PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול טיול מתל גודד עד איזור גבעות גד

Zivcar
05-03-18, 21:27
מחפש המלצות או אופילו קובץ מסלול למי שהיה
מעוניין לעשות מסלול מתל גודד - להתחיל בקפה על ראש התל
ומשם דרך חורש העולם לדרך הפטרולים (ציר אדום) ומשם דרך יער אמציה לגבעות גד ולסיים שם באיזור
מישהו טייל ויכול להמליץ על צירים ספצייפיים או לשתף קובץ מסלול
יש המלצה על אתגרים קטנים באיזור מניח שהרוב שבילים מהירים

yoni_0000
05-03-18, 22:45
השביל בסימון כחול שעובר ליד נחושה מאוד נחמד וגם חורבת קיט (בעיקר בשעת שקיעה).
אל תוותר על עצירה בחורבת בית לויה ומבט על הפוספטים.

מבחינת עבירות, מציר הפטרולים יש את המעלות לגבעת תם - הדרומיות יותר תחוחות ודרדרתיות, הצפונית יותר היא כבר ציר עבירות עם מדרגת סלע רצינית, ומעבר לסתם "שעשוע" לרכבים סטנדרטיים.

העליה שעולה "דוך" לראש גבעת גד (שביל סימון ירוק) היא דרך נחמדה.. לא אתגר אמיתי אבל שינויי מרענן ביחס לשבילים.

במידה ונשאר חשק וזמן לעוד שעה- שעה וחצי של נסיעה, הייתי ממשיך דרומה ליער אמציה למאגר המים (שאמור להיות מלא) ולנחל אדוריים (שלפחות בשבועות הקרובים אמור להיות מלא פריחה) עד כביש 40 צפון.

תהנו!

ב' קודקוד
06-03-18, 11:00
השביל בסימון כחול שעובר ליד נחושה מאוד נחמד וגם חורבת קיט (בעיקר בשעת שקיעה).
אל תוותר על עצירה בחורבת בית לויה ומבט על הפוספטים.

מבחינת עבירות, מציר הפטרולים יש את המעלות לגבעת תם - הדרומיות יותר תחוחות ודרדרתיות, הצפונית יותר היא כבר ציר עבירות עם מדרגת סלע רצינית, ומעבר לסתם "שעשוע" לרכבים סטנדרטיים.

העליה שעולה "דוך" לראש גבעת גד (שביל סימון ירוק) היא דרך נחמדה.. לא אתגר אמיתי אבל שינויי מרענן ביחס לשבילים.

במידה ונשאר חשק וזמן לעוד שעה- שעה וחצי של נסיעה, הייתי ממשיך דרומה ליער אמציה למאגר המים (שאמור להיות מלא) ולנחל אדוריים (שלפחות בשבועות הקרובים אמור להיות מלא פריחה) עד כביש 40 צפון.

תהנו!

מאמין שהתכוונת לפסיפסים בבית לויה, ולא לפוספטים.... :)

yoni_0000
06-03-18, 12:32
כן נו זה.. 😁

Zivcar
06-03-18, 22:29
כן נו זה.. 😁

בניתי מסלול על פי ההמלצה שלך ועד כביש 40 כולל אדוריים יצא לי 55 קמ
נראה אם סביר ניתן לחתוך באמצע
איזשהו חשש או הסתייגות בטחונית באיזור למי שמכיר את האיזור? (https://en.oxforddictionaries.com/punctuation/question-mark)

בכל זאת סמוך לגדר ההפרדה שם

yoni_0000
06-03-18, 22:37
המסלול לא אמור לקחת יותר משלוש שעות נטו.
מבחינה ביטחונית, כלום ושום דבר.. אולי תפגשו בני דודים בתל גד, אבל הם לא מזיקים.

Mushu
07-03-18, 01:27
בניתי מסלול על פי ההמלצה שלך ועד כביש 40 כולל אדוריים יצא לי 55 קמ
נראה אם סביר ניתן לחתוך באמצע
איזשהו חשש או הסתייגות בטחונית באיזור למי שמכיר את האיזור? (https://en.oxforddictionaries.com/punctuation/question-mark)

בכל זאת סמוך לגדר ההפרדה שם

השנקל שלי:
1. סכר אדוריים כנראה יהיה ריק, זה היה מצבו לפני שבועיים ומאז לא ירדו גשמים משמעותיים באיזור. לפני חודש הוא היה מלא.
2. השביל הירוק שעולה / יורד מגבעת גד נחרץ מאוד בגשמים האחרונים, בקיץ הוא היה במצב הרבה יותר טוב. כמו שאמרו כאן אין שם אתגר של ממש אבל הוא קטע נהיגה טכני נחמד וקצר.
3. מסכר אדוריים ועד כביש 40 (מחלף מאחז) אין ממש נקודות יציאה, אבל רוב השביל האדום במצב מצויין וניתן לנסוע עליו מהר אם רוצים לקצר זמנים.
4. בחיבור של השביל האדום עם הכחול (ליד תל אגרה בעמוד ענן) יש רחבה גדולה עם מספר עליות תלולות שאי אפשר לעמוד בפיתוי שלהן.
5. אין שום בעייה מבחינה בטחונית, יש גדר הפרדה רציפה באיזור.

assafy
07-03-18, 08:57
כן אבל לשים לב שהנתיב עובר בחלקו בשטחי אימונים של בא"פ לכיש לכן מתאים לטיול בסופ"ש בלבד.

Zivcar
07-03-18, 09:23
השנקל שלי:
1. סכר אדוריים כנראה יהיה ריק, זה היה מצבו לפני שבועיים ומאז לא ירדו גשמים משמעותיים באיזור. לפני חודש הוא היה מלא.
2. השביל הירוק שעולה / יורד מגבעת גד נחרץ מאוד בגשמים האחרונים, בקיץ הוא היה במצב הרבה יותר טוב. כמו שאמרו כאן אין שם אתגר של ממש אבל הוא קטע נהיגה טכני נחמד וקצר.
3. מסכר אדוריים ועד כביש 40 (מחלף מאחז) אין ממש נקודות יציאה, אבל רוב השביל האדום במצב מצויין וניתן לנסוע עליו מהר אם רוצים לקצר זמנים.
4. בחיבור של השביל האדום עם הכחול (ליד תל אגרה בעמוד ענן) יש רחבה גדולה עם מספר עליות תלולות שאי אפשר לעמוד בפיתוי שלהן.
5. אין שום בעייה מבחינה בטחונית, יש גדר הפרדה רציפה באיזור.

השביל לגבעת גד מחורץ עד לרמה של גימני סטנדרטי/לנד קרוזר סטנדרטי תהיה בעיה לעלות? נהגים עם ניסיון סביר...
חבל על הסכר, אבל זה לפחות אומר שבוץ לא יהיה, השנה עייפתי מבוץ.

מכיר את שטחי האש של באפ לכיש, ביליתי שם לא מעט זמן לפני כמה שנים, אנחנו נצא לטיול בשבת לכן לאש שאלתי על שטחי אש.

Mushu
07-03-18, 14:03
לא, לרכב קשוח הוא לא יהיה קשה, גם ללא-נעולים.

Blacki
07-03-18, 19:29
נשפע פצצה...יוצא לשם השישי
קובץ ניווט מצורף ...האם יש מה לתקן ?

erezgur
07-03-18, 20:00
ממבט חפוז, חבל שאתה לא מבקר בחירבת בית לויה...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Blacki
07-03-18, 20:55
תוקן ...תודה
יש פריחה עדיין (תורמוסים כלניות) ?

shmulikbg
07-03-18, 23:22
תוקן ...תודה
יש פריחה עדיין (תורמוסים כלניות) ?

בינתיים יש.

Blacki
09-03-18, 14:51
מקסים פה...וגם עבירות למי שמחפש ימצא

Zivcar
11-03-18, 00:51
היום גם אנחנו ביקרנו, לפי הציר שפרסם כאן.
התחלנו בתל גודד, המון עליות בכל הרמות, נוף מדהים לקפה מלמעלה.
הציר הכחול לחורבת קיט טריויאלי, שווה ביקור.
דרך הפטרולים עבירה לכל רכב, בכל מקרה ליסינג, גם לגיפונים.
העלייות לגבעת תם היו קשות לנו מאוד, השארתי קצת צבע מהפגוש על אחד הבולדרים(גימני מוגבהה קלות) לנד קרוזר סטוק לא ניסינו בכלל, חבל על הפלסטיקה.
חורבת לוין פסיפסים מהממים, ביקור חובה, עמוס בשבת.
שביל ירוק לראש גבעת גד, מחורץ מאוד , שוב גימני מוגבהה ללא נעילות עלה אבל דרש נתיב מדויק סביב החריצים המאוד עמוקים, הצליב לא מעט.
לנדקרוזר עלה בצורה אלגנטית יותר על חשבון בקרת משיכה, עדיין נדרש נתיב מדויק בשביל לשמור על הפלסטיקה. למי שרק מעוניין בנוף יש שביל מקביל לכל רכב.

zivo
24-03-18, 19:20
מצטרף להמלצה על המסלול (והאזור כולו) בימים אלו.
לגבי גבעת גד, אני ממש לא מבין מה ההגיון להתעסק עם הציר הירוק ש 200 מטר מזרחה יש ציר מקביל במצב טוב.
ולא, זה לא 3 שעות. יש הרבה מה לראות וזה אזור שמבקש קצב איטי ולהנות מהנוף.

119016

Zivcar
24-03-18, 19:29
מצטרף להמלצה על המסלול (והאזור כולו) בימים אלו.
לגבי גבעת גד, אני ממש לא מבין מה ההגיון להתעסק עם הציר הירוק ש 200 מטר מזרחה יש ציר מקביל במצב טוב.
ולא, זה לא 3 שעות. יש הרבה מה לראות וזה אזור שמבקש קצב איטי ולהנות מהנוף.

119016

מאותה סיבה שאחרים נוסעים בלילות לתל חדיד לנפץ דיפרנציאלית על הסלעים (אני לא בין אלה)
כן יש רצון להכיר את גבול היכולות של הרכב, לתרגל כישורים בחירת קו וכו׳ , ואני בעד לתבל מסלולי נוף עם קטעים טכניים קצרים, מוסיף עניין.
הציר הירוק הנל מושלם לזה, עביר לכל רכב קשוח, אבל דורש בחירת קו מול המכשולים, לא משהו שמסכן את הרכב או היושבים בו. יהיה קשה מאוד לעשות שם נזקים.
ברור שאחרי שעלינו, ושתינו קפה טוב בראש הגבעה, ניפחנו צמיגים חזרה ללחץ כביש, העברנו ל2x4 וירדנו חזרה דרך השביל פרייבטים שאתה מדבר עליו.

-->