PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת תושבת קלאץ'

lizard
26-12-05, 17:06
תושבת הקלטץ' שלי נראת כאילו היא בסוף ימיה.

הנה תמונה של הבקרוב תצנב"ה

http://www.lizard.co.il/4x4/clutch.jpg

אני מעוניין לבנות תושבת כמו שנמרוד תכנן ובנה.
יש לי, איפשהו, את התרשים שלה. אבל אני לא ממש מבין מה ההבדל בינה לבין תושבת רגילה.
אשמח להסבר איך ומה צריך לעשות, רצוי מאוד עם מידות.
אם יש למישהו פה במרכז תושבת שכזו אשמח לבוא לראות מה ההבדל.

תודה
מיכה

נמרוד
26-12-05, 17:12
התמונה לא אומרת הרבה. מה הבעייה?

lizard
26-12-05, 17:17
ההרגשה שלי היא שהיא הולכת להתפרק.
בזמן האחרון יש רעשים והרגשה לא טובה מהקלאץ'.
יכול להיות ששרפתי אותו אבל אני חושב שגם לתושבת יש חלק בעניין.
אם אני אחליף ואחרי זה התופעות ימשכו אז אני חושש שאאלץ להוריד גיר ולעשות קלץ' חדש :(

lizard
26-12-05, 17:22
קראתי שוב את המאמר מCHEAP TRICKS, אם הבנתי נכון אז מוציאים את התושבת הקיימת ומתאימים לה בורג(?) לכל האורך שנכנס בחופשיות עם מקום לגריז. בקצוות שמים 2 קפיצים שימרכזו את התושבת ו2 רינגים מפלסטיק. א כל זה מחברים למקום וזהו.

הבנתי נכון?

גיא
26-12-05, 18:49
תשמע .. את הכתבה כתב אהבל אחד :wink:

אם הוא הצליח ... ח ח ח

( לא קראתי, אני מנחש שזה מהפור וילר ? )

AvigdorAharon
26-12-05, 21:01
ניסית לגרז את הזרוע? בתמונה רואים את פיטמת הגירוז.
אולי זה מה שאתה שומע.

אביגדור

lizard
26-12-05, 22:01
לפני כמה שבועות גירזתי את כל מה שהיה צריך לגרז ברכב (לא מדבר על מיסבי סרנים וכדומה, כל מה שנגיש ובעל פטמת גירוז). כמובן שלא הזנחתי את התושבת קלאץ'. הבעיה היא שאין את הגומי (?) בקצוות אז הגריז פשוט יצא. אני מניח שנשאר עוד בפנים אבל כל המנגנון צריך שיפוץ רציני.
אם כבר משפצים אז נתקין את הSETUP של נמרוד. יש לי חרט שיכול לבנות לי את הציר, אני רק צריך להבין במדוייק על מה מדובר.

נראה לי שבכל מקרה אני צריך לשפץ את המצמד. נתחיל בזה ונמשיך הלאה.

חנן-ג'יפולוג
26-12-05, 23:40
נראה לי שבכל מקרה אני צריך לשפץ את המצמד

מיכה, קרא את זה בדיוק כמו שזה, וזה לא מרצון לפגוע בך, אלא למנוע ממך להתאמץ בכיוונים הלא נכונים:

חכה רגע. אין לך עדיין את הכלים להעריך מה אתה כן צריך לעשות ומה אתה לא. חשבת שאתה צריך להחליף בודי, בינתיים זה נראה שאתה הולך לתקן נקודתית ולעשות פחחות. חשבת שאתה הולך לבנות צמת חשמל מחדש, בסוף זה ייגמר בתיקון חיווט אחד או שניים. החלטת שאתה צריך להחליף מצמד, אני לא אתפלא אם זה ייגמר בכיוונון של המנגנון.

איזי, בוי, איזי. תן לעצמך קצת להנות לפני שאתה פותח במלחמה מול הג'יפ שזה עתה קנית.

אתה נשמע בדיוק כמו סוכן הביטוח שלי כשהוא מנסה להפחיד אותי כל הזמן בקטסטרופות שאורבות לי מכל פינה.

אל תשפר ואל תבנה מחדש שום תושבת. 99 אחוז מאיתנו מסתדרים לא רע עם הסידור המקורי או קרוב לו. בדוק שכל תושבות המנוע והגיר תקינות. קנה קיט שיפוץ לממנגנון של המצמד, זה עולה כמה עשרות ש"חים, פרק את המנגנון, השלם חורים שהתארכו במנופים, השלם פינים שנוצרו בהם חריצים, הרכב את כל העסק ותראה מה קורה. רוב הסיכויים שתוכל לשכוח מזה לחמש שנים הבאות.

המצמד מחליק לך? לא מפריד? תאר את הבעייה ואולי תמצא כאן את הפתרון הקל בשבילה.

בהצלחה.

lizard
27-12-05, 08:02
חנן אתה צודק, אבל צריך להבין שאני בחור פסימי :)

אני אקנה קיט שיפוץ ואת המנגנון של נמרדו אשאיר לפעם אחרת אחרי שאבין איך הוא עובד.

איזה בדיקות צריך לעשות כדי להיות בטוחים מה מצב המצמד? אם אני זוכר נכון צריך להגיע ל40 קמ"ש ובערך 2000 סל"ד (זה הרבה לא? אין לי מד סל"ד ואני לא יודע להעריך עדיין) ללחוץ על המצמד ולהעביר לשני? אם הרכב מוריד סל"ד במהירות אז זה בסדר אם לא אז צריך להחליף?
זאת הבדיקה?

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 10:00
יש בדיקה, לא בדיוק כמו שתיארת, אבל היא נכונה למצב שבו אתה חייב כרגע להרגיש את המצמד ולדעת אם הוא בסוף חייו. היא לא מוסיפה לאורך חיי המצמד, והיא מיועדת, לטעמי, בעיקר למצב שבו אתה מבצע בדיקת רכב לפני קנייה, וחייב לדעת חד משמעית מה מצב המצמד.

עזוב, סע עם הרכב כרגיל. ביום שתרגיש שסל"ד המנוע עולה בלי שהרכב מאיץ בהתאמה, תבדוק אם הכוונון של המצמד נכון, ואם הוא נכון, אז תחליף מצמד. עד אז, כמו בשרשורים אחרים:

סע, בנצור, סע!

lizard
27-12-05, 14:13
הצטיידתי בסט גומיות ותושבות פלסטיק מיאנוביץ'. עלה 60 שקל.
מחר אני מפרק ומוודא שהכול עובד תקין.

elitkh
31-12-05, 21:37
אצל סמו יש כאלה כמו זבל.
אלי

-->