PDA

צפייה בגרסה מלאה : החזרת שערים מלקוח שלא שילם

lizard
24-01-18, 01:05
יש לי לקוח שמסרב לשלם. בנוסף הוא מסרב להחזיר לי את השערים שבניתי לו במיוחד למרות שזה מה שסוכם.
האם מותר לי לקחת אותם ללא רשותו? מה החוק אומר?

תודה

boaz avrahami
24-01-18, 01:23
זה נוגד את חוש הצדק אבל כנראה שלא...

תצטרך לתבוע אותו

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

ד ו ר ו ן
24-01-18, 08:23
על קבלות של חנויות מסויימות כתוב שהסחורה בבעלות המוכר עד לסיום התשלום, יכול להיות שיש לזה גב חוקי כלשהו?

shachar
24-01-18, 09:47
אני מניח שהנזק הגדול שלך הוא העבודה שהשקעת ולא החומר.

בשביל לכסות את הנזק תצטרך כנראה לתבוע אותו.
בכל שלב תוכל לנסות לפרק א ההתקנה.

boaz avrahami
24-01-18, 09:55
חברים זה נשמע בניגוד לצדק אבל מרגע שהציוד או הסחורה אצלו היא כבר לא שלך ונסיונות לפרק או לקחת אותה בלי יעוץ משפטי עשוי לעלות לספק ביוקר במיוחד אם זה מנוול סדרתי...

אם זה סתם לקוח כועס ושלא מודע לחוק זה יעבור בשלום אבל אם הלקוח מודע הוא יכול להזמין לך משטרה.

דורון, אל תתרשם מההערה הזו על החשבונית. היא לא ממש רצינית.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

erezgur
24-01-18, 11:03
אולי יהיה יותר אפקטיבי לרתך את השערים כך שלא ייפתחו...
אבל זה לא חוקי באותה מידה...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Dan Mil
24-01-18, 11:26
לפעמים
רק מכתב מעורך דין פותרת את הבעייה.

asypeer
24-01-18, 11:53
אחרי הצבא עבדתי בבית קפה ששמיל בטח מכיר ;)
באחת המשמרות הגיע אינסטלטור שהתקין ברז בבר ולא קיבל את שכרו, הוא בא לפרק את הברז באמצע משמרת עמוסה. נראה לכם שלא שילמו לו במזומן מהקופה? תגיע עם ציוד ותתחיל לפרק.

DANI1
24-01-18, 15:48
יש חוקים יבשים לכל דבר .
ברגע ההתקנת את השערים בבית הלקוח , והוא לא שילם לך .
אסור לך להכנס אליו הביתה ולפרק לו אותם , אם סיימת את העבודה לפי ההסכם , הדבר הנכון לעשות מבחינת החוק הוא , להוציא חשבונית עבור העבודה , ולצרף העתק מצילום הזמנת העבודה שיש חתימה שלו , שלוח לו עם דואר רשום במסירה אישית ולבקש לקבל את התשלום לפי מה שנקבע .
היה לא ישלם אתה רשאי לתבוע את התשלום לך מבית המשפט .

DANI 1

lizard
24-01-18, 15:56
אני מניח שהנזק הגדול שלך הוא העבודה שהשקעת ולא החומר.

בשביל לכסות את הנזק תצטרך כנראה לתבוע אותו.
בכל שלב תוכל לנסות לפרק א ההתקנה.

דווקא החומר במקרה הזה היה ממש ממש יקר. חיתוכי לייזר יקרים מאוד.

- - - Updated - - -

יש חוקים יבשים לכל דבר .
ברגע ההתקנת את השערים בבית הלקוח , והוא לא שילם לך .
אסור לך להכנס אליו הביתה ולפרק לו אותם , אם סיימת את העבודה לפי ההסכם , הדבר הנכון לעשות מבחינת החוק הוא , להוציא חשבונית עבור העבודה , ולצרף העתק מצילום הזמנת העבודה שיש חתימה שלו , שלוח לו עם דואר רשום במסירה אישית ולבקש לקבל את התשלום לפי מה שנקבע .
היה לא ישלם אתה רשאי לתבוע את התשלום לך מבית המשפט .

DANI 1

אין הזמנת עבודה מסודרת. היא גם לא שילמה מקדמה כמו בדרך כלל. העבודה הייתה לבת של חבר. לא חשבתי שהיא תתנהג ככה.
מה שעיצבן אותי זה הדיבור שלה שבאיזה שלב הפך להיות מגעיל.
בכל מקרה, אחרי שדברתי עם האבא סוכם שבעוד שבועיים אבוא לפרק. אם זה לא יקרה אז העברתי את כל החומר לעורכת דין שלי, היא תשלח להם מכתב לפני תביעה. היא אמרה לי שאני יכול לדרוש את המוצר בחזרה וגם דמי שימוש.
לי עדיף להחזיר את השערים לרשותי. המחיר שמכתי לה אותם הוא בערך שליש או רבע מערך השוק שלהם, חבר כבר אמרתי?, בתכל'ס גם אם היא תשלם מחר את כל הסכום עדיין הפסדתי אז אני כבר מעדיף לנסות למכור ביד 2

DANI1
24-01-18, 16:41
מה לעשות , החוק תמיד לטובת הלקוח למרות שאתה צודק , החוק יהיה לטובתך אחרי פיסקת שופט.
לא פעם נתקלתי בתופעות כאלה כעבודתי כמפקח בניה , שהלקוחות שלי הזמינו חברים שיעשו את העבודה , ומכאן התחילו הצרות והבלגן
בהצלחה במכירה , תשלח תמונות , מאמין שיהיה מישהו מחברי הפורק ישחק לקנות ממך , ולמזער את הנזקים .
בהצלחה DANI

lizard
24-01-18, 17:25
מה לעשות , החוק תמיד לטובת הלקוח למרות שאתה צודק , החוק יהיה לטובתך אחרי פיסקת שופט.
לא פעם נתקלתי בתופעות כאלה כעבודתי כמפקח בניה , שהלקוחות שלי הזמינו חברים שיעשו את העבודה , ומכאן התחילו הצרות והבלגן
בהצלחה במכירה , תשלח תמונות , מאמין שיהיה מישהו מחברי הפורק ישחק לקנות ממך , ולמזער את הנזקים .
בהצלחה DANIיהיה בסדר. אני כנראה אשנה רת העיצוב למשהו יותר מעניין

ד ו ר ו ן
24-01-18, 18:07
מה לעשות , החוק תמיד לטובת הלקוח למרות שאתה צודק DANI
זה מעבר לעניין הסחורה.
כניסה ללא היתר לחצר היא בגדר השגת גבול והתפרצות.
זה מלכוד כי השער מותקן, אבל כדי לקחת אותו אתה נכנס לנכס, וללא אישור, גם אם השער פתוח, זו השגת גבול.

גם שוטר לא יכול להכנס לחצר ללא עילה, לפי הגדרת ״חצרות״, וחיפוש.

Pageup
24-01-18, 22:27
לפעמים
רק מכתב מעורך דין פותרת את הבעייה.

לפעמים גם לעו"ד לא משלמים. לקוח של האישה החליט
שלא בא לו לשלם סכום שהוא חתום עליו בהסכם.
מסתבר שגם 50% מזה הוא לא מוכן לשלם (מסתבר שהוא
גם ממש לא מסכן מבחינה פיננסית) . אז הוא עכשיו נתבע
על ידי עו"ד שלו.

-->