PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני יודע אם יש לי נעילת דיפרנציאל?

דור ואדאס
21-01-18, 22:12
הי. קניתי ג'ימני 2008 אוט', מבעלים קודמים שאין לו מושג בשטח וגם לא נסע בשטח.
הוא לא ידע להגיד לי כלום על השיפורים שלו. הבנתי עד היום שיש לו מיגון למטה באיזור תיבת העברה (נדמה לי), הגבהות 2.5 אינצ' וגלגלי MUD.
איך אני יכול לדעת אם יש לי נעילת דיפרנציאל? אם יש אז בטח קבועה או מכנית אבל אין לי מושג איפה זה נמצא?
הנסיעות בשטח כיף חיים אבל אני רוצה לדעת עליו יותר.
תודה.

ishc
21-01-18, 23:03
תרים גלגל אחד אחורי באוויר ותסובב (גיר בניוטרל ובלם יד משוחרר אז שים לב לקבע את הרכב). סובב את הגלגל באוויר, שומע קליק קליק? יש לך נעילה אוטומטית. נשלטת ב-99% אין לך

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
22-01-18, 08:50
אם אין לך כוח להרים-סע למקום שיש בו כיכר. תסתובב לאט סביב הכיכר בלי הרבה גאז. הסרן עושה "קליק קליק קליק"? יש לך נעילה.

אך עם זאת, נעילה היא בדרך כלל משהו שיודעים שיש. גם מי שלא מבין, שקנה את הרכב ממי שכן מבין שבנה אותו, שמע בטח כמה וכמה הרצאות על זה שיש נעילה וכמה זה חשוב וכו- ויודע לשנן את המידע ולספר אותו למי שקונה את הרכב.

דור ואדאס
22-01-18, 09:31
תודה רבה על התשובות. אני אנסה את זה עם הכיכר. ולא, הבעלים הקודמים אהב את האוטו בגלל המראה ולא מבין בזה כלום.
אם הבנתי נכון ברירת המחדל של הג'ימני היא הנעה אחורית והקדמיים נכנסים רק כשמפעילים 4*4. לא סביר שאם יש נעילה היא קידמית? האחורית עלולה לסכן נסיעה בכביש אם הם המניעים העיקריים של האוטו, לא?
תודה וסליחה על הבורות. מתחילים ככה...

נמרוד
22-01-18, 10:12
סוזוקי ג'ימני מעולם לא הגיע עם נעילת דיפרנציאל כלשהי.

נעילה היא משהו שאנשים מתקינים בכוונה. הנעילה הנפוצה ביותר בהפרש גדול היא לוקרייט -
https://www.ebay.com/itm/Powertrax-Lock-Right-Locker-Suzuki-Samurai-Jimny-6-9-22-26-spl-1510-LR/322494685479?epid=210382306&hash=item4b162e6127:g:l70AAOSwu0ZaDofV&vxp=mtr

אם הבעלים הקודם לא אמר לך שמותקנת נעילה, הסיכוי שיש נעילה הוא אפס.

קרא עוד על נעילות דיפרנציאל-

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1113

ברק לוי1
22-01-18, 10:41
יכול להיות שאתה שואל לגבי נעילה אורכית ? (שזה משהו שונה לגמרי מנעילה רוחבית עליה ענו לך כבר)
מניח שנעילה אורכית מגיעה כברירת מחדל בג'ימיני ופועלת כאשר אתה משלב 4x4 ובגדול גורמת למהירות זהה בדיפרנציאלי קדמי ואחורי

Hagai K
22-01-18, 14:52
יכול להיות שאתה שואל לגבי נעילה אורכית ? (שזה משהו שונה לגמרי מנעילה רוחבית עליה ענו לך כבר)
מניח שנעילה אורכית מגיעה כברירת מחדל בג'ימיני ופועלת כאשר אתה משלב 4x4 ובגדול גורמת למהירות זהה בדיפרנציאלי קדמי ואחורי

לא בדיוק נעילה, בג׳ימני פשוט אין דיפרנציאל מרכזי, לכן הרכב מתנהג ״כאילו יש נעילה״.
המצבים בג׳ימני הם
2h- הנעה מגלגלים אחוריים בלבד
4h- כאמור, אין דיפרנציאל מרכזי, לכן האוטו מתנהג כאילו הוא נעול
4l- כמו 4h רק ש low משולב (הילוכים קצרים, יותר מומנט, נסיעה איטית)

-->