PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובארו פורסטר VS רקסטון

I. Shlomo
19-02-18, 09:33
בס"ד

אני לפני מכירת הפורסטר הידני ואני מתלבט האם להמשיך עם פורסטר (אוטומט) או לשנות חשיבה וללכת על רקסטון. חשוב לי לברר את המשמעויות הבאות:

א. צריכת דלק - פורסטר אוטומט עושה בערך 1:11 בין עירוני 1:9 עירוני. אני מודע שזה בנזין וזה סולר. אבל חשוב לי לדעת שבגדול אני לא נכנס להוצאות גדולות באופן חריג.

ב. טיפולים - קנה מידה של מחירים. טיפול 60 + ברקסים קדמים (צלחות ורפידות) + תותבים למשולשים גרמו לי להירפרד מקרוב ל4K. אשמח לדעת מה לצפות ברקסטון.

ג. ביטוח - 5300 לשנה בפורסטר בביטוח ישיר (חובה + מקיף).

ד. סחירות של הרכב. פורסטר - עד כמה שרכב יפני סחיר. הוא לא רע בשוק אבל לא לחמניה חמה שנחטפת.

ה. שרידות בשטח - הבנתי שבפרמטר זה הרקסון לוקח. במידה ואני טועה אשמח להארה.

וכל פרמטר נוסף שתחשבו עליו.

תודה מראש על כל הסיוע בקבלת ההחלטה.

שלמה.

בוזי
19-02-18, 10:08
מדובר בשני כלי רכב מסגמנטים שונים, שבנויים אחרת, מתנהגים אחרת ובמקרה יש להם תכונות משותפות. האחד הוא פרייבט כפול הנעה והשני SUV כמו של פעם, עם שלדת סולם וסרן אחורי חי. לגבי הרקסטון:
צריכת דלק: סביב 1:10 בממוצע אמיתי. הדגמים החדשים יותר, עם מנוע 2 ליטר חסכוניים יותר.
סחירות: אין לי מושג. יש כל הזמן עסקאות של רקסטונים, לא ממש כמו לחמניות חמות. קח בחשבון שזה לא רכב נפוץ במיוחד, ופחות מוכר ע"י האיש הממוצע ברחוב.
מחירי חלפים: לא זולים במיוחד מצד אחד, מצד שני המקוריים איכותיים ומחזיקים הרבה מאוד בשימוש סביר. יש פה ושם חלקים חליפיים: בעיקר מסננים, משולשים, תפוחים, חלקי בלמים וכדומה.
גם חלקים למערכות שסובבות את המנוע ניתן להשיג חליפיים לפעמים (תואמי מרצדס למיניהם). כאמור החלקים המקוריים של סאנגיונג איכותיים מאוד ולטווח הארוך זה משתלם.
לא הייתי אומר שהתחזוקה של רקסטון היא מהזולות. מחירי מכלולים שלמים חדשים מהיבואן הם פשוט הזויים (יקרים מאוד). שוק החלפים מפירוק חלש מאוד, אבל אם תתעקש תמצא הכל.
ביטוח: אין לי מושג לגבי מקיף. עשיתי חובה + ג' ב 2500, כל נהג מעל 40 כולל גרירה ושמשות.
לנושא העמידות התייחסתי למעלה, עם מיגון ובנהיגה מתונה הוא לא שביר במיוחד.
התנהגות כביש: קח בחשבון שאתה עובר מרכב פרטי שמתנהג לא רע, לרכב פנאי שהמבנה הבסיסי שלו מזכיר טנדר או אפילו משאית. אמנם לרקסטון יש מסרק הגה ולא תיבה, אבל ההיגוי שלו קל ואיטי והוא לא מיועד לתפור את כבישי הרי ירושלים בטיסה נמוכה. מצד שני הוא משייט היטב בכבישים מהירים, סוחב מעולה בעליות, וגורר יפה אם זה רלוונטי.

בהצלחה

בוזי
19-02-18, 10:20
אגב, אם בשורה התחתונה מדובר בכסף - אני יכול לספר לך שאצלי בממוצע רב שנתי אני מוציא כחצי שקל עד 60 אג, לקילומטר על סולר ועוד סכום דומה על כל השאר.
מדובר ברכב שנת 2005 עם קרוב ל 400000 ק"מ, שמתוחזק ברמה של: הכל תקין, וכל מה שמתקלקל מתוקן.

I. Shlomo
19-02-18, 10:34
תודה רבה על הסקירה.

לגבי נושא השינוי באופי הרכב. יש לי ניסיון על משאיות מהצבא. ואני משער שהחוויה לא תהיה עד כדי כך. אז נראה שבנושא זה אני אסתדר.

נושא החלפים היקרים. זה דווקא קצת מפחיד אותי ואנסה ללכת על דגם חדש ככל האפשר. ומקווה שזה יצמצם את הפגיעה.

גיא
19-02-18, 11:43
לך תעשה סיבוב על רקסטון בתור התחלה.

אני רציני, זה אוטו אחר לגמרי, לדעתי האישית ( עד כמה שהצלחתי להבין אותך ) אתה תהנה מרקסטון מאד.

אולי אפילו יש קבוצת קשקשת בואצאפ לרכבים הללו :)

בכל מקרה, רפי לא יגרש אותך.

I. Shlomo
19-02-18, 11:52

אני רציני, זה אוטו אחר לגמרי, לדעתי האישית ( עד כמה שהצלחתי להבין אותך ) אתה תהנה מרקסטון מאד.

בס"ד

:-)

רפי בן אדם זהב.

גם אני מאמין שאהנה מהרכב.

עכשיו רק נותר לקבוע נסיעת מבחן.

לא נעים לי לקבוע אצל היבואן בירושלים כי ברור לי שאני לא קונה חדש.

אנסה לבדוק מול חברים בתופעת טבע.

תודה רבה.

שלמה.

גיא
19-02-18, 12:12
בס"ד

:-)

רפי בן אדם זהב.

גם אני מאמין שאהנה מהרכב.

עכשיו רק נותר לקבוע נסיעת מבחן.

לא נעים לי לקבוע אצל היבואן בירושלים כי ברור לי שאני לא קונה חדש.

אנסה לבדוק מול חברים בתופעת טבע.

תודה רבה.

שלמה.

חפש ביד 2 רכב למכירה שיכול להתאים מבחינת תקציב או אזור או משהו .. ולך תבקש סיבוב.
לגיטימי לגמרי, אולי תקנה ואולי לא.

אל תעשה סיבוב על חדש כי זה לא אותו דבר בכלל .. רכב ש"עבד" ורכב שלא עבד .. לא נוסעים אותו דבר.

I. Shlomo
19-02-18, 12:15

חפש ביד 2 רכב למכירה שיכול להתאים מבחינת תקציב או אזור או משהו .. ולך תבקש סיבוב.
לגיטימי לגמרי, אולי תקנה ואולי לא.

אל תעשה סיבוב על חדש כי זה לא אותו דבר בכלל .. רכב ש"עבד" ורכב שלא עבד .. לא נוסעים אותו דבר.

בס"ד

נקודה חשובה. תודה רבה.

שלמה.

בוזי
19-02-18, 13:02
זה גם דגם שונה לגמרי.
לנסוע על חדש לא יתרום לך כלום.

tiptipon
20-02-18, 17:53
לדעתי אם אתה מחפש רכב לטיולים בשטח, לא צריכה להיות לך התלבטות בכלל, הרקסטון טוב לאין ערוך מהפורסטר בתחום הזה. בכלל, אני הופתעתי מהרקסטון גם בכביש, לא מסורבל מדי, נוח, חזק, הרגשה כמעט כמו של פרייבט עם הבונוס של לרדת לשטח, אבל באמת, וללא חשש.
קצת מיגונים ואיזו הגבהה וכלל, אתה יכול להגיע איתו רחוק. מהניסיון הקצר שלי איתו עד כה, הוא עמיד מאוד.
כמו כל רכב, ככל שהשנתון יותר גבוה והקלומטרז' יותר נמוך במקביל להיסטוריית טיפולים מסודרת, כך האמינות שלו תגדל.
אתה תהנה.

נ.ב
ביחס לסחירות-כשאני קניתי אותו, זה לא היה שיקול מבחינתי, אבל במבט קדימה, תחשוב על זה. הוא אחד מתוך 2 יחידים שנותרו בתצורה הזו. אין עוד כאלו בייצור. זה הוא והלנד קרוזר. כך שלדעתי עם הזמן, הפופולריות שלו תעלה, לפחות אצל כל מי שמחפש לרדת לשטח באמת.

nirs
20-02-18, 20:48
הרקסטון מפתיע לטובה.
מפגין יכולות שטח לא מבוטלות ושומר על אמינות ושרידות.
באנלוגיה מזכיר את יונדאי לפני שהתפרסם...

Sent from my iPhone using Tapatalk

I. Shlomo
25-02-18, 11:00
לדעתי אם אתה מחפש רכב לטיולים בשטח, לא צריכה להיות לך התלבטות בכלל, הרקסטון טוב לאין ערוך מהפורסטר בתחום הזה. בכלל, אני הופתעתי מהרקסטון גם בכביש, לא מסורבל מדי, נוח, חזק, הרגשה כמעט כמו של פרייבט עם הבונוס של לרדת לשטח, אבל באמת, וללא חשש.
קצת מיגונים ואיזו הגבהה וכלל, אתה יכול להגיע איתו רחוק. מהניסיון הקצר שלי איתו עד כה, הוא עמיד מאוד.
כמו כל רכב, ככל שהשנתון יותר גבוה והקלומטרז' יותר נמוך במקביל להיסטוריית טיפולים מסודרת, כך האמינות שלו תגדל.
אתה תהנה.

נ.ב
ביחס לסחירות-כשאני קניתי אותו, זה לא היה שיקול מבחינתי, אבל במבט קדימה, תחשוב על זה. הוא אחד מתוך 2 יחידים שנותרו בתצורה הזו. אין עוד כאלו בייצור. זה הוא והלנד קרוזר. כך שלדעתי עם הזמן, הפופולריות שלו תעלה, לפחות אצל כל מי שמחפש לרדת לשטח באמת.

בס"ד

תודה רבה.

מחכה לתשובה על רקסטון 14'. אולי אבצע טרייד אין עם הפורסטר.

שלמה.

אליאור1987
27-04-21, 10:27
היי,

אני נמצא בדילמה דומה בין רקסטון 2017 שהמחיר שלו נע סביב 160,000 לבין פורסטר שבמחיר כזה אפשר לקנות כבר בשנתונים 2019.

אני עם ילדות קטנות ולכן אני לא רואה סיטואציה שבה אנחנו יוצאים למסלולי גיפים מורכבים ונסתפק בשנים הקרובות לבטיולי שבילים למינהם.

מה דעתכם?

erezgur
27-04-21, 11:07
ברוך הבא לפורום,
אם אתה לא נעול על אחד משני הדגמים הללו, עדיף לפתוח שרשור חדש בפורום ג'יפים חדשים והתייעצויות לפני קניה. בראש הפורום יש שרשור נעוץ עם שאלון - נסה לענות בקצרה על כל השאלות ואולי תקבל המלצות והמלצות נוספות המתאימות לצרכים ולדרישות שלך.

נשלח מהנייד

asafk
27-04-21, 19:49
היי,

אני עם ילדות קטנות ולכן אני לא רואה סיטואציה שבה אנחנו יוצאים למסלולי גיפים מורכבים ונסתפק בשנים הקרובות לבטיולי שבילים למינהם.

מה דעתכם?

מה הקשר בין ילדות קטנות לטיולי שבילים דווקא?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

hadtomer
27-04-21, 21:35
אמרתי בעבר ואומר זאת שוב: ההגדרה של "טיולי שבילים" היא הגדרה בעייתית מאוד. טיולי שבילים זה משהו המוח שלנו, הגברים הישראלים, מעכל בקלות.

ככה אפשר לומר לאישה שאין מה לדאוג- לא שוברים את האוטו! זה טיול שבילים. החברים צוחקים עליך שקנית ג'יפ של ערסים? חס ושלום, זה לטיולי שבילים, ארץ ישראל היפה. וגם בהוויה שלנו כישראלים, "שבילים" זה משהו נורא כזה ציוני-רומנטי. הבעיה מבחינתי לפחות היא שאין באמת דבר כזה "שבילים". כלומר כן, ברור שיש בישראל שבילים, בלי עין הרע ארץ יפה מאוד. אבל שבילים זה משהו שאפשר לעשות עם כל אוטו.

אז אוקי, נחדד. לא כל שביל אפשר לעשות על כל אוטו. דאסטר ימשיך היכן שלאנסר יעצור, פורסטר יסתדר היכן שמאזדה 3 תיתקע- אבל בניגוד לשטח אמיתי (גם הגדרה אידיוטית קצת. מה זה אמיתי, שיש בו בולדרים? שיש בו בוץ? שיש בו חול טובעני?), שביל "קשה" ברמה שתצדיק רכישה של רכב עם הנעה כפולה עשוי להיות מצרך מאוד נדיר.

נכון- כתבתי שיש לנו מדינה מהממת עם המון שבילים. אבל סטטיסטית- בכמה מאותם שבילים אתה זקוק לרכב כפול הנעה שאינו ג'יפ קשוח? עשרה אחוזים? עשרים אחוזים? גג? אל תשכח- כן, רכב שטח "רך" עם הנעה כפולה הוא רכב בעל יכולת גבוהה יותר מסתם אוטו משפחתי, אבל עדיין מדובר ברכב עם מגבלות שלרכב שטח יראו כמו בדיחה תכנונית. וזה בסדר, לא כולם חייבים טרקטור ולטפס קירות. אבל צריך גם להכיר במגבלות הרכב- זה עדיף בשטח על מכונית משפחתית אבל לך תמצא את השטח הספציפי שבו העדיפות מתבטאת. זה קיים כמובן. אבל אתה תיסע עם הבנות לטיול שבילים במדבר? אם כן, אולי עדיף רכב שטח, כי במדבר מהר מאוד נגמרים השבילים ומתחיל השטח. ואם זה בשבילים היפים של מרכז הארץ, אני ממליץ לך בחום לנסוע בהם עם סתם מכונית משפחתית, ברוב המקרים אתה תגלה שלא נתקעת. בכלל. ואם נגיד שהגעת לאיזה שביל קשה שדורש 4X4- תבדוק היטב מה הסיכוי שבכלל תרצה לנסוע לשם? מה הסיכוי שתגיע עם המשפחה דווקא לאותו שביל קשה? ואם תגיע - אתה בטוח שזה משהו שאתה רוצה לעשות עם המשפחה ברכב?

אז אתה זקוק לרכב לשביל- תכלס לכן זה.... שביל. כי מישהו טרח לסלול אותו. כדי שאנשים יוכלו לנסוע שם. האם שווה לך להשקיע את האקסטרא כסף בשביל רכב שיכול לעשות את אותם עשרה אחוזי "שבילים קשים" בשביל הבנות שלך?

אגב, הבת הגדולה שלי שתהיה בריאה כבר יודעת לשלב לי את הידית של ה LOW. לא בקטע לסבי נהג משאיתי (אלוהים אדירים מה עשיתי) אלא בקטע של דווקא לערב אותה במה אבא עושה כשמגיע לשטח.

yovavz
28-04-21, 07:20
הבת הגדולה שלי שתהיה בריאה כבר יודעת לשלב לי את הידית של ה LOW
אוי ואבוי,
תכף ינקשו על הדלת מהרווחה

ehudzeelim
28-04-21, 21:30
אמרתי בעבר ואומר זאת שוב: ההגדרה של "טיולי שבילים" היא הגדרה בעייתית מאוד. טיולי שבילים זה משהו המוח שלנו, הגברים הישראלים, מעכל בקלות.

ככה אפשר לומר לאישה שאין מה לדאוג- לא שוברים את האוטו! זה טיול שבילים. החברים צוחקים עליך שקנית ג'יפ של ערסים? חס ושלום, זה לטיולי שבילים, ארץ ישראל היפה. וגם בהוויה שלנו כישראלים, "שבילים" זה משהו נורא כזה ציוני-רומנטי. הבעיה מבחינתי לפחות היא שאין באמת דבר כזה "שבילים". כלומר כן, ברור שיש בישראל שבילים, בלי עין הרע ארץ יפה מאוד. אבל שבילים זה משהו שאפשר לעשות עם כל אוטו.

אז אוקי, נחדד. לא כל שביל אפשר לעשות על כל אוטו. דאסטר ימשיך היכן שלאנסר יעצור, פורסטר יסתדר היכן שמאזדה 3 תיתקע- אבל בניגוד לשטח אמיתי (גם הגדרה אידיוטית קצת. מה זה אמיתי, שיש בו בולדרים? שיש בו בוץ? שיש בו חול טובעני?), שביל "קשה" ברמה שתצדיק רכישה של רכב עם הנעה כפולה עשוי להיות מצרך מאוד נדיר.

נכון- כתבתי שיש לנו מדינה מהממת עם המון שבילים. אבל סטטיסטית- בכמה מאותם שבילים אתה זקוק לרכב כפול הנעה שאינו ג'יפ קשוח? עשרה אחוזים? עשרים אחוזים? גג? אל תשכח- כן, רכב שטח "רך" עם הנעה כפולה הוא רכב בעל יכולת גבוהה יותר מסתם אוטו משפחתי, אבל עדיין מדובר ברכב עם מגבלות שלרכב שטח יראו כמו בדיחה תכנונית. וזה בסדר, לא כולם חייבים טרקטור ולטפס קירות. אבל צריך גם להכיר במגבלות הרכב- זה עדיף בשטח על מכונית משפחתית אבל לך תמצא את השטח הספציפי שבו העדיפות מתבטאת. זה קיים כמובן. אבל אתה תיסע עם הבנות לטיול שבילים במדבר? אם כן, אולי עדיף רכב שטח, כי במדבר מהר מאוד נגמרים השבילים ומתחיל השטח. ואם זה בשבילים היפים של מרכז הארץ, אני ממליץ לך בחום לנסוע בהם עם סתם מכונית משפחתית, ברוב המקרים אתה תגלה שלא נתקעת. בכלל. ואם נגיד שהגעת לאיזה שביל קשה שדורש 4X4- תבדוק היטב מה הסיכוי שבכלל תרצה לנסוע לשם? מה הסיכוי שתגיע עם המשפחה דווקא לאותו שביל קשה? ואם תגיע - אתה בטוח שזה משהו שאתה רוצה לעשות עם המשפחה ברכב?

אז אתה זקוק לרכב לשביל- תכלס לכן זה.... שביל. כי מישהו טרח לסלול אותו. כדי שאנשים יוכלו לנסוע שם. האם שווה לך להשקיע את האקסטרא כסף בשביל רכב שיכול לעשות את אותם עשרה אחוזי "שבילים קשים" בשביל הבנות שלך?

אגב, הבת הגדולה שלי שתהיה בריאה כבר יודעת לשלב לי את הידית של ה LOW. לא בקטע לסבי נהג משאיתי (אלוהים אדירים מה עשיתי) אלא בקטע של דווקא לערב אותה במה אבא עושה כשמגיע לשטח.

1. כדאי להבחין גם כשמדובר ברכב משפחתי:
פרייבט גבוה או רכב שטח "רך" יעברו אולי ב-80% מהשבילים,
פרייבט נמוך סטנדרטי יעבור כ-20% מהשבילים, וגם זה בקצב איטי להחריד וברגע של חוסר תשומת לב יפרק את הקרטר על בליטה קלה.

2. בהרבה מהשבילים קיים מכשול קטנטן נקודתי שרכב שטח בסיסי לא מרגיש, ואפילו סתם רכב גבוה יעבור, אבל בשביל הפרייבט זה יהיה אחורה פנה. כלומר השבילים האלה יורדים מהפרק עבור פרייבט למרות שב-99% מאורכם הוא יכול היה לעבור.

לכן גם עבור השבילים הקלים ולנסיעה רגועה ללא חשש עם המשפחה כדאי לשקול רכב עם יכולות מינימליות, ובעיקר מרווח גחון שאולי חשוב יותר במקרה זה מ-4×4

דרור ברלי
28-04-21, 21:47
היום אפילו בדרך נוף הכרמל, שביל פרייבטים תמים לחלוטין, יש לפחות נקודה אחת שאחרי גשמ יהחורף האחרון מאתגרת פרייבטים וגם ג'יפונים/קרוסאוברים נמוכים.
מרווח הטעות שם אפסי - או שלא תעבור, או שתעבור בכוח - ותקרע צמיג/תנפץ קרטר.

אליאור1987
29-04-21, 10:19
היי,

תודה לכל התגובות.

הקטנה שלי בת שנתיים, ברגל היא הולכת מעולה וכבר התחלנו לעשות מסלולים רגליים של עד 8 ק"מ (חלק קטן מהם היא עולה על מנשא גב).

נראה לי שהיא לא תהנה מנסיעה בשטח על שבילים טכניים בזמן שהיא קשורה בכיסא למרות שלי יהיה מאוד כיף.

אני מסכים שההגדרה של שביל היא בעייתית אבל נראה לי שרובכם הבינו למה אני מתכוון.

בכל מקרה, כאחד שמטייל הרבה ברגל אני רוצה הרבה פעמיים לקבל "קיצור" עם הקפצה שהרבה פעמיים לא יכלה לקרות בדיוק בגלל המעבר הטכני הפשוט שפרייבט רגיל לא עובר (או שאני לא רוצה להסתכן בלעבור אותו). אמנם אני לא מפלצת שטח אבל יש לי יכולות סבירות + ועדיין לא נראה לי אחראי להסתכן בלהיתקע עם שתי ילדות קטנות בשטח(לא שזה לא קרה בעבר).

בגלל זה חשבתי לעלות סגמנט לרכב 4X4 עם מרחק גחון יותר גדול מהפרייבט.

התלבטתי המון בין הרכבים ובעלות מול תמורה לכסף. לבסוף החלטתי לרכוש את הפורסטר, דור 5 שמצאתי במחיר ומצב מעולה.

erezgur
29-04-21, 10:32
נשמע לי החלטה סבירה ומתאימה לצרכים שלך.
יש כאן לא מעט מטיילים עם ילדים בגיל שלך, אז תוכל להיות רגוע מבחינה זו ואולי גם למצוא מדי פעם שותפים לטיולים עם ילדים.

לא נראה לי אחראי להסתכן בלהיתקע עם שתי ילדות קטנות בשטח(לא שזה לא קרה בעבר).

א. כפי שציינתי, תוכל לנסות מדי פעם למצוא שותפים עם ילדים על שלא תהיה רכב בודד.
ב. יש לנו 2 קבוצות חילוץ שמומלץ להרשם אליהן, האחת מיועדת אך ורק לחברי הפורום הנרשמים אליה (מעין "ביטוח" הדדי בין החברים) והשנייה יותר חופשית. זה ייתן לך יותר ביטחון מבחינה זו.

נשלח מהנייד

אודי פ.
29-04-21, 11:18
ברכות על ההחלטה - אין ספק שפורסטר יביא אותך הרבה, הרבה יותר רחוק מפרייבט.

לגבי ה"נחיצות" של יכולת שטח, אנחנו עושים בעיקר קמפינג בצפון במקומות לא מוכרזים, לא ממש מטיילים. אני כבר שנתיים בלי ג'יפ, ומסתבר שמקומות שנראים נגישים עם קצת מאמץ לפרייבט מתגלים כאתגר לא פשוט - בחושך, עם רכב ארוך ועמוס ואם ירד קצת גשם אז בכלל סיפור.
לא פעם צריך לעשות אחורה פנה.
רק ה- 5-10 ס"מ הבדל במרווח גחון בין פרייבט לג'יפון משנה את התמונה לגמרי מבחינת היכולת להגיע להרבה מקומות.
הקיצר חלאס נמאס לי אני קונה ג'יפ :)

Yaki5500
29-04-21, 11:52
זה הבונוס האמיתי ברכב רך בעיניי. היכול. להשאיר 90 אחוז מהנופשים מאחוריך וטיפה להעמיק פנימה.
פשוט כי אתה מעט גבוה, עם 4*4 ובקרת משיכה אפקטיבית. כי לאתגרי שטח זה פשןט לא מתאים

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

אליאור1987
02-05-21, 15:11
נשמע לי החלטה סבירה ומתאימה לצרכים שלך.
יש כאן לא מעט מטיילים עם ילדים בגיל שלך, אז תוכל להיות רגוע מבחינה זו ואולי גם למצוא מדי פעם שותפים לטיולים עם ילדים.

א. כפי שציינתי, תוכל לנסות מדי פעם למצוא שותפים עם ילדים על שלא תהיה רכב בודד.
ב. יש לנו 2 קבוצות חילוץ שמומלץ להרשם אליהן, האחת מיועדת אך ורק לחברי הפורום הנרשמים אליה (מעין "ביטוח" הדדי בין החברים) והשנייה יותר חופשית. זה ייתן לך יותר ביטחון מבחינה זו.

נשלח מהנייד

אשמח לקישור לקבוצה. לא מצאתי.

תודה לכולם על החיזוקים. תמונות בהמשך

erezgur
02-05-21, 15:15
קבוצת חילוץ?

אני בטוח שאם תחפש "קבוצת חילוץ" + jeepolog אז תמצא הרבה קישורים רלוונטיים, אבל בכל מקרה:
1. להצטרפות לקבוצת החילוץ של ג'יפולוג, לאחר הסכמה לתנאי הקבוצה - אתה יכול לשלוח הודעה פרטית לבועז אברהמי, לביא או אלי.
2. להצטרפות לקבוצת החילוץ הפתוחה והחופשת יותר מבחינת הכללים - שלח הודעה לדרור ברלי.

נשלח מהנייד

-->