PDA

צפייה בגרסה מלאה : כרסומת קטנה - דעתכם?

wonderd
01-03-18, 09:54
אהלן

ראיתי את הכרסומת הזאת למכירה:
https://youtu.be/8XWCHPO8kZ4

מעבר לקשקשת שיש בסרטון - אני אשמח לדעתכם, מיועד לשימוש ביתי וחצי חובבני..

תודה
אלעד.

נמרוד
01-03-18, 10:23
יש לי כרסומת בגודל דומה. מתאים לפלסטיק, פליז, אלומיניום, עד גודל מסויים של חלקים, ורמת דיוק לא מאד גבוהה, אם כי הדיוק באמת תלוי כבר במיומנות המשתמש. אם התחביב שלך הוא טיסנים או מכוניות על שלט רחוק, יכול להיות מצויין. אם התחביב שלך שיפוץ ג'יפים, לא ממש רלוונטי.

לדעתי כרסומות קטנות כאלו שמוגבלות לחלקים קטנים מחומרים רכים, מאבדות את הרלוונטיות שלהם, זו בדיוק הנישה שבה מדפסת תלת מימד עונה על רוב הצרכים הרבה יותר טוב.

lizard
01-03-18, 11:11
בדקתי את הנושא לפני כמה חודשים והשאלה העיקרית היא מה השימוש שלה ועל איזה חומר.
אתה רוצה שהיא תהיה CNC מלאה או ידנית?
מה התקציב?

wonderd
01-03-18, 11:35
אין תקציב מוגדר, זה יותר בגדר רצון מאשר צורך..
זאת שבסרטון לפי מה שהבנתי ניתנת לשידרוג ל CNC ממוחשב בתוספת 500 שקל

lizard
01-03-18, 20:10
כנראה הבנת לא נכון אבל לא ממש צפיתי בסרטון. יש הכנה לCNC ויש CNC מלא.
הכנה לCNC אלו מנועי סרוו שמתחברים במקום הידיות. למנועים האלה צריך להתקין דרייברים (רכיב חומרה), מחשב ותוכנה.
ב500 שח לדעתי אתה מקבל רק הכנה לCNC ולא CNC מלא. לידע כללי, לי 3 מנועים+דרייברים+מחשב עלו בסביבות 2000 שח.

הנה תמונה להמחשה. לדעתי ב500 אתה מקבל רק את המנועים.
118731

- - - Updated - - -

ויותר חשוב, לאיזה סוג חומר אתה מייעד אותה? ליתר דיוק, מה החומר הכי קשה שאתה רוצה להשתמש בה עליו ?

nir.samo
01-03-18, 20:47
במה זה יותר טוב ממקדחת עמוד מסיבית עם מלחציים xy?

lizard
02-03-18, 00:07
מקדחת עמוד (מקדחה בכלל) מיועדת לכוחות אנכיים בלבד, לא צידיים. לא יודע אם יש הבדל משמעותי בספינדל (למרות שאני מניח שצריך להיות) אבל בטוח שיש הבדל בחלקים אחרים

wonderd
04-03-18, 08:31
[QUOTE=lizard;783131]כנראה הבנת לא נכון אבל לא ממש צפיתי בסרטון. יש הכנה לCNC ויש CNC מלא.
הכנה לCNC אלו מנועי סרוו שמתחברים במקום הידיות. למנועים האלה צריך להתקין דרייברים (רכיב חומרה), מחשב ותוכנה.
ב500 שח לדעתי אתה מקבל רק הכנה לCNC ולא CNC מלא. לידע כללי, לי 3 מנועים+דרייברים+מחשב עלו בסביבות 2000 שח.

הנה תמונה להמחשה. לדעתי ב500 אתה מקבל רק את המנועים.
118731

- - - Updated - - -

ויותר חשוב, לאיזה סוג חומר אתה מייעד אותה? ליתר דיוק, מה החומר הכי קשה שאתה רוצה להשתמש בה עליו ?[/QUOTE

לא יודע, במודעה כתוב אפשרות לשידרוג ל CNC ב 500 שקל..
חומרים - פלסטיק, אלומיניום, ברזל

lizard
04-03-18, 08:58
פלסטיק ואלומיניום, לא אמורה להיות בעיה. ברזל....זאת כבר שאלה של איזה ברזל ואיזו עבודה.

אחת הבעיות בכרסומות המינטוריות האלה זה שאתה מאוד מוגבל בסוגי וקטרי כרסמים.
אני רחוק מאוד מלהיות מומחה או בעל ידע נרחב בתחום אבל כשאני בדקתי כרסומת דומה של פרוקסון ודברתי עם מומחית בתחום הכרסום ועיבוד שבבי ממוחשב, היא אמרה לי שזה לא רק עניין של קוטר כרסם אלא גם של אורך הקצה המכרסם. יש כל מיני נוסחאות לחישוב איזה כרסם מתאים למה ולאיזה עומק. אני לא ממש מבין בזה אבל הבנתי מספיק כדי לדעת שלי זה לא מתאים והעדפתי להשקיע בכרסומת ישנה מאוד ולנסות למיר אותה לCNC מלא (מקווה שיהיה פרוייקט בקרוב) מאשר להשקיע בכרסומת חדשה שלא תתאים לי.

אני חושב שכל עוד שאתה בתחום הפלסטיק ואלומיניום זה בסדר. ברזל...בעיקר לENGRAVING ולא כרסום ממשי.

-->