PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול פסח - והפעם לאזור מדבר יהודה

ש01
11-02-18, 16:34
גראנד שירוקי 2012, לנדקרוזר 2006, קינג. כולם מוגבהים וממוגנים.
הרעיון המרכזי להתחיל מכפר אדומים לכוון המרסבא, משם לרדת לכוון מצוקי דרגות ולהמשיך דרומה עד לחבירה עם כביש 90 או לכוון ערד.

הרכבים מאויישים במשפחות, אין בעייה ואפילו אוהבים אתגרי עבירות מעת לעת, אבל אוהבים לנסוע במהירות סבירה, לעצור לאוכל טוב וקפה/תה מעת לעת ובכלל.

האם המסלול העקרוני מתאים ל-2 ימי טיול?
היכן ניתן לחבור לכביש 90 דרומית למצוקי דרגות? יש בכלל מקום כזה? (יש בטוח, אבל אינני מוצא...) באזור המצדה יש חבירה מכביש ערד לכביש 90?

תודה,

נמרוד
11-02-18, 16:51
האם המסלול העקרוני מתאים ל-2 ימי טיול?
היכן ניתן לחבור לכביש 90 דרומית למצוקי דרגות? יש בכלל מקום כזה? (יש בטוח, אבל אינני מוצא...) באזור המצדה יש חבירה מכביש ערד לכביש 90?

מתאים מאד ליומיים. חניון לילה יכול להיות באזור מצוקי דרגות. אפשרות נוספת זה באזור רמת חבר.

הדרך הבאה דרומית למצוקי דרגות שמחברת את רמת המדבר עם כביש 90 היא מעלה יאיר.

erezgur
11-02-18, 16:54
סביר בהחלט ליומיים באופי שתיארת.
מדרום למצפה דרגות, אם תרצה לרדת לכביש 90 אז רק במעלה יאיר (ממש מצפון לאזור המלונות של ים המלח).

yoni_0000
11-02-18, 16:55
מסלול קלאסי ליומיים.
מבחינת חבירה לכביש 90 דרומית למצוקי דרגות- רק מעלה יאיר, אין עוד מעבר (לרכב)חוץ מכביש ערד-סדום. כנ"ל ממצדה לכביש 90.

יובל48
11-02-18, 16:59
חולק על דעתם של חברי המלומדים,היום הראשון ממישור אדומים
ועד מצוקי דרגות סביר והגיוני ליום ראשון של טיול שבדרך כלל מתחיל מאוחר יותר.
הקטע ממצוקי דרגות ועד כפר הנוקדים ארוך ולא קל, הכולל כניסה ועצירות לתצפיות,
לא יאפשר מבחינת זמן להמשיך למעלה יאיר.
כך שתיכנון מסלול עד לכביש ערד מצדה יהיה הגיוני יותר.

דרור ברלי
11-02-18, 17:18

+1

היום השני כולל לא מעט מעברים טכניים ומעלות (ערוגות הצפוני בירידה והדרומי בעלייה, מעלה ראס-חממה אם תרצו לבקר ברוג'ום א-נאקה, עוזי, מעבר שפן ויש עוד). כולם לא הכי קשים ובהחלט עבירים לכלים שלכם, אבל כל הציר טרשי וטכני ובהחלט יש סיכוי לפנצ'רים ועיכובים. יש גם תצפיות ואטרקציות מעניינות בדרך ועם משפחות בטח תרצו לעצור להפסקות ארוכות יותר מאשר בטיולי גברים נטו - וכל אלה צריכים זמן. גם אם תצאו ממצוקי דרגות בשעה סבירה בבוקר, תגיעו לכפר הנוקדים לקראת סוף שעות האור. לא נעים ולא מומלץ ולטעמי אפילו מסוכן לרדת את מעלה יאיר בחושך.

אז תסיימו בכפר הנוקדים. ואם מוכרחים להגיע לכביש 90 עדיף לרדת מערד על כביש 31.

zivo
11-02-18, 18:16
+1 על האמירה שהיום השני מאתגר.

השאלה אם אתם שוקלים לישון בשטח או רק מסודר (מצוקי דרגות)?
אם אתם פתוחים לשינה בשטח, יכול להיות שאפשר להאריך את היום הראשון, לעשות גם את המעבר של ערוגות ולישון באזור רמת חבר.
יכול להיות שאת הקטע ממצוקי דרגות לערוגות, תצטרכו לרוץ \ ללחוץ קצת אבל לדעתי זה סביר.
אם אתה ישן במצוקי דרגות, הייתי מציע לך להוסיף את הר מונטר (גם מקום אם סיפור מענין, וגם מסתדר טוב עם הזמניםשל היום הראשון).

sgill
11-02-18, 18:16
אם יהיה שעון קיץ עד אז....
ותמיד אפשר להחליט לקראת הסוף לא לרדת את מעלה יאיר אלא להמשיך לכביש 31. הדרך עד הפניה למעלה היא אותה הדרך.

ד ו ר ו ן
11-02-18, 21:06
+++
זה מסלול ארוך של יום שלם בלי הפסקה, או יותר נכון עם הפסקות מדודות על הדקה כדי לא להכנס לחושך.

רווקים או נהגחם לבד סבבה, לא למשפחות.

PW
11-02-18, 21:42
בנוסף לכל דברי הטעם שכתבו פה קודמיי, ישנו כלל גדול בתורה שיישומו אם אפשרי מנצח בארצנו הקטנטנה:
איפה שאפשר לבחור כיוון תנועה, תמיד תבחר את החלופה מדרום לצפון.
רוצה לומר במקרה שלך: תתחיל מכפר הנוקדים, ותסיים בכפר אדומים. ( אני מקווה שהסיבה ברורה :cool: )
בברכת טיול נעים לך
PW

yoni_0000
11-02-18, 22:05
ממצוקי דרגות לכפר הנוקדים זה 60 ק"מ... חוץ מערוגות ועוזי (שאפשר לעקוף), המסלול די זורם.. אני חושב שאתם מגזימים.

יובל48
11-02-18, 22:40
ממצוקי דרגות לכפר הנוקדים זה 60 ק"מ... חוץ מערוגות ועוזי (שאפשר לעקוף), המסלול די זורם.. אני חושב שאתם מגזימים.

1. 60 ק"מ זה הרבה לטיול משפחות רגוע.
2. במסלול הספציפי הזה יש כניסות לתצפיות מכוור/חצצון ,מצפה עין גדי/ערוגות, מעלה איסיים, חבר.
לא צריך לעבור בכולן,אבל לרוץ על ציר מצוק ההעתקים מבלי להכנס לאחת או שתיים,
ואפילו לא הזכרתי את בריכת צפירה, מוציא את הכייף מהטיול.
3. ועדיין לא דיברנו על הפסקות אוכל/קפה.

erezgur
11-02-18, 23:07
סביר בהחלט ליומיים באופי שתיארת.
מדרום למצפה דרגות, אם תרצה לרדת לכביש 90 אז רק במעלה יאיר (ממש מצפון לאזור המלונות של ים המלח).

בהמשך להערות הצודקות של רוב המגיבים - אני אכן התכוונתי למסלול עד כביש ערד-מצדה כמסלול ליומיים.

מעלה יאיר נמצא דרומה יותר והוא יכול להיות חלק מיום שלישי או חלק ממסלול חליפי.

ד ו ר ו ן
12-02-18, 00:30

עשיתי אותו מפסיק פעמים כדי להיות בטוח שאני לא מגזים.

אולי הקצב שלך שונה.

לדעתי, כשזה טיול עם משפחות, הקצב שונה.
נוסעים לאט יותר, עוצרים יותר.

ש01
12-02-18, 11:23
תודה רבה לכולם,
הלילה הראשון יבוצע בשטח, אני בודק את ההמלצה על חבר.
אחת הנשים עשתה בכך ויתור גדול, ולכן הס מלהזכיר לילה שני בשטח. מטעמי משפחה וכד' אנחנו צריכים להגיע לחצבה ולכן הדרך מתוכננת מצפון לדרום.
לסיכום, אם נגיע מספיק מוקדם, נמשיך בשטח למעלה עוזי - בכוון למטה. אם לא - דרך ערד לערבה.

שוב תודה,

ד.א. שעון קיץ מגיע בשעה טובה שבוע לפני ערב פסח.

erezgur
12-02-18, 11:57
לסיכום, אם נגיע מספיק מוקדם, נמשיך בשטח למעלה עוזי - בכוון למטה. אם לא - דרך ערד לערבה.

התכוונת כמובן למעלה יאיר ...

zivo
12-02-18, 12:54
......
אחת הנשים עשתה בכך ויתור גדול, ולכן הס מלהזכיר לילה שני בשטח.........

ועל זה אישתי אומרת, שהיא לא גרידי כמונו. בשביל לישון, היא לא צריכה אלפי כוכבים, לה מספיקים חמישה :-)

ש01
12-02-18, 13:00
מעלה יאיר... נכון.
ד.א.
2/3 מהרכבים המשתתפים ירדו את המרזווה בחושך, בגלל תכנון לקוי. ללא נפגעים וללא נזקים.
אך כמו שכבר נאמר - גם כדור מפונצ'ר מגיע למטה.

-->