PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפון בטיחותי עד 50K ש"ח?

dsela
26-01-18, 08:55
שלום - אני כבר תקופה מחפש להחליף את הרכב הנוכחי שלי (פונטו 2001) ולהיכנס לתחום השטח לראשונה בחיי.

לגבי השאלות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 50K ש"ח
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי עבורי (נסיעות לעבודה + הסעת ילד לגן)
3. מי נוהג בו? אני (+ ילד אחד עד שניים בעתיד)
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג+2
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 15KKM
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. חייב הילוך כוח, מעדיף ידני אבל לא תנאי סף, כמה שיותר בטיחותי

בנוסף:
נוחות וביצועי כביש לא מעניינים אותי בכלל - אני מסתדר מצוין עם פונטו 2001 שיצאה מהמפעל עם 60 כ"ס והסיבה היחידה שאני רוצה להחליף היא כדי לטייל בשטח עם המשפחה בסופ"שים.
מה שכן - צריכת דלק נמוכה, עלויות תחזוקה נמוכות ואמינות כן חשובים לי.

בהתחלה התקבעתי על גרנד ויטרה 2008 עקב הרצון להתקדם בשנתון. אחרי שראיתי מספר רכבים במצב לא מדהים שמגרדים את קצה התקציב שלי התחלתי לחפש גרנד ויטרה מהצורה הישנה (שנתונים 2001 ומעלה) כדי לקבל יותר יכולות שטח בפחות כסף.
הבעיה היא שאישתי מודאגת מנושא הבטיחות של הדגם הזה (בעיקר עקב העובדה שיש לנו ילד קטן + צפי לעוד אחד בעתיד הקרוב) וחיפוש קצר באינטרנט אכן העלה תוצאות לא מדהימות.
אני מודע לזה שרכב בן 10-15 שנה לא יהיה בטיחותי כמו רכב שנת 2018, אבל המטרה היא שאם אני מחליף את הרכב הנוכחי אז שלפחות יהיה גם יותר בטיחותי.

אז מה דעתכם? יש לי עוד אופציות ראליות בתקציב הזה מלבד לחזור לחפש גרנד ויטרה 2008?

תודה רבה!

Mushu
26-01-18, 10:49
לפני שנתיים הייתי בדיוק בסיטואציה שלך. באותו תקציב נתון רציתי רכב שטח "אמיתי", כזה שיש לו גם הילוך כוח אבל לא רציתי להתפשר על כלי שחוט או ישן מדי ורציתי כלי עם עלויות אחזקה שפויות.

בשעתו לא חקרתי יותר מדי על הויטארה, נפח המנוע וצריכת הדלק הטרידו אותי ולא האמנתי שיש לו יכולות שטח גבוהות. בדיעבד נראה לי שהייתי מסתדר מצויין עם הויטארה, אבל זה כבר מאוחר מדי.

כמו שאני רואה את זה, היצרן יוצא הדופן מכל החבורה הוא סאנגיונג שבאופן כללי הרכבים שלו נמכרים במחירים יותר שפויים משאר רכבי השטח ה"נחשבים". בתקציב שלך ייכנס הקיירון, ג'יפון בערך בגודל של הויטארה אבל עם שלדת סולם, מנוע טורבו דיזל 2 ליטר, תיבת הילוכים של מרצדס והילוך כוח כמו של הגדולים. בעודף שישאר לך מ 50,000 תוכל להגביה ולמגן, שתי פעולות הכרחיות ועל אחת במקרה של הקיירון שמעט נמוך.
צריך לקחת בחשבון שלא נמכרו הרבה רכבים כאלה, מה שאומר בעייתיות בהשגת חלקי חילוף מפירוקייה או תחליפיים (מקוריים אין בעיה) וכן מעט בעלי מקצוע שמכירים את הרכב.

אופציה נוספת היא דאסטר דיזל 4X4, אבל בשבילו תיאלץ למתוח את התקציב וגם אין לו הילוך כוח, לא שזה באמת משנה למישהו (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100553-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97).

asafk
26-01-18, 17:52
נשאלת השאלה - כתבת ״ג׳יפון״ - האם כיוונת ליכולות שטח בינוניות מראש? אם כן, בדיוק מפורסם בלוח המודעות פורסטר ידני 2008 שלדעתי עונה על כל הדרישות שלך ״בול״.
אבל אם אתה מתכוון לטייל עם חבורה שכבר מגובשת ויש בה רכבי שטח ״אמיתיים״ כלומר אתה לא מחפש ג׳יפון מבחינת יכולות השטח - ואתה יודע שלא מדובר בתחביב חולף, חפש משהו עם יכולות טובות יותר, עם הילוך כוח. ויש כאלו במחיר שציינת אבל תיאלץ להתפשר בשנתון והקילומטרז׳.

אסף.

dsela
27-01-18, 13:41
לפני שנתיים הייתי בדיוק בסיטואציה שלך. באותו תקציב נתון רציתי רכב שטח "אמיתי", כזה שיש לו גם הילוך כוח אבל לא רציתי להתפשר על כלי שחוט או ישן מדי ורציתי כלי עם עלויות אחזקה שפויות.

בשעתו לא חקרתי יותר מדי על הויטארה, נפח המנוע וצריכת הדלק הטרידו אותי ולא האמנתי שיש לו יכולות שטח גבוהות. בדיעבד נראה לי שהייתי מסתדר מצויין עם הויטארה, אבל זה כבר מאוחר מדי.

כמו שאני רואה את זה, היצרן יוצא הדופן מכל החבורה הוא סאנגיונג שבאופן כללי הרכבים שלו נמכרים במחירים יותר שפויים משאר רכבי השטח ה"נחשבים". בתקציב שלך ייכנס הקיירון, ג'יפון בערך בגודל של הויטארה אבל עם שלדת סולם, מנוע טורבו דיזל 2 ליטר, תיבת הילוכים של מרצדס והילוך כוח כמו של הגדולים. בעודף שישאר לך מ 50,000 תוכל להגביה ולמגן, שתי פעולות הכרחיות ועל אחת במקרה של הקיירון שמעט נמוך.
צריך לקחת בחשבון שלא נמכרו הרבה רכבים כאלה, מה שאומר בעייתיות בהשגת חלקי חילוף מפירוקייה או תחליפיים (מקוריים אין בעיה) וכן מעט בעלי מקצוע שמכירים את הרכב.

אופציה נוספת היא דאסטר דיזל 4X4, אבל בשבילו תיאלץ למתוח את התקציב וגם אין לו הילוך כוח, לא שזה באמת משנה למישהו (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100553-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97).

אופציה מעניינת הקיירון, הבעיה באמת שבחיפוש ביד2 יש באמת מס' מאוד קטן רכבים שמוצעים, אמשיך לעקוב.
לגבי הדאסטר - צריך להעלות את התקציב ב20-30 אלף ש"ח לכן פחות רלוונטי עבורי.

נשאלת השאלה - כתבת ״ג׳יפון״ - האם כיוונת ליכולות שטח בינוניות מראש? אם כן, בדיוק מפורסם בלוח המודעות פורסטר ידני 2008 שלדעתי עונה על כל הדרישות שלך ״בול״.
אבל אם אתה מתכוון לטייל עם חבורה שכבר מגובשת ויש בה רכבי שטח ״אמיתיים״ כלומר אתה לא מחפש ג׳יפון מבחינת יכולות השטח - ואתה יודע שלא מדובר בתחביב חולף, חפש משהו עם יכולות טובות יותר, עם הילוך כוח. ויש כאלו במחיר שציינת אבל תיאלץ להתפשר בשנתון והקילומטרז׳.

אסף.

רשמתי ג'יפון כי נראה לי שאם כל הדרישות שלי אין יותר מידי ברירות, אבל אולי אני טועה..לגבי הפורסטר לפי מה שאני מבין הגרנד ויטרה (מוגבהת וממוגנת) עדיפה בשטח, לא?
הייתי שמח למצוא משהו עם יכולות טובות יותר, השאלה אם התפשרות בשנתון לא בהכרח מצריכה התפשרות בבטיחות כביש?
לדוגמא הגרנד ויטרה בצורה הישנה נראית לי מעולה עבורי, אבל לפי מה שהצלחתי למצוא יש לה רק 2 כריות אויר, בלי ABS או ESP וציון בטיחות יותר נמוך משל הפונטו הנוכחית שלי...

תודה

בוזי
27-01-18, 18:46
קנה רקסטון. קצת יותר גדול ממה שהתכוונת, אבל יישאר לך עודף לשיפורים.
מיגון והגבהה מומלצים ביותר.
תקבל סרן חי, שילדת סולם, esp, abs, וכבונוס תא מטען גדול.

avikkllk
27-01-18, 22:18
גרנד ויטרה בצורה החדשה יותר זה החל מ2007 כמו שלי.
רגב מעולה. נוח נעים שקט ויפני.
יש הילוך כוח נעילות כסטנדרט esp abs וכו.
רכב נורא אמין כל עוד תטפל בו כמו שצריך.
נותן תמורה מעולה למחיר יש ביד 2 באזור ה47k עם מזומן וקצת רצון תגיע ל44

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

נמרוד
28-01-18, 11:14
אני מסכים עם קודמי. גראנד ויטארה 2005-6-7 אחלה רכב, עונה מצויין על הדרישות שלך. ההבדל במפרט הבטיחות לעומת 2008 לא כזה משמעותי.

אם תסתכל על הדברים המהותיים לבטיחות, ותוודא שהם קיימים אז אין מה להנעל על שנתון. הנה הרשימה בגדול, וגם לפי סדר חשיבות:

1. חגורות בטיחות (ברור מאליו כבר עשרים שנה, אבל עדיין הכי חשוב!)
2. ABS
3. כריות אויר לנהג ונוסע
4. בקרת יציבות ESP
5. כריות אויר נוספות
6. מערכות אקטיביות (לא רלוונטי לרכב בן עשר)

יש לך עד 2007 את XL7, הגרסה הארוכה של גראנד ויטארה. בגאז' ענק. רכב משפחתי נהדר, רכב שטח ראוי, אמין וצנוע.

סולי
28-01-18, 13:28
החסרון העיקרי בxl7 זה היעדר אופציות שפויות לנעילות.

וככזה זה אומר שתוכל לצמוח איתו עד גבול מאוד ברור.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד
29-01-18, 12:16
החסרון העיקרי בxl7 זה היעדר אופציות שפויות לנעילות.

לא נראה כמו מגבלה מבחינת הדרישות של פות"ש.

אגב - הדרישות האלו שנענו פעם בצורה מצויינת על ידי ויטארה, גראנד ויטארה וקאיה ספורטז' דור ראשון, של 4X4 בנזין משפחתי פשוט, לא גדול, לא מנכר עיניים, אבל כן עם יכולת שטח, זה משהו שחסר מאד בשוק בעשור האחרון. זה הנישה שמי שימלא אותה בשנים הקרובות זה דאצ'יה דאסטר, ולא נראה שיש לו תחרות משמעותית באופק.

למה אני מתכוון? יש בפורום הזה של יעוץ לפני קנייה דרישות גנריות ותשובת גנריות שחוזרות על עצמן (מפרט דרישות א' - "סוזוקי ג'ימני", מפרט דרישות ב' - "לנדקרוזר" מפרט דרישות ג' "אינדיאני"...) תתכוננו לזה ש"דאצ'יה דאסטר" הולך להיות תשובה סטנדרטית ונפוצה.

גיא
29-01-18, 13:22
לא נראה כמו מגבלה מבחינת הדרישות של פות"ש.

אגב - הדרישות האלו שנענו פעם בצורה מצויינת על ידי ויטארה, גראנד ויטארה וקאיה ספורטז' דור ראשון, של 4X4 בנזין משפחתי פשוט, לא גדול, לא מנכר עיניים, אבל כן עם יכולת שטח, זה משהו שחסר מאד בשוק בעשור האחרון. זה הנישה שמי שימלא אותה בשנים הקרובות זה דאצ'יה דאסטר, ולא נראה שיש לו תחרות משמעותית באופק.

למה אני מתכוון? יש בפורום הזה של יעוץ לפני קנייה דרישות גנריות ותשובת גנריות שחוזרות על עצמן (מפרט דרישות א' - "סוזוקי ג'ימני", מפרט דרישות ב' - "לנדקרוזר" מפרט דרישות ג' "אינדיאני"...) תתכוננו לזה ש"דאצ'יה דאסטר" הולך להיות תשובה סטנדרטית ונפוצה.

ה"באג" היחיד .. הוא שלכל מה שציינת יש דגם אוטומטי.
לדאסטר אין.

עם ישראל מפונק. ( לא במקרה הנ"ל .. )

וכן, דאסטר דיזל זאת התשובה הנכונה במקרה הזה. מלבד המחיר.
אבל אנחנו מתקרבים :(
הכי זול שיש יד שניה לדעתי עומד על 70 וקצת אלף ..

-->