PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת ברגים

עמיקם
31-08-03, 15:35
האם לברגים שמחזיקים את גשר הגיר יש אום שמרותכת בתוך השסי?
או שמספיק לעשות הברזה ,השסי לא ניראה לי עבה מספיק.
כמה לולאות צריך להיות כדי שהבורג יחזיק .

נמרוד
31-08-03, 15:39
ואללה לא יודע, לא בדקתי אף פעם.
אבל אני די בטוח שיש שם או אום מרותך בפנים או איזשהו עיבוי רציני באזור שסביב ההברזה. הברזה דרך פח השאסי בלבד לא תחזיק.

עמיקם
31-08-03, 16:19
נמרוד אתמול השתחרר לי גשר הגיר,מהי הדרך הנכונה לחבר אותו אם החורים המיועדים הם ללא אום פנימית?
עד היום זה היה מחובר עי ריתוך שתי ברגים בצד השסי.
אני לא מעוניין לחזור לתצורה הזאת.
ראיתי את הלינק שלך לגבי גשר גיר,אבל אני לא חושב שזה אפשרי בצורה הזאת להתאים לcj
בלינק זה לtj ושם זה ישר.
יש לך הצעה איך להתאים אותו?

השמשוני יחיעם
31-08-03, 16:54
עמי שלום,,

אתה רוצה טוב,,או יפה???? :lol: :lol:

נמרוד
31-08-03, 17:06
רעיון אחד שעולה בדעתי הוא לקדוח ולהבריז הברגה לבורג 1/2 במקום 3/8. גם אם יש שם אום וגם אם משהו אחר, זה נראה לי פתרון לא רע. ברגים מרותכים לשלדה זה גם פתרון אפשרי בהחלט - הייתי אולי חותך מהם את הראש ( כמו מוט הברגה אבל יותר חזק), מבריג אותם לחורים המקוריים ובנוסף מרתך לשלדה. זה סידור במידה רבה נוח יותר מאשר ברגים מקוריים כי יותר קל להלביש את הגשר על 6 ברגים קבועים שכאלו. המינוס הוא שראש הבורג ידפק מאבנים אם הוא יהיה חשוף מעבר לאום, כמו היובולטים מתחת לסרנים, והפתרון לזה הוא שימוש באומים כפולים.

השמשוני יחיעם
31-08-03, 17:26
עוד רעיון,,

עשיתי זאת,,אך לא זוכר את כל המידות.
הכוונה לבנות שושי מיתקנים אשר יושבים על השילדה בצידה החיצוני,,כאשר הברגים יורדים אל גשר הגיר ( יש בגשר חורים אליפטיים שאליהם ניתן להתחבר ( צריך רק טיפה להגדיל את הקוטר)

להכין שש (6) חתיכות ברזל U (רוחב פנימי כמידת חוץ של השילדה)- אורך /גובה 1/2 מגובה השילדה.
שישה (6) בירגי פלדה 1/2" באורך של = גובה השילדה + כ-3 ס"מ!!

לרתך את הברגים (אני מצאתי ברגים עם ראש עגול - מפתח אלן!!) אל ברזל ה-U.

להלביש את האלמנטים על השילדה> לכוון אל החורים המתאימים > לחזק> לשים אום כפול >שהכל מחוזק ויושב במקום> לכל U לתת "פיק " קטן למניעת תזוזה מיותרת.

במידה וישנם הברגים האורגנלים (אפילו עם הברגה מחורבנת להבריגם רק על מנת להישאר במיקום הנכון של הגיר).

זה לא הכי יפה בעולם,,,,אבל זה מחזיק משהו משהו,,,הורדת הגשר וחיבורו מחדש לאחר מכן,,הופך לעבודה קלילה.

ושוב,,זה עובד 10 !!!!

נ.ב. מוזמן לראות את זה על ג'יפי הקט

בהצלחה

עמיקם
31-08-03, 18:07
היום אני אפרק את הגשר ואז ניראה מה לעשות.התצורה של גשר לבד ומגן לבד ניראת טוב.אם יסתדר לי אני אלך על זה.זה עדיין לא פותר את בעיית הברגים אבל אחרי הפירוק אני אחליט.

צביקה5
02-09-03, 17:10
הכי פשוט
תקדח דרך החור המקורי חור עובר דרך כל קורת השסי ( אורך כ- 130 מ"מ ) שים בורג בריא עדיף עם ראש עגול ואום ניילוק .
6 כאלה לגשר ואתה מסודר בעלות מינימלית של מקדח וכלים פשוטים.
לא צריך לרתך ולהסתכן בהחלשות של הקורה.
צביקה

שחר 9
03-09-03, 22:47
צביקה ,

הפתרון הזה הוא אכן פשוט וטוב אבל
אל תשכח שצריך מקדח ארוך מהרגיל ולא פשוט להשיג כזה,

בטח איך תזכור ........ :)

שחר

עירא
21-07-04, 23:37
עמי, איך זה נפתר?
אני כרגע עם אותה צרה.
עירא

עמיקם
22-07-04, 11:04
היות ו3 הברגות היו עדיין במצב טוב עשיתי להם ניקוי עם מברז באותה המידה .את החור הרביעי הגדלתי עם מברז בעל הברגה צפופה יותר והרכבתי חזרה.
לאחר מיכן הכנתי 4 מוטות מכופפים לאות ח ברוחב השסי את הצד שיושב על השסי קיצרתי והצד השני שמתחבר לגשר עובר דרך הגשר גיר ומחוזק עם אום.
כך הגשר יושב יציב וגם מוגן מפני נפילה במקרה שהברגים יתרופפו אם וכאשר.
בנתיים הכל ניראה טוב.

-->