PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ גיר - קצת שאלות של לפני

Samurai Kfir
26-12-05, 19:01
הגיר שלי דפוק לגמרי ואני גורר אותו כבר חצי שנה ככה, עכשיו זה מתחיל להיות ממש גרוע וזה רק עניין של זמן עד שהכל יתפרק שם.
לפני שאני בכלל פותח אותו ומשבית את הג'יפ שלי לכמה ימים אני רוצה לדעת כמה דברים.

אני חייב לציין שאין פה רעיון לחסוך בכסף אני מוכן להשקיע כמה שצריך ואפילו יותר רק שאני לא אשמע מהגיר הזה יותר, רק בעיות איתו!

1) אני רוצה להחליף כל מיסב, כל מחזיר שמן וכל חלק אחר שצריך\כדאי\מומלץ להחליף.
2) קלאץ, אני צריך המלצה לקלאץ חזק ככל האפשר אבל לא קרמי שיחזיק מעמד לאורך זמן בתנאים קשים.
3) איפה לקנות את כל המיסבים? (נמאס לי ממכשירי תנועה ולהם כבר נמאס ממני) אני מעדיף שהכל יהיה מקורי בקטע של המיסבים ומחזירי השמן וכו' אלא אם כן יש לכם המלצה על משהו שאפילו טוב יותר ממקורי.
4) אם צריך כלים מיוחדים, חולצים ולא יודע מה עוד אז ציינו אותם גם.
5) לגבי הגלגל תנופה, האם כדאי לשלוח לחריטה?

תודה רבה לכולם אני מבטיח תמונות מהפרוייקט שיבוא עליי בברכה.

אלון_ק
26-12-05, 19:51
1. זה אומר מיסבים, סינכרונים, טבעות ופיני סינכרו, מחז"שים, אטמים וזהו. אם אתה רואה שהלך גג"ש או משהו, זרוק הגיר לפח ומהר לקנות חדש, יצא לך יותר זול.
2. הקלאץ' הרגיל של דייקו (או איסין? אני כבר לא זוכר) החזיק 5 שנים, הנוכחי (אותו דבר) מחזיק כבר 2 וכוחו עוד במתניו. אל תקנה כבל קלאץ' תחליפי, אלו נוטים להתפרק מהר.
3. אם נדמה לך שסוזוקי מייצרים את המיסבים האלו אתה טועה. קויו מייצרים אותם, לכל מיסב כזה יש מק"ט ולכל חנות מיסבים סבירה יש את רובם במלאי (ומה שלא ניתן להזמין תוך ימים בודדים). אם אתה כבר מפרק את הגיר, תוציא את המיסבים ולך איתם לחנות מיסבים. הפרשי המחירים יהיו אסטרונומיים, פי 3 לרעת מכשירי תנועה.
4. חולצים צריך, אבל אני לא יודע איך להגדיר את הגודל של החולץ הנדרש. בינוני זה מה שאני אמרתי לחבר שלי שהלווה לי... :lol:
5. אם אתה עושה קלאץ', למה לא.

Samurai Kfir
26-12-05, 22:38
אמ.. הרעיון הוא לקנות את כל מה שצריך לפני שאני מפרק את הגיר ומשבית את הג'יפ.

לגבי כבל קלאצ', החלפתי לפני חודשיים מקורי ממכשירי תנועה, ומאז השמאלית מאושרת!

אני צריך המלצות למקומות שאפשר למצוא בהם את כל מה שאני צריך, וחשוב מאוד שיהיו עם מוכר סבלני כי אני מאוד קשה.
לגבי קלאץ של דייקן, המליצו לי כבר עליו, אין למישהו עוד רעיון או המלצה?

אלון_ק
27-12-05, 17:31
תהיה לך בעיה עם קנית המיסבים מראש, אלא אם תלך למכשירי תנועה. יש יותר מסוג אחד של מיסבים בגירים שלנו, אתה לא יכול לקחת מגיר אחר שנדמה שהוא אותו דבר וללכת לקנות ב100% בטחון. סושי ירחיב על זה, הוא נתקל בזה.
בכל מקרה, לך תציק לסושי. יש סיכוי שיהיו לו כמה מיסבים מסתובבים.

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 19:05
אמ.. הרעיון הוא לקנות את כל מה שצריך לפני שאני מפרק את הגיר ומשבית את הג'יפ.

אל תעשה את זה. רק לאחר הפירוק תוכל לדעת מה צריך להחליף ואם בכלל שווה להשמיש חזרה את הגיר הזה.

Samurai Kfir
27-12-05, 20:17
אוקיי אז אני צריך לאסוף הרבה מידע על מקומות שמוכרים מיסבים וכל השאר כי אני לא יכול להתעקב על זה, זאת בעיה בשבילי להשבית את הרכב, אני עובד איתו.

אם אפשר לקבל ממישהו מידע לגבי כמה כל השיפוץ הזה יעלה בערך זה גם יעזור לי, אני בינתיים מתכנן שזה יעלה לי בין 3000 ל 3500 שקל אני צודק?

combina347
27-12-05, 20:49
אם לא איכפת לך כמה זה יעלה והעיקר להתפטר מהבעיות ועוד אתה מדבר על 3000 או3500
אז תקנה גיר חדש 2500 ישראל יפן
אני הוצאתי אחד ממש חדש ב2100 ליפני שנה
אם הרצון הוא ללמוד אז יהיה לך גיר ספייר לאחר הקניה ותלמד כמה שתרצה

אם אתה לא מסכים איתי אז דבר אחד אני יודע שתצטרך אפציר זה הדבר שחולץ גלגלי שיניים ולגרים
איפה תשיג אותו צלצל 0526888404 תבקש את קובי הוא ישמח להשאיל לך אותו
אם תבטיח להחזיר לו בתום העבודה

יום ניפלא לכולם

אלון_ק
27-12-05, 21:21
רד במחיר ומהר. גיר לא משפצים בעלות שעולה על 1000 ש"ח; ב1500 כבר יש גירים משופצים להפליא.
מיסבים יעלו פחות מ500 לכולם, אם לא תקנה במכשירי תנועה. פיני סינכרו עולים 5 ש"ח לשלושה (במכשירי תנועה), סינכרו עולה 180 ש"ח לאחד. ב1000 אתה מחליף שני סינכרונים, את כל הפינים, את כל המיסבים והאטמים. יותר מזה זה כבר להחליף גג"שים ו/או צירים, זה לא יצא לך משתלם.
+- סינכרו אחד לא ישנו הרבה, למי שתוהה על דיוקי המחירים והערכות הכמויות הנדרשות.

רוב הזמן מדובר על מיסבים שחוקים ולעיתים על סינכרו אחד, אולי שניים, לא תקינים. אין סיבה שתתקל ביותר מזה, אבל אם אתה נתקל אתה גם חייב לשאול את עצמך למה הנזק כזה גדול. היו מיים בגיר הרבה זמן? אולי אחד הבעלים הקודמים לא החליף שמן 10 שנים? בכל מקרה כזה, רוב הסיכויים שתחליט להחליף את כל הגיר משיקולי עלות ממילא.

Samurai Kfir
27-12-05, 21:51
אם ככה אז בתקציב שאני חשבתי עליו אולי באמת כדאי לי לקנות גיר חדש מהנילון ולשים קלאצ' חדש ואפילו ישאר לי עודף לשמן :wink:
חוץ מזה שככה אני משבית את הרכב לשבת אחת ולא לכמה ימים.

עכשיו, מה בנוסף לגיר עצמו כדאי להחליף בדרך?
אני מדבר על תושבות גיר, מיסב פילוט וכאלה...

אלון_ק
27-12-05, 22:09
אם אתה רץ וקונה חדש - שגיאה כלכלית בלי ספק, אתה בהחלט עשוי לגלות שכל מה שרע לך בגיר אלו 2 מיסבים - אתה מקבל פיילוט חדש איתו.
תושבות לא מחליפים אם הן לא פגומות.

אני לא הייתי רץ לקנות חדש, אלא אם ממש לא יכלתי להרשות לעצמי להשבית את הרכב.

Samurai Kfir
27-12-05, 22:51
כמו שאמרתי קודם, אני לא רוצה רק לתקן את הבעיה, אני רוצה לחדש את הגיר ולגמור איתו מההתחלה עד הסוף!
אני לא עומד להחליף רק מיסב אחד או שניים, לא מתאים לי בעוד חודש חודשים לשמוע שוב מהגיר, אני רוצה אותו מחודש עד הסוף, ועם המחירים שנאמרו כאן אולי כדאי לי באמת לקנות חדש לגמרי.

חנן-ג'יפולוג
28-12-05, 10:27
אולי באמת כדאי לי לקנות גיר חדש מהנילון

יתכן שאני טועה, אבל להערכתי מי שכתב "חדש" התכוון ל"כחדש" , ואז אתה קונה חתול בשק. שזה אולי טוב, ואולי לא.

אלון_ק
28-12-05, 10:59
אתה כנראה באמת לא הבנת. ב1500 אתה קונה גיר משופץ, שזה בדיוק כמו לשפץ את שלך רק ששם את באמת קונה חתול בשק.

תבין רגע משהו - מיסבים מתים, זה נורמלי. סינכרונים נשחקים, גם זה נורמלי. גיר בן 15 עם גג"שים תקינים ומיסבים חדשים לא יעשה לך שום בעיה, אנחנו לא מציעים לך קיצור דרך זמני. אם כל מה שמת בגיר שלך הם 2 מיסבים, זה כל מה שתחליף ואתה לא תשמע ממנו עוד חודש, גם לא עוד שנה וכנראה שגם לא עוד 5 שנים. הדברים האלו אמורים להשחק, בגלל זה אפשר להחליף אותם.

חדש מהניילון, שזה רק מהחברה, יעלה לך סכום כסף שאני לא רוצה לחשוב עליו.

תחשוב על זה כך: כשהולך לך מיסב בגלגל, אתה מחליף את כל הסרן? כשנגמרת רפידה אתה מחליף את כל מערכת הבלמים (כולל צנרת ובוסטר)? כי זה מה שאתה עושה אם אתה קונה גיר חדש במקום כמה מיסבים ואיזה סינכרו. אין שום הבדל.

Samurai Kfir
29-12-05, 18:59
עכשיו העניינים נשמעים לי יותר הגיוניים :roll:
אבל בכל זאת, אם אני משפץ או יותר נכון מחדש, לא כדאי כבר להחליף הכל?

elitkh
29-12-05, 19:59
כל מיסב שתרצה תוכל למצוא אצל אבא שלי ברחוב צלנוב בתל אביב.
הטלפון שלו 036876892.
העסק נקרא "שרגא מיסבים"
בהצלחה
אלי

Samurai Kfir
05-01-06, 23:40
מה הם התופעות של גלגל שיניים שבור?

חנן-ג'יפולוג
05-01-06, 23:53
רעש בהילוך הספציפי שהגלגל הזה עובד בו, בזמן הנסיעה באותו גיר, לא בזמן נסיון השילוב. בדרך כלל, בתיבות הילוכים של מכוניות, בניגוד לתיבות של אופנועים, הגג"שים לא מתבלים ולא דורשים החלפה.

Samurai Kfir
06-01-06, 11:26
1) יש לי רעשים כשאני עם הטרנספר בניוטרל ואני מתחיל להעביר הילוכים יש צליל לא טוב שמתגבר ככל שאני מעלה הילוכים.
2) יש לי נזילת שמן גיר קבועה מפתחי האוורור
3) כשאני עוזב קלאץ בניוטרל הטורים יורדים בערך ב 100 סל"ד
4) יש שריקות חזקות מרכבת ההינע שרובן באות מהגיר
5) רק בנהיגת משאית (דאבל קלאץ') אפשר להעביר הילוכים בקלות וברכות יחסית

חוץ מהגיר עצמו יש לי חופש ברכבת ההינע שאני לא יודע ממה הוא נגרם, החופש הוא רציני מאוד ומורגש בבום בכל העברת הילוך.
ואולי זה לא קשור אבל יש גם שריקה מהדיפרנציאל האחורי ונזילה בין טבעת המתכת לבין הדיפרנציאל, וזה משפריץ שמן לכל הכיוונים, הנה תמונה: שימו לב לאגזוז ולשביל השמן שיש על הבודי לכל רוחבו.

http://img337.imageshack.us/img337/6185/img14441qq.jpg

סמוראי 92
07-01-06, 00:19
השמן מלמד שהביצה , תיבת הדיפרנציאל, שלך לא אטומה. הבום מלמד על חופש ברינג ופיניון האחורי . תפתח, תכוון ( אתה יכול לבד ) ותאטום. חוץ מזה כנראה שיש לך גם בעיה בגיר.
סתם שאלה- מתי החלפת שמן גיר בפעם האחרונה ? בדקת את השמן שיצא מהגיר? האם הוא יצא עם ברזל גרוס ?

Samurai Kfir
07-01-06, 17:45
לדעתי אי אפשר לדעת בוודאות שהחופש בא מהביצה, אני מתכנן על שיפוץ גיר, שיפוץ טרנספר ואז נראה אם זה ימשיך.
לדעתי המחזיר שמן של הביצה דפוק אבל אני רוצה לשמוע את זה מהמומחים.

שמן החלפתי בכל רכבת ההינע לפני 2000 קילומטר, שחור ירוק מגעיל ומסריח יצא מהביצה האחורית, מהגיר הוא נראה לא רע וגם מהטרנספר, הביצה הקידמית הייתה בסדר גם.

אולי הדרייב שאפטים?

אלון_ק
07-01-06, 19:02
1) יש לי רעשים כשאני עם הטרנספר בניוטרל ואני מתחיל להעביר הילוכים יש צליל לא טוב שמתגבר ככל שאני מעלה הילוכים.
2) יש לי נזילת שמן גיר קבועה מפתחי האוורור
3) כשאני עוזב קלאץ בניוטרל הטורים יורדים בערך ב 100 סל"ד
4) יש שריקות חזקות מרכבת ההינע שרובן באות מהגיר
5) רק בנהיגת משאית (דאבל קלאץ') אפשר להעביר הילוכים בקלות וברכות יחסית

חוץ מהגיר עצמו יש לי חופש ברכבת ההינע שאני לא יודע ממה הוא נגרם, החופש הוא רציני מאוד ומורגש בבום בכל העברת הילוך.

1. מיסבי קאונטר ראשי בגיר, שווה לבדוק גם צלבים בדרייבשאפט אמצעי.
2. מה זה פתח אוורור בגיר?
3. התנגדות מסויימת היא צפויה, אם המיסבים מ1 לא תקינים הם מוסיפים לה.
4. רוב הסיכויים שרובן באות מהטרנספר, בפרט אם הן מתגברות משמעותית מהילוך 4 (+- 60 קמ"ש).
5. שמן, סינכרונים, מיסבי סינכרונים, כבל קלאץ', כולם מועמדים פוטנציאלים.
6. בדוק צלבים בדרייבשאפט אחורי. יש לך נעילה? אם כן ואם אין חופשים בצלבים, וודא שהדרייבשאפט איננו מסתובב יור מ1/8 סיבוב כשהרכב בהילוך עם בלם יד משוך (כבוי, כמובן).

אבל יש גם שריקה מהדיפרנציאל האחורי ונזילה בין טבעת המתכת לבין הדיפרנציאל
פרה פרה, קשה להבדיל בין שריקה מהאחורי לשריקה מהטרנספר.
את הנזילה קל לתקן. היא נובעת ממחזיר השמן של הפיניון. תעשה חיפוש על המונח בפורום, תמצא הוראות מדוייקות להחלפה כולל אזהרה חשובה.

הבום מלמד על חופש ברינג ופיניון האחורי
לא בהכרח, למעשה סביר שלא. זה מעיד על חופש איפשהוא במערכת ההינע, כאשר החושדים המיידים הם צלבים וסלים יוק.
כיוון פיניון מול קורונה אפשרי לבד, אבל זה מאוד שונה מכיוון ציר הקורונה בלבד. תעשה חיפוש בפורום הכללי, היה דיון האם זו בכלל מטלה למכונאי החובב. אין תשובה סופית, כמובן, אבל יש סיכום מהיר - זה לא אלמנטרי בכלל.

אלון_ק
07-01-06, 19:05
תוספת ל6: אם ברשותך רכב משנת 87 ומטה או 88 ארוך עם בלם יד על הדרייבשאפט, אסור שהוא יהיה משוך. קבע את הרכב היטב ושים בהילוך ללא בלם היד.

תוספת ל4: חיפוש על טרנספרים יעזור. בגדול, אלו מיסבי הסיכות על הציר הראשי ששורקות.

Samurai Kfir
08-01-06, 19:28
2) אני מדבר על הפתחים המלבניים שיש למעלה ולמטה.
4) השריקות גוברות בנסיע של מעל 60 קמ"ש אבל לא משמעותית
5) כבל קלאץ חדש, מה לא טוב בשמן שלי? 90\80 של אמריקן איגל
6) איך אני בודק את הצלבים? אין לי נעילה, אבל לא מזמן כשעשיתי בדיקה כזאת הדייבשאפט הסתובב בערך 6\1
7) יש שרקות\רעשי שחיקה גם כשהטרנספר בניוטרל ואני מתדרדר בירידה

אלון_ק
08-01-06, 19:38
2. עדיין לא הבנתי אותך. תמונה שווה אלף מילים (או מינוח מדוייק).
5. של אמריקן איגל? בחייך תשלים לACDELCO. אמריקן אפילו לא עומדים בתקן SF (ובכ"ז, לא סביר שזו הסיבה).
6. תפוס פלאנג' ביד אחד, פלאנג' ביד שניה, סובב יד אחת עם כיוון השעון ויד אחת נגד בחזקה. אם הצלב זז הוא בדרך החוצה, ככל שהוא זז יותר כך זה יותר רע. בדוק גם דרייבשאפט אחורי וגם מרכזי. גם הסליפ יוק חשוד, תפוס בכל חלק ועשה כמו עם הצלבים.
זה אמנם U ג'וינט, אבל מיקום התפיסה זהה:
http://www.jeepolog.com/images/ujoint_check_small.jpg

7. טרנספר בניוטראל, מתדרדר בירידה משמע שהגיר לא מסתובב כתלות בגלגלים, מחזק את ההשערה שהבעיה שלך היא מיסבי הסיכות בטרנספר.

Samurai Kfir
08-01-06, 21:34
תודה רבה על העזרה, את הבדיקות אני אעשה מחר ושמן אני אחליף עוד 3000 קילומטר (אלא אם כן אני ממש הורס את רכבת ההינע עם השמן הזה???)

Samurai Kfir
22-01-06, 23:53
עשיתי את הבדיקות ומצאתי שהדרייבשאפטים תקינים, גירזתי סליפ יוקים ויצאו קצת מים מהגומיה.
ניסיתי לדחוף את הדרייבשאפט האחורי קדימה ואחורה והוא זז קדימה ואחורה עם כל הביצה בייחד איזה שני מילימטר לכל כיוון עכשיו אני בטוח שרוב הבלאגן והשריקות באים מהביצה האחורית, מה כדאי לעשות, להחליף את כל הדיפרנציאל או לשפץ?

-->