PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת רקסטון לפני קנייה

drorstar
22-01-18, 18:02
בשעה טובה החלטתי להעלות הילוך, לחפש ברצינות ולרכוש ג'יפ ראשון.
מכל מה שקראתי החלטתי להתמקד ברקסטון מודל 2008-10, עם קילומטראז' לא נמוך עקב מגבלות התקציב.
מעבר לספורטאז' 2001 שלא באמת התעמקתי בהיבטים הטכניים שלו (פשוט נסע נפלא בכל מקום) אין לי ממש ניסיון ב4X4

למען הפרקטיות, איך מומלץ לבדוק את הרכב לפני הקנייה ? ראיתי כאלו שפוסלים מכונים על הסף..

בדיקה ראשונית שלי - במה להתמקד ?
בדיקת עומק - מוסך או מכון ? האם אפשר לקבל המלצה , בפרט באיזור תל אביב
יישור קו מינימלי - מה עושים ?

אשמח לעצות מהמומחים שכאן וממביני רקסטון בעיקר

תודה, דרור

Mushu
23-01-18, 13:59
אפתח בזה שאני לא מכיר את הרקסטון לעומק, אבל מנסיוני עם האקטיון, שדומה לו מאוד בפן המכני, אני יכול להעיד שמדובר ברכבים מאוד אמינים ובתנאי שטופלו כמו שצריך.
לעניין הבדיקה, כמו כל רכב יש לבדוק עדויות לתאונות והזנחה. אני אישית העדפתי בדיקה במכון ולא במוסך מתמחה.
אם אתה מתעקש על מוסך מתמחה יש את "מרכז שירות השלושה" בתל אביב, בחור עסוק בשם אבי נחשב ל"אחד שיודע" ברכבי סאנגיונג.

אני לא מכיר מחלות מיוחדות שדורשות תשומת לב אבל על מה כן הייתי מתעקש:
1. היסטוריית טיפולים מלאה, רצוי ממוסך מורשה. מוסכים לא אוהבים להתעסק ולפעמים גם לא יודעים את כל השטיקים שיש ברכבים פחות נפוצים בשוק. חשוב מאוד לראות שביצעו את כל הטיפולים בזמן ולא חיפפו.

2. חשוב מאוד להשתמש בשמן גיר מקורי אם מדובר בתיבת השישה הילוכים האוסטרלית. אם יש ברקסטון תיבת 5 הילוכים תוצרת מרצדס ניתן לשים גם נוזלים תחליפיים שעומדים בתקן הנדרש. כדאי לוודא האם נעשה עדכון תוכנה לגיר 6 הילוכים, הוא עשה בעיות בשנים הראשונות.

3. אינג'קטורים. אם מדובר על מנוע 2.7 ל' יש בו חמישה אינג'קטורים שאורך חייהם הוא בערך 150-200K ק"מ. כל אינג'קטור עולה מעל 4,000 ש"ח ואני לא מאמין באינג'קטורים משופצים (שזולים משמעותית). ניתן להזמין אינג'קטורים חדשים ומקוריים מקוריאה בערך בשליש מחיר, אבל יש צורך במכון דיזל או מוסך מורשה על מנת לבצע את ההחלפה.

4. משולשים, קפיצים, בולמים - רכיבים מתבלים שמתעייפים ופוגעים משמעותית בנוחות הנסיעה וביצועי השטח. הרקסטון גם ככה לא גבוה, הגבהה + החלפת בולמים מתבקשת למי שמעוניין לטייל בשטח. הבושינגים של המשולשים מתבלים עם הזמן ופוגעים משמעותית בנוחות וביציבות של הכלי, ניתן להזמין בושינגים חדשים ומקוריים ולא להחליף את כל המשולש.

מעבר לזה לא עולה לי לראש כרגע עוד דגש מיוחד. כמובן לשים לב לנזילות שמן וכו' כמו בכל רכב רגיל.

לעניין יישור קו:
1. הייתי מחליף את כל הנוזלים ברכב לנוזלים טובים שעומדים בתקן ובצמיגות שדורש היצרן, כולל נוזל בלם, נוזל גיר, טרנספר, דיפרנציאלים קדמי ואחורי, שמן מנוע ונוזל קירור.
2. הייתי מבצע החלפה של כל הפילטרים, אוויר, שמן, מזגן, פילטר סולר ומפריד מים אם יש (למקוריים בלבד!).
3. גירוז הדרייפשאפטים.

טיפול בנקודות האלה אמור לתת לך שקט שאתה יודע מה יש ברכב והגנה מקסימלית על המכלולים.

drorstar
23-01-18, 15:36
תודה רבה על המידע הרב והמסודר היטב..
עניין האינג'קטורים קצת מלחיץ בהתחשב בזה שכל המודעות כרגע מעל 200K קילומטר..
כשיהיה רלבנטי אפנה אליך לגבי איך מזמינים חלקים מקוריאה ..אם תוכל להכניס לינק (כמה זמן אורך המשלוח) - נשמע אופציה הכרחית

Mushu
23-01-18, 16:05
יש מי שטוענים שאינג'קטורים כאלה מחזיקים הרבה יותר. יכול להיות שהם צודקים וזה תלוי באופן האחזקה וכנראה שלא מעט מזל, הנסיון שלי מראה שבמערכות דיזל מסילה משותפת והזרקה ישירה האינג'קטורים האלה לא שורדים לאורך כל חיי הרכב.

אתה יכול לגגל את המק"ט 6650170221 או המק"ט EJBR04401D שזה אותו החלק רק ללא המק"ט של יצרן הרכב, כלומר זה האינג'קטור המקורי של DELPHI.

אם וכאשר יהיו לך שאלות נוספות או תרצה עזרה בהזמנת חלקים ואיתור מק"טים אשמח לעזור.

בוזי
25-01-18, 10:19
לא רוצה לפתוח פה לשטן... הרקסטון שלי כבר נסע כמעט כפול מזה על האינג׳קטורים המקוריים.וגם הטורבו, משאבת ההזרקה, גיר, טרנספר, סרנים... טפו טפו טפו.
חשוב להקפיד על איכות הדלק ובאופן מעשי - לא לתדלק בתחנה הכי זולה באזור ובטח שלא בתחנות פיראטיות.
מושו סיכם יפה את הדברים. אני הייתי ניגש למוסך השלושה בת"א או מוסך אקספרס בפ"ת לבדיקה. במוסך אתה תקבל אבחנה כמו "מיסב שצריך להחליף, xxxx שקל".
במכון יגידו לך "רעש במנוע, לך למוסך".
מצד שני, במכון ידעו לומר טוב יותר אם הרכב עבר תאונה ומה הוחלף.

בהצלחה

-->