PDA

צפייה בגרסה מלאה : משטרת ישראל במלוא הדרה!

אייל
23-01-18, 20:21
שישי בערב, חברה מהמושב חוזרת מתל אביב בטנדר. מתקשרת בהיסטריה למי שאמור להבין בטנדרים (להלן אני. מעורר אשליות במושב כאילו אני מבין משהו...). "אני על כביש החוף, האוטו רועד."
"אולי יש לך פאנצ'ר?" אני מנסה לבדוק מי נגד מי.
"לא יודעת! האוטו רועד!" היא קצת לחוצה ואני מציע לה לעצור בצד "אין כאן איפה לעמוד." אני מבין שגדר ההפרדה קרובה לכביש ואין שוליים."
"לא יכולה להמשיך לנסוע!" היא כבר לחוצה ממש ולא מדובר במישהי לחוצה בשוטף "הנורית הצהובה של בקרת ההחלקה נדלקת" אני מבין שהגלגל המפונצ'ר כבר איננו והג'אנט המחליק על הכביש גורם ל-ESP להרדים את הסוסים.
"תתקשרי למשטרה" אני פוקד "תני להם דיווח מדויק איפה את."
"מה משטרה עכשיו? מה הקשר?"
"אל תשאלי שאלות" אני מגייס אסרטיביות שלא קיימת בדרך כלל "תתקשרי. אני אצא לכיוונך"

תוך כמה דקות הגיע הניידת, חסמה את התנועה, פתחה נתיב אחד בלבד (מי שנתקע בשישי בערב בכביש החוף ליד זרקא בפקק, השם שמור במערכת...). השוטר החליף לה את הגלגל ונזף בה על זה שחייבים לצאת מהאוטו ולעבור את גדר ההפרדה לא משנה מה מזג האוויר בחוץ.

ועכשיו זה הזמן להגיד את מה שאסור להגיד כאן באתר... יש סיכוי שזו ההודעה האחרונה שלי.

כל הכבוד לשוטר משטרת ישראל!

יאללה ברלי, תתחיל עם זה שאני טועה וזה רק שוטר אחד שטעה בדרך, אני מחכה.

itayhi
23-01-18, 21:08
בתור אחד שמתנדב גם ב"ידידים" וגם ב"אחוקים" אני רוצה לציין שבמקרים רבים של תיקון חירום ברכב שנמצא בשול, מתקשרים למשטרה והם עוזרים בהכוונת התנועה ע"מ להגביר את הבטחון של מי שעוסק בתיקון הרכב.
מכאן ועד "משטרת ישראל במלוא הדרה".....המרחק גדול.
זה שהם מבצעים את עבודתם לא אומר שלעיתים הם קצת מגזימים בביצוע אותה עבודה (ראה ערך דו"ח על כוס קפה וכד׳.

איתי

דרור ברלי
23-01-18, 21:42
אני תוהה ממה אתה מתפעל.
שבמקום להרביץ לאתיופים, לדחוף ידיים בכוח לישבנים ולציצים של שוטרות ולחפש ג'יפים מוגבהים, הוא אשכרה עשה את העבודה שלו?... :confused:

כן. זה אשכרה התפקיד של משטרה. כמו שכתוב על הניידות - להגן ולשרת. את האזרחים הכוונה. בתרגום חופשי. אהה - זה כתוב על הניידות באמריקה, לא אצלנו.... אבל לא משנה.

כמו שחייל בסדיר שבסה''כ מתעורר בזמן לשמירות, מקפיד על גלח''צ ושהנשק שלו נקי וממלא את כל הפקודות כלשונן לא מקבל על זה צל''ש מהרמטכ''ל ולא מוזמן ביום העצמאות לבית הנשיא, ככה אתה תסלח לי שאני לא ממהר להחסיר פעימה משוטר שבסה''כ מילא את תפקידו כפי שמצופה משוטר.

וברצינות - במציאות הזויה שבה השתרשו בחברה ובמשטרה שלנו נורמות אחרות והרבה פחות מעודדות, בכל זאת סחתין עליו. כל הכבוד.

אייל
23-01-18, 23:50
קצת התבלבלתם... להחליף גלגל זה לא חלק מהעבודה של שוטר.
לשמור, כן. להגן, גם.

להחליף גלגל, לא. זה התפקיד של הנהג, של חברת גרירה, של מוסכים ניידים, לא של שוטרים.

מגיע לו שאפו על זה. גם אם זה נגד העקרונות שלכם.

גיא
24-01-18, 00:15
הם כן עושים את זה והרבה. הרציונאל הוא לפנות את הסכמה מהכביש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
24-01-18, 09:30
קצת התבלבלתם... להחליף גלגל זה לא חלק מהעבודה של שוטר.
לשמור, כן. להגן, גם.

להחליף גלגל, לא. זה התפקיד של הנהג, של חברת גרירה, של מוסכים ניידים, לא של שוטרים.

מגיע לו שאפו על זה. גם אם זה נגד העקרונות שלכם.

הנשים ובנות הזוג שלנו הן המין החזק ללא צל של ספק. נשות חיל. וונדר-וומן אחת-אחת. אבל במקרה של פנצ'ר חלקן מתקשות, פיזית, לתפעל ג'קים ולפתוח גוז'ונים ואומים שהודקו במומנטים אימתניים ולהחליף גלגלים. בטח ברכבי שטח וטנדרים עם גלגלים גדולים יחסית וכבדים. זה לא שוביניזם - זו עובדה מוגמרת. בשקט בשקט אני יכול לגלות לכולם שברוח התקופה כבר יש גם לא מעט גברים מעודנים ומטופחים עם שתי כפות ידיים שמאליות עדינות ורכות שמתקשים בתרגיל למתחילים הזה אפילו במכונית מיני קטנטונת עם גלגלי סקטבורד קטנים וקלילים...

אז יש לנו פנצ'ר. קורה. נהגת חסרת אונים עומדת מעבר לגדר בטיחות, מדברת בסלולרי בהיסטריה. הרכב שלה תקוע בשול צר של כביש מהיר עם תנועה מטורפת שעפה במרחק חצי מטר ממנו על 110-120 קמ''ש. כדי להוסיף נופך של דרמה ומתח לתסריט אפשר להוסיף גם ''תנאים מכבידים'' כמו גשם שוטף. או שרב יוקד.
עכשיו לך תחכה לשירותי דרך, או לבעלה של הגברת שיגיע מהעבודה במרחק 50 ק''מ משם, או סתם לעובר האורח טוב הלב התורן שיעצור ויעזור לה. (ככל שהגברת נראית סביר ומעלה כך יהיו יותר מתנדבים טובי לב/זמן התגובה של טוב-הלב הראשון יתקצר עד מאוד. וככל שהיא פחות אטרקטיבית למראה - כך פוחת גם טוב-ליבם של המתנדבים. הרבה פחות. וזמן התגובה מתארך עד אימה. זה קצת עצוב אבל זו המציאות. כי ככה זה בחיים) ובכל הזמן הזה הרכב תקוע על השול או בכמה וכמה מקומות על האין-שול. מהווה סיכון לעצמו ולשאר התנועה והנהגת אמורה לעמוד ולהמתין בשדה הקוצים שמעבר לגדר הבטיחות. בגשם הסוחף. או בשרב הנוראי. לא נעים. מלחיץ. מסוכן.

אז שוטר שעובר במקום ומגיש סיוע כדי לפנות את המפגע ולמנוע תאונות, עושה את עבודתו ועוד איך. בוא ונאמר שאפילו על הצד הטוב ביותר. ואז כמו שאמרתי - סחתין עליו.

ש01
24-01-18, 09:52
כל הכבוד לשוטר,
לרוב הם באמת מגיעים, אבל עוצרים לפני או אחרי הרכב ואפילו לא יוצאים מהרכב.

שוב, כל הכבוד לשוטר.

ולהבדיל, בשבת, 0730 יצאנו מהבית.
על כביש החוף, מאולגה ועד גלילות ניידת נוסעת בנתיב שמאל, 120, ולא חושבת לשוב ימינה.
אבל זה כלום,
על איילון ניידת נוספת נוסעת על נתיב שמאל, מתקרבת לרכבים, נותן ברקס והשוטר אשכרה מציץ לכל רכב לבדוק אם לא מגרדת לו הרגל, או ששותה קפה, או ...... וכל זה תחת הפרעה לתנועה ומשחק שמאלה וימינה ללא איתות.

אם לא אישתי והילדים לידי, כנראה היה עוצר אותי על העלבת שוטר בתפקיד ו.... בגלל אצבע משולשת שהחלה להתרומם.

אבל, כל הכבוד לשוטר. אני מרשה לעצמי להניח שהיה מתנדב.

אייל, מתנצל - לא הייתי בבית, אחרת הייתי מגיע לסייע (אני מבית חנניה)

sam1g
24-01-18, 10:59
נוהל קבוע בעת עצירת רכב החוסם נתיב או חלק ממנו (לחסום נתיב, לא להחליף גלגל).
שוטרי ומתנדבי הימת"אות עושים עוד הרבה מעבר לרישום דוחות תנועה !

ד ו ר ו ן
24-01-18, 14:24
אייל,
לא התבלבלנו.

זה חלק מהעבודה שלו.
סילוק מפגע בטיחותי ופוטנציאל לתאונה קשה עם רכב בשוליים.

אבנר ברוך
26-01-18, 02:04
לא השתכנעתי.מצטער. לא מצליח להתלהב ....
יש לי פשוט יותר מידי ניסיון אישי רע עם משטרת ישראל ומתנדביה.
ועם כבר מזכירים מתנדבים -
לרוחב מדובר במשועממים המחפשים מסגרת שתאפשר להם לבטא את הסמכותיות הנסתרת....סוג של פטיש או פנטזיה....
אז שוטר עזר לנהגת....ביג דיל.....בכל מדינה נורמלית השוטרים בכל פינה , נוכחות מקסימלית והרתעה יעילה....בארץ צריץ להתקשר כדי למצוא אותם.

-->