PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניית ג'יפ ראשון

4WDesert
11-02-18, 16:17
הי חברים קוראים לי אלי ואני רוצה לקנות סוזוקי ויטרה שנת 94 ארוכה (לטיולי סופ"ש עם המשפחה (אשה וילד קטן))
כבר זמן רב שאני מחפש רכב שטח אמין ולא יקר בתחזוקה.
הרכב ישמש לטיולי שבילים וקמפינג בעיקר עם אפשרות לטיולים יותר רציניים (מדבר יהודה, ים המלח...)
הרכב מוגבה 2", בעל מיגון גחון, תאורת לד(באר), טמבון ברזל קדמי ואחורי ונעילת לוקרייט וצמיגי שטח מלא
כמובן חשוב לציין שהקילומטרז' לא ידוע (כמו בכל הויטרות מהשנים האילה)

אשמח לקבל טיפים ולשמוע דעות מאילה שהיה להם ניסיון עם ויטרה בכלל ועם הארוכה בפרט מהשנתונים האילה...
כי בדרך כלל אני שומע רק דברים טובים, ואני מעויין לדעת גם את הדברים הפחות טובים

הדברים שמעוניינים אותי בעיקר:
1) ממה כדאי להיזהר או לשים לב בקניה (הקניה בעוד שבועיים)
2) במה עדיף לטפל ואיפה? ובמה אפשר לא לגעת...
3)המלצה לצמיגי שטח 50\50 או שטח מלא איכותיים ושקטים יחסים(כמו שאמרתי הרכב ישמש לרוב לטיולים),
כי מה שעומד עכשיו מרעיש מדי(של חברת KENDA אשמח לשמוע דעות אם מישהו מכיר)
4) מחלות של הרכב (גיר, מנוע, 4X4, נעילה (יש לרכב נעילת LOCK-RIGHT), קורוזיה, נזילות וכו)
5)כמה אמור לעלות בערך ישור קו לרכב במצב טוב(ביחס לשנה)
6)עלות תחזוקה שנתית (פחות או יותר) במידה והרכב שמור ומטופל כראוי

תודה לכולם

נדב42
11-02-18, 22:56
המחלה הקשה ביותר היא רקבונות, ומבין אוסף הרקבונות הנפוץ והחמור ביותר שאינו ניתן לתיקון זה בקורות המרכב שמאחורי דלת הנהג.
איך בודקים ? פותחים את הדלת ומסתכלים מסביב לחיבור הצירים בצד של המסגרת. אם יש סימנים הכי קלים של חלודה מעל או מתחת לצבע (נפיחות) - זו ויטארה בדרך לפירוק.

מקומות מועדים נוספים (ברי תיקון, רק להתחשב במחיר העסקה): מתחת למצבר, בבגאז, בקצב האחורי של הרצפה (אל תתעצל ותפתח את הפס המתכתי שמחזיק את קצה השטיח במקומו, הרבה פעמים זה מסתתר), במסגרת החלון הקדמי.

דבר נוסף לבדוק: שהכנפיים הקדמיות והדלתות יוצרות המשכיות מושלמת. אם לא אז זה יכול להיות סימן לעבודה קשה של המרכב וצריך לעבור בקפדנות על כל הריתוכים במרכב וגם לוודא שאין שום סדקים, בעיקר בתא המנוע.

כמובן לבדוק סדקים בשלדה - אלו יצוצו בעיקר בתושבות השונות, לא סביר למצוא שבר ממשי בקורות הראשיות.

כל היתר סטנדרטי, לבדוק כמו כל רכב אחר, אבל למעט מה שציינתי למעלה לא הייתי פוסל רכב על דברים אחרים, רק מתאים את מחיר הרכישה למצב המכלולים.

אני לא מכונאי ולא מומחה, אבל אחרי 15 שנים במצטבר על ויטארות, כולל ארוכה מודל 94 שמסיימת שיקום בימים אלו ממש, אני חושב שזו עדיין בחירה מצויינת, רק צריך לזכור שזה רכב ישן על כל המשתמע מכך...

בהצלחה ☺

8ball
12-02-18, 00:37
כל הנאמר לעיל

דיפרנציאל קדמי חפש סדקים מכות חבלות עיוותים ושאר רעות.
אל תיגע ברכב שהוגבה ע"י ספייסר זול או בודי ליפט, ויטארות ביחוד ארוכות לא מחשבות את זה, איך תזהה, בודי ליפט קל לזהות. קוביות גומי בין הגוף לסולם.

ספייסר במתלה, תסתכל על הגלגל האחורי, אם הוא לא ממרכז לקשת גלגל, לא נתנו תיקונים בזרוע רדיוס וככהנ גם לא לזוית כניסה של גל הינע לדיפ'

חשמל, ישראל, ופיוזים נושכים. לבדוק טוב שאריות של מערכות נעילה אזעקה עלוקות ושאר מחשבי מערכות חשמל.

שלמות גומיות אטימה, קשה מאוד, עד כמעט בלתי אפשרי להשיג.

ריתוכי שלדה באיזור תיבת הגה, בחלק הפנימי של בית גלגל קדמי צד נהג. או במקביל אליו.

קצה שלדה קדמי, לא צינור עגול כמו בקצרות אלא קורת ראש שלדה כמו ברכב מודרני, לא אוהבת גרירה לא מאוזנת סגנון "אני הייתי בצבא וגמרנו פעם סופה עם אזיקונים ורצועה של נשק" כמו רוב הנהגים בארץ.

נזילות בושינגים תושבות גומיות צנרת אורינגים וכל תוצרי הגומי, סביר שיהיו עייפים. פרט לגומיות אטימה הכל זמין נגיש ובר שדרוג.

אחלה צעצוע, בתנאי שנשאר בגדר צעצוע ולא רכב א. מניסיון, ברגע שמתחילים לשפר ויטרה זה לא נגמר, וזה הופך להיות נגמש על כל המשתמע מכך... מצד שני.... 😂😂😂

4WDesert
12-02-18, 01:47
חברים תודה על תגובה מהירה ההסברים המפורטים וההשקעה, מעריך את זה.. :)
אם יש עוד מישהו שרוצה להוסיף אשמח לשמוע!

-->