצאת בחמישי בלילה המאוחר. או הבוקר המוקדם נורא של שישי. לפני שהשוטרים בכלל מתעוררים

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
16-01-18, 19:16
לא יודע מה הנסיון שלך בשלג בשטח אבל יש לי הרגשה שמרוב רצון לעקוף את הפקק תיתקע יותר מכולם.

תהנו, צלמו הרבה ותחזרו לשתף אותנו במסקנות

Honda TRX300EX

SRAZS
16-01-18, 19:17
אשמח אם יש למשהו קובץ מסלול

oferg22
16-01-18, 19:37
היי לכולם,

קודם כל גם אני מצטרף לאזהרות (הקבועות צריך לאמר) בקשר לבוץ ברמה אחרי גשם רציני.
מצד שני בימים האחרונים לא היו גשמים משמעותיים. אם הגשם יתחיל כשיהיה קר אז אולי העבירות תהיה סבירה.
הייתי מציע להגיע לצירים ולבדוק ברגליים או בצמיגים.

אני אישית בדרך כלל לא מסתכן בתקיעה בקור הזה עם המשפחה. ויש לי רכב עם עבירות לא רעה+

לגבי החסימות - תלוי בגובה השלג. בשנים האחרונות באירועי שלג החסימות התחילו באזור נפח צפונה. לוקח בדרך כלל כמה שעות עד שהצירים נפתחים.
אפשר לשמוע בתקשורת בדרך כלל לגבי חסימות.

שימו לב טוב לגדרות (לא תמיד עם סימון מתאים). הייתי אומר שכלל אצבע בטח למי שלא מכיר ובטח בתנאי שלג - לא עוברים גדרות!
עופר

נדב ש.
16-01-18, 19:44
נדב,
אני ממש לא חושש משקיעה ( כל עוד אתה על הציר) הבעיה בגולן, זה הסלעים.
מספיק שאתה יורד 20 ס''מ, ועולה על איזה סלע.....
ובכלל, לפעמים גם על הציר עצמו יש סלעים ומדרגות.
בקיצור, אם לא מכירים את הציר, ממש טוב! זה נראה לי מפחיד ( עם רכב שלי).
בצבא, גם אני הייתי גיבור שאני יודע שכל עם ישראל יחלוק איתי את הנזקים. מה

בצירים שהוזכרו כאן לא צפוי שלג, החשש הוא יותר מהבוץ(בכל זאת פותח השרשור הזכיר דאסטר) ומעברי מים באיזור ציר הנפט, זעורה והאיזור.
במקומות שצפוי שלג זה רק בפסגות, מניסיון שלי בשנים האחרונות בשלג עם הצירים באודם והסביבה הם יחסית "נקיים".
עוד נושא חשוב שלא מתייחסים אליו ממש זה קרח על הכביש/צירים, דבר מסוכן ביותר, אם אתם עולים בלילה של חמישי יש להיתייחס לזה ברצינות, לא פעם באיזור אודם והסביבה קרה לי שהיה קרח על הכביש, כמו כן גם ערפל כבד שלא "רואים ממטר", שילוב מסוכן.

גיא
16-01-18, 21:43
מצפון לכפר סאלד עולים על הירוק לכוון גבעת האם, משם על האדום מזרחה וצפונה עד לציר הנפט, על ציר הנפט עד הכניסה המערבית לעין פית, חוצים את הכפר עד לכביש העולה למסעדה. אם תהיינה חסימות נוספות אפשר להכנס לזעורה ומשם בדרכי בוץ עד לאודם. החלק השני (מזעורה לאודם) יכול להיות מעניין לדאסטר.

האם זאת הכוונה ?

נדב ש.
16-01-18, 22:04
+/- , זאת הדרך היותר קלה פחות או יותר אבל אתה יוצא צפונית לאודם(תלוי לאן אתה רוצה להגיע), זעורה נמצאת דרומית יותר ואם אתה ממשיך באותו כיוון אתה גם יוצא ישר מול אודם.

גיא
16-01-18, 22:23
+/- , זאת הדרך היותר קלה פחות או יותר אבל אתה יוצא צפונית לאודם(תלוי לאן אתה רוצה להגיע), זעורה נמצאת דרומית יותר ואם אתה ממשיך באותו כיוון אתה גם יוצא ישר מול אודם.

המטרה היא לעקוף חסימות כחולות ותו לא

תודה :)

Zivcar
16-01-18, 23:59

מישהו שעשה את הדרך הזו במציאות - מעברי מיים עמוקים ובריכות בוץ או שמדובר בשבילים כבושים סך הכל?

נדב ש.
17-01-18, 06:58
מישהו שעשה את הדרך הזו במציאות - מעברי מיים עמוקים ובריכות בוץ או שמדובר בשבילים כבושים סך הכל?

ציטטת אותי, אז כנראה שלא עשיתי את הדרך הזאת באמת, או אולי עשיתי אותה רק בדימיון שלי...

katsirz
17-01-18, 07:02
מישהו שעשה את הדרך הזו במציאות - מעברי מיים עמוקים ובריכות בוץ או שמדובר בשבילים כבושים סך הכל?העליה לגבעת האם ומעט אחריה יכולה להיות קצת בוצית.
השביל האדום ממזרח לגבעת האם ועד לבניס זו דרך הפטרולים הסורית הישנה. לא אמורה להיות בעית בוץ.
ציר הנפט ומעבר עין פית עד זעורה לא בעייתי מבחינת בוץ (ממש כביש - משובש מאד אבל כביש)
מזעורה לאודם צריך לשים לב לשטח. שם יכולה באמת להיות בעיה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

katsirz
17-01-18, 07:41
האם זאת הכוונה ?אחרי זעורה אפשר לעלות לאודם דרך הג'ובות ואפשר כמו שאתה סימנת חזרה לעליה למסעדה (למרות שאני לא ממש זוכר אם היציאה שם לכביש פתוחה).

נדב ש.
17-01-18, 08:04
לא יודע מתי היית שם, אבל כל איזור זעורה ודרך הג׳ובות בחורף ובטח כשיש שלג זאת דרך קשה לג׳יפונים ובטח לדאסטר.

בצד השני איזור גבעת האם עד מצפה גולני במסלול שסימן גיא הוא יורד מהאדום, הדרך משובשת ובוצית, יש גדרות ושילוט מוקשים בצידי הצירים לשים לב.

katsirz
17-01-18, 08:47
אין סיבה לרדת מהאדום עד לבניאס

Zivcar
17-01-18, 09:50
אין סיבה לרדת מהאדום עד לבניאס

כנראה לנים בקלע אלון. בדרך כלל יש חסימה בצומת וואסט, מה אם אני פשוט עולה על ציר הנפט בסמוך לקלע בכיוון צפון, עד הכביש העולה למסעדה בצד השני?
האם כל הציר הזה הוא דרך אספלט משובשת? אין מעברי מים קשים וכו׳?

katsirz
17-01-18, 09:53
מרוויה לכיוון צפון כבר מזמן לא נסעתי. הכביש לא אמור להיות בעייתי. הכניסה עשויה להחסם

wonderd
17-01-18, 10:00

תבוא נראה לך ;)

Zivcar
17-01-18, 10:00
מרוויה לכיוון צפון כבר מזמן לא נסעתי. הכביש לא אמור להיות בעייתי. הכניסה עשויה להחסם

אין איזה שער אחורי מתוך קלע שמוביל לציר?

katsirz
17-01-18, 10:01
אין איזה שער אחורי מתוך קלע שמוביל לציר?לא שאני מכיר

wonderd
17-01-18, 10:02
כנראה לנים בקלע אלון. בדרך כלל יש חסימה בצומת וואסט, מה אם אני פשוט עולה על ציר הנפט בסמוך לקלע בכיוון צפון, עד הכביש העולה למסעדה בצד השני?
האם כל הציר הזה הוא דרך אספלט משובשת? אין מעברי מים קשים וכו׳?

ציר הנפט קל ואין בעיה עקרונית.
לא ממליץ על מסלול כי אנחנו בדרך כלל משוטטים בלי משהו מוגדר מראש.
בכל מקרה אם אתם מגיעים ונתקעים - תתקשר נבוא לעזור. אם תרצה נשלח לך את הטלפון בפרטי.

Zivcar
17-01-18, 10:04
בכל מקרה אם אתם מגיעים ונתקעים - תתקשר נבוא לעזור. אם תרצה נשלח לך את הטלפון בפרטי.

אשמח , בפרטי

wonderd
17-01-18, 10:15
.... לקח לנו כמה שעות בגלל "שקיעות" בשלג אבל היה כייף(לפחות לי)!

:D:D:D

נדב ש.
17-01-18, 10:22

תיזהר חביבי לפי התחזית יהיו לך הרבה חילוצים :p

Zivcar
17-01-18, 10:31
תיזהר חביבי לפי התחזית יהיו לך הרבה חילוצים :p

יש אנשים טובי לב שבשבילם זה חלק מהכיף (ואני לא בינהם)

wonderd
17-01-18, 10:42
לא כיף אבל עושים מה שצריך.
נדב אני רק מקווה שאנחנו לא נצטרך חילוץ של עופר או של איזה טרקטור אקראי..:cool:

גיא
17-01-18, 11:13
אני סקרן למה אתה מדגיש מאד שלדאסטר יהיה קשה.

מאיזו בחינה ?

נדב ש.
17-01-18, 11:59
יש אנשים טובי לב שבשבילם זה חלק מהכיף (ואני לא בינהם)

תתפלא כמה פעמים יצאנו לחלץ, בחלק מהחילוצים שקענו גם, צריך להבין שזה חלק בלתי ניפרד, בגלל זה כדאי לשים לב להמלצות, לשים לב לאיפה ניכנסים ומה עושים.

לא כיף אבל עושים מה שצריך.
נדב אני רק מקווה שאנחנו לא נצטרך חילוץ של עופר או של איזה טרקטור אקראי..:cool:

חחחחחחחחחחח

sgill
17-01-18, 14:35
אני מניח שיותר נכון בשישי בבוקר/צהריים לטייל ברמה ולנסות לתפוס שלג מאשר בשבת. נכון?

Zivcar
17-01-18, 14:51
אני מניח שיותר נכון בשישי בבוקר/צהריים לטייל ברמה ולנסות לתפוס שלג מאשר בשבת. נכון?

לא חושב שיש טעם לעלות בשבת, אלה אם כן השלג יפתיע את החזאים. אם עולים בשישי ומוקדם בבוקר.

עפר ג
17-01-18, 16:04
wonderd אם יהיה שלג טוב אני כנראה אהיה בגזרה,אולי גם נישאר לישון עם הבנות הן מחכות כבר מדצמבר

wonderd
17-01-18, 16:31
יאללה יהיה כיף נשכנע גם את בנג'י לבוא

הדר7
17-01-18, 18:40
חברה בטור תושב הגולן לא ממליץ על דרכי עפר הם מאד בוציות לאחר מערכת הגשם האחרונה . לא רק מבחינת שקיעה אלה מאד חלק וה ג'יפ משייט בלי שליטה!
אתה יכול למצוא את עצמך מהר מאד הפוך בואדי או שדה מוקשים!
לגבי ציר הנפט הוא בסדר - כורכר עם קצת אספלט!
יער אודם רק הציר האדום !
תהנו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mushu
18-01-18, 00:34
מצרף כאן מסלול טיול שהשתתפתי בו שנה שעברה בשלג הכבד שירד בגולן. התחיל בצומת מחניים, עבר בציר הנפט, יער אודם והר אודם והסתיים בברכת רם. נכון לשנה שעברה הוא היה עביר לכל 4X4, גם לג'יפונים.

(יש טעות קטנה בדיגיטציה של המסלול, אבל לא נראה לי שהמקטע עם הטעות יהיה בעייתי)

גיא
18-01-18, 05:44
רק אל תשכחו בגדי להחלפה ונעלים

wonderd
18-01-18, 09:04
חברה בטור תושב הגולן לא ממליץ על דרכי עפר הם מאד בוציות לאחר מערכת הגשם האחרונה . לא רק מבחינת שקיעה אלה מאד חלק וה ג'יפ משייט בלי שליטה!
אתה יכול למצוא את עצמך מהר מאד הפוך בואדי או שדה מוקשים!
לגבי ציר הנפט הוא בסדר - כורכר עם קצת אספלט!
יער אודם רק הציר האדום !
תהנו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

חחח
אנחנו מחפשים את הבוץ ואתה אומר להתרחק?
גם אני תושב הגולן...

- - - Updated - - -

רק אל תשכחו בגדי להחלפה ונעלים

צודק בהחלט.
כמו גם ציוד חילוץ כגון רצועות ארוכות, הייליפט למי שיש ושאקלים.

נדב ש.
18-01-18, 09:15
וחברים עם כננת...
וטרקטור שעובר באיזור באופן אקראי....

;)

sgill
18-01-18, 10:05
ע"פ התחזית והמודלים נכון להיום, שאמורים להיות כבר די מדוייקים, שלג יערם בלילה שבין חמישי לשישי בפסגות של 900 מטר ומעלה.
לכן, הזמן הנכון לצאת הוא בשישי מוקדם מאוד בבוקר.
אודם, בוקעתה והאזור וכנ"ל ההרים ממזרח להם לכיוון הגבול הסורי (חרמונית וורדה, כרמים) אמורים להיות לבנים בשישי בבוקר.
מי שינסה למצוא שלג בשבת, יהיה חייב לעלות עד מג'דל שאמס וגם שם רוב הסיכוי שיתקל בקרח שחור שנמס במהירות.

גיא
18-01-18, 10:29
אני אצא סביב 2 .. 3 AM היום ..
למעוניינים.

sgill
18-01-18, 10:50
אני אצא סביב 2 .. 3 AM היום ..
למעוניינים.

מאיפה?

גיא
18-01-18, 10:55
מאיפה?

חיפה

יאיר_א
18-01-18, 12:49
מתכנן להגיע לצפון הרמה בסביבות 07:00 עם הילדה בת ה-8. נשארים באיזור עד אחרי הצהריים.

אשמח להצטרף לטיול שלג בשטח באיזור.

יאיר

יונתןמצפה
19-01-18, 23:29
בחמישי אחה"צ כבר היה די ברור שלא יהיה היום איזה אירוע יוצא דופן ברמה. ולכן היתה התלבטות אמיתית אם לצאת לשוטט בחמישי בלילה בנחלי הסביבה או להצפין מוקדם בבוקר.
היה בסוף אחלה יום ואפילו זכינו לשמיחה לבנה בפסגות הגבוהות של צפון הגולן.
מיותר לציין שלא היתה שום חסימה שהיה צריך לנסות לעבור...

אין על טיול חורפי ראוי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180119/a16c82434bbca43cbbfd8b4d67d94797.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180119/26888f12fe1158a7dc2d947aa2c431c9.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180119/a58c1819e4df8f8f2f05ae8f11dc00e8.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180119/b010994c615e6a527921d239d19e2804.jpg

גיא
19-01-18, 23:41
איפה התמונה האחרונה ?

wonderd
19-01-18, 23:46
בשעה טובה הרמה מתחילה להתיירק ועם הנחלים הזורמים והבריכות המלאות היה ממש כיף לשוטט היום.
מחר שוב נצא לשיטוט...

יונתןמצפה
20-01-18, 00:00
איפה התמונה האחרונה ?

Sent from my iPhone using Tapatalkשביל חמוד בתוך ערוץ כחצי ק"מ מדרום מערב לברכת רם.

-->