PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניית גיפ ראשון.

ofek220
13-03-18, 14:14
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
עד 30 אלף שח
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
יום יומי
3. מי נוהג בו?
אני בלבד
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה
של חמש נפשות? אני ובת זוגתי ולפעמים אחרות יצטרפו עוד זוג למושב האחורי
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? באזור ה30 אלף
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'
עדיפות לידני, ודיזל לצריכת דלק נמוכה יותר..
עדיין לא מוצא גיפ שיתאים לי, מחפש אחד בעל עבירות בינוניות+, הילוך כוח כמובן ושיוכל להכיל ציוד ללילות בשטח.
ואחד שאוכל לצאת איתו מחוץ לעיר בנוחות ולא בסבל.
חשבתי על הקיה סורנטו 2004 עם הגיר טריפטוניק לפי מה שקראתי צריכת דלק 1:10 בעיר, גדול ומרווח מאוד אבל שמעתי על בעיות במנועים שלהם.. המוח שלי מבולבל כבר אני צריך עזרה וכיוון בלמצוא מה מתאים לי,תודה.

erezgur
13-03-18, 14:54
ברוך הבא לפורום.

תקציב של 30K, 4 נפשות + ציוד, הילוך כח ועבירות בינונית יכול לאפשר לך SUV מיושן יחסית (והמשמעות היא הוצאות נוספות לתיקונים ויישור קו, תהיה מוכן לסדר גודל של 7-15K + הוצאה שנתית גבוהה לפחות בשנים הראשונות).

ג'ימני הוא התשובה הרגילה והמתאימה ביותר מבחינת עלויות תחזוקה, עבירות גבוהה עם הילוך כח וכו', אבל לא יתאים ל-4 אשנים בוגרים עם ציוד שטח לשהיית לילה ונוחות נסיעה מחוץ לעיר בדומה לפרייבט. בדוק את עצמך שוב בנושא זה.

בדוק מחירים של גרנד ויטרה - רכב כזה כבר יאפשר נסיעה של 4 אנשים עם ציוד ונסיעה סבירה מאד מחוץ לעיר ביומיום, כולל הילוך כח כשצריך, למרות שבשטח הוא יהיה נחות מג'ימני או רכבי השטח הגדולים (טרופר, פאגרו ושות').

דרך אגב - האם אתה מתכוון / יכול לטפל ברכב לבד או שכל תקלה תופנה מייד לבעל מקצוע (מוסך)? לכך יש השפעה לא קטנה על התקציב שאתה צריך לשריין בצד לטובת תחזוקה... זכור שרכב שטח, במיוחד כזה שעובר מאמצים בשטח בעבירות בינונית+, דורש בד"כ הוצאות תחזוקה גבוהות (בוודאי שבהשוואה לרכב פרטי).

-->