PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על חברה/מדריך לירדן?

chewy
19-02-18, 15:53
היי, כמו בכותרת, אני מחפש להצטרף לטיול מאורגן לירדן.
מחיפוש באינטרנט יש לא מעט חברות שמציעות טיולים כאלה, כולם די דומים מבחינת תוכנית הטיול, אשמח לשמוע מהניסיון שלכם ביקורות לטובה או לרעה על החברות והמדריכים השונים.

בוזי
19-02-18, 16:44
הי, אם אתה בעל רכב שטח, יש קבוצה שיוצאת לירדן בתחילת אפריל, ללא שום עלות מצד בעל הרכב.
שלח ה"פ לפרטים נוספים.

amirk
20-02-18, 10:16
מוטי דגון (האחד והיחיד)
052-2540373

Micha
20-02-18, 17:02
ממליץ מאד על ג'וי בירן 0528875090. מראשוני המדריכים בירדן והוציא כבר מאות טיולים. דואג כמובן לכל מכל ומבחינתך, רק תבוא.
בנוסף , אתר השטח הישראלי מוציא גם הוא טיולים מסודרים לירדן של 3 או 4 ימים https://www.4x4.co.il/i/4x4/w_journey.

chewy
24-02-18, 19:02
ממליץ מאד על ג'וי בירן 0528875090. מראשוני המדריכים בירדן והוציא כבר מאות טיולים. דואג כמובן לכל מכל ומבחינתך, רק תבוא.

תודה! יצרתי איתו קשר. הוא מוביל טיול בעוד שבועיים שאני מקווה שיצטרפו אליו מספיק אנשים כדי שבאמת יצא.

chewy
07-03-18, 10:04
הטיול עם ג'וי בוטל כי לא נרשמו מספיק אנשים.
נרשמנו לטיול (עם מדריך אחר) שמתוכנן לצאת ב1.4 (חול המועד) אבל עושה רושם שגם הוא יבוטל כי לא נרשמו מספיק אנשים.
אז אם יש פה אנשים שרוצים להצטרף לטיול בירדן ב1.4 תשלחו לי הודעה פרטית וננסה להתארגן בקבוצה גדולה יותר שתבטיח שהטיול לא יבוטל.

amirk
07-03-18, 10:23
הטיול עם ג'וי בוטל כי לא נרשמו מספיק אנשים.
נרשמנו לטיול (עם מדריך אחר) שמתוכנן לצאת ב1.4 (חול המועד) אבל עושה רושם שגם הוא יבוטל כי לא נרשמו מספיק אנשים.
אז אם יש פה אנשים שרוצים להצטרף לטיול בירדן ב1.4 תשלחו לי הודעה פרטית וננסה להתארגן בקבוצה גדולה יותר שתבטיח שהטיול לא יבוטל.

המדריך שמתי את פרטיו מעלה - מוטי דגון. למיטב ידעתי מוציא טיולים לירדן ללא מינימום של אנשים. (הוא גם יוצא לירדן בלי אנשים בכלל, לבד עם עצמו).
מעבר לכך, מדובר במדריך מעולה, שיוצא לירדן משנות ה 90, עם ידע נדיר ומרשים על ירדן.

גילוי נאות - מוטי הוא חבר שלי ואני גאה לעזור לו

chewy
07-03-18, 10:28
המדריך שמתי את פרטיו מעלה - מוטי דגון. למיטב ידעתי מוציא טיולים לירדן ללא מינימום של אנשים. (הוא גם יוצא לירדן בלי אנשים בכלל, לבד עם עצמו).
דיברתי איתו. הוא הציע לי רק טיול אחד שמתוכנן לתאריכים שלא מסתדרים לי. אבל הוא מוכן להוציא טיול בפסח אם אארגן עוד אנשים.

amirk
07-03-18, 10:31
דיברתי איתו. הוא הציע לי רק טיול אחד שמתוכנן לתאריכים שלא מסתדרים לי. אבל הוא מוכן להוציא טיול בפסח אם אארגן עוד אנשים.

כמה אתם?

chewy
07-03-18, 10:39
שני אנשים, רכב אחד.

yoni_0000
07-03-18, 15:10
יפתח אתה יכול לפרט? תאריכים עלויות וכו'?

chewy
07-03-18, 15:46
המדריך האחרון שדיברתי איתו זה יואב מ"פטרה טורס" שהמסלול שלו זה 4 ימים ו3 לילות נכנסים במעבר גבול שיח' חוסיין (ליד בית שאן) ויוצאים בעקבה. הוא אומר שיש לו 10 אנשים רשומים והוא מחכה שיהיו 15.
(יותר מצא חן בעיני המסלול שלו כי הוא 3 לילות ולא 2 לילות כמו שכל השאר מציעים).
הטיול מתחיל ביום ראשון 1/4 (אחרי החג) - לנו זה מתאים ממש מבחינת תאריכים כי גם ככה יש הדממה בעבודה ואין לימודים באוניברסיטה.
הוא מפרט את המסלול והעלויות באתר אבל אני חושב שמדובר ב4.5-5.5K לזוג (כולל הכל):
http://www.petratours.co.il/jordanJeepToursDis.jsp?TOUR_CODE=jjtn
http://www.petratours.co.il/map/jordanJeepTourMapNorth.jpg

נדב ש.
07-03-18, 17:04
רונן היימן 0542520950
מוציא טיול בתאריכים הנ"ל לשלושה לילות, דבר איתו.

chewy
15-03-18, 08:56
רונן היימן 0542520950
מוציא טיול בתאריכים הנ"ל לשלושה לילות, דבר איתו.
תודה. נרשמנו לטיול שהוא מדריך בחול המועד.

נדב ש.
15-03-18, 11:14
תהנו!

chewy
06-04-18, 18:52
חזרנו ביום רביעי מירדן.
אמ;לק: הטיול היה אסון לוגיסטי. כמעט כל מה שיכול להשתבש, השתבש.

כבר כשהמדריך הישראלי איחר לנקודת המפגש ליד מעבר הגבול קיבלתי את הרושם שהוא לא מסודר.
ביום הראשון הודיעו לנו שהייתה תקלה בהזמנת המלונות ולכן במקום לנסוע למחרת לואדי רם, ניסע לואדי חסה.
עברנו את הגבול ביום ראשון בערב. אחד הרכבים של המדריך הגיע עם תקלה מהארץ (שלדבריו הייתה ידועה חודש מראש!), ולכן ביום שני בבוקר הוא נכנס למוסך בירדן. כשהבינו שהתקלה לא תתוקן, חיכינו לרכב חלופי בלי לדעת כמה זמן זה יכול לקחת.
בגלל העיכוב, לא היה מספיק זמן להגיע לואדי חסה, אז חזרנו לתוכנית המקורית לנסוע לואדי רם. הגענו לואדי רם רק ביום שני אחה"צ, נסענו במהירות בין כמה אתרים, עשינו הפסקה לארוחת צהריים רק ב5 בערב.
הגענו בחשיכה לחאן. אחרי שכבר פרקנו את הציוד מהרכבים והמתנו כמה דקות, גילינו שאין לנו מקום בחאן. נסענו לחאן אחר (משמעותית פחות טוב) שהיה בו מקום, אבל לא היו בו מים חמים במקלחת ולא הייתה ארוחת ערב מוכנה. רק בסביבות 11 בלילה הוגשה ארוחת הערב והיו מים חמים רק במקלחות של הגברים.
המנהל של חברת הטיולים הירדנית הגיע לחאן בואדי רם והציע לנו לנסוע למלון בפטרה כשעתיים נסיעה. כמובן שזה לא היה רלוונטי בגלל עייפות הנהגים, אז נשארנו בחאן.
מפה והלאה כמעט ולא היה ידוע לנו מה השינויים במסלול הטיול המקורי, וכל פעם שהודיעו לנו על עדכון המסלול של הטיול, הוא השתנה זמן קצר לאחר מכן.
ביום שלישי בבוקר חשבנו שנמשיך לטייל בואדי רם עוד חצי יום, אבל בסוף נסענו ישר לפטרה, והיינו אמורים אח"כ לנסוע לואדי חסה ולהישאר לישון בסביבה. אבל מסתבר ששוב לא היה מתואם לנו מלון. כשהמדריך הבין שזה המצב, כבר כל המלונות בסביבה היו מלאים.
המדריך הצליח למצוא מקום רק במלון בעקבה. אז אחרי הטיול בפטרה הבנו שאין מספיק זמן לנסוע לואדי חסה ולחזור לעקבה, אז ויתרנו על ואדי חסה.
ביום רביעי נסענו שוב לואדי רם ובערב עברנו את הגבול בחזרה לארץ.
בפועל מבין שלוש האטרקציות המרכזיות בטיול, ואדי רם, פטרה וואדי חסה, לשלישית לא הגענו.

היו גם דברים קטנים שמעידים על תכנון לקוי של ציוד ולוח זמנים, כמו זה שלא היו מספיק מכשירי קשר לכל הרכבים, שהמדריך השאיר אותנו להתייבש ביום האחרון בתחנת דלק בזמן שהוא מחזיר את הרכב התקול, ועוד ועוד... אלה דברים שבכלל לא הייתי מזכיר אם התקלות הגדולות לא היו קורות.

היו גם דברים חיוביים כמו זה שהמדריך הצליח להעביר את כל הקבוצה במעבר הגבול די מהר.

חברת הטיולים הירדנית שהמדריך עובד איתה לקחה אחראיות לכל התקלות והביאה לנו ספלים בתור פיצוי. מגוחך.
בתכל'ס, לא מעניין אותי מי עשה את התקלות, מבחינתי האחראי הבלעדי הוא המדריך הישראלי שלו שילמתי ומולו נעשה תיאום הציפיות.
באופן כללי היתה אווירת שכונה וזלזול בלקוחות. כשמדריך ישראלי מוציא טיול כזה ואומר שהוא דואג להכל, לדעתי הוא אמור גם לוודא את חברת הטיולים הירדנית שלא עשתה טעויות בהזמנת מלונות/חאן, ולעשות בדיקה לרכבים שהוא מביא שהם תקינים כמה ימים לפני הטיול. אם הוא היה עושה את זה, כל התקלות שהיו בטיול היו נמנעות. ונניח לרגע שככה זה בירדן, ויש בלת"מים שאי אפשר להימנע מהם, הטיפול בהם מצד המדריך היה לא מקצועי. החשיבה על פתרון בזמן אמת היתה רק צעד אחד קדימה ולא מעבר, ולכן נוצרו תקלות נוספות בהמשך הדרך שהיה אפשר להימנע מהן.
בדיעבד אם הייתי יודע שזה המסלול וכך הוא יתנהל, לא הייתי מצטרף לטיול.

נדב ש.
06-04-18, 19:08
מצער מאוד לשמוע...
אנחנו היינו בשנה שעברה והכל עבר חלק, המסלול שלנו היה כניסה לירדן(גם שעברה חלק) סיבוב בשוק של עקבה ונסיעה לוואדי ראם, לינה בחאן, המשך טיול בוואדי ראם עד פטרה, לינה ולמחרת טיול בפטרה, עוד לינה בפטרה ולמחרת וואדי חסה ויציאה לארץ.
כמו שרשמתי, עבר חלק בלי תקלות, גם עוד חברים שנסעו לא דיווחו על משהו חריג(או שלא סיפרו).

לדעתי מה שחוויתם דורש פיצוי כלשהו, לא יודע מצד מי ומה והאמת זה גם לא מעניין.

wonderd
06-04-18, 19:47
קראתי את השתלשלות העניינים כפי שכתבת, אני חושב שלמרות שאולי המדריך קצת פחות מסודר (לפי מה שכתבת) - נראה שהוא עשה הכל כדי שהטיול יתבצע למרות הבלת"מים שנפלו (גם) עליו.
כאשר נעזרים בחברת טיולים מקומית אין תמיד אפשרות לוודא מראש שהכל תקין וצריך לסמוך על החברה שעובדים איתה. אני בטוח שהמדריך למד את הלקח ולפעם הבאה ידאג לוודא כמה פעמים שההזמנות בוצעו כפי שנדרש - למרות ששוב, הוא צריך לסמוך על החברה איתה הוא עובד..

לגבי התקלה ברכב - גם זה קורה, אני מניח שהרכב הזה לא היה מגיע לטיול אם הוא היה חושב שהתקלה תשבית את הרכב (כתבת שהוא ידע על כך מראש) - בטיולים בעולם לפעמים מקבלים גם רכבים חדשים עם תקלות ובעיות וזה חלק מהבלת"מים שצריך לקחת בחשבון, כתבת שחיכיתם לרכב בלי לדעת תוך כמה זמן יגיע חליפי - כמה זמן באמת חיכיתם ומהיכן הגיע הרכב החליפי?

מבחינתך ברור שהאדם מולו סגרתם את הטיול הוא האחראי הישיר בשורה התחתונה, אבל צריך להתחשב באופן בו פעל על מנת לתקן את הבעיות שנוצרו ולהבין אם הן היו בשליטתו מההתחלה.

ראיתי וחוויתי מדריכים גם בארץ וגם בחו"ל, ראיתי וחוויתי גם תקלות ובלת"מים שונים, גם בארץ ממדריכים שמאוד נחשבים בפורומים ובקבוצות השונות... זה קורה, אין מה לעשות ואם אפשר להתגבר ולהמשיך הלאה -אני הייתי זורם ולא מחפש בציציות, למרות ששילמתם ולמרות שמגיע לכם טיול בלי תקלות ורק עם חוויות טובות.

גילוי נאות - אני מכיר גם את רונן, חושב שהוא אחלה בנאדם ואחלה מדריך, שמעתי אנשים שטיילו איתו בטיולים קודמים ושסיפרו על חוויות טובות וטיולים יפים. לכן אני חושב שצריך להיזהר לפני שמסיקים מסקנות ופוגעים לבנאדם בפרנסתו, גם אם כועסים על טיול שלא התנהל טוב.

בהצלחה
אלעד.

chewy
06-04-18, 20:11
אני ממש לא מנסה לפגוע לו בפרנסה. אני יודע שבהודעה כזו יש סיכון שזה יקרה. אבל זה הוגן, בדיוק כמו כשמשאירים תגובה שלילית בזאפ/איביי או אתרי הביקורות השונים על כל חוויה צרכנית אחרת שהיתה שלילית.

בהודעת הפתיחה ביקשתי המלצה על מדריך לירדן. נראה לי פשוט הוגן לסגור מעגל ולדווח איך היה הטיול. לטובה או לרעה. גם אם הטיול היה טוב הייתי חוזר לדווח פה בפירוט רב.

אני גם בטוח שאני כותב עכשיו מתוך אכזבה ואולי אח"כ אני ארגע והדברים ישמעו אחרת, ואולי לא. בכל אופן בגלל זה כתבתי בפירוט רב (מנקודת המבט שלי) כדי שהקוראים יוכלו להחליט לבד.

opl
06-04-18, 20:14
ועשית טוב.

wonderd
06-04-18, 20:25
אין שום בעיה, ביקורת עניינית היא לגיטימית, בעיקר אם חווית בעצמך ולא משמועות..
לא כתבת - תוך כמה זמן הגיע רכב חליפי ומאיפה?
שאלת את המדריך לגבי פיצוי כלשהו?

chewy
06-04-18, 20:38
לא כתבת - תוך כמה זמן הגיע רכב חליפי ומאיפה?

לא יודע מאיפה הרכב החלופי הגיע. זה היה רכב ירדני ולא ישראלי. היינו אמורים לצאת מעקבה ב8. מהבוקר היינו בדקת קריאה ובסוף יצאנו בערך ב1 בצהריים. אם היו אומרים מראש שיוצאים ב1 בצהריים היינו כנראה הולכים לעשות משהו אחר כמו לצלול/לשנרקל והיו לנו פחות תלונות על זמן שאבד.
ידענו בוודאות שהרכב תקול כבר כשנפגשנו בתחנת הדלק שליד מעבר הגבול בסביבות השעה 15:00 ביום שלפני.

נדב ש.
06-04-18, 20:56
טוב ככה, בגלל שמדריך הטיול ובעל החברה רונן היימן לא מחובר לאתר זאת התגובה שקיבלתי ממנו,
תקלות קורות ואין הרבה מה לעשות חוץ מלתמרן ולהיתגבר עליהן בשטח(לא מדבר על הרכב התקול, וסתם דוגמה נוספת היה טיול אחר שהגיע לקוח עם רכב עם ראש מנוע דפוק שגם תקע את כולם באמצע השטח) בקשר למלונות ולסגירת הפינות, אם והיה מי שלא מרוצה מהטיול הנ"ל חבל שלא דיבר במהלך הטיול כי המדריך לא שמע כלום מפיו, להלן פותח השירשור מוזמן ליצור עימו קשר ויקבל כפיצוי טיול נוסף על חשבון הבית.
חג שמח.

נדב ש.
06-04-18, 21:16
לגבי התקלה ברכב - גם זה קורה, אני מניח שהרכב הזה לא היה מגיע לטיול אם הוא היה חושב שהתקלה תשבית את הרכב (כתבת שהוא ידע על כך מראש) - בטיולים בעולם לפעמים מקבלים גם רכבים חדשים עם תקלות ובעיות וזה חלק מהבלת"מים שצריך לקחת בחשבון, כתבת שחיכיתם לרכב בלי לדעת תוך כמה זמן יגיע חליפי - כמה זמן באמת חיכיתם ומהיכן הגיע הרכב החליפי?

מבחינתך ברור שהאדם מולו סגרתם את הטיול הוא האחראי הישיר בשורה התחתונה, אבל צריך להתחשב באופן בו פעל על מנת לתקן את הבעיות שנוצרו ולהבין אם הן היו בשליטתו מההתחלה.

ראיתי וחוויתי מדריכים גם בארץ וגם בחו"ל, ראיתי וחוויתי גם תקלות ובלת"מים שונים, גם בארץ ממדריכים שמאוד נחשבים בפורומים ובקבוצות השונות... זה קורה, אין מה לעשות ואם אפשר להתגבר ולהמשיך הלאה -אני הייתי זורם ולא מחפש בציציות, למרות ששילמתם ולמרות שמגיע לכם טיול בלי תקלות ורק עם חוויות טובות.

גילוי נאות - אני מכיר גם את רונן, חושב שהוא אחלה בנאדם ואחלה מדריך, שמעתי אנשים שטיילו איתו בטיולים קודמים ושסיפרו על חוויות טובות וטיולים יפים. לכן אני חושב שצריך להיזהר לפני שמסיקים מסקנות ופוגעים לבנאדם בפרנסתו, גם אם כועסים על טיול שלא התנהל טוב.

בהצלחה
אלעד.

+1

סתם עוד דוגמה, אנחנו שכרנו גם מדריך מקומי בגאורגיה אחרי שקיבלנו המלצות חמות, ביקשנו במפורש רכבים צעירים כדי למנוע תקלות, קיבלנו גראנד צ׳ירוקים סביבות בני פחות מ 10, כל הנורות בדשבורד דלוקות, ביום הראשון עוד לפני שיצאנו מטביליסי ניכנסו למוסך כי באחד מהם ה 4x4 לא עבד בכלל(מזל שאנחנו קצת מבינים אז בדקנו שלפחות זה עובד לעומת כל מה שלא עובד ברכב), בזבזנו כשעתיים, אחרי חצי יום הלכה משאבת הגה באחד אחר ועוד ועוד מיני תקלות, אבל המדריך מצא דרכים להיתגבר והעיכוב כל פעם לא היה כזה נורא, זה ועוד כמה פרטים זה משהו שזקפנו לזכותו דווקא.

לביא
06-04-18, 22:31
לפני שנה עשינו טיול לירדן עם אורשה. טיול מתוקתק מ א' ועד ת'. ללא שום תקלה. ישנו יומיים במלון בואדי מוסא. כך הצלחנו לטייל יום שלם בפטרה. מפתיחת האתר ועד הסגירה. כרגע מטיילים עם אותו מדריך ביוון. אין מילים. ידע עצום, נחמד, מתאים את הטיול תוך כדי למזג האוויר ולאופי הקבוצה. הטיול ביוון במסגרת טריפולוג'י. הטיול ביוון באירגונו של אורשה וחברה מקומית ירדנית שאיתה הוא עובד. הוא לא הכי זול, אבל התמורה....
כרגע מתכננים איתו את הטיול למרוקו.
כמובן שאין לי שום קשר עיסקי עם אורשה. רק לקוח מאוד מרוצה.

אורשה 0534241140
[email protected]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דרור ברלי
09-04-18, 23:24
לא היו מספיק מכשירי קשר לכל הרכבים,

???
אסור להכניס מכשירי קשר לירדן.

hadtomer
10-04-18, 08:28
לאחרונה ישבנו בפתח של נחש צמא ושיקשקנו שקשוקה- וחיכינו בצימאון לסיפור של אחד מחברי הקבוצה שחרש את רומניה (נדמה לי) בפטרולים מדוגמים עם מדריך תותח. יצאנו מנקודת הנחה שהסיפור יהיה מדהים - כי לפי עמוד הפייסבוק של אותו מהולל, מדובר בטיול אקסטרימי מדהים בין כפרים ציוריים לאתגרים מאתגרים מדהימים.

להפתעתנו, הבחור שלנו, שאינו טירון ומטייל איתנו 8 שנים על פראדו נעול כפול פתח ואמר "אלמלא היתי בחור טוב, היתי תובע אותו ואת אמא שלו על עוגמת הנפש". לאחר מכן הוא הקדיש שעה ללספר לנו סיפורי זוועה על טיול יום ההולדת של אבא שלו - שהפך לקטסטרופה רק בגלל מדריך ישראלי חמדן - שניכר שסגר "דיל" עם כל מסעדה וקיבל כמה שקלים מכל בעל מכולת שהשיירה ביקרה אצלו. הפטרולים היו הרוסים עם 400 אלף קילומטרים. הלינה לא היתה לינה, האוכל היה גרוע והחבר'ה שלי הרגישו שחוסכים עליהם בכל סנטימטר. אחרי יומיים שלושה הם לקחו את אותו מדריך, שהיה עסוק בעיקר בלספר לפייסבוק כמה הם עושים חיים משוגעים - ולהודיע לו שהוא לא מפוטר, אבל הוא מתבקש רק להדריך, כלומר להגיד להם לאן לנסוע. את כל השאר - מזון ומלונות הם בחרו תוך דקות לבדם. הם פשוט נכנסו לסופר מרקט וקנו צידניות - ומילאו אותן באוכל. ובחרו בעצמם איפה ללון - כי ההוא גבה מהם מחירים גבוהים על מקומות איומים שכנראה סגרו עם המדריך הזה מראש על מחיר גבוה ותמורה עלובה.

שורה תחתונה - התחום פרוץ. מומלץ לצאת רק עם מי שאמין ושיש עליו ביקורות טובות של ג'יפאים - כי עם כל הכבוד- אם תיקח את ישראל ישראלי ותוציא אותו מהמאזדה 3 שלו ותיתן לו קצת לשחק בבוץ עם פטרול בן 20 הוא יהיה בטוח שהוא מינימום ג'וי בירן. כנ"ל לגבי לינה. לסמוך רק על חוות דעת של בעלי ניסיון. אנחנו חיים בנדמה לי בקטע הזה של להשוויץ בזה שנסענו לטייל - ולאף אחד לא נעים להגיד "נדמה לי שהביאו לי צינור".

מבחינת מומלצים - ללא ספק ג'וי - ואוגש. הם גם מספיק גברים לומר "טעיתי" כשמשהו משתבש שלא באשמתם והם גם אנשים אמינים.

chewy
10-04-18, 09:39
אסור להכניס מכשירי קשר לירדן.
אני לא בטוח מאיפה הוא הביא את מכשירי הקשר, אולי מהארץ ואולי מהחברה הירדנית, אבל השוטר והמדריך הירדני דווקא היו בעד השימוש בהם.
דרך אגב בהתחלה לא היה אכפת לי להישאר בלי מכשיר קשר, אבל כשבעצירות שמעתי אנשים משבחים את ההסברים שניתנו בקשר הרגשתי החמצה.

כבר כמה אנשים העלו את נושא הפיצוי, אז אני רק רוצה להבהיר שאני לא מחפש "לסחוט" פיצוי. הפוסט שכתבתי הוא רק סיכום של החוויות מהטיול בהמשך להודעת הפתיחה.
אני גם ממש לא מעוניין להתחיל התנצחות באינטרנט עם באי כוחו של המדריך על מה כן נכון או לא נכון בתגובה שהעביר אז אני מבליג ונסיים בזה. אני יודע שהכוונות שלכם טובות, תודה.

דרור ברלי
10-04-18, 11:03
אני לא בטוח מאיפה הוא הביא את מכשירי הקשר, אולי מהארץ ואולי מהחברה הירדנית, אבל השוטר והמדריך הירדני דווקא היו בעד השימוש בהם.
דרך אגב בהתחלה לא היה אכפת לי להישאר בלי מכשיר קשר, אבל כשבעצירות שמעתי אנשים משבחים את ההסברים שניתנו בקשר הרגשתי החמצה.

אין ויכוח על היתרונות שבהובלת/ניהול קבוצה בעזרת מכשירי קשר.
השוטר והמדריך מין הסתם מבינים את זה טוב מאוד.

אבל הכלל קיים ותקף - אסור להכניס מכשירי קשר מישראל לירדן. מוטב להימנע מהתחכמויות ומאי נעימויות.

ד ו ר ו ן
10-04-18, 11:13
לא מדבר על הרכב התקול, וסתם דוגמה נוספת היה טיול אחר שהגיע לקוח עם רכב עם ראש מנוע דפוק שגם תקע את כולם באמצע השטח)
זה תירוץ לא רלוונטי לסוגיה ומראה על בעיה בהבנת תחומי האחריות בהובלת הקבוצה.

מדריך שבא מראש עם רכב תקול זה כשל תכנוני מהותי.

לקוחות שילמו על זמן ותוכן, לא על המתנה למוסך של המדריך לתיקון תקלה של המדריך שהייתה ידועה לו מראש.
המדריך היה מוכן לקבל מצב שאחד המשתתפים היה אומר שהוא בא מראש עם רכב תקול והולך למוסך ושכולם יחכו לו?
לא נראה לי.

זה לא תקלת שטח שיכולה לקרות לכל אחד, ובמסע שטח צריך לדעת שזה יכול להתרחש.

wonderd
10-04-18, 11:16

כבר כמה אנשים העלו את נושא הפיצוי, אז אני רק רוצה להבהיר שאני לא מחפש "לסחוט" פיצוי. הפוסט שכתבתי הוא רק סיכום של החוויות מהטיול בהמשך להודעת הפתיחה.
אני גם ממש לא מעוניין להתחיל התנצחות באינטרנט עם באי כוחו של המדריך על מה כן נכון או לא נכון בתגובה שהעביר אז אני מבליג ונסיים בזה. אני יודע שהכוונות שלכם טובות, תודה.

1. בלי קשר למיקום הגיאוגרפי של הטיול, כל טיול, אני תמיד ממליץ על מכשיר קשר - לצורך קשר עם שאר החברים בטיול וגם לצורך שמיעת הסברים וסיפורים..עושה את הטיול לטעמי הרבה יותר מהנה. אם יוצאים לטיול עם מדריך ברכבים של המדריך - לדעתי חייב להיות מכשיר לכל רכב.
2. "באי כוחו של המדריך" - אני מניח שהתכוונת אליי ואל נדב - אז אתה טועה, אני לא בא כוחו של אף אחד..ולדעתי גם נדב לא.
3. לגבי הפיצוי - אם אתה מרגיש כמו שכתבת, אז לא מדובר על "סחיטת פיצוי" אלא על קבלת מה שמגיע לפי החוזה. זה חוזה לכל דבר שבו אתה נותן כסף ומקבל תמורה, אם התמורה לא כפי שהובטח - צריך להתקבל פיצוי..
4. כשאתה מפרסם "סיכום חוויות" שלילי בפורום ציבורי - לפחות תן אפשרות לנותן השירות לפצות אותך וגם את התוצאה של זה תפרסם, ככה נדע אם מדובר על מעידה חד פעמית ומדריך שאכפת לו מהלקוחות שלו או על נותן שירות שרק הכסף לנגד עיניו ושם קצוץ על הלקוחות.. לי זה חשוב לדעת כשאני קורא דברים שליליים על נותן שירות כלשהו בלי שום קשר למדריך שלך בטיול הספציפי.

אלעד.

wonderd
10-04-18, 11:25
...
לקוחות שילמו על זמן ותוכן, לא על המתנה למוסך של המדריך לתיקון תקלה של המדריך שהייתה ידועה לו מראש.
המדריך היה מוכן לקבל מצב שאחד המשתתפים היה אומר שהוא בא מראש עם רכב תקול והולך למוסך ושכולם יחכו לו?
לא נראה לי.

זה לא תקלת שטח שיכולה לקרות לכל אחד, ובמסע שטח צריך לדעת שזה יכול להתרחש.

עם זה אני מסכים לגמרי..

יונתןמצפה
10-04-18, 11:46
ממה שעולה מהתיאורים אכן נשמע לא מקצועי.
מהיכרותי הדלה עם ירדן ונותני השירות שם, הם מבינים טוב מאוד משמעות של שירות טוב. על פניו, קשה להאשים רק את הירדנים...

ואנקדוטה קטנה לגבי מכשירי קשר ומדריכים ששמם הולך לפניהם:
באחת הכניסות שלי לירדן היתה במקביל אלינו קבוצה ישראלית נוספת בטיול מאורגן. (אנחנו לא היינו בטיול מאורגן ורק שילמנו כסף למדריך מקומי שאנחנו בקשר איתו שיתלווה אלינו ולשוטר, ואת יתר הדברים ארגנו בעצמינו).
כשנכנסו, בקבוצה השניה המדריך הישראלי ניסה "להבריח" מכשירי קשר לירדן. הוא פיזר אותם ברכבים ועל המטיילים. אחד המכשירים נתפש...
מכאן והלאה החלה סאגה שעיכבה מאוד גם את הקבוצה שלנו. הירדנים עיכבו את כולם ולא עשו הבחנה בין הקבוצות (מסתבר שהמדריך הירדני שלהם ושלנו היו קשורים זה לזה).
נפרדנו לשלום מהמעבר לכיוון עקבה אחרי 5 שעות תמימות...

מוסר השכל- לא רק המטיילים של המדריך המארגן סובלים משטויות שהם עושים. מסתבר שגם עוברי אורח סובלים מזה...

דרור ברלי
10-04-18, 12:08
כשנכנסו, בקבוצה השניה המדריך הישראלי ניסה "להבריח" מכשירי קשר לירדן. הוא פיזר אותם ברכבים ועל המטיילים. אחד המכשירים נתפש...
מכאן והלאה החלה סאגה שעיכבה מאוד גם את הקבוצה שלנו. הירדנים עיכבו את כולם ולא עשו הבחנה בין הקבוצות (מסתבר שהמדריך הירדני שלהם ושלנו היו קשורים זה לזה).
נפרדנו לשלום מהמעבר לכיוון עקבה אחרי 5 שעות תמימות...

למה המרכאות?...
אם הם אוסרים במפורש על הכנסת מכשירי קשר, אז "להבריח" זה להבריח. פשוטו כמשמעו.

גם בלי ההתחכמויות האלה לוקח בין שעתיים וחצי לשלוש שעות להעביר קבוצה עם רכבים וכו'.
אנחנו במזרח התיכון, נו. צריך לקבל את זה באורך רוח, בהבנה ובחיוך.

הירדנים פנאטיים מאוד לשני דברים: למלך שלהם ולחוקים שלהם.
אז אם הם עיכבו אתכם "רק" שעתיים בגלל שמישהו ניסה לעבוד עליהם ולהבריח מכשירי קשר - תגידו תודה.

יונתןמצפה
10-04-18, 12:18
דרור, לא הבנת נראה לי...
אני לגמרי מסכים שאין מה להתחכם איתם!
ואין לי ממש טענות לירדנים.
אבל אם למישהו צריך להגיד תודה זה למדריך הישראלי ההוא, שלא היינו קשורים אליו בשום צורה, ושבזכותו יום הטיול שלנו התחיל אחה"צ במקום בבוקר.

אגב, אם הסיפורים האלו הועילו במשהו עבורי זה רק בזה שאסור לי לקחת חלק בטיול מאורגן. מעבר לזה שזה לא בשבילי, אני מעדיף להתבאס על עצמי ולא להתרגז על החובבנות שבה "אנשי מקצוע" מרשים לעצמם להתנהל. (וכאן המרכאות דווקא מתאימות...)

דרור ברלי
10-04-18, 12:51
החובבנות, השכונה, האוטו הלא תקין שיחזיק מעמד בטיול ואפשר לדחות את הטיפול בו בעוד חודש, ה"יהיה בסדר אחי", ההתחכמויות והקומבינות - הכל זה חלק מההוויה הישראלית שלנו. אנחנו מאלתרים כל הזמן, מתפעלים הכל תו"כ תנועה. חלק מהמציאות שלנו, מתנאים אובייקטיביים שחלקם נכפים עלינו. אני לא בא להוריד מילימטר מהאחריות של מדריך או נותן שירות אבל זה גם המקום שאנחנו חיים בו שמאלץ אותנו להתנהל כך ובגלל זה ככה אנחנו נראים.

אגב האיסור הגורף על הכנסת מכשירי קשר לירדן - הוא מגיע מאותו מקרה שבו ישראלי חכמולוג נתפס שם עם מכשיר קשר צבאי...
ככה לפחות מספרות האגדות האורבניות.
ומכיוון שבקרב עמי אני יושב, אני נוטה להאמין לזה לחלוטין.

גילוי נאות: אני אמור לקחת קבוצה לירדן בקרוב ותאמין לי שהדברים האלה טורדים את מנוחתי.

נדב ש.
10-04-18, 14:34

אני לא סניגור של אף אחד!
בגלל שיש לי היכרות עם אותו מדריך, וגם בגלל שנתתי את ההמלצה נטו כדי לעזור לך אז גם מין הראוי היה לדעתי לברר מה קרה שם וכך גם כתבתי לך בהודעה פרטית שאעשה, ועשיתי.
מכאן ועד ולבוא לטעון שאני "בא כוחו" לדעתי הגזמת בגדול, התגובה שרשמתי בשמו היא לפי בקשתו מיכוון שניסה להירשם לאתר ולא הצליח/הסתדר לטענתו.

לדעתי כל מה שרשמו מעליי נכון מאוד, ואגב זאת הסיבה שאני לא נוהג לתת המלצות, אז שוב אני מתנצל שהמלצתי לך וטוב לא יצא מיזה.

yoni_0000
10-04-18, 14:55
אגב, אם הסיפורים האלו הועילו במשהו עבורי זה רק בזה שאסור לי לקחת חלק בטיול מאורגן. מעבר לזה שזה לא בשבילי, אני מעדיף להתבאס על עצמי ולא להתרגז על החובבנות שבה "אנשי מקצוע" מרשים לעצמם להתנהל. (וכאן המרכאות דווקא מתאימות...)

+1.

chewy
10-04-18, 15:19
לדעתי כל מה שרשמו מעליי נכון מאוד, ואגב זאת הסיבה שאני לא נוהג לתת המלצות, אז שוב אני מתנצל שהמלצתי לך וטוב לא יצא מיזה.
אולי בחירת המילים בא כוחו לא היתה טובה. מתנצל אם פגעתי. הטונים שהתכוונתי אליהם כנראה לא עוברים טוב דרך המקלדת, אז אדגיש במפורש שאין טיפת ציניות בדברי, אני באמת שמח שיש קהילה כמו ג'יפולוג, ואמשיך לפנות אליכם בבקשה לעזרה כשאצטרך. במקרה הזה לא היה לי מזל. אני בטוח שלך היו חוויות טובות עם המדריך שהמלצת עליו, ובגלל זה המלצת עליו. זו בדיוק ההמלצה שחיפשתי, מדריך לירדן שמישהו טייל איתו והיה מרוצה. אני לא כועס על אף אחד פה. אתם לא צריכים לקחת אחריות על טעויות של אנשים אחרים. אני אשמח אם תמשיכו לכתוב המלצות כשאני או חברי הפורום נבקש.

-->