PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת סרן קדמי

דרור ברלי
28-12-05, 11:31
מזה כמה שבועות יש אצלי בעיה של רעידה של הג'יפ במהירויות של 80 ומעלה.
חשדתי בכל מיני כיוונים (חופש בנאבה, זוויות טרנספר בגלל התעקמות קשה של גשר הגיר על סלע...) אבל אחרי שהנאבות נמצאו תקינות, וגשר הגיר יושר למהדרין, הרעידות המשיכו.
החשד נפל על דריישפט קדמי.
פירקתי אותו. מצבו אכן הצריך שיפוץ.
ללא הדריישפט, הג'יפ נוסע חלק ונעים, ולא רועד בשום מהירות, כולל מהירויות גבוהות מאוד (130-140 ומעלה).
לאחר שיפוץ ואיזון, הג'יפ חזר לרעוד. אמנם הרבה פחות, אבל עדיין רועד באיזור 100 קמ"ש ומעלה.
נדמה לי שיש חופש קל בפיניון, ומכאן הרעידה.

בהנחה פסימית (שבסוף תמיד מתגשמת) שהנזק יצריך החלפת סט קורונה + פיניון + מיסבים + כיוון + עבודה, (אני לא מבצע כיוונים כאלה לבד, אין לי כלים מתאימים, ידע מספיק ובעיקר זמן) ויצטבר לסכום לא קטן, חשבתי כבר למצוא סרן דנה 30 קומפלט מפירוק/ימ"ח, להעביר אליו את הקייס שלי עם הנעילה, ולשתול אותו כמו שהוא (את זה אני כנראה כן מסוגל לעשות לבד בחצר, עם קצת עזרה מחברים... :D )
כמה לדעתכם צריך לעלות סרן שכזה (ללא הבלמים, שלי מצויינים) אבל כולל דיפרנציאל, ועדיף גם כולל ציריות (שיהיו לי לספייר)?
ולא, אל תתחילו עם "זו הזדמנות לשדרג לדנה 44/יחסי העברה 4.10" וכו'. אני בכיוון של הוצאה כספית מינימלית).

נמרוד
28-12-05, 11:43
אתה לא מתכוון להעביר את הקייס, אלא רק את הנעילה. ניסיתי לברר עם אבו-נעים כמה הוא רוצה על סרן קומפלט וכמה על האוזינג (כי הוא מסתבר ממהר לפרק אותם כדי למכור את הציריות והנאבות בנפרד), הוא לא ממש מסוגל לתת מחירים בטלפון - זקן מדי, ערבי מדי, בלי לפגוע :lol: . תברר כמה עולה במרכז אצל רועי וסמו, אם זה נראה לך גבוה מדי אני אעבור אצלו ואבדוק.

חנן-ג'יפולוג
28-12-05, 11:46
להעביר אליו את הקייס שלי עם הנעילה

ONCE העברת את הקייס, אתה גם צריך לבדוק כיוון ואולי תצטרך לכוון.

עדיף לך להעביר רק את הנעילה, כדי להימנע מזה.

אגב, אם רק נשחק איזה מיסב בסרן הנוכחי שלך, אתה יכול, לדעתי, להחליף את המיסב ולא להזדקק לכיוון מחודש. רמת דיוק הייצור של מיסבים היא גבוהה מאוד, ולפחות תיאורטית, אין סיבה שתצטרך לכוון, אז שקול פשוט להחליף את המיסב של הפיניון. בכל מקרה אתה מוציא את הקייס כדי לשים נעילה, אז בין זה ובין להוציא גם פיניון, המרחק מאוד מאוד קצר.

דרור ברלי
28-12-05, 11:55
אני כמובן אעדיף סרן קומפלט, אבל מוכן להתפשר גם על סרן "כמעט קומפלט" ללא ציריות ונאבות.
הוא כן צריך לכלול תכולת ביצה תקינה (קורונה+פיניום מכוונים+מיסבים וכו' תקינים, שהרי זה כל העניין), בולג'וינטים תקינים וכו', יענו לשתול עליו נאבות+ ציריות+קליפרים+צלחות+מוט שפור שלי, וכמובן להכניס את הנעילה שלי, להרכיב על הקפיצים והיידה, לנסוע.

tayrie
28-12-05, 12:09
מברור לפני 3 חודשים~ אצל גיא ורועי סביבות 1900 ש"ח לסרן ד30 סופה בהחזרת הסרן הישן.

דרור ברלי
28-12-05, 12:17
להעביר אליו את הקייס שלי עם הנעילה

ONCE העברת את הקייס, אתה גם צריך לבדוק כיוון ואולי תצטרך לכוון.

עדיף לך להעביר רק את הנעילה, כדי להימנע מזה.

אגב, אם רק נשחק איזה מיסב בסרן הנוכחי שלך, אתה יכול, לדעתי, להחליף את המיסב ולא להזדקק לכיוון מחודש. רמת דיוק הייצור של מיסבים היא גבוהה מאוד, ולפחות תיאורטית, אין סיבה שתצטרך לכוון, אז שקול פשוט להחליף את המיסב של הפיניון. בכל מקרה אתה מוציא את הקייס כדי לשים נעילה, אז בין זה ובין להוציא גם פיניון, המרחק מאוד מאוד קצר.

במצב כזה, של "רק" החלפת מיסב/ים, שהוא הרצוי מבחינתי, אני נשאר עם הסרן שלי. אני רק חושש שכמו שמרפי אוהב, כשנפתח את הביצה נגלה עוד דברים, ושהכל יצטבר לסכום גדול יותר מהחלפת סרן קומפלט.

בינתיים אני אסע ככה, כי זה לא כל כך נורא וממילא אני לא טס 100 ומעלה באופן רגיל, ובשבוע הבא תיפתח הביצה ונהיה חכמים יותר.

asafk
28-12-05, 14:18
אם זה רק מיסבים- לא צריך לכוון קורונה- פיניון, רק לבדוק (כי אולי כבר עכשיו משהו לא מכוון).

אסף.

shay1
28-12-05, 15:07
דרור שלום
אני קורה את מה שכתבתה וניזכר שזה קרה אצלי בדיוק אותו דבר ליפני כמה שנים בסופה
גם היו רעידות חזקות מעל 80 , גם בלי הדריישפט לא היו רעידות כלל
גם הדריישפט נישלח לשיפוץ [בגלמט חיפה] , וגם לאחר הרכבתו היו עדיין רעידות [ויברציות קלות ] , לאחר הרבה כאב ראש הבעייה ניפתרה לאחר שהחלפתי דריישפט קידמי לחדש מהניילון
כניראה שהשיפוץ או האיזון אצלי לא היה טוב

לא בטוח שזה אותו דבר אצלך אבל שווה בדיקה :)

שי

דרור ברלי
28-12-05, 15:53
הדריישפט החדש הורכב והרעידות המשיכו.
אתמול הוא נשלח שוב לאיזון והיום הרכבתי שוב. המצב בהחלט השתפר, אפילו מאוד. אבל לצערי עדיין יש קצת רעידות במהירות גבוהה יותר (סביב 100 ומעלה).
כמו כן, כל ארבעת הצלבים בדריישפטים הוחלפו לחדשים. כך שבוודאות, עכשיו זה כבר לא דריישפט.

אני מרגיש בבירור (עם היד) חופש קל בפיניון. כולי תקווה שזה באמת רק מיסבים, אבל אם לא, וזה מתפתח לכיוון של הוצאה גדולה כמו החלפת סט קורונה-פיניון קדמי כולל כל מה שנלווה לזה, אני מתלבט אם להשקיע בזה, או להחליף סרן קומפלט (בתנאי שנמצא אחד במחיר מפתה באמת), או אם כבר אז כבר - לשבור עוד חסכון קטן וללכת עד הסוף - החלפת יחסי העברה ל-4.10... :roll:
בסופו של דבר אני הרי אעלה לצמיגי 33, וזה הצעד המתבקש הראשון לקראת מעבר כזה...

סוזי המשתוללת
01-01-06, 15:30
דרור
תשלב 4x4 בקטע כביש ישר ותעביר עומס לסרן וכך תרגיש אם הרעידה מתגברת /נעלמת

shay1
01-01-06, 21:29
אים אתה מחליט על החלפת קורונה פיניון
אז בהחלט רק 4.10

דרור ברלי
02-01-06, 11:14
טוב.
הביצה נפתחה אחר כבוד, והנזק קטן משחשבתי.
קורונה ופיניון לא יוחלפו, כי מצבם תקין לחלוטין... :roll:
כנ"ל מיסבים שנראים תקינים לגמרי... ואת זה לא אני אמרתי אלא סעדיה מאפ"ק.
מה שנדרש זה כיוון יסודי של קורונה ופיניון.
כל זה נכון לרגע זה. אחר הצהריים נראה אם הרעידות חלפו. :roll:

דרור ברלי
02-01-06, 19:25
אז כנראה שהפרשה הגיעה לסיום טוב.
מרפי לא ביקר אצלי הפעם.

הויברציה המעצבנת חלפה. אפשר לנסוע מהר בשקט ובנחת.

-->