PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימיני שנת 2000 החלפת צמיג

george1989
18-02-18, 10:40
השאלה האם אפשר לשים עם הג'נט המקורי שעכשיו יש מידה 205/70/15 את המידה 235/70/15
1.אישור אני יודע שאי אפשר לטסט יחזיר את הצמיג המקורי
2. בג'ימיני הקודם היה לי 215/75 זה היה מצויין ולא נגע בכלום (ללא הגבבהה וללאחיתוך טמבון )
3. השאלה האם מישהו ניסה את 235 ? או שצריך ג'נט יותר רחב ? :-?

נמרוד
19-02-18, 09:27
השאלה האם אפשר לשים עם הג'נט המקורי שעכשיו יש מידה 205/70/15 את המידה 235/70/15
1.אישור אני יודע שאי אפשר לטסט יחזיר את הצמיג המקורי
2. בג'ימיני הקודם היה לי 215/75 זה היה מצויין ולא נגע בכלום (ללא הגבבהה וללאחיתוך טמבון )
3. השאלה האם מישהו ניסה את 235 ? או שצריך ג'נט יותר רחב ? :-?

1. ענית לעצמך
2. זה עוד כמה מ"מ לכל כיוון, כנראה שכן יגע בהצלבות.
3. אפשר על אותו ג'אנט.

בןבן
19-02-18, 20:09
סליחה על השאלה,מה תעשה במקרה תאונה חס וחלילה והביטוח יתנער בתואנה של צמיגים לא מאושרים ברשיון?

yoni_0000
19-02-18, 23:51
סליחה על השאלה,מה תעשה במקרה תאונה חס וחלילה והביטוח יתנער בתואנה של צמיגים לא מאושרים ברשיון?

על זה נאמר שאלת קידבג.. כל אחד אחראי על עצמו.

נמרוד
20-02-18, 09:36

השאלה תעלה בכלל רק בתאונה שהגורם הישיר לה קשור איכשהו במידת הצמיגים. אין הרבה תאונות כאלו, כי שינוי קטן במידת הצמיגים באמת לא משנה הרבה בבטיחות הרכב. זו האמת הפיזיקלית.

באיזה סוג של תאונה מידת הצמיגים כן משפיעה? היא משפיעה על מרחק בלימה. אם פות"ש פוגע מאחור ברכב אחר, יתכן שמרחק הבלימה התיאורטי הגדול יותר בכמה אחוזים, יהיה קריטי. אבל זה לא קריטי אם הנהג בכלל לא בלם בזמן בגלל הסחת הדעת שלו. לכן חשוב שיציין את זה בדיווח שלו לחברת הביטוח או (חוקר תאונות במקרה של תאונה חמורה עם נפגעים): "התאונה קרתה באשמתי, לא בלמתי בזמן כי באותו רגע דעתי היתה מוסחת".

tamir128
20-02-18, 12:51
השאלה תעלה בכלל רק בתאונה שהגורם הישיר לה קשור איכשהו במידת הצמיגים. אין הרבה תאונות כאלו, כי שינוי קטן במידת הצמיגים באמת לא משנה הרבה בבטיחות הרכב. זו האמת הפיזיקלית.

באיזה סוג של תאונה מידת הצמיגים כן משפיעה? היא משפיעה על מרחק בלימה. אם פות"ש פוגע מאחור ברכב אחר, יתכן שמרחק הבלימה התיאורטי הגדול יותר בכמה אחוזים, יהיה קריטי. אבל זה לא קריטי אם הנהג בכלל לא בלם בזמן בגלל הסחת הדעת שלו. לכן חשוב שיציין את זה בדיווח שלו לחברת הביטוח או (חוקר תאונות במקרה של תאונה חמורה עם נפגעים): "התאונה קרתה באשמתי, לא בלמתי בזמן כי באותו רגע דעתי היתה מוסחת".

אבל נמרוד, מידה גדולה יותר של צמיג לא אמורה לתת יכולת בלימה טובה יותר?

בןבן
20-02-18, 13:34
להפך! המומנט שמופעל חזרה מהגלגל יותר גדול... ובהפוכה לבלימה ,לעוצמתה יותר נכון יהיה פחות כוח... רכב יותר גבוה סיכוי יותר גדול להתהפכות... בקיצור ,לא חוקי,דהיינו שוטר יכול להוריד אותך מהכביש, עו''ד עקשן של חברת ביטוח יכול להוכיח כמעט בכל תאונה שנגרמה עקב מידת צמיג לא נכונה, יכול גם לסבך את מי שמרכיב את הצמיג הלא נכון ועוד ועוד. לעניות דעתי צריך וחייבים לחשוב טוב טוב לפני מעשה כזה.

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

-->