PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בהנע(א)ה טרופר דיזל 2001

Avihai Bar
04-03-18, 17:24
שבוע טוב,
אני רוצה לשתף בבעיה שיש לי.
כבר מספר שבועות שההנעה הראשונה נהייתה ארוכה. לאחרונה- ארוכה ממש (7-8 שניות).
בנוסף היו לי כבר כ 5 ארועים (3 אחרונים ברציפות) כשמנוע קר לאחר ההנעה, שילבתי לדרייב, נסעתי כשני מטרים והאוטו ניכבה ללא צ׳ק אנג׳ין.
אח״כ הרכב מניע ללא שום בעיה ונוסע חלום עם גז שלא ניגמר (כי החלפתי חיישן מסילה לפני חודש).
שני מצברים. בדיקת מפל מתח- אחד 385 והשני 185. איש המצברים אמר שאפשר לסחוב כך.
אתמול, כהרגלי בקודש, הנעה ארוכה . רכב ניכבה ומניע, טיול בפלמחים וחוזר. באמצע הטיול עצירה לקפה, מניע וחוזר לטייל.
חזרתי הביתה, לאחר שעה באתי להניע- לא מניע- אין סטרטר. שעונים תקינים. בערב בניתי עם כבלים ללא בעיה וכיסיתי מייד כי לא היה טעם לטעון את המצברים. .היום באתי ליסוע לאיש המצברים לבדוק את המצבר- הניע ללא בעיה וגם ללא סטארטר ארוך מידי. האם התקלה ניראות לכם קשורה למצבר? משהו אחר? ( חשבתי על א״מ או tps, סטארטר)?

אשמח לדעתכם.

נדב ש.
04-03-18, 17:51
חיישן מסילה חדש או משומש(כן יש גם כאלה ששמים משומש....)?
אם היה מצב שלא היה לך סטרטר בכלל באחד הפעמים ועם חיבור כבלים הניע, יש מצב שהמצברים(או אחד מהם) חלש מהשני ומשגע את הרכב, תבדוק גם מינוסים, יש כמה כאלה.
מומלץ להחליף ביחד ושיהיו זהים כמובן, שים לב לכושר התנעה(cca).

יכול להיות גם ווסת לחץ שמן(אלקטרומגנטי בפי העם), אבל אז היו צריכות להיות לך תופעות כמו מנוע חותך, מזייף וכו'.

erezgur
04-03-18, 17:55
בדוק האם החיבורים להדקי המצברים כולם תקינים - הכי טוב זה לפתוח (לנתק את הכבלים) לנקות היטב עם מברשת ברזל או משהו דומה ולהדק שוב היטב (כדאי לעשות זאת עם מצבר אחד כל פעם אם אינך רוצה לאפס תחנות ברדיו וכו').

Avihai Bar
04-03-18, 18:00
תודה לשניכם. נתחיל מהקל- סנדלים טובים. מהודקים היטב. אין קורוזיה ויש גריז מעל החיבור.
רק פעם אחת לא היה סטרטר ואז הניע עם כבלים.
השאלה היא האם העובד שניכסה בתחילת נסיעה יכול להיות קשור למצברים ושאלה שניה - מה זה מנוע חותך- ואם בחישן לחץ שמן עסקינן- האם יש קישור
1. לתחזוקה (ניקוי שלו)
2. לינק לאיביי או אמזון לחיישן?

מה זה לבדוק מינוסים?

נדב ש.
04-03-18, 18:17
מצברים תקינים קשור מאוד, אפילו מצבר אחד ש"מזייף" יגרום לתקלה.
מנוע חותך משחק בסל"ד בנסיעה בלי שאתה מגיב בדוושה.
מניסיון, ניקוי חיישן אלקטרומגנט עוזר לפעמים לתקופה קצרה וזהו... אם בכלל, הבעיה שהוא יקר מאוד, כ 2800 שח מקורי ב umi, לכן ממליץ לשלול קודם את הדברים הקלים.

נ.ב
מינוסים-יש כמה, מחוברים משני צידי המנוע בין המצברים לבלוק המנוע ולשילדה,תעקוב אחרי הכבלים.

Avihai Bar
04-03-18, 18:23
תודה רבה!
מנוע לא חותך. אולי קצת רועד. בתחילת ההנעה 20 שניות אולי - הטורים לא יציבים והמנוע טיפה מגמגם.

בקשר למינוסים- פשוט לוודא שהם מחוברים?

נדב ש.
04-03-18, 18:29
אהה
תופעות של חיישן מסילה... שוב אני שואל, חדש או משומש?

Avihai Bar
04-03-18, 18:36
חדש ולא סיני

- - - Updated - - -

בעיות בין מצבר לחיישן מסילה לפני שהוא מצליח להיטען מעט מהאלטרנטור?

נדב ש.
04-03-18, 19:01
אם יש מצבר דפוק אז יכול להיות.

Avihai Bar
04-03-18, 19:10
תודה רבה. יש לי כיוון.

בנושא הזה- התנסות פעם במצבר פריקה עמוקה? שווה את ההשקעה?

erezgur
04-03-18, 20:12
תודה רבה. יש לי כיוון.

בנושא הזה- התנסות פעם במצבר פריקה עמוקה? שווה את ההשקעה?לטרופר דיזל צריכים שני מצברים זהים.
לא תוכל אחד כזה ואחד כזה, לפחות אם אתה לא מתכוון לבצע שינוי משמעותי במערכת הטעינה והחשמל.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Avihai Bar
04-03-18, 22:01
כך שמעתי ... אבל אני לא מבין את ההיגיון... הפוטנציאל שווה- מה שמשתנה היא יכולת הפריקה לאורך זמן . למצבר בפיקה עמוקה זה לא ישנה המצבר השני בגלל יכולת ההיטענות שלו. לא כך?

zivo
04-03-18, 23:02
קודם כל, שאומרים מצבר "פריקה עמוקה", לאיזה סוג אתה מתכוון? יש לפחות 2-3 שנכנסים להגדרות האלו.

לגבי השאלה שלך, פעמיים לא....
דווקא בטרופר, שזה רכב שמניע קשה (ולכן יש לו שני מצברים), יש מצב שתגרום נזק למצבר פריקה עמוקה בגלל הזרמי התנעה הגבוההים.
מתח וזרמי הטעינה של מצבר פריקה עמוקה לא זהים לאלו של מצבר עופרת רגיל.

בקיצור אתה יכול לחבר במקביל, אבל זה יקצר את חיי המצבר פריקה עמוקה, אז אתה לא באמת רוצה.

Avihai Bar
05-03-18, 08:22
תודה על התגובות.
בנושא המצבר- הבנתי שג׳ל יעשה את העבודה.

אולם אני רוצה לחזור לנושא המקורי

היום בבוקר ההנעה היתה קשה, הרכב נידלק ולאחר כחצי דקה של גמגומים כבה. תחושה של חוסר אויר למנוע.
הנעתי מחדש.
הוא גמגם קשות. לא הגיב לדוושות הגז. והטורים נעו בין 900 ל-1100 בקצב אחיד 900-1100-900-1100 וכו. לאחר כחצי דקה עד דקה, הוא החל לקבל גז ולאחר נסיעה של 100 מטר התייצב.
נסעתי כ 400 מ׳ לפזר את הבת שלי, חום המנוע היה פחות מרבע כשכיביתי את הרכב. וכשחזרתי כעבור 5 דקות- הניע בנגיעה טורים יציבים.

חיישן לחץ שמן?
TPS?

ראיתי ב- service manual שצריך לנקות חיישן לחץ שמן כל 50k קמ.
האם יש מדריך מצולם לזה?
חוץ מהמיקום הפחות נוח של בחישן- האם זה מסובך לאדם עם ידיים טובות וחוש טכני טוב?

נדב ש.
05-03-18, 11:40
Tps לא קשור, אתה גם יכול לנתק אותו ולנסוע בלי.
גם אוויר לא כזה קשור לתקלה הזאת.

לאיזה חיישן לחץ שמן אתה מתכוון? אלקטרומגנטי? איפה כתוב שמנקים כל 50?

לדעתי תתחבר לטק 2 לראות נתונים, מה שאני חושב זה ככה, זיוף כמו שאתה מתאר:
או שיש לך בעיה בלחץ שמן
או שהחיישן מסילה תקול, אפילו שחדש, כבר קרה לי שהיה תקול והוחלף שוב ללא עלות מאיפה שניקנה.

Avihai Bar
05-03-18, 11:48
תודה נדב.
דיברתי על האלקטרוני מגנטי... כן.
אם החיישן מסילה תקול- לא היה לזה אימפקט גם אחרי שהמנוע היה מתחמם (כאמור- נוסע מדהים)?
ואז כשהמנוע ניכבה- הוא לא היה מראה צ׳ק אנג׳ין עם קוד תקלה?
בדיקה בטק 2 תהייה רלוונטית רק כשהתקלה קורה?

נדב ש.
05-03-18, 14:04
חיישן מסילה זה חיישן ממזר... מתעתע בך, היחיד שאין לו קוד תקלה.
לאלקטרומגנט יש קוד רק בקיצור פינים 4 ו-6 , קוד 56, בספר מתייחס לאימובילייזר גם ממה שכולם מצהירים גם בפורומים בחו"ל זה קשור לאלקטרומגנט.
כמו שאמרתי, לא תמיד ניקוי שלו עוזר, אפשר לנסות ולראות אם יש שיפור/שינוי.
מה שכן, אל תחכה יותר מידי, אחריות לחלפים יש לדעתי עד 3 חודשים עפ"י חוק, אם החיישן תקול...

Avihai Bar
05-03-18, 14:18
מעניין... כשהלך לי החיישן מסילה היה לי קוד 63 אם אני זוכר נכון....

אני רוצה אבל לשאול שוב- היות ולאחר שהמנוע מתחמם ההתנהגות חלקה והמנוע עובד עגול- האם לחבר לטק 2 כשהמוע קר והתקלה קוראת - או שלא משנה מתי אחבר את הטק 2 אני אקרא ערכים בעייתיים?

נדב ש.
05-03-18, 17:41
את הטק 2 צריך לחבר כשהתקלה נמצאת, במצב "חם" לא בטוח שתראה משהו חריג.

קוד 63 , קשור לחיווט של החיישן, יכול להיות שניתקת חוט לבן לבדיקה?
כשהרכבת אותו הסתכלת על הקונקטור והחיווט שלו שתקין ולא חשוף/ קונקטור שבור?

Avihai Bar
05-03-18, 17:58
תודה נדב,

החוט היה שלם- החיישן מסילה פתר את הבעיה. אם הוא דפוק כפי שציינת- אז זה בלי קוד של צ׳ק אנג׳ין.

הצעד הבא מבחינתי הוא לאשפז את הרכב ללילה ולבקש מהדוקטור שיבדוק אותו בהנעה כפי שהצעת.
על הכוונת חיישן מסילה וחיישן לחץ שמן (אלקטרומגנט)

אני מאוד מאוד מאוד מודה לך.

אעדכן במהרה

michaely
06-03-18, 23:33
Sent from my iPhone using Tapatalk

shmulikbg
06-03-18, 23:46
אם יש ברכב הזה משאבת עזר ידנית, כדאי לפמפם לפני התנעה ראשונית. ייתכן וישנה חזרה של סולר מהשסתום החד כיווני.

Avihai Bar
06-03-18, 23:52
פימפום לא עזר תצערי.
הרכב הפסיק להניע וניגרר לדוקטור.
חיישן מסילה ככל ה יראה נישלל (ניתוק חוט)
משאבת סולר זה כיוון קיים שנלקח בחשבון (ממתין לדיאגנוזה) אבל כניראה שזה האלקטרומגנט.

כאמור מחר מחרתיים אעדכן כאשר הדוקטור יתן דיאגנוזה

נדב ש.
07-03-18, 07:54
פימפום לא עזר תצערי.
הרכב הפסיק להניע וניגרר לדוקטור.
חיישן מסילה ככל ה יראה נישלל (ניתוק חוט)
משאבת סולר זה כיוון קיים שנלקח בחשבון (ממתין לדיאגנוזה) אבל כניראה שזה האלקטרומגנט.

כאמור מחר מחרתיים אעדכן כאשר הדוקטור יתן דיאגנוזה

אם ניתקת חוט לבן והרכב הניע אז ניתן לישלול חיישן מסילה(אחא אם כן זה החיווט שלו שנימצא מתחת למכסה שסתומים), הכיוון של האלקטרומגנט נכון, יש מצב שלא ניפתח מספיק כדי להעלות לחץ מתאים להנעה, הוא השלב הבא בבדיקה.

במנוע הנ"ל לא קיימת משאבת סולר קונבנציונלית(משאבת הזרקה), המשאבה היא משאבת שמן שמעלה לחץ שמן למזרקים, עליה ומאחוריה מחוברת "משאבה" קטנה שמסתובבת ביחד איתה ומזרימה סולר ישירות לראש מנוע לתעלה משותפת למזרקים.

באיזה שמן אתה משתמש? מותג? פילטרים מקוריים?

נדב ש.
07-03-18, 15:19
אני יתקן טעות כתיבה שעכשיו שמתי לב אליה(ברחה מילה-"לא"):
בניתוק חוט לבן אמור כמובן להניע.
*"אם לא הניע", במשפט הראשון בתגובה הקודמת שלי.

wonderd
08-03-18, 11:10
שים לב שלווסת לחץ יש שני שלבי פירוק לצורך ניקיון, בחלק גדול מהמקרים אין צורך לרכוש חדש (2400 ש"ח בערך).
בתחילת השירשור כתבת שלא היה סטרטר, עכשיו כשלא מניע =אין סטרטר או שהסטרטר עובד רגיל?

Avihai Bar
08-03-18, 12:18
בוקר טוב חברים ותודה על כל ההודעות.

הרכב הפסיק להניע וניגרר לדוקטור (הוא בידיים טובות)
נישללו
* חישן מסילה
* חישן לחץ שמן (א"מ)
* לחץ שמן
* סטרטר
* קמשפט

הרכב בנבירה- אני אעדכן

כעיקרון- סטרטר נורמלי,נורת צ'ק אנג'ין לא דולקת, טק2 לא מראה תקלות
לא מניע...

wonderd
08-03-18, 12:29
מי זה הדןקטור הזה שאתה כל פעם מזכיר?
לגבי טק2 - היתרון בשימוש בו זה שאתה יכול לקרוא נתונים ולהבין לפיהםמה מצב הרכב ולא רק לקרוא תקלות..
משהו קטן שכדאי לנסות - לחיצה קלה על הקונקטור הקטן של המחשב - יכול להיות שהבעיה שלך שם.

איך שללתם ווסת לחץ שמן?

Avihai Bar
08-03-18, 12:32
הרכב אצל רמי.

אלקטרו מגנט נישלל על ידי החלפה.
הערכים בטק2 נורמליים...

wonderd
08-03-18, 13:12
נורמליים גם בזמן התנעה?
תבדוק את ענין הקונקטור, זה קונקטור 4 חיבורים שמספק את החשמל לצמת המזרקים, לא תראה תקלה אבל לפעמים הנקבה של הקונקטור נפתחת קצת ויוצרת בעית מגעים..

נדב ש.
08-03-18, 13:27
בוקר טוב חברים ותודה על כל ההודעות.

הרכב הפסיק להניע וניגרר לדוקטור (הוא בידיים טובות)
נישללו
* חישן מסילה
* חישן לחץ שמן (א"מ)
* לחץ שמן
* סטרטר
* קמשפט

הרכב בנבירה- אני אעדכן

כעיקרון- סטרטר נורמלי,נורת צ'ק אנג'ין לא דולקת, טק2 לא מראה תקלות
לא מניע...

איך נישללה בעיה של לחץ שמן(למערכת הזרקה, לא לחץ שמן מנוע)?
בדקתם עם טק2 שבזמן סטארטר המזרקים על enabled?
פתחת אגן שמן מנוע לבדוק מה קורה עם מסנני היניקה?
שללתם בעיה בקו של הסולר?
נישמע לי שניבדקו הדברים הבסיסיים ולא ממש לעומק...

Avihai Bar
08-03-18, 14:16
איך נישללה בעיה של לחץ שמן(למערכת הזרקה, לא לחץ שמן מנוע)?
בדקתם עם טק2 שבזמן סטארטר המזרקים על enabled?
פתחת אגן שמן מנוע לבדוק מה קורה עם מסנני היניקה?
שללתם בעיה בקו של הסולר?
נישמע לי שניבדקו הדברים הבסיסיים ולא ממש לעומק...

זה בדיוק מה שעכשיו תחת בדיקה.
מסנני היניקה נוקו לפני פחות מ 10K
אני מעדכן לפי העדכונים שאני מקבל :)

Avihai Bar
13-03-18, 07:30
בוקר טוב.

אפילוג.

בזמן הפתיחה וחיפוש התקלה התגלו מים בשמן וריחות חזקים של קומפרסיה (זה המינוח מסתבר לשריפת מיים ושמן במנוע). בדיעבד היו חסרים כ-3 ליטרים מים מה שגרם לכך שהיוניט חום מנוע לא תיפקדה כמו שצריך ונתנה חיווי לא תקין שהכל בסדר.
המנוע נישרף.
המנוע הוחלף.

תודה לכל העוזרים!

wonderd
13-03-18, 08:19
כל העסק נשמע מענין (או שפיספסתי משהו..) - השתלשלות העניינים מרכב שאין לו סטרטר ונכבה בהעברת הילוך ועד רכב שלא מניע בכלל

קומפרסיה בצורה פשוטה זה הלחץ שמתקבל בין הבוכנה לשסתומים ולא ערבוב של שמן ומים...לזה קוראים אמולסיה..
אני מאוד מקווה שבעלי המקצוע יודעים להבחין בין הדברים..
בנוסף מה זה מנוע נשרף? ראית אש? המנוע התחמם לך? פרט איפה היתה הבעיה - איפה התערבבו שמן ומים?
איך בדקתם כל מיני דברים במנוע ולא קודם את הבסיס - שמן ומים..

בקיצור - שמח שהסתדר לך, מקווה שבהחלפת המנוע ביצעת יישור קו מלא למנוע החדש כולל החלפת אטמי כוסות ומזרקים, טיימינג, רצועות, שמן, פילטרי שמן מקוריים, בדיקת משאבת מים וכו'...

בהצלחה ותהנה מהרכב..

Avihai Bar
13-03-18, 08:32
כל העסק נשמע מענין (או שפיספסתי משהו..) - השתלשלות העניינים מרכב שאין לו סטרטר ונכבה בהעברת הילוך ועד רכב שלא מניע בכלל

קומפרסיה בצורה פשוטה זה הלחץ שמתקבל בין הבוכנה לשסתומים ולא ערבוב של שמן ומים...לזה קוראים אמולסיה..
אני מאוד מקווה שבעלי המקצוע יודעים להבחין בין הדברים..
בנוסף מה זה מנוע נשרף? ראית אש? המנוע התחמם לך? פרט איפה היתה הבעיה - איפה התערבבו שמן ומים?
איך בדקתם כל מיני דברים במנוע ולא קודם את הבסיס - שמן ומים..

בקיצור - שמח שהסתדר לך, מקווה שבהחלפת המנוע ביצעת יישור קו מלא למנוע החדש כולל החלפת אטמי כוסות ומזרקים, טיימינג, רצועות, שמן, פילטרי שמן מקוריים, בדיקת משאבת מים וכו'...

בהצלחה ותהנה מהרכב..

היתה אמולסיה....
התחיל להיווצר מעיין משחה על המדיד בבדיקות בבוקר.
מים במכסה שסתומים.
לא ראיתי אש אבל היה ריח חריף מאוד של פיח... לא הריח הרגיל...
מנוע כמובן עבר יישור קו.
ואם לשפוט לפי החוויה- מנוע שקט יותר, רועד פחות וחזק!

נדב ש.
13-03-18, 09:46
גם לי זה נישמע מעניין... ובעיקר מוזר...
במיוחד כל ההיתעסקות סביב המנוע הקודם וחוסר איבחון(אם לקרוא לזה ככה) בבעיה עצמה שהיתה במנוע, או יותר נכון בראש מנוע...

-->