PDA

צפייה בגרסה מלאה : עברתי טסט ללא בעיה עם CJ

מלכת אנגליה
28-12-05, 07:28
שלום לכולם
לפי מה שהבנתי,כולל ממי שמכר לי את הגיפ -האוטו עובר טסט רק עם קומבינה.
אני החלטתי שלא כך ,ורציתי לבדוק את האמת.
סידרתי כל מה שאפשר-אורות,תפוחים,חופשים,צמיגים,אגזוז,מראות.
והגיפ עבר טסט. האם נס חנוכה ?

איך מורידים תמונה

yogibear
28-12-05, 13:56
לא לא נס חנוכה. האמת שאם אין משהו בולט לעין אין סיבה שלא יעבור.
אצלי עשיתי טעות, למרות שידעתי את הריג'קטים מראש ניגשתי לטסט שאנן, ואז נחסמה בפני אפשרות הטיפול לבד כמו החלפת מיסבי גלגל קדמי ותפוחים (כבר החלפתי הכל ) , ברגע שנרשם בטופס הכשלון - הייתי חייב אישור מוסך.
חוץ מזה עבר חלק התקרצצו לי קצת על המספר ובסוף החלפתי רק אחורי.

לא הרגשתי ש"חיפשו" אותי ויש לציין שבאמת פחדתי מהכשלה סתמית ומיותרת.

מיקי

חנן-ג'יפולוג
28-12-05, 14:06
לא נס, מזל. פעם זה עובר, ופעם יכריחו אותך לעשות צבע חדש בגלל נקודות חלודה או לחדש כסאות עקב קרעים בריפוד. הם הרי צריכים לקזז איכשהו את הטסטים שבהם הם מעבירים את הרכב כאשר בעל הרכב מגיע רק עם הניירות לטסט, ללא הרכב...

קומבינה זו מילה גסה. מספיק שאתה נותן את הג'יפ למוסכניק שליד מכון הטסטים והוא יעביר את הג'יפ בלי שיציקו לו על בעיות שלא מן העניין, כגון אלו שהזכרתי קודם. הם מכירים אותו, הם מיודדים, ומטבע הדברים זה שונה מאשר זר שמגיע עם רכב שמועד לפורענות כגון CJ ישן. לא מדובר בקומבינה ולא במעכר, אלא ביחסים בין אנשים קרובים. אין בזה שום דבר לא חוקי או לא מוסרי כפי שעלול להשתמע מהמילה "קומבינה" .

מנסיון, העלות היא אפסית, או קרובה לזה, אם לוקחים בחשבון את עלות הטסט , עלות אישור הבלמים וכו' , זה יוצא קרוב לחינם, רק שכאב הראש ועוגמת הנפש שעלולה להתלוות למפגשים כאלה, נחסכים ממך.

tzagi
29-12-05, 04:07
Does anyone have a write up or a link to a web site on what is required to pass the test?

tzagi
29-12-05, 04:11
יכריחו אותך לעשות צבע חדש בגלל נקודות חלודה או לחדש כסאות עקב קרעים בריפוד.

Hanan,
I hope thats an attempt at humor
If its not, Im very sorry.

AvigdorAharon
29-12-05, 07:05
Does anyone have a write up or a link to a web site on what is required to pass the test?
בהזדמנות קרובה אני אשלח לך (אם הרכב יכשל) את דף הבדיקות של הטסט.
יש שם כ 150 בדיקות שהבוחנים אמורים לבדוק.
בפועל, קיימות בדיקות שהם MUST (בלמים, היגוי, אורות, מספר מנוע, זיהום אויר) וקיימות בדיקות שניתן לדלג עליהן (נקודות חלודה, מגבים, צבע, מגיני שמש, מחזרי אור).
על פי שיטת חנן (מהשנה הנוכחית אימצתי גם אני), צריך להגיע למוסך עם רכב תקין מבחינת בדיקות החובה, ולתת למוסכניק לגשת לטסט כדי לא להכשל על בדיקות הרשות.

זו כל התורה על רגל אחת, מדינת היהודים, לא...

אביגדור

נמרוד
29-12-05, 09:30

יש כזה דבר, לא יעזור לך כי הבדיקות בפועל הן "תושב"ה" - תורה שבעל פה, זוכר בית ספר יסודי? פה זה לא אמריקה שיש "The Book" פה כל ממזר יכול להיות מלך, או חבר הכי טוב שלך. ישראל.

tzagi
29-12-05, 23:41
Ok Now I'm realy confused
what else is new )
)
If its not writen down, how can you have a uniform inspection system
or am I stupid for even assuming that something like this exists
?
is every inspector have their own rules?

Here is a link to the Texas requirmants:

http://www.txdps.state.tx.us/vi/publications/rules/ch42.htm#4.20

I know it looks very intimidating, but let me put it this way:
Unless your car is a total piece of crap
you pass
here is a little example:

All motor vehicles which were originally equipped (manufactured) with one wiper, only one wiper is required; if originally equipped (manufactured) with two or more wipers, all wipers will be required. Replacement of vacuum with electric or electric with vacuum wipers is permissible. Vehicles presented for inspection without windshields will not be required to have wipers. The windshield is not an item of inspection. Manually operated wipers are permissible if original vehicle equipment

If you read it you will see that all cars need to have working windshield wipers
But............
if you dont have a windshield
(there is no requirment to have one(
you dont need windshield wipers

Thats the letter of the law.......

נמרוד
30-12-05, 00:21
If its not writen down, how can you have a uniform inspection system
or am I stupid for even assuming that something like this exists
?

I wouldn't wanna call you stupid... but yeah, that's about it. for example it is a well known phenomenon that the farther you are north and south of the tel aviv area the more "easy" the test-machonim are

בואנה ג'ו אתה גורם לנו פתאום להבין באיזה מקום מוזר אנחנו חיים... :lol:

itayhi
03-01-06, 01:50
ג'ו

אני באופן אישי הייתי אצל רפד רכב כשהגיע אליו בנאדם שהריג'קט היחיד מהטסט של הסיטרואן bx שלו היה קרא בדופן שמאל של כיסא הנהג.
הרפד שם לו טלאי, לקח 70 שקל והבחור נסע שמח וטוב לך לעבור טסט.

לך תבנה ככה מדינה :twisted:

איתי

חנן-ג'יפולוג
03-01-06, 03:16
אני ממש לא צחקתי. הכריחו אותי לצבוע את כל הרכב מחדש עקב ג'ינג'ים שכל אחד בקוטר של פחות ממ"מ אחד. וזה באותו מכון שבו העבירו לשכן שלי טסט את המשאית שלו בלי שהוא הגיע עם המשאית אל המכון, והעבירו לי טסט את האופנוע שלי בזמן שהוא היה קשור לנגרר כי לא היה להם כוח לחכות שאני אוריד אותו מהנגרר.

tzagi
03-01-06, 04:39
what jinjeem are you talking about?
the only jinjee I know is the bulldog

And he claims he is blond......

All I have to ask:
does the carpet match the drapes?

Pm if you didnt get it

מלכת אנגליה
04-01-06, 06:26
מוזר מאוד
אצלי האוטו היה עם 2 כיסאות גמורים. זאת אומרת שלכיסא נהג לא היה ריפוד,והכיסא אישה
היה נטוי על הצד בצורה חריפה.
בנוסף ללא גלגל ספר

eran4x4
04-01-06, 08:56
מוזר מאוד
אצלי האוטו היה עם 2 כיסאות גמורים. זאת אומרת שלכיסא נהג לא היה ריפוד,והכיסא אישה
היה נטוי על הצד בצורה חריפה.
בנוסף ללא גלגל ספר

עוד דוגמה של יותר מזל משכל.....

עכשיו כדי שתבדוק עם הרכב תקין או לא, על הטסטרים אתה לא ממש יכול לסמוך

lizard
04-01-06, 09:13
אני הייתי צריך ל"רפד" מחדש את הכיסא נהג.
הלכתי לאוטו דיפו וקניתי כיסוי לכיסא.

לא צלמתי את הטופס שהיה לי (של כל הבדיקות) מישהו יודע מאיפה אפשר להשיג את הרשימת הבדיקות? בפעם הבאה אבוא מוכן יותר.

יש מקומות, למעט מכוני רישוי, שיש להם בדיקות CO ובדיקות בלמים כמו ברישוי?

חנן-ג'יפולוג
04-01-06, 09:55
אתה יכול לקפוץ לאחד ממכוני הרישוי ולבקש מהם "בדיקת חורף" . זה יאפשר לך לקבל בדיקה זולה מאוד של כל המכלולים הבטיחותיים בלי שתהיה מחויב לטפל בליקויים במוסך. סידור מצוין. קיים גם בחלק מסניפי אוטו-דיפו

לגבי CO, כל מכון לטיפול במאיידים יוכל לבדוק לך בעלות סמלית.

-->