PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט לגבי רכישת מחשב

Toyota17
19-01-18, 15:18
המחשב הנייח התחיל להיתקע, לעשות אתחולים על דעת עצמו ולכן אני רוצה להחליף מחשב עם אפשרות שדרוג עתידית כי מחשב קונים פעם ב...

הנייח עבד כ-7 שנים בתקופה זו שדרגתי כרטיס מסך, החלפתי HDD לSSD והחלפתי ספקי כוח מספר פעמים.

המחשב עתיד לעבוד לא מעט ולכן חשוב מאוד שיהיה בו אוורור (קרוב לוודאי יעמוד בסביבה עם אבק-מתחת לשולחן ) .

*כרטיס הרשת חייב לתמוך במהירות 1 ג'יגה

*חשוב מאוד שיהיו בו 4\5 כניסות USB עבור-מקלדת,עכבר (מקלדת אלחוטית לא באה בחשבון),מדפסת,מצלמה.

*למחשב יחוברו רמקולים חיצוניים.

*חייבת להיות כניסה למסך מחשב (המכשיר יחובר למסך מחשב סטנדרטי ולא לטלוויזיה)

*לגודל אין כ"כ משמעות -המחשב קרוב לוודאי יעמוד מתחת לשולחן , ישנו רצון שהמחשב החדש יהיה קטן יותר מהמחשב הנייח (בגודל סטנדרטי) שיש כיום.

*יש לי ssd של 240 ג'יגה.

*תקציב=1500 ש"ח ,ניתן לחרוג במעט.

שימושים-

1.צפיה ישירה באיכות HD
2.לעיתים רחוקות הורדת טורנטים
3.גלישה באינטרנט
4.שימוש בתוכנות אופיס
5.משחקים קלים

בסופו של יום הכי חשוב שהמחשב יעבוד ללא תקלות עד כמה שניתן כי הוא מיועד לאנשים מבוגרים

Toyota17
21-01-18, 08:12
תחילה חשבתי לרכוש mini pc דוגמת ג'יגבייט או נאק אך נראה לי שאז יכולת השדרוג קטנה והמחשב לא ישרוד מעבר לשנתיים שלוש.
אופן השימוש במחשב לא ישתנה אך התוכנות השונות ידרשו יותר משאבים.

אמיר ב.א
21-01-18, 11:14
משהו כזה יעשה את העבודה בצורה סבירה:

https://ksp.co.il/?select=.269..358.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=21557&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

Toyota17
21-01-18, 11:26
תודה על ההמלצה .

"הבעיה" היא שאני מחפש מחשב שיעשה עבודה יותר מסבירה נכון לתקופה הקרובה על מנת שבעתיד יהיה "רק" סביר.
השאיפה -מארז כמה שיותר קומפקטי.

ש01
21-01-18, 14:26
אם כך, למה לא ללכת על מסך ALL IN ONE?
- המחשב בתוך המסך...

יש כאלו I7 במחירים סבירים

nirs
21-01-18, 14:36
ממליץ בחום לדבר עם רמי, מומחה לגיפים ולמחשבים (אני קונה אצלו את כל המחשבים שלי)

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
21-01-18, 15:32
איזה שידרוגים אתה מתכנן?
אם אתה לא מחליף לפחות מעבד (שלא להוסיף לוח אם), איזה נפלאות אתה מתכנן?
נגמרו המשחקים האלו.
תקנה, ישר עם SSD וכרטיס גרפי שאתה צריך (להבנתי, מההסבר שלך, מינימום) וסע, שכח משידרוגים.
אם יש מקום לשידרוג, זה יהיה מסך, ולכן דווקא בגלל זה לא הייתי הולך על all in one.
לעומת זאת, הייתי שוקל NUC-
https://www.amazon.com/Intel-mini-NUC7i5BNH-Core-version/dp/B01N4EP1N0/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1516541180&sr=8-9&keywords=PC%2BNUC&th=1

החלק היחידי שנותה להתקלקל, הספק, כיחידה חיצונית נפרדת.
לגבי כמות של USB, כנראה שתצטרך להוסיף רכזת חיצונית.

Toyota17
21-01-18, 18:27
NUC בהחלט עומד על הפרק
בארץ באותו מחיר מוכרים את הדגם הבא
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NUC6CAYH-8-240&cart=15165515231968330&lang=heb

NUC SFF System 8GB, 240GB SSD - Intel® Celeron® Processor J3455 (2M Cache, up to 2.3 GHz) - M.2 Bay - 2x DDR3L-1600/1866 1.35V SODIMM, VGA (HDB15); HDMI 2.0, Intel® Wireless-AC 3168 Bluetooth 4.2, 2xUSB3.0,7.1 digital; L R mic (F); L R TOSLINK (R), 2xUSB 2.0, Gigabit LAN, Audio Jack, 115x111x32mm - 19v Dאף פעם לא יצא לי להזמין מאמזון, הNUC מאמזון נשלח לארץ אז אני מניח שאופן הרכישה במקרה הנדון די דומה להזמנה מאיביי או האתרים הסיניים.
אם הבתי נכון , הNUC מאמזון לא כולל זיכרון ודיסק קשיח שאותם אצטרך לרכוש בנפרד

boaz avrahami
21-01-18, 19:41
מעבד חלש מאוד

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

amir_shai
21-01-18, 19:50
NUC בהחלט עומד על הפרק
בארץ באותו מחיר מוכרים את הדגם הבא
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NUC6CAYH-8-240&cart=15165515231968330&lang=heb

NUC SFF System 8GB, 240GB SSD - Intel[emoji768] Celeron[emoji768] Processor J3455 (2M Cache, up to 2.3 GHz) - M.2 Bay - 2x DDR3L-1600/1866 1.35V SODIMM, VGA (HDB15); HDMI 2.0, Intel[emoji768] Wireless-AC 3168 Bluetooth 4.2, 2xUSB3.0,7.1 digital; L R mic (F); L R TOSLINK (R), 2xUSB 2.0, Gigabit LAN, Audio Jack, 115x111x32mm - 19v Dאף פעם לא יצא לי להזמין מאמזון, הNUC מאמזון נשלח לארץ אז אני מניח שאופן הרכישה במקרה הנדון די דומה להזמנה מאיביי או האתרים הסיניים.
אם הבתי נכון , הNUC מאמזון לא כולל זיכרון ודיסק קשיח שאותם אצטרך לרכוש בנפרדאל תקנה nuc. סובל מכל מני בעיות עקב האריזה הקטנה.
למשל, הפרעות שידור של אביזרים כמו עכבר ומקלדת אלחוטיים.
גם נראה לי שהביצועים שלו מאכזבים ביחס למפרט (יש לי i5 עם 16g שלא עובד בקצב שהייתי מצפה).
אם היה מדובר לסלון אז כמובן שהיתרונות של שקט וגודל יותר חשובים.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

Saar
21-01-18, 21:31
יש גם לג'יגה בייט מחשב דומה שנקרא בריק brick
מפרטים מגוונים וזול יותר.
(יש לנו 2 כאלו בבית)

zivo
22-01-18, 09:41
אל תקנה nuc. סובל מכל מני בעיות עקב האריזה הקטנה.
למשל, הפרעות שידור של אביזרים כמו עכבר ומקלדת אלחוטיים.
גם נראה לי שהביצועים שלו מאכזבים ביחס למפרט (יש לי i5 עם 16g שלא עובד בקצב שהייתי מצפה).
אם היה מדובר לסלון אז כמובן שהיתרונות של שקט וגודל יותר חשובים.

אמיר,
אני חושש שאתה עושה הכללות לא מוצדקות.
שמנו כזה לאמא שלי לפני 3 שנים, בת 83 גרה לבד, משתמשת כבדה במחשב (שעות ביום!), תקלה במחשב שלה זה ארוע חמור מכל חוות שרתים :-)
שלוש שנים, חלק! אין בעיית חומרה אחת. החלפנו מסך ל 24" לפני שנתיים.
עובדת הרבה עם disk-on-key ומדפסת, ללא שום בעיה.
כונן DVD חיצוני (USB) מונח על היחידה בצד של המסך.
אני מכיר עוד שניים כאלו שעובדים למה שהם באמת נועדו, תקועים מאחורי המסך טלוויזה בסלון לצרכי מולטימדיה, גם הם ללא שום בעיה (אחד כבר ארבע שנים).
אני לא מכיר את ה BRIX של גיגהביט, אבל אני נוטה לסמוך עליהם (מאוד אוהב את הלוחות \ מחשבים שלהם).

נמרוד
22-01-18, 10:07
מתעלק - צריך גם לקנות מחשב פשוט לילדות. מסך ואביזרים היקפיים יש, הגודל הקטן מתאים לי. האם המחשבים הקטנים האלו (NUC, BRIX, יש אחרים?) גם יותר זולים?

boaz avrahami
22-01-18, 12:24
המחיר נהיה זול ככול שאתה מתרחק ממותג ומאחריות.

היקרים הם המותגים שברובם החל מהמארז דרך חלקי הפנים והשקט של המאווררים בצירוף אחריות 3 שנים בבית הלקוח.
ככול שתוותר יותר תצליח לחסוך.
כמובן בהשוואה לאותם מפרטים טכניים.

רצוי לשים לב לפערים בין היקרים לזולים.
לרוב לא מאוד משמעותיים ביחס לתמורה.
כדאי גם לפני הרכישה לבדוק מי נותן את האחריות ולקרוא סקירות ברשת על הדגם

Honda TRX300EX

Toyota17
22-01-18, 13:16
אמיר,
שמנו כזה לאמא שלי לפני 3 שנים, בת 83 גרה לבד, משתמשת כבדה במחשב (שעות ביום!), תקלה במחשב שלה זה ארוע חמור מכל חוות שרתים :-)

אני לא מכיר את ה BRIX של גיגהביט, אבל אני נוטה לסמוך עליהם (מאוד אוהב את הלוחות \ מחשבים שלהם).

שמח לקרוא שהמחשב מציג עמידות כה גבוהה, במקרה שלנו המשתמשים העיקריים הם 3 ילדים עד גיל 10 והורים שהגיעו לעשור ה-6 .

הסיבה העיקרית להעדפה של מארז קטן מידות, לאו דווקא NUC אך זה הכיוון הכללי , היא הקלות לנקות מתחת לשולחן שם עד היום עמד מארז סטנדרטי והפריע מאוד למלאכת הניקיון.

בדרך כלל אני מעדיף להתרחק ממוצרים ממותגים כי הם עולים יותר ללא הצדקה, משום מה במקרה הנדון ישנה העדפה למוצר ממותג
כזה שעבר בדיקות עמידות עבודה תחת עומס.

boaz avrahami
22-01-18, 13:32
הם הם היו עולים יותר ללא הצדקה היית רואה בכל הגופים המסחריים לא מותגים אבל בפועל אתה רואה דווקא כן מותגים ולכן מן הסתם המסקנה שלך שגויה.

יתכן וסדרי העדיפויות שלך אחרים משל גופים מסחריים אבל יש למותגים הרבה ערך מוסך שמי שמקבל החלטות מוכן לשלם והסטטיסטיקות שלו מרחבות משלך.
זה כולל אמינות, איכות, ניהול מרכזי ועוד

Honda TRX300EX

Toyota17
22-01-18, 13:42
במקרה שהמוצר מאוד טכנולוגי כמו למשל מחשב, אתה צודק ב100% וזו הסיבה שאני מחפש מוצר ממותג.
במקרים אחרים, אין סיבה לבחור במותגים (בגדים,אוכל,מוצרי חשמל קטנים וכו').

amir_shai
22-01-18, 15:22
אמיר,
אני מכיר עוד שניים כאלו שעובדים למה שהם באמת נועדו, תקועים מאחורי המסך טלוויזה בסלון לצרכי מולטימדיה, גם הם ללא שום בעיה (אחד כבר ארבע שנים).
אני לא מכיר את ה BRIX של גיגהביט, אבל אני נוטה לסמוך עליהם (מאוד אוהב את הלוחות \ מחשבים שלהם).זיו,

גם אצלי עובד כבר יותר משנתיים ולא עושה צרות.
אבל ההפרעות לאביזרים אלחוטיים זו בעיה ידועה שלא רק אני סובל ממנה (תחפש קצת ברשת). יכול להיות שבתור מחשב שולחני שהטווח לעכבר / מקלדת קטן לא תורגש הבעיה.

ודבר אחרון, השם הוא שי (אמיר זה שם משפחה). אנחנו גם נפגשנו כאשר לקחת את שלושת צמיגי ה bf אז בכלל אתה צריך לזכור את השם :-)

שי

zivo
22-01-18, 21:05
זיו,

גם אצלי עובד כבר יותר משנתיים ולא עושה צרות.
אבל ההפרעות לאביזרים אלחוטיים זו בעיה ידועה שלא רק אני סובל ממנה (תחפש קצת ברשת). יכול להיות שבתור מחשב שולחני שהטווח לעכבר / מקלדת קטן לא תורגש הבעיה.

ודבר אחרון, השם הוא שי (אמיר זה שם משפחה). אנחנו גם נפגשנו כאשר לקחת את שלושת צמיגי ה bf אז בכלל אתה צריך לזכור את השם :-)

שי

למה מהצמיגים ולא מהעבודה, עבדנו באותו מקום :-)

בועז,
מה עם איזה איזה גילו נאות?

boaz avrahami
22-01-18, 21:30
אין לי בעיה לומר שאני עובד בחברת מחשבים קטנה בשם מטריקס אבל אני לא מדבר מפוזיציה כי אני לא מוכר מחשבים אישיים לפרנסתי ולא עובד מול השוק הביתי וגם לא המלצתי על מותג ספציפי כלשהו לכן זה לא רלוונטי לדעתי אבל שיהיה

Honda TRX300EX

grand
22-01-18, 22:49
נתחיל בגילוי נאות, מחשבים זה הפרנסה שלי.
התקציב שהגדרת, 1500 שח לצערי לא מאפשר לי להמליץ לך ברצינות על משהו, הסכום יספיק למחשב מאוד פשוט, ספק עם ssd וכמעט בטוח שללא מערכת הפעלה.
לגבי מה שהוצע לך, מחשבי מיני pc כדוגמת הbrix וה nuc נחמדים, אמינים ועושים את העבודה, רק תשכח משידרוגים עתידיים למעט אולי החלפת הדיסק, מקום לכרטיס מסך לא קיים שם.
כמו כן קשה לי להמליץ לך כיום על מחשב זול בהרכבה מקומית, זה הלך ונעלם מהשוק, היום רק מחשבי גיימרים בתצורות טיילור מייד, לפי דרישות מיוחדות מורכבים, המחשבים הזולים שנמכרים הם תחנות עבודה של המותגים הגדולים שמחירן ירד לעם ובהחלט מציעים איכות טובה יותר, ברובם אין בעיה לשדרג כרטיס מסך ורכיבים אחרים,
הדגם המתאים לדעתי למסגרת שלך זה הלנובו v520 עם מעבד i3 יעלה לא רחוק ממה שהגדרת אך ללא מע' הפעלה.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

סולי
23-01-18, 07:04
מה דעתכם על המפרט הבא בהרכבה מקומית?

https://hwzone.co.il/specslist/details/?id_bundle=95928

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

יאיר_א
23-01-18, 12:58
לפני כ4 שנים קניתי NUC מבוסס i3 כמחשב לשימושים כלליים בבית (סרטים, מוזיקה, גלישה, אופיס וכדומה). לאחר שנתיים שבהן כל בני הבית טחנו את המחשב ואפס תקלות נקנה NUC נוסף, הפעם מבוסס i5 ועם SSD גדול יותר וכן יותר RAM. ה i5 הוא המחשב העיקרי של הבן הגדול בבית.

המחשבים האלו קטנים מאוד (בערך כמו שתי קופסות סיגריות), שקטים לגמרי. לא 'שואבים אבק' מהסביבה ובינתיים אמינים ביותר.
למעט הגדלת נפח האיחסון והזיכרון אין אפשרות לשדרוג חומרה. מצד שני, גם לפטופים לא ניתנים לשדרוגי חומרה וחוץ מזה אין אצלנו גיימרים כבדים שדורשים כרטיס גרפי ייעודי. עריכת מוזיקה וסרטים רצה חלק לגמרי על ה i5. שני המחשבים מנגנים HD בלי בעייה.

קניתי את שני ה NUC בהנחות black Friday של אמזון. אם אני לא טועה המחיר היה בערך $250 בלי מערכת הפעלה, SSD וזיכרון RAM.
צריך לשים לב שלא לכל המודלים יש כרטיס רשת וכרטיס קול מובנה !

בינתיים אני ממליץ בחום על NUC לעומת מארזי המפלצת של פעם.

יאיר

-->