PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב שטח

Amza30
14-03-18, 09:18
שלום לכולם, מיציתי את הסובארו xv שלי, מחפש לקחת צעד קטן קדימה. מתלבט בין רקסטון 2014, גראנד ויטרה 2014 או האנטר 2014, אשמח לעזרה, כמו כן אם מישהו יכול להזים את השמועות על מחלות של חיישני מנוע בהאנטר ורגישות של מערכת טרנספר ברקסטון אשמח לשמוע. דבר נוסף שמדאיג אותי הוא שאני קורא שמנועי דיזל ואינג'קטורים הולכים בארץ בקצב מואץ עקב טיפול לקוי ודלק רע.

1. כמה אתם רוצים להשקיע?

110k לפני מיגונים

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?

הרכב בשימוש יום יומי

3. מי נוהג בו?

אני ואישתי

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?

חמש נפשות, שני ילדים+תינוק

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?

בסביבות 15k

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אין
ושוב תודה לכולם.

דניאל מאירי
14-03-18, 14:07
במחיר הזה אתה יכול לקחת טנדר ויגו שנת 2012 ממכרז ממשלתי.
תוכל להציץ קצת כאן (השבוע נסגר מכרז - היו שם כמה מדהימים).
אני אקח ניחוש פרוע שהוא יאבד הכי פחות ערך בשנים שתחזיק אותו,
ותיהנה ממנו ומהאמינות שלו יותר מכל היתר.
דניאל
http://mof.gov.il/Rechev/saleTenders/Pages/%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%9F-202-2018-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%AA%D7%99-.aspx

נדב ש.
14-03-18, 14:31
במחיר הזה אתה יכול לקחת טנדר ויגו שנת 2012 ממכרז ממשלתי.
תוכל להציץ קצת כאן (השבוע נסגר מכרז - היו שם כמה מדהימים).
אני אקח ניחוש פרוע שהוא יאבד הכי פחות ערך בשנים שתחזיק אותו,
ותיהנה ממנו ומהאמינות שלו יותר מכל היתר.
דניאל
http://mof.gov.il/Rechev/saleTenders/Pages/%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%9F-202-2018-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%AA%D7%99-.aspx

שים לב למה שהמלצת, הטנדר בעמוד הראשון ביקר לא מעט במוסך לתיקונים כאלה ואחרים בלשון המעטה, כמה פעמים בגלל תאונות וכתוב שיש מעורבות שמאי, תיקן פנצ׳רים והחליף צמיגים בקצב גדול, אני לא הייתי נוגע ברכב כזה.

אישית לא מתחבר לגרנד ויטרה.
הרקסטון לדעתי נותן מענה יפה והכי הרבה תמורה לכסף, יש לי חבר עם שנתון 2009 מוגבה וממוגן שמטייל ונהנה ממנו עד כה(שנה בערך).
עוד כיוון-פג׳רו קינג, אמנם תרד קצת בשנתון (סביבות 2008)אבל תקבל suv מאובזר בגיר ותיבת העברה מצויינים ומוכחים עם נעילת דיפ', מפנק בכביש ובשטח.

לגבי טנדרים, אם אין לך צורך בארגז לדעתי תוותר.

דניאל מאירי
14-03-18, 15:10
יש ויש שם רכבים.
למשל רכ 474 נסע 133 אלף ק"מ והיה צמוד לעובד במשרד החקלאות.
הרכב עבר טיפולים שוטפים בלבד.
אני מעדיף לקנות משם פי 100 מאשר מלקוח פרטי.
ואתה יודע למה ?
כי על כל פיפס הם נכנסים למוסך המרכזי ולא עסוקים כלל בעלות התיקון, מה שאי אפשר להגיד על הרבה לקוחות פרטיים.
הרכבים שם לא שולבו מעולם ל-4X4 ולרובם יש כננת, ארגז, וו גרירה.
לראיה, המחירים שבהם הם יוצאים (תוכל לראות בתוצאות המכרזים האחרונים) מעידים על כך
שהרכבים הפחות יפים יוצאים ב-5K מתחת למחירון והיפים אפילו יוצאים ב-5K מעל.
גם לאחר כמה שנות שימוש עדיין תקבל עליו תמורה מקסימלית.
הרבה יותר מכל רכב אחר.
שכל אחד יעשה מה שטוב לו.
אני קניתי ויגו 2008 כזה והחזקתי אותו 4 שנים (רכב מדהים).
ובמכרז האחרון קניתי 2012 (גם יהיה מדהים).
דניאל

Amza30
14-03-18, 15:38
הסתכלתי על הויגו מהמכרז האחרון, לא אגיד שלא התפתתי להציע,
לגבי ירידת ערך אני פחות מודאג כי הכוונה שלי היא להחזיק את הרכב לפחות 6 שנים,
הרקסטון הוא פייבוריט אצלי, פשוט מקריאה בפורומים פה עולה בעיה להשיג לו חלפים ועלויות טיפול גבוהות, כמו גם בעיה למצוא מוסך שמבין ברכב.

בוזי
14-03-18, 18:38
במרכז יש מספיק מוסכים שמכירים רקסטונים. גם בפריפריה יש פה ושם.
חלפים לטיפולים יש בכל חנות, גם מקורי וגם חליפי.
חלקים ייחודיים אצל היבואן, איביי או קוראפס.
לגבי עניין הטרנספר - עד שנת 2004 היה צורך להחליף את מנוע המצבים של הטרנספר כל 100 אלף קילומטר, העלות כאלפיים ש"ח.
בדגמים המאוחרים יותר העניין נפתר והם מחזיקים מאות אלפי ק"מ.

Asaf-a
14-03-18, 19:13
זה תקציב נאה, מעריך שניתן למצוא בתקציב פאג'רו חביב וראוי, עדיף הגרסה הפשוטה עקב גלגלי 17".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Amza30
14-03-18, 20:05
שמח לשמוע על הקטע עם הרקסטון,
חשבתי בזמנו על פג'ארו או פאת'פיינדר ממודל ישן יותר, אין ספק שאני אקבל יותר רכב אבל זה מותח את התקציב השוטף החודשי לאחזקה למעלה (אני מאזן ע"י יישון הרכב הראשי), לא בטוח שאני יכול להרשות לעצמי,
היות ואני לא מחפש שטח מעל רמת טכני בינוני אני יכול להיתפשר על ביצועים.

amitaikl
14-03-18, 21:25
נשמע לי שהכיוון שלך הוא פאת'פיינדר.
בסכום הזה אתה מדבר על רכב בן 6-7 שנים, SUV מפנק ונוח שגם לא פראייר בשטח

ebilgorai
15-03-18, 05:49
כבעלים של רקסטון 2014 ולפניו רקסטון 2007
רכב מצוין גם בשטח וגם בכביש
מיגון + הגבהה+ צמיגי 50/50 ויש לך אחלה רכב , מרווח , נוח , מקום להרבה מטען ( עם ספסלים אחוריים מקופלים ) , אמין מאוד ואם אין לך כוונות להכנס לאתגרי עבירות מיוחדים ( טיפוסי סלעים גדולים למיניהם ) - אז יעמוד בכל אתגרי השטח
חלפים לא יקרים
בעיות שהיו בעבר כמו תיבות טרנספר וואקום לשילוב הנעה קדמית - נפתרו
צריכת דלק בנהיגה רגועה - 1:10 כביש , 1:8 משולב שטח כביש
ממליץ מאוד

Amza30
15-03-18, 09:23
אוקי!

תודה לכולם, נראה לי שאני הולך לחפש רקסטון, אולי פאת'פיינדר עם נמצא משהו מעניין, זה יענה על הצרכים שלי בצורה הכי טובה. (מעדיף לקנות SUV כמה שיותר חדש כי לא בא לי להחליף מהר).
רק שאלה קטנה לסיום, אני רואה שמנועי דיזל עושים ק"מ מכובד ועדיין אני רואה שיש להם תקלות די יקרות בזמן שעם מנועי בנזין אף פעם לא חוויתי תקלת מנוע אחת, לכאורה הדיזל אמור להיות יותר אמין מבנזין, יש פה משהו?

איל מ
15-03-18, 09:33
תלוי דגם.
מנועי דיזל מודרנים הם יותר רגישים (מסילה משותפת, מזרקים, טורבו) והיום עם המון חיישנים ובקרות. מצד שני, גם מנועי בנזין מודרנים כבר סובלים מאותן מחלות (תחכום) כך שהעלויות הן כבר לא של מנוע טיפש כמו פעם.
מחזק את הגישה של לא להנעל על דגם ספציפי אלא לחפש את המועמד הכי חדש ובמצב הכי טוב.

erezgur
15-03-18, 10:31
מחזק את הגישה של לא להנעל על דגם ספציפי אלא לחפש את המועמד הכי חדש ובמצב הכי טוב.
+1

כל עוד לא ננעלת על רכב מסויים, תוכל להתחיל בחיפוש עם תנאי מינימום - תקציב קניה, שנתון וכו' ולבדוק את המצאי.
מציע גם לבצע מדי פעם בדיקה של הורדת התקציב ו/או השנתון ולקבל מושג האם מתאפשרים דגמים נוספים (הורדת התקציב תאפשר לך להפנות יותר כסף לתהליך ייצוב הרכב לצרכיך -תיקונים ושיפורים למשל).

אני מניח שלאחר חיפוש שכזה תקבל רשימה של דגמים אפשריים ותוכל לחפש כאן או להתייעץ לגבי היכולות, היתרונות והחסרונות... לאחר מכן תוכל לבצע חיפושים ממוקדים יותר על הדגמים הרצויים ולנסות למצוא את המועמד המתאים לך.

נדב ש.
15-03-18, 11:30
בנזין ודיזל הכל יחסי, דיזל בדרך כלל גומע יותר ק"מ מבנזין ולכן גם ממוצע התקלות בהתאם.

Amza30
15-03-18, 13:38
אוקי, סיכום בינים:
לא לחפש דגם ספציפי אלה רכב במצב טוב, מבחינתי רקסטון, גראנד ויטרה ופאת'פיינדר סבבה
רקסטון סבבה, אין בעית חלפים או מחלות דגם בדגמים חדשים
לוותר על טנדר אם לא צריך (לא צריך, סתם אוהב ליסוע בשטח עם ההילקס של המג"ב של המושב)
אין בעיה עם מנועי דיזל

Asaf-a
15-03-18, 16:36
לא מבין מה נדבקת לפ'אתפיינדר, דווקא הפחות מוצלח ונפוץ מ3 הsuv, לא נפוץ כך שחלקים משומשים לא נפוצים, וקרסו כיבואן אינו ידוע כמוצלח.

איפה היתרונות? זול משמעותית?

assafy
15-03-18, 19:35
לא מבין מה נדבקת לפ'אתפיינדר, דווקא הפחות מוצלח ונפוץ מ3 הsuv, לא נפוץ כך שחלקים משומשים לא נפוצים, וקרסו כיבואן אינו ידוע כמוצלח.

איפה היתרונות? זול משמעותית?

בהתאם למה אתה כותב את זה? מידע אישי? מדברים ששמעת? מאיזו שהיא דעה שגיבשת?

אחרי שנתיים וחצי, 60K ק"מ והמון טיולים אני חושב שאני יכול לחוות את דעתי.
מול לנד-קרוזר, הל"ק ללא ספק בעל יכולות שטח עדיפות. מצד שני ל"ק מאותו שנתון יעלה כפול ולא בטוח שההפרש ביכולת מצדיק את זה.
השוואה מול הפאג'רו (קינג או BK) יותר נכונה. לא ממיזמן עשיתי השוואה בין המיפרטים. המנוע של הפאג'רו יותר גדול וקצת יותר חזק מהמנוע אצלי (2.5 ל') (170 כ"ס מול 190, 41 קג"מ מול 44.5) אבל פאת'פיינדר מעל 2011 כבר יותר חזק. יחס העברה של הילוך הכח 2.596 דומה לשל הל"ק, לעומת 1.9 בלבד של הפאג'רו. שניהם עם מתלים נפרדים גם מאחור אבל לפאת'פיינדר יש שלדת סולם לעומת שלדה אחודה בפאג'רו.
לפאג'רו יש יתרון גדול של נעילה אחורית מהיצרן, אך יש יבוא של נעילה אחורית של ARB לפאת'פיינדר. זה עולה כסף אבל פחות מהפרש המחיר בניהם (אני מסתדר עם בקרת האחיזה בלבד בינתיים). נתוני זוית הגישה והנטישה גם טובים במקצת בפאת'פיינדר (אולי הבטן פחות).
בסופו של דבר ההבדלים בנקודות לכן מה שיקבע את העבירות זה הנהג יותר מכל דבר אחר.
זה לא רכב לעבירות אקסטרים אבל כן רכב שיכול לנסוע בכל מסלולי הטיול, גם אלה שנחשבים אתגריים ולעבור נקודות שכתוב במפה עבירות קשה. דוגמאות - ציר המיצלעות בצין, משלט 21, פרצים עליון, נחל דימונה, סרטבה, עשוש, מעלה עוזי, מוחרקה ועוד.

מבחינת רכב כביש ממש מצוין. דגם ה-LE מלא פינוקים - מפתח חכם, מושבי עור עם כוונון חשמלי עם 2 זכרונות, חימום למושבים הקדמיים, בקרת אקלים מפוצלת ימין שמאל + מזגן אחורי נפרד לשורות 2 ו-3 עם פתחים בגג, סאן-רוף, מגבים אוטומטיים, אורות אוטומטיים, מראת צד רוכנת ברוורס ועוד כל מיני שטויות שאני לא זוכר (כל זה קיים במודל 2007 שיש לי).

כן הוא קצת פחות נפוץ, כן קראסו חרא של יבואן ושומר נפשו וכיסו ירחק מהמוסכים שלו. לא היתה לי אף פעם בעיה להשיג חלפים, מה שאפשרי אני מזמין מחו"ל כדי להוזיל עלויות.
מסיבות שונות הוא לא שמר על הערך שלו (בטח לעומת ל"ק) אבל מי שקונה כרכב משומש נהנה מירידת הערך הגדולה שכבר בוצעה.
מול הג"ו זה לא בדיוק אותה קטגוריה. הג"ו יותר קטן ואם מדברים על הדגם האחרון יש לו פחות יכולות שטח מהניסאן (ועשיתי טיולים עם כאלה כדי לדעת).
מול הרקסטון אני לא יודע אבל אני בספק שלרקסטון יש את כל האיבזור והיכולות (למרות הסרן האחורי). בביקורות רכב שקראתי הוא נחשב פחות טוב (אבל הוא זול יותר).

Asaf-a
15-03-18, 19:46
ברוח פסח
חבר אוכל מרורים עם הפאטפיינדר במשך השנים, עלה לו עשרות אלפי שקלים בתיקונים.

נכון, זו לא סטטיסטיקה, אבל המקרה שהיכרתי מאוד מטריד.

בגדול כפי שהוזכר כאן, הייתי מחפש רכב טוב מבין מספר אופציות, ומוסך טוב., ופחות מתמקד בדגם ספציפי.

assafy
15-03-18, 19:53
אם יש לו רכב לימון שימכור אותו.
אם הוא נשאר איתו כנראה שבכל זאת הוא מרוצה.
אבל אני מסכים, רכב שכבר מתיישן חשוב לראות את מצב התחזוקה שלו וכמה הוא מטופל.
מי שקונה רכב שטח משומש צריך להיות מודע לכך שההוצאות יהיו גבוהות משמעותית מפרייוט (בכל סוג של אוטו).

tiptipon
16-03-18, 14:56
בהתאם למה אתה כותב את זה? מידע אישי? מדברים ששמעת? מאיזו שהיא דעה שגיבשת?

אחרי שנתיים וחצי, 60K ק"מ והמון טיולים אני חושב שאני יכול לחוות את דעתי.
מול לנד-קרוזר, הל"ק ללא ספק בעל יכולות שטח עדיפות. מצד שני ל"ק מאותו שנתון יעלה כפול ולא בטוח שההפרש ביכולת מצדיק את זה.
השוואה מול הפאג'רו (קינג או BK) יותר נכונה. לא ממיזמן עשיתי השוואה בין המיפרטים. המנוע של הפאג'רו יותר גדול וקצת יותר חזק מהמנוע אצלי (2.5 ל') (170 כ"ס מול 190, 41 קג"מ מול 44.5) אבל פאת'פיינדר מעל 2011 כבר יותר חזק. יחס העברה של הילוך הכח 2.596 דומה לשל הל"ק, לעומת 1.9 בלבד של הפאג'רו. שניהם עם מתלים נפרדים גם מאחור אבל לפאת'פיינדר יש שלדת סולם לעומת שלדה אחודה בפאג'רו.
לפאג'רו יש יתרון גדול של נעילה אחורית מהיצרן, אך יש יבוא של נעילה אחורית של ARB לפאת'פיינדר. זה עולה כסף אבל פחות מהפרש המחיר בניהם (אני מסתדר עם בקרת האחיזה בלבד בינתיים). נתוני זוית הגישה והנטישה גם טובים במקצת בפאת'פיינדר (אולי הבטן פחות).
בסופו של דבר ההבדלים בנקודות לכן מה שיקבע את העבירות זה הנהג יותר מכל דבר אחר.
זה לא רכב לעבירות אקסטרים אבל כן רכב שיכול לנסוע בכל מסלולי הטיול, גם אלה שנחשבים אתגריים ולעבור נקודות שכתוב במפה עבירות קשה. דוגמאות - ציר המיצלעות בצין, משלט 21, פרצים עליון, נחל דימונה, סרטבה, עשוש, מעלה עוזי, מוחרקה ועוד.

מבחינת רכב כביש ממש מצוין. דגם ה-LE מלא פינוקים - מפתח חכם, מושבי עור עם כוונון חשמלי עם 2 זכרונות, חימום למושבים הקדמיים, בקרת אקלים מפוצלת ימין שמאל + מזגן אחורי נפרד לשורות 2 ו-3 עם פתחים בגג, סאן-רוף, מגבים אוטומטיים, אורות אוטומטיים, מראת צד רוכנת ברוורס ועוד כל מיני שטויות שאני לא זוכר (כל זה קיים במודל 2007 שיש לי).

כן הוא קצת פחות נפוץ, כן קראסו חרא של יבואן ושומר נפשו וכיסו ירחק מהמוסכים שלו. לא היתה לי אף פעם בעיה להשיג חלפים, מה שאפשרי אני מזמין מחו"ל כדי להוזיל עלויות.
מסיבות שונות הוא לא שמר על הערך שלו (בטח לעומת ל"ק) אבל מי שקונה כרכב משומש נהנה מירידת הערך הגדולה שכבר בוצעה.
מול הג"ו זה לא בדיוק אותה קטגוריה. הג"ו יותר קטן ואם מדברים על הדגם האחרון יש לו פחות יכולות שטח מהניסאן (ועשיתי טיולים עם כאלה כדי לדעת).
מול הרקסטון אני לא יודע אבל אני בספק שלרקסטון יש את כל האיבזור והיכולות (למרות הסרן האחורי). בביקורות רכב שקראתי הוא נחשב פחות טוב (אבל הוא זול יותר).

אני בעלים של רקסטון 2010.
ככל שאני קורא יותר בפורומים בארץ ומבחני דרכים ברחבי המדיה, אני נחשף יותר לפער העצום בין התדמית שלו בקרב הציבור לבין היכולת האמיתית שלו.
ראבק, יש כאלו שמתלבטים בינו לבין פורסטר בשטח!
בעלות זניחה אפשר לשפר לו מהלך מתלה אחורי לרמה טובה יותר משל לנדקורזר המהולל.
הגבהה+מיגון, והוא פשוט מפתיע אותך כל פעם מחדש-מפתיע, כי כל מה שאתה קורא עליו זה ביקורות צוננות. בסדר, סביר וכו'. בפועל, לא נופל ממתחריו ה suv's הקשוחים.
אז זה לא רנגלר או דיפנדר. אבל הוא לא נחות בהשוואה לשאר. בהתחשב בפער המחיר בינו לבין השאר- אפשר לשפר אותו הרבה, להביא אותו למצב שיהיה עדיף עליהם אפילו ולהשאר עם עוד הרבה כסף בכיס, וזה עוד שאנחנו מדברים על יד 2, לא חדש. שם הפער כבר גדול עוד יותר.
רק אתמול עלינו את המוחרקה בדוך, ללא דרמות.
גם נעילה אפשר להתקין לו, אוטומטית או של ARB ואז באמת הוא לא יעצור בשום מקום שנועד לארבע גלגלים ( כמריר, בדואי ושות' לא נחשבים בעיני למעברים לרכב גלגלי, מצטער ).
אחלה דיל לדעתי.

assafy
16-03-18, 17:38
כפי שכתבתי בזהירות אני לא כל כך מכיר את הרקסטון וזו בהחלט יכולה להיות בחירה הגיונית בעיני.
פעם אחת יצא לי לטייל עם רקסטון בנתיב הלא כלכך פשוט של מעלה אזוב ואמבטיית הר חמרן והוא עשה את העבודה, אבל זה היה רכב משופר הרבה יותר מהסטנדרט.
תוכל להתייחס איך הוא בתור רכב כביש ימיומי ומה רמת האיבזור שלו?

tiptipon
17-03-18, 20:25
כפי שכתבתי בזהירות אני לא כל כך מכיר את הרקסטון וזו בהחלט יכולה להיות בחירה הגיונית בעיני.
פעם אחת יצא לי לטייל עם רקסטון בנתיב הלא כלכך פשוט של מעלה אזוב ואמבטיית הר חמרן והוא עשה את העבודה, אבל זה היה רכב משופר הרבה יותר מהסטנדרט.
תוכל להתייחס איך הוא בתור רכב כביש ימיומי ומה רמת האיבזור שלו?

שבוע טוב וחודש טוב.
ברמה היום יומית הרכב נוח מאוד, זה רכב גדול, לא פרייבט, אבל לא גמלוני מדי, אישתי מסתדרת איתו יופי גם בתמרונים בשטח בנוי וגם בחניות ( מצד שני, אנחנו לא גרים בעיר ברוך ה'... ).
מבחינת איבזור, קצת ספרטני, אבל יש מזגן מפוצל ליושבי השורה השלישית, ולא סתם פתחים הנישלטים על ידי הנהג. אפשרות לניתוק ESP, תנוחת נהיגה נוחה " פרייבטית " וזה בהחלט דבר טוב בתנועה עירונית.
צריכת דלק סבירה ביחס לשנתון ולסגמנט.
חזק מאוד, גורר בלי להרגיש עגלות עמוסות. משטח הטענה נוח וגדול יחסית מאחור כאשר השורה השלישית מקופלת. כשהיא פתוחה, צריך גגון...
אני הגבהתי אותו עם סט של קינג ספרינגס ובולמי קוני. כתוצאה, הרכב הוקשח מאוד, אבל, לאחר מספר שבועות, משהו שם התרכך מעט ועכשיו יכולת הספיגה והשיכוך מצויינים וללא הנידנוד של המערכת הסטנדרטית. בשטח- עולם אחר.

Asaf-a
18-03-18, 20:40
האם הרקסטון מגיע עם בקרת אחיזה יעילה בשטח?

tiptipon
18-03-18, 22:57
אסף, המערכת עושה את העבודה.
אין לי מקור להשוואה. אני מניח שיש טובות ממנה. ממה שאני קורא, הרנגלר והדיסקברי מצויידים כנראה במערכות מידיות יותר. בכל מקרה, בשלי אני מתכוון להתקין נעילה.

בוזי
19-03-18, 02:00
האם הרקסטון מגיע עם בקרת אחיזה יעילה בשטח?

עד 2014 או 2015. במודלים מאוחרים יותר, היא כבר לא עושה את העבודה.

-->