PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצמיגים נוגעים בבודי

Tomer
26-12-05, 21:01
טוב אז בקיצור , סופה שנת 93 בלי אוקולונים אבל עם משולשים וצמיגים 33.

בהצלבות ובמפים קטנים בדרך הצמיג נותן מכה לבודי מאחור וכל הזמן מעקם לי אותו קצת.

אפשר לראות בתמונה סימנתי את איזור הפגיעה

http://img253.imageshack.us/img253/6931/14jy.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=14jy.jpg)

אני לא רוצה לשים אוקולונים כי הבנתי שזה פוגע במרכב

הציעו לי לחתוך את הפינות עם דיסק כמובן אצל פחח , ואני יודע שזה הפתרון הכי זול אבל האם

הוא גם טוב?

מה אתם אומרים ?

תומר.

asafk
27-12-05, 00:24
אפשר לחתוך. אבל אז הצמיג יגע בהצלבה בכנף הפנימית, או בכנף למעלה (תלוי באופסט שיש לך). הפתרון הנכון- קיט הגבהה שלם (משולשים זה לא מספיק).

אסף.

נמרוד
27-12-05, 10:35
את הפינה תחתוך, מה אכפת לך.

חוץ מזה אתה יכול וצריך להנמיך את הבאמפסטופים ככה שהם יגבילו את מהלך הסגירה ולא הבודי.

קיט הגבהה שלם כמו שאסף מציע הוא הדרך הנכונה אם אתה רוצה להוציא מקסימום מהג'יפ ומוכן לשלם על זה.

Tomer
27-12-05, 11:52
איך אני מנמיך את הבאמפסטופים ואיך בדיוק אני אדע כמה ?

נמרוד
27-12-05, 12:00
שמתי לב עכשיו שכתבת "בהצלבות ובאמפים קטנים על הדרך".

באמפים קטנים - זה אומר שללא ספק, אתה צריך לחתוך את הבודי.

לגבי הצלבות - אחרי שחתכת, תצליב את הרכב עד שהצמיג נתקע במשהו, ותמדוד מה המרחק בין הסרן לבמאפסטופ. אתה צריך להנמיך את הבמאפסטום במרחק הזה פלוס 10-20 מ"מ. הנמכה = להרכיב ברזל, פרופיל כלשהו, בעובי הדרוש, בין השלדה לבאמפסטופים.

אבל אם זה קורה לך לא רק בהצלבות משמעותיות אלא סתם בנסיעה על באמפים, יכול להיות שהאוטו שלך נמוך מדי בשביל צמיגי 33. אגב, מה המצב מקדימה? יש נגיעות?

Tomer
27-12-05, 16:24
זהו שמקדימה אין נגיעות , רק מאחורה.

Tomer
27-12-05, 16:55
נמרוד יכול להיות שהגזמתי קצת בקשר לבאמפים , אני מתכוון לא ממש לבאמפים קטנים אבל עדיין באמפים לא כאלה רציניים.

דרור ברלי
28-12-05, 08:57
על פניו, ורק מהתבוננות בתמונה, הזנב שלך לא כזה נמוך.
אם כל ההגבהה הזו הושגה באמצעות המשולשים בלבד, אז זו בכלל עוד צרה - משולשי הענק הללו זה דבר רע מאין כמוהו (אולי בעצם יש דבר רע כמוהו - בודי ליפט לסוגיו) משום שעל כל ס"מ של תוספת אורך הם מגביהים את הג'יפ בחצי ס"מ בלבד, והקפיץ מתיישר בחצי ס"מ משלו... ככה זה עובד. בנוסף, הם מייצרים מנוף גדול שגורם לך לשיוטים ולחופשים. רע, רע, רע.
אורך מקסימלי לשאקלים/משולשים מוארכים הוא כ-14 ס"מ בין החורים, לא יותר.
אם הגלגל האחורי נוגע בפח בנקודה שתיארת, סימן שהסרן שלך כלל לא ממורכז למקומו/או שבורג המירכוז בקפיצים שלך לא נמצא במקומו הנכון, מה שמביא למסקנה שהקפיצים האחוריים כלל לא מתאימים לסופה... תבדוק אם מכסה הדיפרנציאל שלך לא חובט/מגרד/מלטף בדופן הקדמית של פח המיגון שעוטף את מיכל הדלק. אני לא צוחק.
הפיתרון הוא בכל מקרה - קיט קפיצים רציני (ישראלי מעולה שמתאים בול של "מתלם", או אמריקאי שמצריך קצת התאמות - פרוקומפ שהוא בינוני מאוד או רוביקון מצוין ויקר) שנותן לך הגבהה של כ-4 אינץ', מהלך מתלה משופר ונוחות נסיעה עדיפה (נוחות - לא במקרה של הפרוקומפ)
במקביל, תחתוך את הפינה הזו מהבודי, לא יקרה שום דבר. אם עדיין הצמיג ייגע בחלק העליון של הכנפיים, תצטרך בודי ליפט. גם כאן אסור להשתולל עם הגובה - תתקין בודי ליפט הקטן ביותר שתוכל, ואם אפשר, לא תושבות מאוקולון (שהוא קשיח וגרום לשברים בבודי) אלא מגומי, אם יש משהו של רכב אחר, שקצת יותר גבוהות.

AvigdorAharon
28-12-05, 10:09
דרור ברלי כתב:

אורך מקסימלי לשאקלים/משולשים מוארכים הוא כ-14 ס"מ בין החורים, לא יותר.
אורך השאקל של CJ מחור לחור: 70 מ"מ
אורך השאקל של סופה מחור לחור: 100 מ"מ
אורך משולש ההגבהה מחור לחור (כל אלו שראיתי עד היום): 150 מ"מ
אם כך, למה 140 מ"מ נחשב אורך סביר?
אצלי היו מורכבים הארוכים (150 מ"מ) והרכב היה משייט בטרוף. כעת, עם שאקל של 100 מ"מ והחלפת בושינגים, קיים הבדל משמעותי.
הסבר, בבקשה...

אביגדור

דרור ברלי
28-12-05, 11:11
לא סביר, אלא מקסימלי.
ברור שככל שתאריך את הנדנדה (שאקל), תקבל קצת יותר מהלך וגם איזו שהיא הגבהה, אבל במחיר של שיוט והיגוי גרוע ביותר.
140 מ"מ זה המקסימום הנסבל. למה? אין לי הסבר מדעי לזה. ברור לי שעם נדנדה קצרה יותר הרכב ישייט פחות, ואני משוכנע גם שמלפנים הנדנדות צריכות להיות קצרות יותר בדיוק בגלל בעיית ההיגוי. אבל כל קיט הגבהה רציני כולל גם נדנדות מוארכות, כי זה בכל זאת תורם משהו למהלך.
שאלת מיליון הדולר היא רק מהו האורך המקסימלי שנסבל גם מבחינת התנהגות כביש.

נמרוד
28-12-05, 11:50
לא סביר, אלא מקסימלי.
ברור שככל שתאריך את הנדנדה (שאקל), תקבל קצת יותר מהלך וגם איזו שהיא הגבהה, אבל במחיר של שיוט והיגוי גרוע ביותר.
140 מ"מ זה המקסימום הנסבל. למה? אין לי הסבר מדעי לזה. ברור לי שעם נדנדה קצרה יותר הרכב ישייט פחות, ואני משוכנע גם שמלפנים הנדנדות צריכות להיות קצרות יותר בדיוק בגלל בעיית ההיגוי. אבל כל קיט הגבהה רציני כולל גם נדנדות מוארכות, כי זה בכל זאת תורם משהו למהלך.
שאלת מיליון הדולר היא רק מהו האורך המקסימלי שנסבל גם מבחינת התנהגות כביש.

נו, זו שאלה של טעם אישי.

קיטי הגבהה מגיעים עם שאקלים ארוכים יותר כי הן מגיעים עם קפיצים ארוכים יותר. פעם אחת מזמן שברתי שאקל אחורי (משהו מרותך ומוזר שהגיע עם הג'יפ ירושה מהבעלים הקודם) נדמה לי במחמל, לקחתי מחנן שאקל ספייר מקורי שהיה לו בג'יפ. אחרי נסיעה קצרה מאד השאקל התהפך החוצה וננעל. לא זוכר מה אלתרנו אז, אבל אני עם שקלים באורך 150 מ"מ עד היום. התנהגות הכביש זוועה כמובן. צריך להכין שאקל באורך מתאים כזה שבמצב סטטי יש לו זוית קלה כלפי חוץ (כשמתסכלים על הג'יפ מהצד), או במילים אחרות, שבמצב מנוחה של הג'יפ השאקל ניצב לקשת של העלה, פחות או יותר.

AvigdorAharon
28-12-05, 17:02
ברור לי שעם נדנדה קצרה יותר הרכב ישייט פחות
או קי, בזה כולם מסכימים.
ניסיתי להבין מהיכן שאבת את המספר 140מ"מ?

אביגדור

Tomer
28-12-05, 17:29
חברה קודם כל תודה על התשובות.

דרור ברלי כתב :

1.
על פניו, ורק מהתבוננות בתמונה, הזנב שלך לא כזה נמוך

הרכב פה בזוית כי הוא חונה עם שני גלגלים על המדרכה אז זה לא בדיוק הגובה.

2.
אורך מקסימלי לשאקלים/משולשים מוארכים הוא כ-14 ס"מ בין החורים, לא יותר

מה הכוונה בין החורים ? מאיפה לאיפה למדוד את האורך?

הייתי אצל המתלם שדרך אגב ממש היה נחמד וכבר פעם שנייה שהוא נתן לי ייעוץ בחיוך גדול ,

והוא בדק לי את הקפיצים מאחור ולא היו בעיות איתם ןהציע שאפשר לחתוך את הפינות עם דיסק

אם אני לא רוצה להיכנס להוצאה כספית גדולה של סט קפיצים חדש.

דרור ברלי
28-12-05, 18:31
ברור לי שעם נדנדה קצרה יותר הרכב ישייט פחות
או קי, בזה כולם מסכימים.
ניסיתי להבין מהיכן שאבת את המספר 140מ"מ?

אביגדור

נדמה לי (ודגש על נדמה לי, כן?) שזה מה שאמרו לי פעם במתלם, וזו גם המידה של המשולשים שלי, שקיבלתי מהם בזמנו. אבל אל תתפוס אותי או אותם במילה.
מה שברור לי שבהשוואה ל-100 מ"מ המקורי, עם 140 מ"מ ההיגוי נפגם באופן מוחשי, אבל זה עדיין טוב יותר מהנדנדות של 150 או 160 שהתנסיתי בהן בעבר.
מצד שני, עם קפיצים כמו שלי, שארוכים בהרבה מהמקוריים, אין ברירה.

Tomer
08-01-06, 22:49
החלטתי לחתוך את הפינות מהבודי , השאלה היא אם ללכת לפחח שרוצה 500 שקל או לעשות

את זה לבד (כלים יש , ניסיון בזה אין אבל זה לא אמור להיות סיפור מסובך).

מה אתם מציעים?

AvigdorAharon
09-01-06, 07:04
דעה אישית שלי: לבד.
אם משהו לא יסתדר, תמיד תוכל ללכת לפחח ולשלם 500 ש"ח.

...My Two Cents

אביגדור

Tomer
30-03-06, 20:41
החלטתי לבסוף לערגל את הקפיצים מאחור , זה נתן עוד כמה סנטימטרים אבל לצערי הצמיגים עדיין

נגעו בבודי.

קיט קפיצים מלא יקר לי מידי ואת האמת טוב לי ככה חוץ מהנגיעות בבודי אז כנראה אני אלך על הפתרון

האחרון מבחינתי אוקולונים.

ניסיתי להימנע מלשים אוקולונים כי אני יודע מה זה גורם אבל אם זה מה שיפסיק את הנגיעות אז זה טוב

בשבילי.

מה אתם אומרים רבותיי?

תומר.

דרור ברלי
02-04-06, 08:33
מה שאני אומר, זה שאוקולונים זה רע.
לא מספיק שאתה על צמיג 33 (חוקי ברשיון או לא, מה זה משנה) שמושך את העיניים הרעות של שוטרים ובוחני ניידות משרד התחבורע, אז עכשיו אתה מוסיף חטא על פשע? אחרי תתקין אוקולונים, תיתן להם עוד סיבה (והפעם מוצדקת) להעניק לך הורדה מהכביש.

אוקולונים (בודיליפט) זה הפיתרון הכי גרוע והוא במקום האחרי-אחרון, אחרי שבאמת ניסית הכל וכלום לא עזר. הצמיג עדיין נוגע? קח דיסק ותוריד חתיכה קטנה מהפינה של הבודי כמו שרצית בהתחלה.

בהצלחה!

שאולי
02-04-06, 14:24
אוקולונים לא בהכרח עושה נזק , אם תשים מפזרי לחץ לא יהיו שום נזקים , שנית בודי ליפט לא חייב להיות מאוקולונים הוא יכול להיות גם ממתכת ,ויש אפשרות גם להסתיר את זה ,ראה סופתו של מאיר רוטברג או רוטנברג ( יסלח לי כבודו שאני לא ממש זוכר את שם משפחתו ) שעשה את זה , לדעתי , קפיצים לא קפיצים...... 33 חייב בודי ליפט
רק בריאות
שאולי
נ.ב.
עם מחירי הדלק נכון להיום, תוותר על טיול פסח ויהיה לך כסף לקפיצים חדשים

Bulldog
02-04-06, 17:11
איזה מפזרי לחץ?

בודי ליפט (מעבר לעינו הצרה של החוק) מרים את מרכז הכובד לחינם, הורס לחלוטין תושבות בודי, ואם תעשה אותו מחומר גמיש אז כל הבודי גם ינתנדנד לך קדימה ואחורה כל גז\ברקס או עד שהרדיאטור יגיע למאורר המכני.

וכל הרשימה הזאת היא מניסיון (לא רק שלי)

יש שתי כתבות של חנן על חיתוך כנפיים, זה אולי לא נותן פוזה כמו בודי ליפט אבל זה זול, זמין ועושה את העבודה כמו שצריך.
עומר

זאבי
03-04-06, 16:57
ראה המלצות להגבהה בהתאם למידות צמיג.
מנסיון אישי ההמלצות שלהם טובות.
http://www.800-923-jeep.com/techCorner/tire_fitment.cfm

בודי ליפט נכון מחייב הקפדה על מיקום בוקסות הגומי.
בהרבה הגבהות שנעשות בארץ מיקום הבוקסות שגוי ונגרם מומנט כפיפה בגלל כוחות דינמיים (כוחות צד אפקיים) בריתום הבורג למרכב.
מומנט כזה מחמיר תופעת סדקים בפח המרכב.

חיבור נכון מצויין באתרי מכירה ל- BODY-LIFT.

Tomer
03-04-06, 19:19
מה עם להנמיך את הבמאפסטום מאחור ?

במה זה יגביל אותי ?

זאביק
03-04-06, 23:34
מה עם להנמיך את הבמאפסטום מאחור ?

במה זה יגביל אותי ?

זה יגביל לך את מהלך המתלה. צד אחד ייסגר פחות. צד שני ייפתח פחות.

בכמה ? צריך לבדוק בבדיקה פשוטה.
תכניס את הרכב להצלבה, ותבדוק מהלך פתיחה.
תיקח קוביית עץ בגובה ההנמכה, ותקשור עם חבלים / אזיקונים / מסקנטייפ,
ואז תכניס את הרכב שוב לאותה הצלבה, ותראה כמה מהלך פתיחה הפסדת.

שאולי
03-04-06, 23:56
עומר
אני נוסע עם בודי ליפט כבר 5 שנים ,אין לי שום בעיה במרכב ולא בעיות עם החוק, כפי שכתבתי ראו סופתו של מאיר רוטנברג כיצד עושים זאת נכון...............
בברכה

Bulldog
04-04-06, 19:51
שאולי, מתי בפעם האחרונה פתחת את הברגים האלה, ככה בשביל הספורט?

שאולי
05-04-06, 01:38
אני משחק כדורגל והולך למכון כושר בשביל הספורט , אבל לא פותח סתם ברגים , תגיד לי אתה ,ומי שאין ברכבו בודי ליפט גם צריך לפתוח ברגים בשביל הספורט .....לא, לא פתחתי אבל בהחלט חיזקתי אותם , ושוב אני אומר אפשר לשים, ואפשר לשים טוב ונכון
בברכה

Tomer
16-04-06, 15:52
החלטתי לברר על קיט קפיצים , מה אתם ממליצים ומה המחירים?

-->