PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיזוק מייסב בגלגל הקדמי בסמוראי

Anonymous
31-08-03, 09:02
שלום,
האם בחיזוק מייסב בגלגל הקדמי בסמוראי יש להשתמש בכלי מיוחד (אם כן היכן משיגים)?
לאחר פירוק המכסה של הלוקר נשאר השרוול עם 6 ברגים וטבעת נעילה, כיצד לשחרר את הטבעת (קצת חששתי להשתמש במברג וקצת כח)?
כיצד אני יכל לדעת אם נמיסב גמור?
אם כבר אני פותח לחזק האם כדאי גם לגרז?
אשמח לקבל קצת טיפים בנושא.
המון המון תודה על כל התשובות והמידע שקבלתי מכם, אחלה אתר.
תודה רבה
עודד

מיסב, מיסבים

אלון_ק
31-08-03, 16:00
אין כלים מיוחדים. שפיץ פלייר הפוך (כזה שנפתח כשאתה לוחץ במקום להסגר) יעזור לך להוציא את הטבעת שמונעת את הציריה מלהכנס חזרה פנימה. אפשר גם עם שני מברגים להוציא אותה, ואין פה הפעלת כוח מאסיבית - תוודא שזיהית את הטבעת הזו. צריך להזהר שהיא לא תעוף לך לאנשהוא, כי היא תפוסה בלחץ. שים את היד לפניה כשאתה מוציא אותה, ככה היא מקסימום תפגע ביד לך (זה לא כואב).

אחרי שהגעת לאומים הגדולים בפנים, שים לב שבינהם יש דיסקית עגולה, שיש לה לשוניות. יש לפחות שתי (ואמורות להיות רק שתיים כאלו) לשוניות שמכופפות, אחת קדימה ואחת אחורה. המטרה של הדיסקית הזו היא למנוע סיבוב עצמאי של כל אחד מהאומים בנפרד, כך שהם ישארו סגורים בלחץ ובמקומם. צריך ליישר את הלשוניות (מספיק אחת מהם) כדי לשחרר את האומים. לא לשכוח להחזיר גם את הדיסקית למקומה בסגירה, ולקפל חזרה את הלשוניות.

אחרי שתהדק את האומים, אל תסגור את כל הלוקר. סע 100 מטר עם הלוקר פתוח (במקום בלי אבק), ואז תבדוק חופשים שוב. אם אין, תסגור. אם יש, חזור על התהליך.

שים לב גם לא לסגור חזק מדי את האומים, אתה תרגיש אם סגרת חזק מדי כי תהיה לך משיכה בהגה לכיוון הגלגל הסגור יתר על המידה. כשהאומים סגורים כמו שצריך והכל גמור, תסובב את הגלגל באוויר כמה פעמים, תקבל הרגשה של כמה התנגדות צריכה להיות לו. ככה בפעם הבאה (אם תהיה) כבר תדע כמה לסגור ללא צורך בסיבוב הזה של 100 מטר.

אחרי יום נסיעה, תבדוק חופשים שוב.

גירוז - רק במידה וצריך. לא לפוצץ את הלוקר בגריז.

אם המיסב גמור, וזה לא חופשים באומים, אתה תשמע את החריקה שלו (תבדיל בין שלו ובין של רפידות הבלם). אם אתה לא מצליח לשמוע, תהדק את האומים הרבה. אם עדיין יש חופש בגלגל (כלפי מעלה מטה, בדר"כ) הוא שחוק.

לא יזיק לעשות את זה פעם ראשונה עם מישהו לידך. אם אתה צריך, אני גר בצפון וייתכן שיש לי זמן בערבים. תלוי מתי.

אלון_ק
31-08-03, 16:05
ברור שהשרוול הזה צריך לרדת בשביל הכיוונים.

חשוב: את אומי הסגירה, בייחוד אלו של מכסה הלוקר, לא לסגור חזק מדי!!! הם עדינים מאוד.

אל תשכח גם איטום טוב של הלוקר.

נמרוד
31-08-03, 17:10
תוספת/תיקון לנקסוס:

צריך וכדאי להשתמש בידית מומנט לסגירת אומי המיסבים של הגלגל. אפשר בהחלט להסתדר בלי כמו שאלון הציע, אבל זה דורש "רגש" ולג'יפאי חדש לא תמיד יש את ה"רגש" - ככלל, רוב האנשים לא נולדים עם "רגש".

עוד על "רגש" - שווה לקרוא:
http://www.jeepolog.com/j6tech_workathome.htm

אלון_ק
02-09-03, 01:27
הבהרה: אם הייתה לי ידית מומנט, לא הייתי מהסס להשתמש בה תמיד, במקום רגש.
בקיצור, נמרוד צודק 100%, ואני מפגר כי שכחתי שזה שלי אין, לא אומר שלך לא תהיה.

:roll:

Anonymous
15-09-03, 13:30
שני תיקונים לאלון ...

1. אני לא הייתי נוסע עם לוקר פתוח ומלא גריז שיתפוס איזה אבנים או חול .....

2. הטבעת היא עם יותר משני זיזים.

http://www.jeeptrip.com/upload/17jgm7ec.jpg

רק שאחרי ש"עמישראל" מטפל באוטו על המדרכה עם איזמל ופטיש ככה היא ניראית .....

( בתמונה חדש, אני קניתי כשהחלפתי מיסבים בקינג פין וזה עולה משהו כמו 9 שקל מקורי במכשירי תנועה.

3. יתכן והחופש הוא לא במיסבים אם כי בקינג פינים, ויש לי איפה שהוא ( אולי בג'יפטריפ או פה ) כתבה על איך מחליפים את המיסבים הללו.

גיא

גיא
16-09-03, 23:51
את ההודעה הקודמת אני רשמתי ומשום מה הוא לא זיהה אותי כאני וגם לא ביצע עימוד נכון ....

גיא.

אלון_ק
17-09-03, 19:31
"יש לפחות שתי (ואמורות להיות רק שתיים כאלו) לשוניות שמכופפות, אחת קדימה ואחת אחורה."

גיא, שים לב שהציטוט מעלה הוא ממה שאני כתבתי, וכתבתי בפירוש שיש רק שתיים שמכופפות, לא שיש רק שתיים. וגם זה, בהסתייגות, כי עשויות להיות יותר משתיים מכופפות.
חוץ מזה הטריק עם המכסה הפתוח בבירור לא לביצוע בשטחי נבי מוסא, אלא "במקום בלי אבק", אם יורשה לי לצטט אותי שוב.

כולי תקווה שעכשיו הבנת, ושאני לא אצטרך להסביר לך את זה שוב :lol:

חן אלינועם
27-10-11, 11:31
שלום,האם בחיזוק מייסב בגלגל הקדמי בסמוראי יש להשתמש בכלי מיוחד (אם כן היכן משיגים)?לאחר פירוק המכסה של הלוקר נשאר השרוול עם 6 ברגים וטבעת נעילה, כיצד לשחרר את הטבעת (קצת חששתי להשתמש במברג וקצת כח)?כיצד אני יכל לדעת אם נמיסב גמור?אם כבר אני פותח לחזק האם כדאי גם לגרז?אשמח לקבל קצת טיפים בנושא.המון המון תודה על כל התשובות והמידע שקבלתי מכם, אחלה אתר.תודה רבהעודדמיסב, מיסביםאם מדובר בסמוראי מדגם סלילים אז אין צורך לפרק את הלוקר לגורמים אלא ישר לפרק את השרוול הגדול ,כלומר לפרק את הברגים הפנימיים ,רק תדאג שהלוקר יהיה במצב משוחרר ולא נעול כדי שלא יקפצו לך חלקים בפירוק.יום נעים אלינועם

GodsFather
27-10-11, 12:09
אני באמת מקווה שהוא דאג שהלוקר משוחרר, אחרת 8 שנים שהוא נהג בלי הנעה קידמית :)

-->