PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירה של אל פסק

ראובןק
21-03-18, 12:57
טכנאי מחשבים שהיה אצלנו השבוע המליץ לנו להתקין אל פסק לשלושת המחשבים במשרד, כדי למנוע נזק אם תהיה הפסקת חשמל. בדקתי בכמה חנויות ואמרו לי שהכי איכותי נחשב אל פסק Advice אבל אני לא יודע איזה דגם אני צריך לבחור. קראתי ברשת שאל פסק חזק אחד יכול להספיק לכמה מחשבים, אבל אני לא מצליח להבין את החישוב שהם עושים שם. אם מדובר במחשבים רגילים, אז אל פסק של 1000va יכול להספיק לכולם או שעדיף לקנות אחד חלש יותר (וזול יותר) לכל מחשב? עדיף לקחת את זה של ה-2000va? וזה משנה מה המרחק הפיזי בין המחשבים? אם הם בחדרים נפרדים, אי אפשר להשתמש באל פסק אחד לכולם?

בוזי
21-03-18, 13:04
היי,
האם מדובר במחשבים או בשרתים?
המטרה היא לאפשר להם לעבוד בזמן הפסקת חשמל או רק להתגבר על הפסקת חשמל רגעית?
האם אתה מעוניין שהמחשבים יכבו את עצמם בצורה מסודרת במקרה של הפסקת חשמל ארוכה?
האם יש ציוד תקשורת, טלפוניה, אזעקות, מצלמות שצריך להיות מחובר לאל פסק?
תשובות לשאלות האלה יעזרו לי להכווין אותך לפתרון המתאים לך.

zivo
22-03-18, 02:20
נראה לי כמו דיון מהארכיון :-)
יש הבדל בין הגנה (עולה פחות מ 100 ש"ח למחשב) לבן אל פסק (עולה מאות שקלים ויש גם עלות מצברים).
למחשב עצמו, לא יגרם שום מזק מכיבוי פתאומי של החשמל.
ואם זה משרד, רוב הסיכוים שאם יש הפסקת חשמל, בכל מקרה אי אפשר לעבוד במשרד.

בוזי
22-03-18, 08:46
למחשב עצמו, לא יגרם שום מזק מכיבוי פתאומי של החשמל.

המשפט הזה לא מספר את כל הסיפור. אמנם למחשב עצמו לא יקרה כלום מהכיבוי, אבל - בזמן שהחשמל חוזר, הוא לעתים מגיע עם נחשול מתח, או חוזר ואז שוב נופל ושוב חוזר ואז כבר יקרה נזק.
שנית - בעוד שלמחשב אולי לא יקרה כלום, לנתונים ו/או למערכת ההפעלה בהחלט יכול לקרות, וזה מצב לא רצוי במשרד.

בהצלחה

zivo
22-03-18, 10:46
בוזי,
לגבי החלק הראשון של התשובה שלך, בשביל זה לא צריך UPS, בשביל זה שמים אביזר הגנה פשוט בכמה עשרות שקלים, ולא צריך לתחזק סוללות וכו'.
לגבי שלמות המידע, בא ונשמע איזה אפליקציות כל כך רגישות יש שם במשרד.
לדעתי, בתוכנות מודרניות של היום, עבור שימוש משרדי, אין בעיה אמיתית.
אפילו DB יודע לעלות אחרי כיבוי לא מסודר ולא צפוי, וזה עוד לפני שאני שואל, למה להריץ שרתים במשרד ולא באמזון למשל?

grand
22-03-18, 10:58
זיו, לא בדיוק.
אמנם חלונות 10 או 7 יודעות להתאושש גם מכיבוי פתאומי, אך מנסיון כואב, בגלל ריבוי העידכונים הארוכים בחלונות 10, כיבוי פתאומי באמצע עידכון עלול להשבית את מע' ההפעלה ללא יכולת תיקון.
ב. הפסקות חשמל גרמו להרבה דיסקים קשיחים ( לא SSD) לפתח איזורים פגומים ובחלקם לכשל מוחלט בעבודה.

zivo
22-03-18, 12:03
זיו, לא בדיוק.
אמנם חלונות 10 או 7 יודעות להתאושש גם מכיבוי פתאומי, אך מנסיון כואב, בגלל ריבוי העידכונים הארוכים בחלונות 10, כיבוי פתאומי באמצע עידכון עלול להשבית את מע' ההפעלה ללא יכולת תיקון.
ב. הפסקות חשמל גרמו להרבה דיסקים קשיחים ( לא SSD) לפתח איזורים פגומים ובחלקם לכשל מוחלט בעבודה.

אני ממש לא רוצה סתם להכנס לאיזה התנצחות אין סופית , אבל אני כן רוצה לתת איזה זווית ראיה אחרת לדיון הזה.

בגדול, ג'יפולוג הוא אתר \ פורום טכני. רוב הדברים שמתעסקים ודנים פה, שייכים לתחום המדעים המדוייקים.
יש לי בעיה, שבתחום המדעים המדוייקים אנשים קובעים עמדה לפי תחושות.... הרגשת בטן... תפיסות עולם......
בדיוק כמו הדיון על הרכב האוטונומי, מעט מאוד עובדות, והמון "קביעות" שאני לא יודע על מה הן מבוססות.

אותו הדבר גם בדיון הזה - הבן אדם שואל כי הוא לא יודע, ואיזה טכנאי (מה הידע שלו? מה האינטרס שלו?) זרק לו משהו.
אז לפני שאנחנו בכלל יודעים מה רץ על המחשבים האלו, איך הם בכלל בנויים (אולי יש להם SSD?), אנחנו שולחים אותו להוציא כסף?
לרוב המחשבים והשימושים, UPS זו היסטוריה! לא משנה אם זה בגלל שהם עברו ל SSD או בגלל שהתוכנה השתפרה ולמדה להגן על עצמה, פשוט לא צריך UPS.
לגבי כיבוי בזמן עידכונים - נכון שהמערכת מודיעה לך לא לכבות בזמן עידכון, אבל את האמת, עם יד על הלב, כמה פעמים נתקלת בתופעה הזו בחלונות 10??? מה הסיכוי להפסקת חשמל בזמן עידכון? נסית לעשות את החשבון?
אבל הברירה, לקנות UPS, ואז גם להתקין אותו נכון (לחבר אותו לכיבוי של המחשב), ולתחזק, ולקנות מצברים..... זו הוצאה כספית וודאית.
עובדתית - כל הארגונים הגדולים, שיש יש להם משאבים ויכולת לחשב את העלויות האלו, הפסיקו לחבר UPS לתחנות עבודה!

בוזי
22-03-18, 12:47
רוב הארגונים הגדולים חזרו למיחשוב מרכזי, אין כמעט מידע על תחנות הקצה.
זה לא המצב בעסקים קטנים.
בעסק קטן, יכול להיות מצב שכל הפעילות העסקית, כולל מה שצריך לייצר/לספק/לגבות/יו ניים איט, נמצא על המחשה של המזכירה, ספק אם מגובה ובאיזו איכות, וכל זה רץ על xp בן 15.
אמאזון? זה אלה שמוכרים ספרים באינטרנט, לא?

shachar
22-03-18, 15:15
אנחנו שולחים אותו להוציא כסף?

לא שלחו אף אחד להוציא כסף ומי שנסחף במסקנות ולהתנצחויות זה אתה...

מישהו שאל שאלה כללית.
בועז בצורה מקצועית שאל אותו שאלות הבהרה ולא הציע פיתרון כזה או אחר.

boaz avrahami
22-03-18, 15:59
אני לגמרי עם בוזי ( למעט העניין של תחנות קצה רזות) ומה שענה הוא רק הקצה.

שתי תוספות / הבהרות שכדאי שיאמרו...

1. כל אביזרי ההגנה בעשרות שקלים ( וגם היותר יקרים) שאין בהם חציצה של סוללה לא יעזרו ביום הדין!
הם פשוט לא עומדים בזה טכנית- במיוחד בברקים שלזה הם נועדו.

2. יש שתי שיטות לאל פסק.
הזולה ( line interactive ) בה המחשב מחובר דרך מתג אלקטרוני כל הזמן לחשמל וברגע שיש הפסקת חשמל ( גם קטנה) המפסק עובר להזנה מהסוללה.
זה גם מיצר הפסקונת קטנה ולא תמיד בריאה למחשב וגם המחשב חשוף לפגיעת הנחשול.

השיטה השניה היא ( on line ) שהמחשב מחובר ( דרך אנוורטר) ישירות לסוללה ושואב ממנה את כוחו.
הסוללה מחוברת ל״מטען״ שדואג בתורו למלא את הסוללה.
במקרה של נחשול המעגל שיחטוף הוא מעגל ה״מטען״.

הדבר האחרון שהוזכר כבר אבל לדעתי לא עם מספיק הדגשה-
אל פסק נועד לאפשר בעיקרון ירידה מסודרת של המחשב בלי לאבד נתונים.
האל פסק מגיע עם תוכנה וכבל ניטור שדואג שהמחשב יסגר במהירות האפשרית תוך שמירת הנתונים הפתוחים.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

-->