PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב ביבוא אישי לא רשום באוטודאטה? שינוי מידת צמיגים כחוק?

KOOKE
13-02-18, 15:54
רכשתי רנגלר JK שנת 2010 שהגיע ביבוא אישי.

המידה של הצמיגים הרשומה ברשיון הרכב היא 255/70/18 (מקביל ל- 32.1").

הבעיה שאין כמעט להשיג בארץ צמיגי שטח מלא לג'אנט 18.

למיטב ידיעתי לפי מה שפרסם אסף קציר בפוסט אחר, באוטודאטה - המידה 255/75/17 (שגם היא מקבילה ל-32.1") הינה מידה מאושרת לרנגלר JK שנים 2007-2011.

מעוניין לשנות מידת הצמיגים ברישיון ל- 255/75/17 במקום מה שיש היום שזה 255/70/18. זה אותו קוטר צמיג, זה רשום כמידה מאושרת באוטודאטה אז לא אמורה לכאורה להיות בעיה..

אבל, משיחה עם בעלים שגם משמש כבוחן ראשי במכון רישוי מסויים- הוא טען שהרכב שלי לא רשום באוטודאטה (כי הגיע ביבוא אישי) ולכן לא ניתן לעשות השינוי שאני מבקש אלא רק אם אני אמציא לו אישור של היבואן - מניח שהמצאת אישור כזה תהיה בעיה עם היבואן החדש שלא בטוח שיבין מה אני רוצה או בכלל ירצה לשתף פעולה.

האומנם? יש הצעות לפתרונות?

GodsFather
13-02-18, 15:57
תנסה... מה יקרה?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד
13-02-18, 16:03
אולי אותו בעלים שמשמש גם כבוחן במכון רישוי מסויים, רומז לך שמכיוון שהרכב לא מופיע באוטודאטה אתה יכול לרשום מידה אחרת. גדולה יותר. כל מידה שתרצה אפילו. תברר את זה איתו.

KOOKE
13-02-18, 16:25
בוודאי שביררתי. הוא לא רצה אפילו לשמוע ואמר לי רק מה שרשום במדבקה...יעני המדבקה שיש על מפתן הדלת הקדמית ומפרטת לחצי האוויר המומלצים..??!!!!! או אישור מהיבואן/ יצרן. בקיצור סתם עוד אידיוט.

dice2
13-02-18, 16:28
בוודאי שביררתי. הוא לא רצה אפילו לשמוע ואמר לי רק מה שרשום במדבקה...יעני המדבקה שיש על מפתן הדלת הקדמית ומפרטת לחצי האוויר המומלצים..??!!!!! או אישור מהיבואן/ יצרן. בקיצור סתם עוד אידיוט.אז הוא אמר לך מה לעשות.
תשיג מדבקה

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

asafk
13-02-18, 16:34
כיוון שהרכב בייבוא אישי.

פנה במייל למחלקת השירות של קרייזלר ובקש אישור שהמידות ..... (מה שבא לך) מאושרות לשימוש עבור מס׳ VIN .....

עם האישור הזה אתה יכול לשנות מידת צמיגים (אישור יצרן) ואם במכון הרישוי לא יסכימו, אז במשרד התחבורה עצמו יאשרו על סמך אישור יצרן. רק תזכור שלעתים חלק מהתהליך (שהוא בעצם תקינה מחדש של רכב בייבוא אישי) הוא עמדה 1.

אני לא אומר שילך חלק אבל החוק דורש אישור יבואן או אישור יצרן.

אסף.

MashberNafshi
13-02-18, 16:50
פות"ש, עשית קצת סלט.

אין כל קשר בין היות הרכב 'יבוא אישי' ובין המצאות הדגם באוטודאטה.
דגם ה-JK נמצא באוטודאטה, אינו מופיע ברישום הראשוני של משרד התחבורה. רשום בבקשה את נפח המנוע + דגם המנוע ורצוי גם את כ"ס(אם מופיע ברשיון), ואנסה להעלות את המידות המאושרות לרכבך.

KOOKE
13-02-18, 16:51
אסף, מחדד את הצעתך..אם הבנתי נכון אתה מציע שאפנה ישירות ליצרן מבלי שאנסה קודם את היבואן (סמל"ת)?

MashberNafshi
13-02-18, 16:58
אישור יצרן לא יתקבל במכוני הרישוי, אך יתכן ויתקבל במשרד הרישוי(גם שם לא בוודאות).
אישור יבואן אמור להתקבל הן במכוני הרישוי והן במשרד הרישוי.

asafk
13-02-18, 20:14
שלמה, במילה אחת - כן. זה בטח לא יזיק אם אחרי שיהיה לך אישור תפנה ליבואן. הוא אולי לא עשה תקינה למידה הזו אבל הוא יכול לאשר שאין לו התנגדות. מנסיוני עם היבואן הקודם זה עבד. זה רק יעזור עם משרד הרישוי.

אסף.

MashberNafshi
13-02-18, 21:29
מדוע אתם מתעקשים ללכת בדרך חתחתים(הגם שיש לכם רכבי 4X4 :p )?

העלתי לדף הפייסבוק (https://www.facebook.com/TestCarIsrael/posts/144418002895234) את המידות המאושרות ל-JK מתוך אוטודאטה.

עו"ד שלמה, המידה שהנך חפץ בה מופיעה שם.

KOOKE
14-02-18, 01:42
משבר נפשי, כבר כתבתי בפתיחת הפוסט, לטענת מכון הרישוי בגלל שהרכב שלי הוא ביבוא אישי אז אין לגביו נתונים באוטודאטה.

לפי דברי בעל המכון הוא הקליד לתוכנת האוטודאטה את נתוני הרכב שלי (כנראה מספר הvin ) והתוכנה לא הציגה לו נתונים.

כן ראיתי את הנתון הכללי מאוטדאטה שגם אסף פירסם לפיו לרנגלר JK שנים 2007-2011 מידה 255/75/17 מאושרת ולכן התמיהה אותי תשובת מכון הרישוי כי חשבתי שתוכנת או מאגר המידע של אוטודאטה הוא כללי לגבי דגמי רכב שונים ולא מתייחס ספציפית לרכב כזה או אחר.

boaz avrahami
14-02-18, 02:23
שים את הקיטבג בתא המטען וסע לך לעבר המכונים הרגילים.
זה לא חבר ולא מכון שהייתי נכנס אליו ונראה לי שגם אתה יודע זאת

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

MashberNafshi
14-02-18, 06:28
משבר נפשי, כבר כתבתי בפתיחת הפוסט, לטענת מכון הרישוי בגלל שהרכב שלי הוא ביבוא אישי אז אין לגביו נתונים באוטודאטה.

לפי דברי בעל המכון הוא הקליד לתוכנת האוטודאטה את נתוני הרכב שלי (כנראה מספר הvin ) והתוכנה לא הציגה לו נתונים.

כן ראיתי את הנתון הכללי מאוטדאטה שגם אסף פירסם לפיו לרנגלר JK שנים 2007-2011 מידה 255/75/17 מאושרת ולכן התמיהה אותי תשובת מכון הרישוי כי חשבתי שתוכנת או מאגר המידע של אוטודאטה הוא כללי לגבי דגמי רכב שונים ולא מתייחס ספציפית לרכב כזה או אחר.
לדעתי, ולפי תאורך, הוא השתמש בתוכנת קארדאטה ולא באוטודאטה.
קארדאטה אינה מכילה את כל הנתונים והיא שואבת('מעתיקה') את המידע מתוכנות אחרות. היא מתמכת על נתוני הרישום של היבואן וכן מהודעות של משתמשיה כי באוטודאטה יש נתונים נוספים, אזי בעלי התוכנה טורחים לעדכנה.
גש למכון רישוי אשר משתמש באוטודאטה ותוכל לבצע את הרישום.

נמרוד
15-02-18, 10:49
שלמה לך למכון הרישוי של משבר נפשי. מה יותר פשוט מזה.

אורי ק.
07-12-21, 09:00
שלום

מקפיץ מן העבר

אשמח לדעת כיצד נפתרה הסוגיה, האם ואיך שונו המידות ברישיון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->