PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש נקודות עצירה יפות במסלול שבין קיסריה לדליה

נדב42
12-03-18, 08:49
הי,

יוצא מחר להכנה של מסלול טיול "מסייעת 4X4" מקיסריה לכיוון דליה, ומכיוון שאני פחות מכיר את האזור אשמח להמלצות לנקודות עצירה עם קבוצה גדולה של בני נוער (נהייה כ- 15 ג'יפים מלאים)

מאחר ומחר הוא יום המעשים הטובים, אני לוקח איתי הרבה שקיות זבל ריקות ובנקודות שאעצור אאסוף את האשפה הקיימת במקום כמיטב יכלתי ...

אשמח לקבל המלצות לנקודות עצירה מתאימות ומעניינות (עדיף עם מים אבל גם נוף יפה יתקבל בברכה :) )

המסלול המתוכנן טנטטיבית (קבצים מצורפים להודעה):

118824

יש לי ספק לגבי החלק הראשון - מקיסריה עד החצייה של כביש החוף - אפשר/מותר לנסוע שם ? יש מעבר משפך נחל תנינים אל מעבר לכביש החוף ?
(אני יודע שלגבי החצייה של שפך נחל תנינים הרשות מעלימה עין ואין שם סיכון כי זו היציאה היחידה מהשביל, אם הוא עוד קיים ...)

אשמח לעצות והכוונה - אני יוצא להכנת המסלול מחר, הטיול עצמו יהיה ביום שישי הבא (מוזמנים כמובן להצטרף)

איל מ
12-03-18, 08:58
פארק אלונה (בתשלום). או ההמשך של אמת המים (פעם אחרונה שהייתי חסמו את הכניסות (שוב) שמחוץ לפארק ).
גדרת האיילים בין אביאל לעמיקם.
עין צברים.
(בעין מחוללים כבר ראיתי שאתם עוברים)

נדב42
12-03-18, 09:29
איפה נמצאת גדרת האיילים ?

איל מ
12-03-18, 09:41
בין אביאל לעמיקם, מדרום לכביש, יש גבעה מגודרת עם איילים. מאוחר יותר אנסה לשלוח סימון למרות שלדעתי יש את זה בעמודענן
עריכה:
הנה (הנקודה המודגשת)
118825

zivo
12-03-18, 10:13
היציאה מהחוף, האזור של ג'אסר א זארקה, בעייתית, זה לא רק החציה של נחל תנינים.
לדעתי, בגלל כביש 2 והרכבת, אתה צריך לצאת דרך היציאה "הרישמית" של ג'אסר.

zivo
12-03-18, 12:22
נקודות נוספות-
1- אתה מגיע לרגלי העליה לחורשן, תוסיף את חורשן ותהנה מהתצפית ( עם 15 רכבים, לדעתי לא כדאי לעלות לפיסגה, בית היערן, רק לחצות עם השביל האדום).
2- נ.ג. 186 (187) (כ 1 ק"מ מערבית מהחציה של נחל שלף את כביש 6). תגיע מדרום (על תסתבך עם העליה הקשה). נקודה יפה לתצפית והפסקת קפה.

נדב42
12-03-18, 13:33
מכיר כמובן את החורשן ואת הנ"ג, פשוט שכחתי לציין שאנחנו מוגבלים בזמן - מסלול של 4 שעות כולל עצירות, לכן ויתרתי על החורשן והנ"ג לטובת נחל שלף :)

- - - Updated - - -

היציאה מהחוף, האזור של ג'אסר א זארקה, בעייתית, זה לא רק החציה של נחל תנינים.
לדעתי, בגלל כביש 2 והרכבת, אתה צריך לצאת דרך היציאה "הרישמית" של ג'אסר.

פחות בא לי לצאת דרך ג'אסר, מישהו מכיר מעבר נעים יותר ?
אגב, זה טיול התנדבות ומגיעים רכבים ונהגים מכל קצוות הקשת, אז אני לא יכול לעשות משהו אתגרי מדי...

zivo
12-03-18, 15:16
אין לך שום בעיה לצאת דרך ג'אסר.
לעומת זאת, לחצות את הרכבת וכביש 2 (במקום אחר), זו הרפתקאה מסוכנת עד בלתי אפשרית.
בהינתן מסגרת הזמן של 4 שעות, ואוסף הנהגים, זו בכלל לא שאלה.

נדב42
12-03-18, 16:15
או שפשוט נוותר על הקטע לאורך האמה ...

יובל48
12-03-18, 16:52
לאורך האמה זה שביל ישראל,איסור נסיעה ברכב,פחות
מ 100 מ' מקו המים.
תתחיל מפארק נחל תנינים על השביל הירוק דרך עינות תמסח
המשך בשביל ישראל,יש מעבר מתחת לכביש ולרכבת.

נדב42
12-03-18, 17:07
לאורך האמה זה שביל ישראל,איסור נסיעה ברכב,פחות
מ 100 מ' מקו המים.

דיברתי עם פקח הרט"ג באזור: מותר לנסוע על שביל ישראל עד נחל תנינים, אסור לחצות את נחל תנינים, אפשר לצאת בחזרה באותה הדרך או דרך ג'אסר...

יובל48
12-03-18, 18:13
שמח לשמוע,יפה.
מהיציאה מגיסר,לפני היציאה לכביש יש שביל שיחבר
אתכם לירוק ומשם למעבר מתחת לכביש.
קרוב למסלול שלך יש את גן אהוד חורש קטן עם שולחנות,
מתאים לארוחת בוקר.

zivo
12-03-18, 19:18
אני חושש שאתה סתם מסבך אותו.
1- מגיעים מדרום לאורך החוף (מחוף האקוודוקט של קיסריה), שמגיעים לכביש של ג'סר, אני מציע, לפני שפונים ימינה לג'סר, שווה לפנות שמאלה למעגן של ג'סר - שווה ביקור.
2- נוסעים לתוך ג'סר, פונים ימינה ועוקבים אחרי הכביש בפניה שמאלית ארוכה, לעבר, ומתחת לכביש 2.
3- ממשיכים על הכביש, קצת יותר מקילומטר, לעבר הצומת של בית חנניה וכביש 4 (מימינכם שאריות של אמת המים הרומית).
4- מגיעים לרמזור של כביש 4, פונים שמאלה, ומיד בתוך הצומת, יש ירידה ימינה (ליד המשאבות), ומשם הדרך ממשיכה מקביל לכביש עד לשביל הירוק.

נדב42
14-03-18, 14:00
טוב, עדכונים מהשטח למען הדורות הבאים:

את נחל תנינים אפשר לחצות על קו החוף (עם עקיפה גדולה ממערב של השער), אם כי זה אסור ולא אופציה מבחינתי.
היציאה החוקית משם היא דרך ג'אסר, ועוברת בסמוך לבתי ספר ובכלל תנועה צפופה של רכבים ואנשים, ויתרתי גם.
המעבר של השביל הירוק של נחל תנינים מתחת לפסי הרכבת חולק נתיב משותף עם הנחל עצמו שזורם יפה ועד גובה ברכיים בערך, זה היה נחמד עם הצ'רוקי וכנראה לא בעייתי לג'יפים גדולים, אבל אני לא מרגיש רגוע להוביל שם שיירה שתכלול ככל הנראה גם ג'יפונים ... ירד מהפרק.

מה שכל זה אומר הוא שאתחיל את המסלול במקודה מזרחית יותר, בחיבור של השביל הירוק עם כביש בנימינה-זכרון.
גן אהוד, אגב, סגור בימי שישי, גם ירד מהפרק.

השביל האדום שעולה צפונה מנחל תנינים לכיוון החורשן יפהפה עכשיו, יכול להיות מאתגר לרכבים רכים אבל אני מהמר עליו, מקסימום יש לי אפשרות לקזז זמנים בחורשן ובנ"ג, ולקחת את השביל הירוק המהיר דרומית לנ.ג. במקום נחל שלף אם הזמן ייאלץ.

תודה למייעצים וצאו לטייל, האזור יפהפה :)

-->