PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עדיף? נעיל(ות) או כננת?

lizard
27-12-05, 22:37
הדיון תיאורטי בלבד. כרגע אין לי כסף ולא צורך בזה או בזה.

בנעילות הכוונה לדפרנציאל נעול, לא משנה ממש איך ובאיזה שיטה ואם זה קבוע או אוטומטי או נשלט.

מה דעתכם? בהנחה שלא מדובר על רכב תחרויות שבו כל דקה חשובה ולפעמים משתלם לתת גז ולעבור בכוח במקום לפרוס כננת.
מדובר על רכב טיולים.

תורכם :)

landrover
27-12-05, 22:53
מבין שניהם - כננת תוציא אותך ונעילות יכניסו אותך (לדעתי).

נעילות יגרמו לך לנסות דברים שלא היית עושה בלי - ולכן יותר סיכוי להתקע.

אני קניתי כננת קודם, ועכשיו חוסך לנעילה קימית(אחורית הייתה כשקניתי את הרכב).

אמיר.

טל רותם
28-12-05, 00:17
כננת.... בכננת אתה יכול להעזר כדי לעבור דברים שצריך נעילות בשבילהם..
טל.

UNIX
28-12-05, 00:26
כננת זה 90 אחוז בשביל לחלץ את חברים שלך .
ברוב המקרים תסדר גם בלעדיה

tayrie
28-12-05, 00:30
נעילות הרבה יותר שימושיות .

גבי כהן
28-12-05, 00:46
קודם כננת ...אחר כך נעילות...

KOOKE
28-12-05, 01:58
לדעתי קודם נעילה אחורית.

אומנם נעילה תפתה אותך לנסות מכשולים יותר קשים אבל ברוב המקרים השפויים הנעילה תאפשר לך לעבור את המיכשול בלי יותר מדי דרמה, בלי "לתת בגז" ותוך שמירה על מיכלולי הרכב.

גם כננת תאפשר לך לעבור מיכשולים קשים אבל מן הסתם תפרוש אותה רק אחרי שניסית לעבור את המיכשול בכוח ואולי אף תוך גרימת נזק לרכב. מעבר מיכשול על ידי כננת יותר מסורבל ולא תמיד אפשרי - לא תמיד יש לאן לעגן את הכננת.

חוץ מזה בתור בעל כננת תמצא את עצמך מחלץ אחרים הרבה יותר פעמים מאשר תחלץ את עצמך.

כמובן שעדיף גם וגם אבל מבחינת סדר הוספת שיפורים לדעתי הנעילה קודם.

שלמה

AvigdorAharon
28-12-05, 06:46
כננת זה 90 אחוז בשביל לחלץ את חברים שלך .
ברוב המקרים תסדר גם בלעדיה
אמת!

הכי טוב לקנות נעילה אחורית ולטייל אם חבר שיש לו כננת.

אביגדור

Bulldog
28-12-05, 06:50
צמיגים יותר גדולים.

אייל
28-12-05, 09:09
נעילה!!!

כננת זה לחבר'ה...ואחרי שחילצת את כולם אתה זה שנשאר לנקות את הכבל :( :(

נמרוד
28-12-05, 09:12
כננת היא אביזר חשוב מאד אם אתה אוהב ורוצה בוץ, ואם אתה מטייל לבד. מלבד בוץ... האמת שמעולם לא השתמשתי בכננת לחילוץ עצמי. לבוץ העצה היא חד משמעית - לא לצאת לבד, בוץ זה לא טיול, זה מלחמה (ראית בשבת מה זה, גם המתחרים ויותר מהם הצופים...), יוצאים אליה כמו זאבים - בלהקה :lol: כננת היא מותרות - כל עוד אתה לא לבד, אפשר להסתדר בלעדיה - אם לך ולחבר שלך יש לפחות 15 מטר רצועות/כבלים כל אחד, ביחד אתם יכולים לצאת מ(כמעט)כל תקיעה שכננת היתה מוציאה.

דעתי:

צמיגים טובים קודם כל. לאו דווקא גדולים, אבל צמיגי שטח חדשים וטובים. חשוב בכביש ובשטח, פאנצ'ר שני גומר לך טיול ולא כננת ולא נעילות יוציאו אותך.

שיפור ראשון - נעילה אחורית, 250$ במזוודה ושבת של עבודה עצמית לא מסובכת, וזה סגור. אחרי זה תסדר לעצמך זוג רצועות גרירה טובות, אחת של 9-10 מטר, אחת קצרה יותר, וכמה שאקלים, והכי חשוב - תכין את האוטו שלך מבחינת נקודות גרירה! ואתה מסודר לחילוצים, כל עוד אתה לא לבד.

בדיון על השלב הבא, אפשר כבר להתלבט בין נעילה קדמית בעוד 250$ לבין כננת משומשת במחיר כפול.

חנן-ג'יפולוג
28-12-05, 10:08
אף אחד לא יוכל לדבר איתך על עדיפות. זה עניין של העדפה אישית. כננת זה תעודת ביטוח, נעילות זה לשיפור העבירות. אין ממש קשר בין הדברים. תחליט מה יותר חשוב לך.

אגב, כמו שנמרוד כתב: כננת, במובן של חילוצים, זה באמת רק לבוץ. בכל שאר תנאי השטח, אתה תוכל להיחלץ מתקיעה ללא כננת.

asafk
28-12-05, 14:09
צמיגים טובים, והייליפט.
אם אתה נתקל בבעיות עבירות- נעילה.
כננת זה לאהבלים כמוני שנוסעים לבד. (למרות שעוד אין לי כננת... ההייליפט הוא תחליף בהרבה סיטואציות (אבל לא תמיד)).

אסף.

lizard
28-12-05, 16:40
תודה על התשובות.

עד כמה שהבנתי, לשטח סלעי רצוי נעילות
לשטח בוצי רצוי כננת.

כמובן שהכי רצוי זה שניהם :)[/b]

ERAN NO 1
28-12-05, 16:51
לא יודע כמה נסיון בשטח יש לך ובאיזה סוגי שטח אבל השאלה היא כמה פעמים היית צריך נעילה ,שילבת אותה ויצאת (במידה ויש לך) וכמה פעמים היית צריך כננת פתחת ויצאת (שוב במידה ויש לך) אני אישית בהיילקס מעולם לא הייתי צריך כננת כמובן שנהג עם נסיון ידע לא לקפוץ לברכה בלי משוטים אבל נעילה המון פעמים עזרה גם עזרה לכן התשובה היא נעילות.

לאומת זאת היום עם הבלייזר כננת לדעתי היא מצרך חשוב לא פחות

lizard
28-12-05, 17:15
אני אישית עוד לא הייתי בהרבה סוגי שטח ועוד לא נתקעתי בכלל (טפו טפו טפו מלח מים מלח מים) עם הסיקס.
עם המגנום נתקעתי איזה םעמים ואני מאמין שאם הייתה לי נעילה (היה נתק בחוטי חשמל) אז הייתי יוצא מזה.

אבל באותה מידה הייתי יוצא מזה (אולי נכון יותר לומר שבטוח הייתי יוצא) עם כננת. בשני המקרים דובר על שטח בוצי וגלגל אחד היה תפוס לגמרי והשני הסתובב על כלום. (לכן נעילה היתה מוציאה אותי מזה).

המשפט שאהבתי זה

כננת תוציא אותך ונעילות יכניסו אותך

בתור ניובי בשטח ובכלל בסיקס (עדיין לא יודע את כל טווח היכולות שלו) היה לי רושם שפחות או יותר חובה להתקין נעילות. אבל אם חושבים על המשפט שצטטתי, לא כדאי קודם להצטייד באביזרים שיוציאו אותך מהשטח במקום אביזרים שיתנו לך הרגשה, אולי מוטעית, שאתה יכול לנסות לעבור מקומות שעלולים לתקוע אותך?

תראו, בסה"כ לא חובה זה ולא זה, הכי הרבה במדינה שלנו שהיא יחסית קטנה אפשר להתקשר לחברת חילוצי שטח והם יחלצו אותך. אבל אני מנסה לגבש פה איזה רעיון או אולי צורת מחשבה.

משהו ששכחתי לכתוב. מדובר על רכב בודד או על שני רכבים עם נהגים לא מנוסים.
השירשור הזה לא מתייחס בכלל לכישורי הנהג שהם בעצם הכלי הכי חשוב בשטח.

אני אישית בהחלט חושב על רכישת כננת, כשיהיה כסף ואחרי השיפוצים החשובים יותר או אם אמצא איזה דיל ממש משתלם ושחבל לפספס.
נעילת ספול אחורית אני כנראה אתקין גם כן, פשוט כי זה יותר זמין וזול מאשר כננת כרגע.
אבל אני לא בטוח שזה הדבר הנכון לעשותו.

שאולי
28-12-05, 22:08
צמיגים
מיתלים
נעילה אחורית
נעילה קדמית
רדיו דיסק + רמקולים טובים :P
כננת

barak4*4
28-12-05, 22:12
צמיגים
מיתלים
נעילה אחורית
נעילה קדמית
רדיו דיסק + רמקולים טובים :P
כננת
ויותר טוב מזה אי אפשר לנסח.
מיכה, מספיק לכתוב, גש לעבודה ותחזור עם תוצאות.

lizard
29-12-05, 08:08
לא מדובר פה על שירשור פעולה. מדובר על דיון אקדמי תיאורטי בלבד.

אני לא חושב שמישהו לא ישים נעילה אם תהיה לו ויחכה קודם שתהיה לו כננת.

לי בכל מקרה יש כמות עבודה של כמה חודשים על הרכב. אז אני מסודר לחודש חודשיים הבאים :)

yonatan
29-12-05, 15:26
קודם כל שלום אני קורא פה הרבה אבל החלטתי להתחיל גם לכתוב (יש לי סופה 93 וחוץ מבולמי מונרו והייליפט אין שיפורים)
אז ככה היום עשיתי טיול להר חורשן וניסיתי לטפס את העליה המכונת "הבקתה" הלך דיי טוב חוץ מבקטע לקראת הסוף שהיה דיי חלק וניכנסתי למצב של הצלבה אז אם הייתה לי כננת הייתי צריך לצאת לעגון אותה בחוץ אבל אם הייתה לי נעילה אחורית אז בכלל לא הייתה בעייה אז לפי דעתי לקנייה ראשונה הרבה יותר עדיף נעילה כי סביר להניח שאם זה קנייה ראשונה אז כנראה שגם הנהג מתחיל (כמוני) ורוב הדברים שאתה יכול להתקע בהם הם הצלבות

גיא
29-12-05, 15:45
לטפס את הנ.ג עם סופה סטנדרטית אחרי כל הגשם הזה.

לנהג מיומן זה גובל בטימטום

אז לנהג מתחיל ? .... אויייי ....

(מערכת האתר מתנצלת בשם גיא, שלא מסוגל לראות שרשור שקט ומעניין ולא להכניס קצת צ'ילי חריף :twisted: תנו לו ותמשיכו לדון לגופו של עניין ולא לגופם של אנשים. - המערכת)

שעיה כליף
29-12-05, 21:36
כננת תוציא אותך ממקומות שלא היית נתקע בהם עם נעילות :twisted:

סתאאאם
אם אתה בענין טיולי בוץ ו/או חול עמוק ואתה לבד ... רק כננת תעזור
בכל מקרה אחר ולרוב הייתי ממליץ על נעילות :D

ארז
29-12-05, 23:23
שמע זה בעיה.....
מבחינתי רכב שטח קודם כל מסובב בכל מצב את כל 4 הצמיגים שלו, משמע הוא צריך 2 נעילות רוחביות.
מצד שני הכננת היא חברת הביטוח שלנו בשטח, באופן אישי אני מחלץ עם הכננת שלי את עצמי פי כמה וכמה מאשר את החברים(אבל זה בגלל שאני אדיוט שאוהב להטביע את עצמו בירקון ,לבד,בלילה ,בשיא החורף....)

tayrie
29-12-05, 23:50
בכל מקרה הצלבות יותר שכיחות מחילוצי בוץ שמצריכים כננת , ונעילה זולה בהרבה מכננת.

ארז
30-12-05, 07:20
כננת T-MAX 8500 ליברות עולה כ2500 ש"ח ,זה מחיר בהחלט סביר והיא מספיקה מבחינת כוח משיכה לרוב בא האתר הזה(בעלי סופות וסיקסים).

yonatan
30-12-05, 10:09
לטפס את הנ.ג עם סופה סטנדרטית אחרי כל הגשם הזה.

(מערכת האתר מתנצלת בשם גיא, שלא מסוגל לראות שרשור שקט ומעניין ולא להכניס קצת צ'ילי חריף :twisted: תנו לו ותמשיכו לדון לגופו של עניין ולא לגופם של אנשים. - המערכת)

קודם כל היה שבוע של שמש ככה שהעליה לא כל כך רטובה ואני לא מדבר לעלות דרך הסלע אלה מצד שמאל כבר נוצר שביל ככה שזה לא הכי קשה ולפני שניסיתי ירדתי מהג'יפ עליתי אותה ברגל בדקתי את הקרקע וירדתי אותה עם הג'יפ לפני שעליתי שזה ממש משחק ילדים (בעבר גם עליתי אותה עם טרקטורון ככה שסה"כ אני מכיר אותה למרות שעם ג'יפ זה שונה)

ד ו ר ו ן
30-12-05, 10:17
[quote=גיא]לטפס את הנ.ג עם סופה סטנדרטית אחרי כל הגשם הזה.

קודם כל היה שבוע של שמש ככה שהעליה לא כל כך רטובה
שבוע של שמש אחרי כמה עשרות מ"מ של גשם לא משנים כמעט כלום לקרקע,בטח לא כשעדיין קר בחוץ ומעט מאד מים מתאדים,לפי התיאוריה הזו לפחות חצי מהשקיעות שלי בעבודה בשדות לא היו אמורות להתרחש.. :wink:

yonatan
30-12-05, 11:32
כן רק סביר להניח שהשקיעות שלך הם בקרקע שטוחה ולא בעלייה שלא חסר לה זווית בכלל ככה שמים בה לא מצטברים באותה כמות של שטח שהוא לא עליה אלא מאוזן ועובדה שלמטה הכל מלא במים
אבל תראה זה הכל יכול להיות מקרה פרטי אני בטוח שנהג בעל ניסיון טוב בסופה יעלה בקלי קלות עם סופה סטנדרטית לי יש הסופה רק חודש וחצי (יש לי נסיון בנהיגת שטח ככה שאני לא בתול בעניין) ועוד לא יצא לי לטייל הרבה בה אבל מי שיודע בדיוק באיזה הילוך לבחור ומכיר יותר את המגבלות של הרכב היה עולה בלי בעייה והעליה הזאת כבר ממש חרושה (מי שהיה בה לא מזמן בטוח יודע) ככה שהיא ממש לא בעיה

ד ו ר ו ן
30-12-05, 16:13
אפשר להכנס איתך לדיון והסבר ארוך למה גם במדרון יכולה להיות תכולת מים גבוהה אבל זה לא נושא השרשור וזה הרבה לכתוב.

דודי
31-12-05, 11:41
אותו נושא קצת בשינוי-4 צמיגי שטח מלא יעלו לי 2400-3000. אותו סכום תעלה לי נעילה קדמית נשלטת יש כסף לאחד בלבד השנה .מה אתם אומרים נעילה או צמיגים?

ד ו ר ו ן
31-12-05, 12:05
אם הצמיגים שלך לא דורשים החלפה מיידית אני הייתי הולך על הנעילה, גם כי קשה למצוא סרן נעול ולפי המחיר אתה מכוון לנעילה של טויוטה נכון?

אם לא צריך להחליף צמיגים אז למה לבזבז כסף?

אשר צור
01-01-06, 11:51
חכם לא נכנס לבור - פיקח יודע איך לצאת מהבור.
לחכם, יש כננת. לפיקח, יש נעילה. תחליט מה אתה.
אני אומר, קודם נעילה. כננת זה מותרות.

דודי
01-01-06, 21:20
יש לי צמיגים50 % והרגשתי את זה בטיול בוץ האחרון בגלל זה ההתלבטות

החוקר
02-01-06, 11:10
מיכה,בטיול ביום שישי אני הייתי עם הויטרה הארוכה.
אני חושב שאם היית נעול מאחורה היית עובר למרות הצמיגים (שלהם ולשטח אין קשר)
בכל מקום בקלות :!:
בעניין כננת,לדעתי אם אתה לא מטייל לבד אז אפשר לוותר על זה :wink:
טל

lizard
02-01-06, 11:17
אני בטוח שהייתי עובר עם נעילות. אבל באותה מידה (אך רטובה יותר) הייתי עובר גם עם כננת.

למי שלא מבין על מה מדובר, הנה הגלרייה (http://www.lizard.co.il/4x4/oranit_trip/)

אין "אמת" מוחלטת, כל אחד והשיקולים שלו.
אני חושב שבסופו של דבר אם אמשיך להכנס לבורות :twisted: אז אני אצטרך את שניהם :)

נמרוד
02-01-06, 11:27
אני לא בטוח שהיית עובר עם נעילות. זה היה עוזר , צמיגים טובים היו עוזרים אפילו יותר במקרה הזה. אבל מהתמונות נדמה לי שאני מזהה מכשול בוץ מהסוג של go/no-go, שבו העבירות נקבעת עוד לפני הכניסה למכשול על ידי המהירות שלך... :lol: נכנסת מספיק מהר, ושמרת על המומנטום ועל הגלגלים על גבול האחיזה כמה שיותר, והיית עובר. ואם לא, אז לא. תגיד אתה בדיעבד, נכון שנכנסת לאט מדי?

http://www.lizard.co.il/4x4/oranit_trip/002.jpg

http://www.lizard.co.il/4x4/oranit_trip/001.jpg

lizard
02-01-06, 14:59
נכנסתי מאוד לאט ומזל שכך.
כשנכנסתי הגובה מים הגיע לחצי הגלגל. אחרי מטר בערך נפלתי לבור שבו אתם רואים אותי.

רק קצת הסברים לפני שחושבים שאני דביל (אני כן אבל זה לא קשור).
המטרה הייתה לשעשע את הנוסעים, בחור בן 16 ושני אחיו שלקחנו לטיול.
ידעתי שיש מצב שאני לא יוצא מזה, דאגתי להפעיל מנוע כל הזמן ויצא שזה היה פחות אויותר שיא הטיול. לפחות ממה שהבנתי מהם.
בעיקרון אין שום סיבה להכנס לכזו שלולית כשיש מעבר פנוי בצד אלא אם כן רוצים קצת להשתעשע במים. אגב נהנתי מאוד כמו שאתם רואים מהחיוך.

-->