PDA

צפייה בגרסה מלאה : עושים סדר בשלטון המקומי במגזר הכפרי

boaz avrahami
21-02-18, 13:19
עושים סדר בשלטון המקומי במגזר הכפרי:

חברים, אני פונה אליכם איישת מאחר ולמיטב ידיעתי הנושא רלוונטי ללא מעט חברים באתר שגרים במרחב הכפרי (קיבוצים / מושבים / ישובים קבילתיים).
אנחנו קבוצה של משפחות מכל הארץ (נכון להיום 98 והמספר עולה בכל יום)
כולנו תושבים במרחב הכפרי מדן ועד קיבוץ בית הערבה שהחליטו להתאחד ולצאת יחד במטרה להביא שינוי לשיטות הניהול בישובים מהמגזר הכפרי בכל הארץ.

בימים אלו אנחנו בעיצומו של קמפיין גיוס מימון המונים בכדי לקדם מהלך של הגשת בג"צ המרחב הכפרי שנועד להשיג 4 מטרות מרכזיות:

[א] את תחום הניהול המוניציפלי של הישובים יש להשיב לניהול על ידי הגופים שנקבעו בחוק - מועצה אזורית ו/או ועד מקומי. באופן מעשי, אנו רוצים שהמועצה והוועדים המקומיים ייקחו אחריות מלאה על כלל השירותים המוניציפליים לתושבים, בתמורה לארנונה שהם גובים.

[ב] להפסיק את ניהול היישובים וגביית הכספים באמצעות גופים פרטיים (האגודות שונות), שעושים כרצונם, ללא בקרה כמעט, שקיפות מועטה בניהול הכספים, תוך עירוב כספים פרטיים עם ציבוריים ויצירת מדרג של תושבים השווים לכאורה יותר ותושבים השווים פחות תוך פגיעה בזכויותיהם החוקיות והמוסריות.

[ג] לאסור על גביית מיסים עקיפים ומתחת לרדאר הפיקוח הציבורי באמצעות אותן אגודות, לצורך אספקת שירותים שרותים שונים וכן ניפוח הוצאות הניהול והשכר של אותו המנגנות.

[ד] לוודא שבידי הגופים שנקבעו בחוק לנהל את היישובים מצויים התקציבים הדרושים לאספקת השירותים הבסיסיים לתושבים, באמצעות גביית מיסים הקבועים בחוק.

בכדי להוביל לשינוי אנו מקדמים את מהלך הגשת בג"צ המרחב הכפרי באמצעותו נדרוש ממשרד הפנים למלא את תפקידו, להסדיר אחת ולתמיד את סוגיית ניהול היישובים, ולאכוף את החוק שמחייב ניהול יישובים על ידי ועד מקומי, כשלוחה של המועצה המקומית.
היעד של הגיוס הינו 150,000 והסכום שגויס במהלך החודשיים וחצי שהקמפיין רץ הינו 123,000 (מופקד בקופת הנאמן) .

אם הנושא קרוב ללבכם ואתם תושבי המרחב הכפרי ומשלמים כסף גם או רק לאגודה בישוב שלכם ובניגוד לרצונכם אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בהודעה פרטית.
באמצעות סכום קטן אתם יכולים לקחת חלק במהלך גדול שעשוי לשנות לטובה את סכומי הכסף שנגבים מאיתנו שלא כדין.

בועז

עירא
21-02-18, 17:47
קישור?

boaz avrahami
21-02-18, 19:11
האתר בבניה.
מי שיש לו פייסבוק יכול להצטרף לקבוצה שנקראת
התנועה לחופש מהתאגדות.

מי שירצה לקחת חלק יצורף לקבוצת הווטסאפ של השותפים למאבק.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153730427553284&set=gm.1074375365942286&type=3

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

nitzan
21-02-18, 19:32
הגיע הזמן, אחת ממערכות הניהול המושחתות בישראל.
תודה על המידע

איל מ
21-02-18, 21:54
אישית אני גר ביישוב בו אני מרגיש שאני חלק בלתי נפרד מהניהול וקבלת ההחלטות. האגודה הקהילתית והועד מתנהלים בשקיפות מלאה וכל דבר מתקבל בהצבעה של כל החברים (או לפחות אלו שטורחים להגיע לאסיפות).

boaz avrahami
21-02-18, 23:28
למה אייל ישוב צריך גם אגודה בנוסף לועד שהוא הגוף היחיד המוסמך על פי חוק לנהל ישובים?

הקריאה שלנו היא לאנשים שגרים בישובים ומבינים שמשהו רקוב בשיטה ורוצים לעשום מעשה יחד כקבוצה גדולה מאוד

Honda TRX300EX

איל מ
22-02-18, 10:33
הועד זה בסהכ כמה אנשים מהמושב שעובדים בהתנדבות כדי לנהל את הקהילה.
האגודה הוא גוף שקיים כדי שמבחינה חוקית אפשר יהיה להתנהל. איסוף כספים לפעילויות (טיולים, חגים, ושאר פעילויות וכו....).
סהכ מושב קטן שכולם מכירים בו את כולם. עם הרכילויות והלכלוך הרגילים המתבקשים מכל מקום שבו בעלי התפקידים הם חלק מהקהילה.
אולי אני תמים..

shmil
22-02-18, 11:00
אייל - אתה מדבר על אגודה קהילתית, או אגודה מקומית,
ובועז מתכוון לאגודה חקלאית.

לאגודה החקלאית רכוש, שאין שום כוונה לתת אותו במתנה לכל מי שגר בהרחבה.

איל מ
22-02-18, 11:16
זה נכון. ואם הייתי מספיק בר מזל כדי להיות באגודה החקלאית, גם אני לא הייתי מסכים. מבין אותם. אלו אנשים שהשקיעו את החיים שלהם בהקמת המושב ולמרות שאני יכול להרוויח המון מביטול העמותה, עיני אינה צרה בהם.
במקרה שלי אני משלם להם על שירותים כמו למשל מים, אבל זה במקום תשלום למועצה.

shachar
22-02-18, 13:28
גם אצלנו ישנה "אגודה" שהיא בעלת הנכסים של המושב ומתנהלת בצורה מסודרת לטובת חבריה.
בשיקולים שלהם יש התחשבות גם בתושבים שאינם חברי אגודה, בעיקר בגלל קשרים משפחתיים (הרחבה).
חלק מהתקציב שלהם כולל העברה תמיכה כספית לוועד מקומי, או השקעות מהם נהנים כולם.

יש ועד מקומי שכולל את כל תושבי המושב לרבות חברי האגודה. והוא מתנהל בשקיפות יחסית.

מיסים אנחנו משלמים למועצה מקומית ולוועד מקומי של היישוב.

boaz avrahami
22-02-18, 13:51
שחר אצלכם הניהול נשמע תקין כמו גם במושבים בעמק יזרעאל.
החוק מחייב רק למועצה ולועד המקומי בתנאי שהועד המקומי קיבל אישור להטלה ראשונה משר הפנים. תוודא רק מה רשום על החשבון ושלא מבלבלים אותך בין האגדה לועד.

שמיל-
מסתבר שכמעט כל האגודות הקהילתיות בארץ מסווגות אצל הרשם כחקלאיות. לא כאן המכום להרחיב אבל זה חלק מהקומבינה ויש לה סיבה ממשית.

השורה התחתונה היא שאם אתה תושב או אפילו חבר שאינו חקלאי ומגישים לך חשבון מאגודה כלשהי אז כנראה אתה משלם כסף מיותר וכנראה גם שאין לך מושג ירוק לאן באמת הולך הכסף.

אייל על פניו נשמע לי כמו אחד שמשלם בשמחה כספים שהוא לא באמת יודע לאן הם הולכים והם למעשה עוד ארנונה מעבר למה שמותר לגבות על פי חוק.
יש המונים כמוהו שמממנים מערכות ומשכורות ועוד כל מיני דברים שדואגים למקורבים ששולטים באגודות.
סוג של בלוף לקחת מאיתנו כסף. הרבה כסף

מה שאתה משלם להם על מים זה הסדר. הם ספק המים.
אני מדבר על כסף שאולי אתה משלם להם על שרותים שהועד והמועצה אמורים לספק.
כנראה גם שרוב הכסף של הועד זורם אליה כי תחתה אין למשרד הפנים פיקוח מי גוזר ממנו קופון.
בעצם יש סיכוי שגונבים אותך ואתה ישן בעמידה...

Honda TRX300EX

איל מ
22-02-18, 16:13
ביטול

shmil
22-02-18, 16:14
לשמחתי מזה תקופה אני באגודה החקלאית.
גם כשלא הייתי וגרתי בהרחבה הכרתי את סעיפי הגבייה.

איל מ
22-02-18, 16:15
ייתכן

de fox
22-02-18, 20:38
בועז. אתה עושה הפרדה בין תושבים בהרחבות לבין חברים מלאים באגודה (מודל הקיבוץ המתחדש)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
22-02-18, 21:17
בועז. אתה עושה הפרדה בין תושבים בהרחבות לבין חברים מלאים באגודה (מודל הקיבוץ המתחדש)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא בהכרח.
כיום אין חובה להיות מאוגד גם באגודה של החקלאים בשביל להיות בעלים של נכס אבל הבעיה המרכזית לא שם אלא באגודות הקהילתיות שמנסות לנהל את הישובים בניגוד לחוק ואגב כך גם גובות מס נוסף בלי רשות וסמכות.

שם מסתבר יש ״אי סדרים״ רבים שאנחנו רוצים לתקוף יחד

Honda TRX300EX

amitaikl
23-02-18, 00:05
בועז,
אני חבר אגודה קהילתית ביישוב קהילתי ו"קצת" מכיר את הנושא.
הגוף המוכר ע"י המועצות הינו הועד המקומי.
התשלום החודשי ליישוב נקבע ע"י האסיפה ומוטל על כלל בעלי הנכסים ביישוב.
אני מניח שאתה מכיר את הפסיקה לגבי אבטליון מלפני מספר שנים, אשר מחייבת בעל נכנס לשלם את מיסי היישוב גם אם אינו חבר אגודה.
כמו כן, לפני כחודשיים ניתנה פסיקה נוספת בעניין אבטליון, אשר מחייבת גם שוכר משנה בתשלום מיסי היישוב. יכול להפנות אותך לזה אם אתה מעוניין.
הארנונה נגבית ע"י המועצה תמורת שירותים כגון איסוף אשפה, הסעות וכו'.
מיסי היישוב מוטלים ע"י הועד המקומי ונועדו לתפעול השוטף של היישוב.
האם קיימת אצלכם זהות ועדים?

boaz avrahami
23-02-18, 00:17
אתה מתכוון לפסד בשלום בעניין הררית?

לא רוצה להתיש את הקוראים אבל הוא נוגד כמה הלכות פסוקות בערכאות גבוהות יותר ( מחוזי) כמו גבעת יואב, שריד ועוד.

בכל מקרה, את התופעה הנלוזה הזו אנחנו עומדים לתקוף סופית.
השגת הגבול של האגודות לתוך התחום של הועד המקומי.
התחום המוניציפלי כולו צריך להיות מטופל על ידי הגופים המבוקרים על ידי השלטון המקומי בלבד - כמו בערים וכמו במועצות אזוריות מסודרות כמו מ.א עמק יזרעאל.

זה גם המסקנות של מבקר המדינה וועדת רייף.

בכל המקומות המקולקלים יש זהות ועדים.
זו הדרך לכבס את הכסף הציבורי לתוך האגודה ה״פרטית״ ומשם בלי ביקורת למקומות לא תמיד ידועים.
על הדרך גם מחייבים כל מיני שוכרי בתים שאין להם לרוב זכות הצבעה לועד ולאגודה. מין דיקטטורה כזו...

כמו שאמרתי זה גם כפילות הוצאות כי גם בזהות ועדים משלמים פעמיים מזכיר, פעמיים ניהול חשבונות ועוד כל מיני ג׳ובים עד כדי שמרבית הכסף באגודות הן להוצאות המנגנון ( שהוא לרוב אנשי שלומנו)

Honda TRX300EX

boaz avrahami
23-02-18, 00:22
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180222/72c2ff20064467711bafcae6fb754e28.jpg

היעד 150000 מתקרב מהר

Honda TRX300EX

amitaikl
23-02-18, 00:53
אתה מתכוון לפסד בשלום בעניין הררית?

לא רוצה להתיש את הקוראים אבל הוא נוגד כמה הלכות פסוקות בערכאות גבוהות יותר ( מחוזי) כמו גבעת יואב, שריד ועוד.

בכל מקרה, את התופעה הנלוזה הזו אנחנו עומדים לתקוף סופית.
השגת הגבול של האגודות לתוך התחום של הועד המקומי.
התחום המוניציפלי כולו צריך להיות מטופל על ידי הגופים המבוקרים על ידי השלטון המקומי בלבד - כמו בערים וכמו במועצות אזוריות מסודרות כמו מ.א עמק יזרעאל.

זה גם המסקנות של מבקר המדינה וועדת רייף.

בכל המקומות המקולקלים יש זהות ועדים.
זו הדרך לכבס את הכסף הציבורי לתוך האגודה ה״פרטית״ ומשם בלי ביקורת למקומות לא תמיד ידועים.
על הדרך גם מחייבים כל מיני שוכרי בתים שאין להם לרוב זכות הצבעה לועד ולאגודה. מין דיקטטורה כזו...

כמו שאמרתי זה גם כפילות הוצאות כי גם בזהות ועדים משלמים פעמיים מזכיר, פעמיים ניהול חשבונות ועוד כל מיני ג׳ובים עד כדי שמרבית הכסף באגודות הן להוצאות המנגנון ( שהוא לרוב אנשי שלומנו)

Honda TRX300EX

בועז, נראה לי שאתה לוקח כמה מקרים פרטיים ומסיק מהם על הכלל.
אצלנו אין תשלום כפול לא על מזכיר, ולא על פקידה ולא על הנהלת חשבונות.
למה לחייב שוכרי בתים זו דיקטטורה? הם לא נהנים מנכסי היישוב? הם לא הולכים בשבילים/משחקים בדשאים/וכו', וכו'?
הרי בפס"ד אמנון נאמר במפורש שגם אם עזב את האגודה הוא עדיין צריך לשלם מיסי יישוב​.

boaz avrahami
23-02-18, 01:08
עמית

אם לא משלמים כפול אז יש לכאורה ניגוד ענינים ממשי בין שני הגופים.
החוק בפירוש מחייב הפרדה מלאה בין הגופים למעט זהות פרסונלית של חברי הוועד והאגודה אבל למעט זה שמדובר באותם אנשים כל הניהול מופרד לחלוטין!

לגבי הדיקטטורה-
אתה מוכן לחיות במדינה שבה אין לך זכויות אזרחיות בסיסיות כמו הצבעה?
מוכן להיות שותף בחברה שבה אין לך זכות הצבעה ומישהו מחליט עבורך החלטות שמחיבות אותך?
אם התשובה היא כן אז אני מוכן לתהיה שותף איתי בעסק ואני כבר אדאג לך להפסדים גדולים על חשבון נדיבותך/תמימותך הנפלאה [emoji23]

נראה שאתה מצטט דברים שאתה לא בקיא בהם לגבי הפסיקות.
ממליץ לך לקרוא את הסקירה הזו שמגיעה ממי שמיעץ למועצות האזוריות ואינו חשוד באהדה לפורשי האגודות...

http://www.mach-law.co.il/פרישת_חברים_מן_האגודה_הקהילתית_–_סקירה_מ שפטית

אם מתאים לך להפסיק להיות פראייר, לשלם פחות כסף לגוף מיותר כמו האגודה ולחייב את המועצה האזורית שלך לשאת בהוצאות הנדרשות לישוב שלך אתה יותר ממוזמן להצטרף אלינו.

בועז

Honda TRX300EX

amitaikl
23-02-18, 01:13
עמית

אם לא משלמים כפול אז יש לכאורה ניגוד ענינים ממשי בין שני הגופים.
החוק בפירוש מחייב הפרדה מלאה בין הגופים למעט זהות פרסונלית של חברי הוועד והאגודה אבל למעט זה שמדובר באותם אנשים כל הניהול מופרד לחלוטין!

לגבי הדיקטטורה-
אתה מוכן לחיות במדינה שבה אין לך זכויות אזרחיות בסיסיות כמו הצבעה?
מוכן להיות שותף בחברה שבה אין לך זכות הצבעה ומישהו מחליט עבורך החלטות שמחיבות אותך?
אם התשובה היא כן אז אני מוכן לתהיה שותף איתי בעסק ואני כבר אדאג לך להפסדים גדולים על חשבון נדיבותך/תמימותך הנפלאה [emoji23]

נראה שאתה מצטט דברים שאתה לא בקיא בהם לגבי הפסיקות.
ממליץ לך לקרוא את הסקירה הזו שמגיעה ממי שמיעץ למועצות האזוריות ואינו חשוד באהדה לפורשי האגודות...

http://www.mach-law.co.il/פרישת_חברים_מן_האגודה_הקהילתית_–_סקירה_מ שפטית

Honda TRX300EXתנוח דעתך, ידיעותי מדויקות.
שאלה פשוטה - יש לכם ועד מקומי או זהות ועדים?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

boaz avrahami
23-02-18, 01:16
אצלנו זהות ועדים לכאורה.

הציטוט שלך לגבי אמנון רחוק מהפסיקה עצמה.

דובר בו רק על הסדרת השרותים שלא ניתן להפריד ושהתושב צורך.
עיקרון הרוכב החופשי

Honda TRX300EX

boaz avrahami
23-02-18, 14:30
למה היום אתם משלמים יותר ומקבלם פחות,
ואיך אתם יכולים לשלם פחות ולקבל יותר? (חלק א)

מובן מאליו כי בכל עיר או מועצה מקומית בישראל זכאים התושבים לקבלת כל השירותים המוניציפליים מגופי השלטון המקומי, בתמורה לתשלום ארנונה.

לצערנו, דבר זה אינו מובן מאליו בתחומי מרבית המועצות האזוריות, שהן הרשויות המקומיות במרחב הכפרי. וכך, תושבי המרחב הכפרי משלמים עבור שירותים מוניציפליים בסיסיים לשני גופים – האחד פרטי והאחר ציבורי.

וקונים למעשה את השירותים המוניציפליים החיוניים בסכום גבוה משמעותית מזה שמשלמים תושבים במרבית הרשויות המקומיות בישראל, עיריות או מועצות מקומיות.

משלמים בפעם הראשונה -
המועצה גובה מס ארנונה ומספקת רק חלק קטן מהשירותים.

משלמים בפעם השנייה -
האגודה הפרטית גובה אף היא תשלום בכדי "להעשיר" את שירותי המועצה,
ואם תעיינו בתקציבה, תמצאו שוב את סעיפי תאורת הרחוב והגינון הציבורי.

ויש מי שמשלמים גם בפעם השלישית -
ביישובים שהואצלה הסמכות לוועד המקומי לעשות כן הוא גובה תוספת לארנונה של 30%, בכדי לספק (שוב) "שירותים מועשרים" לשירותי המועצה.

נשאלת השאלה, כמה פעמים צריך אדם במדינת ישראל לשלם מיסים
בכדי לקבל תאורת רחוב וגינון ציבורי?

איך עובדת השיטה?
כדי שהוועדים המקומיים יוכלו לספק לתושבים שירותים בסיסיים חיוניים כמו
תאורת רחוב, תחזוקת כבישים ומדרכות, גינון ונוי, פינוי גזם, תברואה וכיו"ב, על פי הסמכויות שהואצלו להם על ידי המועצה, מחויבת המועצה להעביר לכל ועד מקומי תקציב מתאים לצורך הבטחת פעולתו התקינה.

בפועל, המועצות האזוריות מעבירות לוועדים המקומיים הסטטוטוריים בישובים תקציבים דלים עבור מה שקרוי על ידן "סל שירותים" שנקבע באופן כזה שאין שום קשר בין צרכי הוועד המקומי בפועל לבין התקציב המועבר לו על ידי המועצה.

וכך הוקמו במהלך השנים ביישובים אגודות פרטיות שהתיימרו ליטול לעצמן,
ואף נטלו, את הסמכויות הסטטוטוריות של הוועדים המקומיים והן החלו לפעול בתוך הישובים במקום הוועדים המקומיים, ובניגוד לחוק, היות והן אינן כפופות לגופי השלטון המקומי, לרגולציה הממשלתית ואינן חייבות בשקיפות.

אגודות אלה גובות מתושבי הישוב "מיסי אגודה" או "מיסי קהילה" ובאמצעות כסף פרטי זה, הן מממנות את השירותים המוניציפליים שהמועצה ו/או הועד המקומי, מחויבים לממן ו/או לבצע מתקציביהם.

מה הבעיה בכך?
# זה בניגוד לחוק - גוף פרטי אינו רשאי לגבות שום מס או תשלום המוגדר כחובה.

# כתוצאה ישירה ממצב זה נושאים התושבים (כולנו למעשה) בנטל מוניציפאלי כפול: מצד אחד, תשלום כחוק של ארנונה לגופי השלטון המקומי (מועצה וועד מקומי), ומהצד האחר, תשלום "מיסים" לאגודות הפרטיות.

# "מיסים פרטיים" אלו מגיעים לכדי מאות שקלים בכל חודש (לעיתים גבוהים מהארנונה), כאשר הם אינם מחושבים לפי שטח הבית במ"ר אלא לפי "מס גולגולת".

# בנוסף, תושבים פנסיונרים, משפחות חד הוריות, נכים ואחרים אשר זכאים ומקבלים הנחות בארנונה על פי דין, אינם זוכים לקבל את אותה הנחה ב"מיסים הפרטיים" היות שהגופים הפרטיים אינם כפופים להסדרי השלטון המקומי ולחוק ההסדרים במשק המדינה.

# זאת ועוד, בשל העובדה שמדובר בגופים פרטיים, קיימת בשטח במקרים רבים, בעיה של חוסר שקיפות ואין בהירות לגבי אופן השימוש בכסף, נוסף על עירוב כספים פרטיים בכספים ציבוריים. והבלגן חוגג.

# בפועל ביישובים רבים ה"מיסים הפרטיים" אינם משולמים על-ידי כלל החברים, מסיבות רבות ושונות, וכך יוצא שמעטים נושאים בנטל עבור רבים (נטל שהולך ונהיה קשה יותר ויותר במהלך השנים).

ואין שקיפות בנושא כך שלא ברור כמה מחברי/ות האגודה נושאים בפועל בנטל ומהם הקריטריונים לפיהם הדברים נקבעים. (לדוגמה במקרה של הימנעות מתשלום בשל קושי כלכלי נעשים הסדרים עם החבר/ה שטיבם איננו גלוי לשאר חברי/ות האגודה).

בחישוב גס ומהיר ניתן ללמוד כי המיסים העקיפים הללו הנגבים על ידי גופים פרטיים מתושבים במרחב הכפרי עומדים על כמיליארד שקלים בשנה!
זאת בתוספת למיסים הישירים שנדרשים לשלם תושבים אלה לרשויות המקומיות ואף לוועדים המקומיים - הגופים הסטטוטוריים.

כל זאת כדי לקבל שירותים מוניציפליים בסיסיים הניתנים ליתר תושבי המדינה מהרשויות המקומיות בתמורה לתשלום אחד - ארנונה.

מכך אפשר להבין שישנם גורמים רבים שישמחו להשאיר את המצב הקיים בדיוק כפי שהוא. והם אינם בוחלים בשום אמצעי לטובת העניין, כולל הפצת מידע מוטעה, איומים והפחדות מהקטסטרופה שתקרה לכאורה ביישובים, אם חלילה משהו ישתנה בשיטת הניהול שלהם.

אז מהו הפתרון? על כך בפוסט הבא

לתיאום מפגש ביישובכם לשיח תושבים פתוח בנושאים הללו,
ניתן ליצור עימנו קשר בהודעה פרטית.

קישור להרשמה לקבלת עדכונים ומידע מעמותת אביב בגליל

http://eepurl.com/dfYRf1

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1790146127674219&id=717078931647616

Honda TRX300EX

-->