PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטארה, פורסטר, משהו אחר?

tom.e
21-02-18, 19:08
היי,

אני מעוניין לקנות רכב שטח למשפחה עם שלושה ילדים (מתוכם 2 בכסא בטיחות)
הרכב ישמש בעיקר לנסיעות עירוניות קצרות, ולפעמים לטיולי סוף שבוע ארוכים. לפחות בהתחלה, טיולי השטח יהיו בשטח קל יחסית, אך קיים סיכוי גבוה שאתמכר :-)

מלבד נוחות באופן כללי, אשמח לרכב רחב יחסית מאחור (כדי שהילדה בבוסטר לא תסבול), ובעיקר אשמח לרכב עם סף חלונות נמוך יחסית, כדי שהילדים יוכלו להתבונן הוחצה בנסיעה (היום יש לנו 3008, והילדה ממש מתלוננת בכל נסיעה, שהיא לא רואה כלום החוצה)

עיקר ההתלבטות שלי היא האם להישאר בקטגורית הויטרה/פורסטר (ואם כן, מי מבינהן?) או לעלות לקטגוריה גדולה יותר (רקסטון לדוגמא) על כל המשתמע (עלויות אחזקה, קושי במציאת חניה וכו). האם יש רכבים שאיזושהי קטגוריית ביניים?

1. כמה אתם רוצים להשקיע? -סביבות 80,000 , גמיש מעט
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי
3. מי נוהג בו? בעיקר אשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של 5 נפשות
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? סביבות 15,000. אולי פחות.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.אוטומט

המון תודה

תום

GodsFather
21-02-18, 20:15
אתה מתכוון לגרנד ויטרה או לויטרה החדשה שאינה באמת רכב שטח?

מבחינת הגרנד, מדובר ברכב עם יכולות לא מבוטלות והילוך כוח. החסרון מגיע בצריכת דלק ובתא נוסעים ומטען צפופים יחסית.

הפורסטר מרווח יותר ולשבילים נהדר אבל אין הילוך כוח.

לגבי רקסטון, יגידו מנוסים ממני.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
21-02-18, 22:02
לא כתבת כלום על עלויות אחזקה ולכן אכתוב לך שב80 אלף, כשהדרישות העיקריות הן שיהיה נוח, רחב ועם חלונות גדולים , נכנס לך דיסקברי 3.
ידע גם לעשות שטח יותר קשה מהויטארה והפורסטר אם צריך.
עלות האחזקה תהיה גבוהה בהרבה.

tom.e
22-02-18, 06:33
התכוונתי לגרנד ויטארה. מניח ששנת 2013.
האם המושב האחורי בגרנד פחות רחב מבפורסטר?

חשבתי על דיסקו 3. עלויות האחזקה פחות מורידות אותי. מטרידה אותי האמינות באופן כללי. הרכב ישמש את אשתי ביומיום להגיע לעבודה. לא הייתי רוצה שהיא תתקע עם האוטו בצד הכביש.
כמה אמין הדיסקברי 3, בהנחה שהוא מטופל כראוי ושאעשה לו יישור קו?

בנוסף, אם אני עובר למימדים של דיסקו, למה לא רקסטון? לא עדיף מבחינת אמינות? (כמובן, תוך ויתור על איכות הנסיעה של דיסקו)

איל מ
22-02-18, 09:37
אין לי מושג לגבי רקסטון. מניח שיש לו פחות קריזות מהדיסקו 3. אבל הנסיון שלי מהדיסקו הוא רק משמועות של חברים או לקוחות אחרים במוסך שלי... אני כן יודע שיש הרבה ידע עליו ברשת.
מנסיון עם הדיסקו 2, המוניטין שיש לו הוא הרבה יותר גרוע מהתמונה האמיתית....

I. Shlomo
22-02-18, 10:20
התכוונתי לגרנד ויטארה. מניח ששנת 2013.
האם המושב האחורי בגרנד פחות רחב מבפורסטר?

חשבתי על דיסקו 3. עלויות האחזקה פחות מורידות אותי. מטרידה אותי האמינות באופן כללי. הרכב ישמש את אשתי ביומיום להגיע לעבודה. לא הייתי רוצה שהיא תתקע עם האוטו בצד הכביש.
כמה אמין הדיסקברי 3, בהנחה שהוא מטופל כראוי ושאעשה לו יישור קו?

בנוסף, אם אני עובר למימדים של דיסקו, למה לא רקסטון? לא עדיף מבחינת אמינות? (כמובן, תוך ויתור על איכות הנסיעה של דיסקו)

בס"ד

מאחר וכבר העליית את האפשרות לפורסטר. אני דווקא הייתי ממליץ לך לדבוק באפשרות זו.

א. מרווח יותר מגרנד ויטרה.

ב. חסכוני הרבה יותר.

ג. אמינות של סובארו. אתה יכול להיות רגוע. בוודאי שטובה יותר מרקסטון ומדיסקו.

ד. חלונות גדולים מקדימה ומאחורה.

ה. בגדול אם היית אומר שהמשפחה עתידה להתרחב בזמן הקרוב הייתי ממליץ על רקסטון. אבל במידה והמצב עומד להישאר כך. פורסטר אוטומט מודל 12 יכול להיכנס בתקציב שלך ואתה מאוד תהנה ממנו. הרכב מעבר לשטח קל ויכול לתת הנאה גדולה מאוד בשטח. חפש בYOUTUBE "סובארו וחברים בשטח" ותראה להיכן הרכב יכול לקחת אותך.

בהצלחה.

שלמה.

asafk
22-02-18, 19:49
אני מניח שלא תטיילו לבד.
עם מי אתם עתידים לטייל? אם התשובה היא עם חברי ״סובארו וחברים בשטח״ אז פורסטר הוא בחירה מצויינת ודווקא דור קודם למה ששלמה כיוון שהוא לטעמי מוצלח יותר בשטח ואם מצאת ידני בכלל הרווחת.
אם התשובה היא עם חברים שיש להם רכבי שטח בגודל מלא, אתה מהר מאוד תהיה מתוסכל מפורסטר כי או שאתה תרגיש נחות בחלק מהטיולים או שלא יסכימו לצרף אותך. במקרה כזה אפילו גראנד ויטרה שהוא לא כזה גיבור - יהיה חבר מתאים בקבוצה.

אסף.

tom.e
24-02-18, 11:04
אחרי שישבתי בגרנד ובפורסטר, הפורסטר יורד מהפרק. המושב האחורי שלו צר משמעותי מהבסוזוקי (מדדתי עם מטר בנקודה הצרה ביותר), בעייתי עם 3 כסאות בטיחות.

נשארת ההתלבטות בין הסוזוקי לגדולים יותר.
בתקציב, נכנס בעיקר הרקסטון . איך הוא מבחינת אמינות. (בהנחה שאני קונה רכב עם ~120,000 קמ)?

לגבי הרעיון של דיסקו 3. כמה בעייתית האמינות שלו (כאן אני כבר ב- ~250000 קמ)? כמה סביר שהאוטו לא יניע בבוקר או שאשתי תתקע בדרך לעבודה בנסיעת כביש רגילה? כלומר, האם התקלות שלו הן כאלה שמשביתות את הרכב ללא התרעה, או שאם מטפלים בדברים בזמן, אז האמינות סבירה?
לכמה עלויות אחזקה לק״מ לצפות ברכב כזה?

בוזי
24-02-18, 11:53
בשימוש וטיפול סבירים, רקסטון עם 120000 ק"מ הוא רכב חדש.
סולר, טיפולים, צמיגים ורחיצה מדי פעם.
אגב, אני לא בטוח שברקסטון יכנסו 3 כסאות בטיחות. בזמן האחרון הכסאות האלה הגיעו למימדים של כורסאות אמריקן קומפורט.
אפשרות נוספת היא, להתקין 2 כסאות בשורה האמצעית ועוד אחד בשורה השלישית, תוך ויתור על תא המטען כמעט לגמרי.

דיסקברי 3 עם 250000 ק"מ? אתה בטוח? עדיף כבר לחפש דיסקו 2 מוכן לשטח ולהנות מרכב שטח אמיתי.

tom.e
08-03-18, 22:23
אז התחלתי לחפש גרנד ויטרה 2012-2013
ראיתי היום רכב שנראה נהדר. 70000 ק"מ. בדיקה ויזואלית של הרכב מבחוץ ומכלולים, נראתה טוב מאוד.
אבל, בדיקה של היסטוריית הביטוח, העלתה את התוצאה המצורפת.
118789
קצת מטריד לקנות רכב שעבר תיקון של 30,000 ש"ח. ועוד תיקונים של 10,000 כל אחד.

האם אלה עלויות תיקון סבירות, לתאונות לא קשות בגרנד ויטרה?

boaz avrahami
08-03-18, 23:46
איך בודקים היסטורית ביטוח כפי שהצגת כאן?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ענבר
09-03-18, 08:22
http://www.slika-ins.co.il/
עלות 10₪ אבל מוגבל רק לבעלים הרשום של הרכב.

גיא
09-03-18, 10:22
אל תשכח שעלויות התיקון של כל נגיעה הכי קטנה מנופחות ללא כל פרופורציה כדי שכולם ירוויחו טוב.

דוגמה.

החלפת דלת אחורית לדאסטר. הדלת עולה כולל צבע ופחחות. 4500₪
עלות התאונה 25000₪

איך ?
לא הייתי מתרגש מזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

agabay
10-03-18, 07:52
חסרים רכבים טובים שנת 2013 שלא עברו תאונות בכלל? ומה אומר הבעלים על התאונות האלו?
לגבי השאלה הכללית - לדעתי לרקסטון יש עדיפות על גראנד ויטארה באמינות, הרכבים האלו שורדים 300 ו400 אלף ק"מ ללא בעיה, יש דברים קטנים שמציקים (חלקי פלסטיק שלא מחזיקים מעמד יפה כמו כיסוי המראה של מגן השמש) אבל חוץ מזה סולר ולנסוע
מצד שני דיסקו 3 נראה יותר רכב שטח, לא מוגבל בצמיגים (לרקסטון מידה ייחודית ודירוג מהירות H, די קשה למצוא AT ואין מה לדבר על שטח מלא)
הכל שאלה של התבוננות פנימית והכרת המשפחה - מה אתה הולך לעשות עם הרכב בשטח, אצלי למשל המשפחה היו מגבילה למסלולים של 4 שעות עם עבירות בינונית-קלה - אז אין למה להשקיע ביותר מרקסטון, וסביר להניח שגם סובארו היה מספיק (אבל רציתי הילוך כוח - להיות זה שיכול לחלץ ולא ההוא שצריך משיכה בעליה)

-->