PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - הפרדת רשויות / גרסה קצרה של SUV או שאני בכלל צריך לחשוב על אינדיאני?

adiavisar
20-02-18, 11:40
אז ככה:
אשתי ואני גרים ועובדים בת"א, אך בעוד אני מגיע לעבודה באופניים/תחב"צ/ ברגל בריצה, אשתי לא מוכנה לוותר על הנסיעה היומיומית לעבודה (3-4 ק"מ לכיוון) ברכב. הרכב המשפחתי הנוכחי - סוזוקי גרנד ויטארה קצרה 2010. הבעייה - הרכב נהיה קטן מדי לצרכים היומיומיים (יש ילדה בת שנה וחצי וב"ה בקרוב יצטרפו עוד זאטוטים). מבחינת טיולים - מטיילים פעם בחודש וחצי-חודשיים, סה"כ מרוצה מרמת עבירות אבל כן הייתי רוצה משהו פחות מגביל. עוד שיקול שיש לקחת בחשבון הוא חניה - יש לנו בבניין חניה על בסיס מקום פנוי והסיכוי שיש מקום הוא 50/50 וגם אשתי וגם אני לא חושבים שזה הגיוני לחפש חניה (ובאופן כללי להסתובב בת"א הצפופוה) כמה פעמים בשבוע באיזה פול סייז SUV.
ומאן לשאלה: מה צריך להיות הרכב הבא שלי?
האופציות הן:

גרסה קצרה של SUV - לנד קרוזר או פאג'רו קצרים בני כ 8-9 שנים כרכב יחיד? (הבעיה העיקרית - עלות רכישה ותחזוקה מופרכות)
רכב עירוני קטן וחדיש יחסית סטייל ניסן מיקרה ועוד דינוזאור סטייל פאג'רו Q או איסוזו טרופר בגיל שנושק ל-20? על פניו נראה הכי הגיוני אבל פסיכולוגית נראה לי מאוד בזבזני להחזיק שני רכבים שבקושי נוסעים (כעת כשיש רק רכב אחד הנסועה השנתית עומדת על 8-9K ק"מ), מה גם שהייתי רוצה רכב קצת יותר חדיש בטיחותי ונוח בנסיעות מחוץ לעיר, שאינן טיולים.
ואולי אני בכלל צריך לחפש ליברטי או גרנד צ'ירוקי כרכב יחיד?

תקציב - מה שאני אקבל תמורת הויטארה הנוכחית ועוד קצת (עד 90K לרכב אחד או שניים).

ולפי חוקי הפורמט:

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
עד 90K - אפשר קצת יותר לרכב שמור במיוחד ומוכן לטיולים

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
תלוי אם מדובר ברכב אחד או בהפרדת רשויות

3. מי נוהג בו?
אשתי ביומיום - נסיעה קצרה של 3-4 ק"מ לכיוון, בכל זמן אחר - אני

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
זוג + פעוטה

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
בכל מקרה פחות מ 10K ק"מ

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אם מדובר ברכב יחיד - אוטומט בלבד לא חשוב לי דיזל או בנזין - בעיקר לאור הנסועה הנמוכה

עוד נקודות: לא כ"כ מתקן ומטפל לבד - ורגיש לעלויות תחזוקה יקרות במיוחד. גם אם מדובר ברכב יחיד - יכול להרשות לעצמי שהרכב יעמוד שבוע -שבועיים לכל היותר (חלק מהיתרונות של לגור כ"כ קרוב לעבודה).

מחשבותכם? אופציות נוספות שלא חשבתי עליהם?
אל תגידו דאסטר- חייב להיות אוטומט, ואני מחפש משהו קצת יותר עביר מהגרנד ויטארה שלי.

erezgur
20-02-18, 12:37
למעט נושא הנסיעה הנוחה מחוץ לעיר - גימני עונה על כל הצרכים והמחירים כזה אתה יכול לרכוש כמעט חדש

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב42
20-02-18, 12:45
סתם קוריוז: תשווה מידות חיצוניות של גראנד ויטארה ארוכה לעומת פאג'רו/טרופר "קצרים", אתה עשוי להיות מופתע ...

adiavisar
20-02-18, 13:12
ג'ימני? לא עונה על אף אחת מהדרישות שלי, בעיקר מרווח. היה לי בעבר ג'ימני - רכב רע מאוד בכל רגע שהוא לא בשטח או מנסה להיכנס לחנייה צפופה.

אני דווקא לא מופתע מעניין המידות - אבל אני לא מעוניין בגרסא הארוכה של הרכב שלי, גם בגלל שהייתי רוצה לשפר את רמת העבירות של הרכב הבא, אבל בעיקר כי הוא נורא מכוער ;).

נדב ש.
20-02-18, 14:26
רכב קצר עם ילדים זה חרא, מניסיון.
תחשוב טוב, לדעתי אין מנוס מרכב ארוך/4 דלתות.

adiavisar
20-02-18, 14:39
רכב קצר עם ילדים זה חרא, מניסיון.
תחשוב טוב, לדעתי אין מנוס מרכב ארוך/4 דלתות.

וואלה...מסתדרים כבר שנה ושמונה חודשים. כמו שכתבתי גרים בת"א ויכולים לפעמים לעבור שבועיים שהילדה בכלל לא נכנסת לאוטו- גן, רופא, קניות ואפילו ים זה ברגל או באופניים. את האי-נוחות של מדי פעם מרוויחים כל יום בתמרונים ברחובות צפופים ובהשתחלויות לחנייה.

נדב ש.
20-02-18, 14:49
עם ילד אחד זה ניסבל, אבל כשיגיעו עוד זה כבר לא יהיה... לדעתי.
אם אתה בכיוון של לנדקרוזר, תשווה מידות קצר מול ארוך.

Ori.s31
20-02-18, 16:22
דאציה דאסטר אוטומט עולה פחות מ100 אלף שקל חדש זה פתרון מעולה

גיא
20-02-18, 16:27
לא לשטח ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
21-02-18, 06:13
מבין הsuv הקצרים פראדו קצר הוא גדול ומרווח למדי, הרבה יותר מרווח מפאג'רו קצר.
אבל בנקודת זמן המשפחתית שתיארת, לא הייתי ממליץ על 3 דלתות.
או שהייתי מושך עם הגרנד ויטארה הקצרה עוד תקופה או שמחליף ל suv אמיתי.
אינידאני יכול להיות אופטימום מבחינת מרווח ואורך מינימלי בחניה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

ishc
21-02-18, 11:50
רשמת שאתה רגיש לעלויות אחזקה ולא כל כך מטפל לבד אז לא הייתי רץ לרכוש SUV בן עשר ובטח לא בן 20.
מה עם גראנד ויטרה ארוכה 2.4?
אם הסתדרתם עם קצרה אז הארוכה תהיה שידרוג.

גיא
21-02-18, 12:23
אתה ידידי. נמצא בפרשת דרכים. שמאלה מה שאתה רוצה וימינה מה שאתה צריך ... הדרכים לא נפגשות ;)

תעשה החלטה מה יותר חשוב לך.

adiavisar
22-02-18, 10:14
אתה ידידי. נמצא בפרשת דרכים. שמאלה מה שאתה רוצה וימינה מה שאתה צריך ... הדרכים לא נפגשות ;)

תעשה החלטה מה יותר חשוב לך.

אתה יושב על פטריה ומעשן נרגילה תוך כדי? :confused:

ועכשיו ברצינות, ככל שאני חושב על זה, להחזיק שני רכבים שבקושי נוסעים עושה פחות פחות שכל.
כמו שאמרתי, גרנד ויטארה ארוך לא בא בחשבון. מש שמשאיר אותי עם אופציות של אינדיאני קטן או SUV קצר. אחרי שקראתי (שוב) את השרשור הזה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/104160-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%98%D7%99%21-%21

הנטייה לליברטי התחזקה.

למרות שהייתי שמח לעוד דעות או אופציות שלא חשבתי עליהן...

שגיא S
22-02-18, 15:47
ליברטי בהחלט אופציה ראויה.

asafk
22-02-18, 19:38
עוד אופציה היא הפרדת רשויות ל5 דלתות סופרמיני משומשת + ג׳יפ אספנות. זה אמנם עולה יותר אבל עם התחביבים המוזרים שלנו אנחנו לא חייבים לחשוב רק על הכסף אלא גם על ערך מוסף למשפחה (וחוץ מזה שזה תכלס תחביב די זול יחסית לכל מיני תחביבים משונים כמו אופניים סקי או צילום מקצועי).
אני ניהלתי במרכז ת״א עד לא מזמן צי של משפחתומטית של העבודה (30000 קמ בשנה) + אספנות (1000 קמ בשנה) + ספורטיבית קטנה ועירונית (גם 1000- 1500 קמ בשנה). מכרנו את העירונית כשהתחילו עם אוטו-תל ובאמת כבר היה לא מוצדק להחזיק אותה. אבל האספנות עולה גרושים מבחינת הוצאה קבועה וההוצאות הלא קבועות ניתנות לשליטה ודחייה בהתאם לתקציב.
גם שגיא שהגיב לפני מחזיק ג׳יפון אספנות במרחק שני בלוקים ממני ויש עוד לא מעט צעצועים כאלו מתחבאים בעיר. כלומר זו נוסחה שיש מאחוריה הגיון מסוים.

אסף.

adiavisar
23-02-18, 13:33
עוד אופציה היא הפרדת רשויות ל5 דלתות סופרמיני משומשת + ג׳יפ אספנות. זה אמנם עולה יותר אבל עם התחביבים המוזרים שלנו אנחנו לא חייבים לחשוב רק על הכסף אלא גם על ערך מוסף למשפחה (וחוץ מזה שזה תכלס תחביב די זול יחסית לכל מיני תחביבים משונים כמו אופניים סקי או צילום מקצועי).
אני ניהלתי במרכז ת״א עד לא מזמן צי של משפחתומטית של העבודה (30000 קמ בשנה) + אספנות (1000 קמ בשנה) + ספורטיבית קטנה ועירונית (גם 1000- 1500 קמ בשנה). מכרנו את העירונית כשהתחילו עם אוטו-תל ובאמת כבר היה לא מוצדק להחזיק אותה. אבל האספנות עולה גרושים מבחינת הוצאה קבועה וההוצאות הלא קבועות ניתנות לשליטה ודחייה בהתאם לתקציב.
גם שגיא שהגיב לפני מחזיק ג׳יפון אספנות במרחק שני בלוקים ממני ויש עוד לא מעט צעצועים כאלו מתחבאים בעיר. כלומר זו נוסחה שיש מאחוריה הגיון מסוים.

אסף.

רכב אספנות לא יהיה. יש לי נטייה לא לקחת את התחביבים שלי לקצה, בעיקר עניין מבחינת השקעה כספית (ובין תחביבי יש 2 מתוך ה-3 שמנית) - עניין של גישה ואישיות, אני מניח. האמת, בשוטטיות שלי בשכונה שלי יש כמה רכבי שטח די משופרים (פטרול, FJ קרוזר וכמה רוביקונים - כולם משופרים לעייפה עם צמיגים 35-37") ואני באמת תוהה מי האנשים האלה שמסתובבים עם כלים כאלה בת"א באופן יומיומי וחונים אותם ככה בכחול-הלבן המזדמן בין איזו פיקנטו לפיאט 500...

אם כבר העלת את עניין התל-אוטו, אני חייב לשאול: מתי, באילו נסיבות ולמה יוצא לך להשתמש בו? זה עולה כמעט כמו מונית רק שבמונית אתה לא צריך לחפש חנייה (וגם לא משלמים דמי מנוי, ואין השתתפות במקרה של תאונה)

asafk
23-02-18, 16:49
זה יוצא לגברת יותר זול ממונית בטווחים הארוכים יותר - נגיד נסיעה ליפו. עם החניות אין בעיה כי החניה בירוק לבן זמינה בדרך כלל. בתקופת הפיילוט לא היו דמי מנוי ועכשיו נקודת האיזון קצת זזה.... אבל תכלס היא בכלל לא משתמשת בזה כשאין גשם אלא חזרה לאופניים.

אסף.

-->