PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקשחת הגה - לנד קרוזר

windler
11-02-18, 00:27
האם ישנה דרך להקשיח את ההגה של הלנד קורזר .. כך שהוא יהיה פחות מים ויותר מדויק .

נמרוד
11-02-18, 09:56
"פחות מים"?

דרור ברלי
11-02-18, 10:11
הכוונה ל"פחות טויוטה"...

כלומר:
פחות קליל.
יותר תחושה.

יותר דיוק, רגש, תחושה, משקל. כל מה שהיצרן הקפיד באדיקות שלא יהיה במערכות ההיגוי של המכוניות שלו.

מסתבר שיש גם אנשים שאינם כתבי רכב שזה ממש מפריע להם.

נמרוד
11-02-18, 11:27
הכוונה ל"פחות טויוטה"...

כלומר:
פחות קליל.
יותר תחושה.

אה, הבנתי, אתה מתכוון "פחות כמו Jeep אמיתי" :rolleyes:

(ואתה יודע שאני צודק)

חזרה לשרשור - אין הרבה מה לעשות, מלבד כמובן לבדוק שמערכת המתלה הקדמי וההיגוי תקינה (תפוחים, בושינגים, חופשים, מסרק הגה).

דרור ברלי
11-02-18, 14:31
אתה יודע שלא מדובר על תקינות או חופשים אלא על כיול ותחושה.

לא. אין הרבה מה לעשות שם. ככה זה מכויל. ''רך-חמאה''.
פחות טוב מכל SUV אחר אבל את מי זה מעניין בכלל.

איציק - 4X6ZH
11-02-18, 14:38
טכנית יש הרבה מה לעשות
אבל כל מי שמבין לא יהיה מוכן להתעסק בזה
בגלל שזאת מערכת היגוי והחוק בארץ לא ידידותי

איציק

דרור ברלי
11-02-18, 14:56
אני לא רואה טעם להתעסק בזה.
ב-SUV או רכב שטח זה אמור להפריע פחות.
אני כן ממליץ לכל בעל לנדקרוזר להחליף את בולמי הזעזועים הנוראים למשהו איכותי. אפילו ללא הגבהה.
כל ההתנהגות של הרכב תשתפר וזה ישנה משהו לטובה גם בתחושת ההיגוי.

נמרוד
11-02-18, 16:11
אתה יודע שלא מדובר על תקינות או חופשים אלא על כיול ותחושה.

לא. אין הרבה מה לעשות שם. ככה זה מכויל. ''רך-חמאה''.
פחות טוב מכל SUV אחר אבל את מי זה מעניין בכלל.

אתה רוצה לספר לי על איזשהו Jeep אמיתי* שיש לו הגה עם "כיול" ו"תחושה" עדיפה על של טויוטה לנדקרוזר? כשהוא חדש ותקין לגמרי, כמובן?

*אולי לשיקוצים החדשים האלו, נו, איך קוראים להם.... "פיאט רנגייד" ו"פיאט צ'רוקי", יש הגה איטלקי ספורטיבי...

asafk
11-02-18, 17:30
ואם לחזור לנושא...

כל הקשחת הגה בין אם על ידי הקטנת לחץ ובין אם שינוי גאומטריה, יגרור כנראה שלל תקלות במחשב.
לא בלתי אפשרי אבל בהחלט לא טריוויאלי.

אסף.

דרור ברלי
11-02-18, 17:37
למה ללכת רחוק?

רוצה Jeep? קח את המתחרה הישיר. גרנד צ'רוקי. הוא יותר גרמני מאמריקאי. עם היגוי כל כך הרבה יותר טוב מהלנדקרוזר.
שלא לדבר על פאג'רו.
או כל לנדרובר.
אבל עזוב אותם. דיברנו רק על Jeep.
ג'יפים אמיתיים? תשווה את ההגיוי של הרנגלר לל''ק 70.
רוצה ג'יפונים? הראב4 לא יכול אפילו לחלום לנסוע אחרי רנגייד או צ'רוקי בשטח. כל שטח. וגם ההיגוי שלו לא משתווה לג'יפונים האלה "של פיאט".
ממש כמו שלקורולה יש את ההגה הכי גרוע, קליל ועמום ולא מתקשר מכל המשפחתיות.
והרשימה עוד ארוכה. מבחינת טויוטה, נהיגה אינה אישיו. הנהג הוא לא העיקר.

זה לא שהם לא יכולים. וזה לא צריך לייקר את האוטו או לבוא על חשבון אמינות או סחירות או כל ערך-מותג אחר של טויוטה.
זה עניין תפיסתי. איכויות נהיגה זה משהו שפשוט לא חשוב מבחינתם במכונית שאינה ספורטיבית במופגן.
לא שמי שקונה קרוזר 150 אמור להיות מוטרד מאיכויות היגוי. אבל עובדה שיש אנשים שרוצים לנדקרוזר אבל זה מפריע להם.

וחוץ מהיגוי מנותק לא חסרות עוד נקודות לשיפור בדובה הגדולה הזאת. בטח חשובות יותר מהארכת החרטום ועיצוב מחודש ליחידות התאורה. שדה ראיה ובולמי זעזועים למשל.

windler
11-02-18, 18:50
דרור אהבתי את התגובה שלך , היא עניינית ועל פי נסיוני היא נכונה .
ההגוי בפאג'רו אדיר בהשוואה לדובה הגדולה.
הרכב שלי משופר עם הגבהות ובולמים ועם צמיגים איכותיים וזה לא הועיל לאיכות ההיגוי .
האמת שמאז שהחלפתי ל KO2 התחושה שההגוי יותר רפה (יכול להיות שאני טועה וזה היה אותו הדבר).
בכל מקרה ואף על פי שטיוטה הוא אחד הרכבי שטח הנימכרים ביותר בעולם,הם רחוקים מלהיות מושלמים.

-->